Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ucenie anglictiny

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  Mischelll Ne 2 marec 2014 - 21:34

Callanová metóda odporúčam vtedy ak niečo už z angličtiny viete a chcete sa zlepšiť skôr osmeliť v konverzácii. Jasne dosť zaleží od skupiny a aj od lektora.....Čo sa týka mojich skúsenosti sú viac menej zle, tým Vás nechcem odradiť....ja som len nemala šťastie ani na skupinu ani na lektora.....keď som prvý krát vyskúšala túto metódu tak som to zobrala pekne od začiatku od úplne prvej kapitolky a bola to hračka, ibaže v skupine sme mali aj dve baby čo sa s angličtinou ešte nestretli a dosť brzdili skupinu ....po čase hlavne jedna až príliš hlavne keď jej pomalými odpoveďami sme nestíhali ani len prejsť to čo sme mali nie to ešte opakovať....atď....proste aj lektorka jej poradila nech skúsi doučovanie.....keď som skúsila druhy kurz od inej firmy v KE tak tam som síce mala dobru skupinu vcelku vyrovnaní sme boli....ibaže lektorka podla Callanovej metódy úplne nepostupovala mala totiž náhodne vyberať odpovedajúcich na otázky....a viesť hodinu dynamicky, ale boli to len nudne hodiny kde som vedela, že vždy 4 v poradí budem odpovedať na otázku čo som si už aj dopredu v duchu pripravila...čiže som vôbec prve 3 otázky nedávala pozor.....ale to nebol ten najvädši problém....došla som až po 5 level a moja skupina sa rozpadla nechceli ďalej pokračovať čo bolo pre mňa horšie kedže individuálne som si to nechcela zaplatiť...ale čo bolo najhoršie cela ta metóda sa mi prestala úplne páčiť....veď aj keď sľubovali že sa 4x rýchlejšie naučím hovoriť po anglicky....a nič z toho nebolo proste s tej metódy som sklamaná....a to som sa veľmi snažila naučiť rozprávať ibaže po čase som zistila že len opakujem naučene vety neviem do akej miery to bola moja chyba a do akej tej metódy, ale chcem povedať, že som nedokázala SAMA skladať vety ....proste len na danú otázku, presne odpovedať, áno to som vedela, ale keď mi niekto iný polozil podobnú otázku a mala som odpovedať ani som sa neozvala, nevedela som čo povedať proste neviem....aj napriek mojim zlým skúsenostiam tak odporúčam ju, ale ľudom čo vedia, že niečo vedia po anglicky a zacnu trebárs na 3 leveli a posmelí ich to natoľko, že ja neviem možno do 6 levela už budu aj sami rozprávať....ak majú dostatočnú zásobu slov...

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  Matej Št 20 marec 2014 - 19:41

Akurát sa idem teda prihlásiť do kurzu, kde sa uplatňuje na angličtinu Callanova metóda. Dúfam, že tam nebudem brzda, lebo ja síce viem veľa z gramatiky, ale nespíkoval som dlhé dlhúce roky a moja slovná zásoba je pasívne veľmi dobrá, ale aktívne dosť zlá. Nádejam sa, že sa tam naučím a odvážim konverzovať a spíkovať. To bude ale chcieť z mojej strany intenzívne študovanie slovnej zásoby... no dospel som k štádiu, že to chcem a že sa ju učiť budem. Držte palce...  drunken 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ucenie anglictiny - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  historik Št 20 marec 2014 - 23:00

Ja nemám až takú bohatú slovnú zásobu ani v angličtine, ani v nemčine; keď čítam, zďaleka nerozumiem všetkému a už takmer vôbec nerozumiem tomu, čo sa rýchlo rozpráva v týchto jazykoch, napr. v TV. Ale napriek tomu sa mi v konverzáciách pomerne darilo. Skúšal som to s ľuďmi, ktorí tie jazyky ovládajú a vedel som sa s nimi dohovoriť. Dám vám jednu radu: ak neviete niečo povedať presne tak, ako to myslíte a ako by ste to povedali po slovensky, choďte na to okľukou. Použite všelijaké synonymá - také, ktoré vám práve zídu na um (ale sú vhodné) a štylizujte vety úplne inak. Arrow Jednoducho, dá sa z toho "vymotať". Povedzme, že niekto dobre nevie po slovensky a chce povedať takúto vetu:

"Včera sme boli v Bratislave, a tam sme navštívili múzeum, galériu, a tiež sme si pozreli hrad."

Ale povedzme, že neovláda, resp. si nevie spomenúť na slovenské slová "včera", "navštíviť", "galéria" a ani "pozrieť si" . Tak sa z toho môže "vymotať" napr. takto:

"Minulý deň sme boli v Bratislave, a tam sme zašli do múzea, boli sme aj na výstave obrazov a prešli sme sa aj po hrade."

Matej, nechže sa Ti na tom kurze darí, aby si po jeho absolvovaní vedel dobre rozprávať po anglicky.  I love you
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  Matej Št 31 júl 2014 - 17:02

Stále som sa na ten kurz nejako neodhodlal.

Ale zistil som, že až 96% bežnej hovorenej angličtiny využíva iba 2000 slovíčok a nejakých 100 základných slovies. A tieto isté slovíčka a slovesá pokryje 80% bežného nenáročného písaného textu (noviny, internet, články, základné informácie a jednoduché knihy). Stačí to dosť dobre na dorozumenie a keď týchto 2000 slovíčok a 100 slovies dostaneme pod kožu do podvedomého úzu, tak budeme pomerne dobre schopní sa dorozumieť, ba plynulejšie konverzovať na bežné témy.

To je výhoda neohýbanej a neohýbateľnej angličtiny. V nemčine a francúzštine, kde sa niečo už aj ohýba, tak tam je to o čosi komplikovanejšie.

Zatiaľ sa učím prvých 500 slovíčok a 100 slovies. 80% z nich už dávno poznám a ovládam. Postupne chcem dostať pod kožu aj zvyšných 1500. Dá sa to. A istým spôsobom to môže byť nápomocné aj pri franine a nemčine.

 cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ucenie anglictiny - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  Matej Št 31 júl 2014 - 20:20

Tu je prvých 500 slovíčok a prvých 100 slovies. Ešte treba potom pohľadať zvyšných 1500 slovíčok a pri podvedomom zaužívaní tejto zásoby nám spíkovať pôjde celkom akceptovateľne:

http://www.world-english.org/english500.htm

http://www.world-english.org/100verbs.htm

 cyclops

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ucenie anglictiny - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  Matej Po 3 november 2014 - 11:41

Prihlásil som sa do plateného online kurzu angličtiny na:

http://www.englishuniversity.cz

Je to tam fajn. Licencia na 1 rok, na konci sa dostane certifikát z úrovne, ktorú zavŕšime. Je na nás, na koľkú sa vyšplháme. Je tam v lekciách úplne všetko, čo treba k zvládnutiu jazyka na danej úrovni (A1, A2, B1, B2, C1, C2). Jediné, čo je slabé, je konverzácia, pretože nedochádza k otvoreniu online triedy, kde by sa kecalo, čiže jedine, ako si precvičovať verbálny prejav, je prerozprávavať po anglicky texty a listeningy z lekcií. To mi však vôbec nevadí, lebo ja práveže som mal ako podmienku pri hľadaní online kurzu to, že nechcem skypovať v online učebni s druhými ľuďmi. Vyhovuje mi to takto. Certifikát, ktorý kurz poskytuje, nie je nejak extra akceptovaný, ale myslím, že sa do životopisu jeho vlastnenie môže dať a zaváži to ako deklarovanie našej ochoty na danej úrovni v práci spíkovať. Každopádne, je tam aj možnosť prípravy na reálne uznávané certifikáty, napr. Cambridge, na ktoré sa v rámci ročnej licencie možno pripraviť a potom už len v reálnej kamennej agentúre dané testy podstúpiť.

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ucenie anglictiny - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  kwecko Po 3 november 2014 - 12:30

Čaute, šialenci,

taká praktická otázka:

neviete, ako sa prehlasuje trvalý pobyt? Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  arbela Št 13 november 2014 - 1:06

Informacie budu mat na miestnom/obecnom urade v mieste Tvojho noveho trvaleho bydliska. Tam sa treba prihlasit. Zatial som to neurobila cele, ale mam doma formulare na tento ukon.
arbela
arbela
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 03.02.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  Mischelll Ut 2 december 2014 - 11:31

Tak, zase raz začínam zo štúdiom angličtiny....tiež som si pod stromček kúpila online kurz angličtiny bol za veľmi výhodnú cenu len 9.90 - dúfam, že to nebude svedčiť o jeho kvalite Laughing ....ale recenzie sú dobre a ja niečo také potrebujem....totižto mylne som si nahovárala, že sa možno aj sama naučím anglicky teda ja som si to ani nenahovárala ....ja som tomu totižto neverila...možno aj to bola chyba....ale teraz keď som si kúpila licenciu na 6 mesiacov tak som nútená ju využiť čo najviac.....predsa ju nenechám len tak prepadnúť .....po pravde je to dosť veľký záväzok pre mňa 6 mesiacov sa vzdelávať, skoro každý deň po 45 minút ....ci sa mi bude chcieť a ci na to bude čas atď.....ale už som zaplatila a po pravde ak sa nič nezmení teda okrem Vianoc a to je vždy viac roboty....ale proste keď sa nič nezmení tak by som mala v tom kurze napredovať a stíhať ho a aj sa teším na neho it is perfect ....myslím, že to bolo správne rozhodnutie aj keď unáhlene.....inak dosť ma k tomu kroku donútil aj fakt, že som si robila rôzne testy z jazyka a vysvitlo, že som spadla o dve kategórie ako som predtým bola.....čo je ako šokujúce....viete nepoužívala som angličtinu vôbec.....a to už dve roky....a tak to dopadlo, že viem chabo základy.....ako no bola som mierne pokročila...az pokročila.....ale teraz som na tom horšie.....ako v návale tohto sklamania som si kúpila online kurz....tak, dúfam že pomôže a zlepším si anglinu sunny

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  xkrchnav Ut 2 december 2014 - 12:24

veru 45 minút denne po 6 mesiacov je celkom slušná dávka. Myslím, že minimálne o tie 2 kategórie by si mohla byť späť (neviem teda ako to je odstupňované). Ale bude to chcieť veľa pevnej vôle aj keď je tam tá cena čo ťa trochu núti...

Napr. zello je super na precvičovanie hovorenej angličtiny - je tam plno výukových kanálov aj pomerne živých. Ale chce to už aspoň komunikatívny level angličtiny... alebo môžeme raz za čas dať Zello anglicky - už som začal tak trochu Petra Bullimora prehovárať či by sa nepridal ak by chcela venusa...

Viac o Petrovi:
http://www.hearing-voices.org/about-us/meet-the-trustees/
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ucenie anglictiny - Stránka 2 Empty Re: ucenie anglictiny

Odoslať  Matej St 18 február 2015 - 12:16

Momentálne som zmenil stratégiu učenia sa angličtiny. Stále mi tu vyhráva od včera anglické rádio, konkrétne BBC4. Je to talkshow radio, kde stále len kecajú a spíkujú. Už po 2 dňoch cítim, že sa mi z toho balastu rozlepujú jednotlivé slovné spojenia alebo frazeologické jednotky. Do určitej miery viem chápať, o čom sa rozpráva. Nie je to samozrejme ešte vôbec na úrovni, ale teším sa, že to rýchlo zaberá a je to takpovediac efektívne. Tiež chcem pozerať filmy bez dabingu, ktoré už aj Vy niektorí pozerávate. A občas si čítať drobné poviedky po anglicky, kde by bola aj priama reč. Už som si našiel poviedku Metro, ktorá je dlhá len nejakých 10-15 strán... ale ešte som ju nečítal. Zatiaľ vypĺňam čas počúvaním BBC4 a snahou porozumieť, plus učím sa slovíčka, no tento raz nie anglicko-slovensky, lež slovensko-anglicky. Myslím, že mojím odjakživa problémom v rámci konverzácie bola životná chyba učiť sa len že dog je pes, ale nie že pes je dog. A preto keď mám náhle niečo vyjadriť, o čom mám v slovenčine predstavu, tak mi nenapadnú vhodné anglické slová a preklady. Snáď mi nový postup teda pomôže. Smile

Čo sa týka gramatiky, tá mi príde najľahšia. Ťažké mi príde na angline najmä výslovnosť, schopnosť spíkovať a kompletne iná intonácia než v slovenčine. No, I cannot accept

Idem na to.
Matej
Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ucenie anglictiny - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore