Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ID a denna napln

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty ID a denna napln

Odoslať  anonym Št 20 január 2011 - 15:25

ahojte, ficuri s ID.

co robievate cele dni?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  tomas Št 20 január 2011 - 16:09

hram poker laughing
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  Tuto Št 20 január 2011 - 16:11

Ahoj Lapaj.

No, priznám sa, že veľa toho nenarobím. Rád čítam, surfujem po nete, kde aj diskutujem, vybehnem von. Do septembra 2010 som sa zaoberal aj hľadaním práce, ale pre nepríjemné okolnosti (spomenuté v dnes v "Ako sa máš") som sa tomu už nevenoval. Teraz mi čas vypĺňa aj stacionár. Mám pár známych s ktorými občas niekde vybehnem. Nákupy. Rýchla chôdza po okolí. Občas pozriem TV, .avi, alebo DVD. Občas mi všedný deň spestria menej očakávané udalosti.

Snažím sa denne dodržovať určitý miniplán. Skladá sa s kontaktu s ľuďmi, čítania, trochu angličtiny, symbolického písania, jednoduchého štúdia, rozcvičky, autogénneho tréningu. Keď nič iné snažím sa dodržať práve spomenuté. Ja viem, že to nie je nič moc, ale aj malá ryba je ryba. Väčšinou sa však zadarí viac.

... keď som si to po sebe prečítal, tak sa mi to zdá úbohé. Ešte som zabudol na rodičov, chalupu s mačkami a občasnú realizáciu v koníčkoch.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  anonym Št 20 január 2011 - 17:23

ked ta citam tuto, nepripada mi to byt ubohe. urcite nie, ked to porovnam so mnou. sad and unhappy ako inak hodnotis ten stacionar? je to lepsie , ako ked si bol doma?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  Tuto Pi 21 január 2011 - 9:48

Čau Lapaj,
stacionáru som v zásade rád, máme ho ale len 2X týždenne.

Vnímam to ako príjemné a nenáročné spestrenie dňa. Myšlinkovo sa sústredím na čosi iné a v celku je to dobré odreagovanie. Ako som písal (niekde v "Ako sa máš"), personál je milý a ústretový. Spolupacienti majú svoje problémy a v zásade sú aj nápomocní a chápaví. Našiel som si tam aj pár kamarátov, s ktorými prehodím nejaké to slovo. Terapie sú zamerané na nenáročné zvládanie a sú charakteristické dobrovoľnosťou. Do určitej miery by sa dalo povedať, že je to taká hra. Netvrdím, že sa na stacionári intelektuálne "zapotím", ale som veľmi rád odreagovaniu, ktoré mi prináša. Výhodou je aj spestrenie denného fungovania, čo mi vyhovuje. Nie som tak väčšinou len sám doma.

Ako som písal, mňa na stacionár doviedla najmä moja fóbia. Čo sa týka F-25, tú už primerane zvládam. Uvidím nakoľko mi to pomôže. Bol by som nesmierne rád, keby sa s touto záležitosťou pohlo.

Teší ma aj to, že som dostal možnosť využívať aj knižnicu v stacionári, kde sú aj mnohé psychologické a psychiatrické texty. Môžem si ich vypožičať a tak sa môžem aj v tomto rozvíjať. Osobne zatiaľ neviem účel tohoto štúdia, ale v rámci sebapoznávania je to podnetné.

Aby som nakoniec nezabudol. Ty sa síce pýtaš a si zvedavý, ale dobré by bolo, aby si aj ty nám napísal ohľadne Tvojho trávenia času... Question
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  anonym Pi 21 január 2011 - 13:37

ach, tuto, ako to odo mna mozes chciet? Evil or Very Mad

lol!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  Tuto Pi 21 január 2011 - 17:01

Vieš Lapaj,
zaručujem Ti že aj ty máš čo písať.

Neverím, že Tvoja činnosť je výlučne len ležanie na posteli a občasné chodenie na záchod.

Aj ty istotne urobíš prípravu na raňajky, teda vstaneš. V rámci možností vykonáš hygienu a veci s tým spojené. Možno sa aj prezlečieš do domáceho. Pravdepodobne ideš aj na nákup, aby si si zabezpečil potraviny. Ako vidím venuješ sa Netu, špeciálne tomuto fóru a dá sa uvažovať aj o iných aktivitách na sieti. ...

Osobne nemôžem samozrejme odhadnúť Tvoje fyzické poškodenie, ak nejaké je, určite sa nájdu aktivity, aspoň typu počúvania hudby, čítania, základnej prípravy pokrmu... Viem, že si písal, že občas vybehneš aj kamsi so známymi, takže ďalšie plus. Občas musíš aj k odbornej.

...

V rámci zdravotného stavu si vždy môžeš nájsť činnosti, ktoré Ti urobia radosť. Ak momentálne nieč také nie je, skúšaj. Za pokus stojí niečomu sa vôľovo venovať pár týždňov, a neskôr Ti to bude v určitej miere príjemné a zvykneš si aktívne fungovať aspoň v určitom smere.

Najhoršie je len na posteli vzdychať, ako je všetko nanič a urobiť nulu, aby sa to zmenilo. Bojovať za seba sa vždy oplatí, pretože minimálne vzniká pocit, že dokážeš aspoň zabrať v smere seba samého. Neide tu však o veľké veci. Stačí maličký krôčik denne a keď sa za rok obzrieš dozadu, uvidíš, že už si v iných končinách ako v minulosti.

ID a denna napln Istockphoto_3384713-walking-man
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  anonym Pi 21 január 2011 - 17:16

no dobre, obmakcil si ma. devil

tak teda... z kolisky sa vykotulam zhruba o desiatej. do pol jedenastej sa spamatavam z vecernej supy, ktoru mi ustedril leponex. potom otvorim chladnicku a zobnem mracika. nasledne si vycistim zubejdy. potom zasadnem k pc, kde s prestavkami sedim cely bozi den. okolo jedenastej utriem riad. okolo dvanastej dopripravujem obed (ohrejem ho:)). poobede riad umyjem a nasledne vylestim. s hafanom chodim na tristvrtehodinovu prechadzku bud doobeda alebo poobede. okolo druhej si zvyknem na hodinku zdriemnut. dnes, treti den som bol zhruba na hodinuapol trvajucej prechadzke. potom som uz len pri pc, kde sa venujem internetovym foram, pripadne zhliadnem simpsonovcov. popri chatovaniu si pustam skvosty na youtube.
das ist alles.

cool
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  Tuto Pi 21 január 2011 - 20:08

Lapaj, osobne mám dojem, že ako odrazový mostík je to veľmi solídne.

Rozhodne nevidím problém v tom, že dlho spíš. Naopak, práve "istá" aktivita tu robí veľkú šarapatu. Tou mi pripadá počítač resp. Internet. Presedieť hodiny v takejto "činnosti" Ti iste nepadne na úžitok. Nemáš z toho potom pocit, že deň si v podstate zahodil, keď si len na Sieti?

Ja trávim na Nete relatívne dosť času, ale nech to vyíde tak hodina na deň. Rýchlo pridem email a diskusie kde prispievam, niekedy čosi dopíšem a hotovo, vypnem (nech 15 - 30 minút). Počas dňa ešte tento proces zopakujem aspoň raz, ale to je všetko. Siahodlhé sedenie za notbookom nerealizujem, aj keď výnimočne sú dni keď sa to stane. Priznám sa, takýmto dňom vôbec nie som nadšený a mám pocit, že som deň preflákal o ničom. Kedysi som si zaviedol spomínaný plán a Net obmedzujem z dôvodu neúčelnosti trávenia času na ňom.

Nezamýšľal si sa nad zmenou režimu v podobe čiastočného vypustenia hodín za počítačom, v prospech hodnotnejším aktivitám? Dlhodobo takto fungovať zaručene neprospieva psychike...

ID a denna napln ATT5519438
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  anonym So 22 január 2011 - 5:20

vies co, takto ani nemam pocit, ze by som mrhal casom. proste ma nic ine nebavi, tak som pri pc. len niekedy, ked si predstavim ako sa moji kamarati ucia na skusky a plodne travia cas, pride mi trochu luto, ze ja vpodstate nerobim nic. ale inak sa nad tym moc nezamyslam. neviem, akymi aktivitami by som ten pocitac nahradil.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  anonym So 22 január 2011 - 9:14

dobuducna to ale planujem zmenit. dancing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ID a denna napln Empty Re: ID a denna napln

Odoslať  Tuto So 22 január 2011 - 9:32

Ahoj Lapaj,
viem, že niekedy nie je ľahké zmeniť zaužívané zvyky a bez donútenia sa venovať niečomu prospešnému.

Ja osobne tieto veci vidím v zmysle sebazdokonaľovania a sebarealizácie. Mne tieto veci dávajú určitú váhu a pomáhajú mi naplniť môj život.

Môžeš toho robiť veľa, dokonca ja časovo nenáročné, a tak v zásade výrazne neobmedzíš svoju zábavu-Internet. Kľúč vidím napríklad v štúdiu a učení sa. Sú státisíce vecí, ktorým sa v tomto môžeš venovať. S tých náročnejších by to mohol byť napíklad cudzí jazyk, memorovanie básničiek, vtipov... Z toho kvázi nenáročnejšieho sa dá uvažovať o štúdiu obľúbeného oboru, čítanie trebárs beletrie, spracovávanie encyklopédie... Priznám sa vymenovávanie všetkého konštruktívneho by zabralo veľa času. Môžeš si nájť aj hobby v podobe maľovania, kreslenia, fotografovania, vyrezávania, písania, zbierania... Môžeš sa venovať aj športu ... ...

Stačilo by možno hodinu mať kľud od Netu a venovať sa niečomu hodnotnejšiemu. Myslím, že dajme tom tá hodina by sa dala utrhnúť.
Čo si o tom myslíš?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore