Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

najobľúbenejšia kniha

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  historik Po 27 október 2014 - 20:04

Ách, ako ja milujem knihy! Exclamation Priam ma priťahujú a fascinujú. No čítať ich nevládzem... very sad3 Iba tie básničky pre deti sa mi čítajú celkom dobre a ľahko. A ja som pôvodne chcel ísť po dráhe rozprávkara. Mal som v úmysle naučiť sa písať kvalitné rozprávky. Kupoval som si rozprávkové knihy a nadchýnal som sa nimi. V jednej súťaži som získal odmenu, 20 Eur, a aj za tie peniaze som si kúpil dve takéto knihy. Autorom je Jozef Cíger Hronský. Jednu, takú tenkú, som prečítal. Ale tú druhú, ktorá je veľká a hrubá, sa mi nedarí čítať. Zvládol som len niekoľko rozprávok z nej.  Shocked Neraz tie knihy beriem do rúk, zalistujem si v nich, lenže nedokážem ich čítať. Lebo to je pre mňa veľmi veľká námaha.  affraid Doma máme dosť veľa všelijakých pekných kníh. A chodím aj do knižnice. Aj dnes som tam bol. Knihovníčka mi rozprávala o svojej dcére, ktorá je teraz druháčka za ZŠ. Vraj ona číta knihy jednu za druhou. A najviac ju zaujíma téma "staroveký Egypt". Aj ja by som asi bol knihomoľom, ak by som nemal takú chorobu. Keď som bol malý, s veľkým záujem som čítal knihy pre deti. Ale teraz to čítanie mi ide až tak ťažko. Ja som na ZŠ napísal úvahu o tom, aké úžasné sú knihy. flower  Asi bola vydarená, lebo učiteľka ju prečítala pred všetkými mojimi spolužiakmi na hodine. Knihy dokážu vyvolať silné dojmy. No ja mám výrazne oslabenú schopnosť prežívať dojmy. Dávno som nečítal literatúru pre dospelých. Ba áno, bola to kniha Drak sa vracia Františka Švantnera. A nedokázal som ju dočítať do konca. Zdá sa mi, že nemám silné dojmy ani z kníh. Iba z tých rozprávkových knižiek, čo som prečítal, som mal pekné zážitky.
Možno niekomu z Vás pripadá čudné to, že sa tak orientujem na literatúru pre deti. Ale aj to predsa píšu dospelí autori. Musia byť aj takí. Na internete som raz čítal rozhovor s jedným slovenským autorom, ktorý sa zameriava na tvorbu pre deti. A on povedal, že na to, aby autor dokázal písať pre deti, musí aj v dospelosti sčasti zostať dieťaťom.
Nuž tak ja milujem knihy. Ako rád by som čítal a úplne chápem knihomoľov. Veď prostredníctvom kníh človek môže zažiť toľko dobrodružstva! king queen
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  Tuto Po 1 jún 2015 - 3:41

Ahojte, len dodám k svojmu príspevku, aké sú teda moje obľúbené knihy, teda:
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Na ZŠ:
Štorch:  Lovci mamutov;
London: Biele Ticho; Martin Eden; Ohnivý deň; Tulák po hviezdach;
Časopis Apológia;
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 519518_zdenek-burian-malba

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
Na SŠ:
Švanderlík: Čierny baroni; Major Terazky; 
Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka;
Canfield: Slepačia polievka pre duša (viac dielov);
Boroš: Psychológia pre mladých;
Ročenka kulturizmu 1966;
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Svejk2
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
Po SŠ:
Boroš: Úvod do psychológie;
Česko anglická konverzace;
Časopisy: Epocha; 22.století; Vzdelávanie dospelých;
Materiály do v.školy;
Boccacio: Dekameron;
Bartko: Moderná psychohygiena;
Lexikón svet. dejín;
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 978-3-596-90006-0.304198
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
Teraz:
Slepačia polievka pre dušu (nové vydania);
Bubelíny: Rozhovory s psychológom;
Angličtina 15,000 slovíček ve 150 témach;
slovensko-anglický hovorník
Časopisy teraz neodoberám
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 CSftS%20book%20Finding%20Your%20Happiness

..........................................................................
Všetko horeuvedené som čítal min 2X, teda snáď okrem niektorých časpisov  study study  ...

..........................................................................
Ostatné publikácie neuvádzam, lebo ma tak nezaujali, aby som ich viac krát čítal Wink
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  xkrchnav Po 1 jún 2015 - 10:42

xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  Matej St 3 jún 2015 - 21:58

Trojica mojich najviac obľúbených kníh:

1. Brian Tracy - Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Tracy111
Táto kniha priam zmenila môj život. V spolupráci s Escitilom má najväčšiu zásluhu o zmenu môjho myslenia z negatívneho a pesimistického na pozitívne optimistické. Je geniálna, obsahuje v 12 krokoch rozobratých niekoľko desiatok princípov, ktorých keď sa človek drží, tak naberá na pocite šťastia už len za čítania danej knihy. A keď sa nimi aj riadi v ďalšom živote, tak svoj život dostáva siahodlho pod kontrolu a vedie ho k šťastným dneškom i zajtrajškom. Smile Tie princípy sú kvalitne rozpracované, s bohatými príkladmi, za použitia kvalitnej motivujúcej reči, ktorá čitateľovi vzbudí dojem, že má celé svoje šťastie vo svojich rukách a že je všetkého schopný, čokoľvek si zmyslí a po čomkoľvek túži. it is perfect

2. Brian Tracy - Žiadne výhovorky
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Aaiadn11
Kniha nadväzuje na predchádzajúcu autorovu knihu. Zameriava sa na problém prokrastinácie a pasívneho submisívneho života, kedy sa človek necháva unášať životom namiesto toho, aby svoje možnosti vzal pevne do rúk za pačesy a utváral mocne svoj osud. Kniha bola aj nahratá ako audiokniha pod názvom "Sebekázeň". Trvá 60 minút rozdelená do 6 mp3jek.

3. Rick Warren - Načo som vlastne tu? Život s jasným cieľom
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Warren11
Kniha od protestantského kresťanského autora (vhodná však aj pre katolíka a ortodoxného). Vynikajúco spracovaná téma Božej vôle pre ľudský život, motivácia ľudského konania, potreby, ciele, zámery, zmysel života, postupy ako v niekoľkých krokoch napredovať za zmysluplným a cieľavedomým životom v súlade s kresťanskou vierou. Je to akási psychologická populárna literatúra, kĺbiaca v sebe motivačný a náboženský žáner. Pomohla mi táto kniha christianizovať posolstvá motivačnej literatúry od mojich obľúbených autorov (B. Tracy, R. Carlson, R. Gordon, R. Templar).

To je moja trojica najobľúbenejších kníh vo všeobecnosti.
Z náboženskej literatúry je moja obľúbená: Tomáš Kempenský - Nasledovanie Krista.
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Kempen11
A isteže aj Biblia, najmä knihy Nového zákona. Yes

Z filozofickej odbornej literatúry, keďže som jej študent, je mojou najobľúbenejšou:
Hans Joachim Storig - Malé dějiny filosofie
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Storig11
A tiež Emerich Coreth - Co je člověk? Základy filosofické antropologie.
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Coreth10
Z pôvodných diel autorov filozofických diel nemám nejaké podstatne obľúbené. Páčia sa mi práce filozofov Moritza Schlicka, Karla Poppera, neskorého Wittgensteina, Johna Searla, Thomasa Nagela a fantastického Josepha Maréchala, pri ktorého tomistickej analýze Kanta som slzil od pôžitku. laughing Pod slovom "práce" mám na mysli tie ich najvplyvnejšie texty, nie zrovna celé knihy. Na strednej som bol zaujatý Schopenhauerom a Nietzschem, od neho obľubujem dielo Antikrist, kvôli originálnej koncepcii a umeleckému spracovaniu. Zo stredoveku mám rád samozrejme Tomášove sumy, tie som kedysi s obľubou čítal v školskej knižnici, kým som mal pauzu medzi prednáškami. Spomeniem aj Alberta Veľkého a jeho "Cestu do Boha". Z antiky mi učaroval Menón od Platóna. V 20. storočí ešte nesmiem zabudnúť na Hanu Arendtovú a jej Vita Activa - to je majstrovská kniha, geniálna, ešte lepšia než Weberova "Politika ako povolanie", ktorú by som zaradil spomedzi vymenovaných obľúbených na záver.

Mne sa v podstate páčili aj iné knihy, ktoré som čítal, ale niekedy mi až tak veľa nedali. Alebo si ich jednoducho nejak zvlášť nepamätám. Smile

Tuto spomínal aj obľúbené časopisy. Ja som mal obľúbeným časopis "Reader's Digest Výber". Ten sme niekoľko rokov odoberali a bol skvelý. Z novín mám rád Hospodárske noviny. Niekedy som obľuboval časopis .týždeň, ale už ho viac rokov nečítam.
Srdečne pozdravujem! Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  Tuto St 3 jún 2015 - 22:45

Matej napísal:Trojica mojich najviac obľúbených kníh:

1. Brian Tracy - Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť
najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Tracy111

Ahoj Matej,
tohoto Tracyho mám na poličke. Je to dobrá kniha. Dobrý výber.  it is perfect
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  Matej So 6 jún 2015 - 14:54

Je to istým spôsobom pre mňa opäť prekvapenie, hoci by nemalo už byť. Keď si občas býval smutný, Tuto, niekedy naposledy pred nemocnicou, tak som Ti chcel doporučiť práve Tracyho. Ako naivne! Ty ho už máš dávno naštudovaného. Smile Ja som vždy hovoril, že Tebe sa ťažko radí, lebo Ty si veľmi ščítaný, máš bohaté životné skúsenosti, si veľmi zrelý a inteligentný človek. Smile Na jednej strane sa mi Teba teda ťažko povzbudzuje, ak je treba. Na druhej strane sa z toho teším a veľmi si Ťa ako človeka vážim. Smile To, čo povieš, tak má svoju váhu a svoje odžité pozadie. Smile

Takže, klobúk dole!  it is perfect
Tvoj kamoš
Matej
jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  Tuto Ne 7 jún 2015 - 21:37

Ahoj Matej,
ďakujem za povzbudivý príspevok aj kompliment. Osobne si myslím, že aj ty by si sa v mnohom vo svojom komplimente našiel. Mám dojem, že Ty sa skutočne nestratíš vo svete. Podobne ako Ty mňa, aj ja si Ťa hlboko vážim. Už len na tomto fóre si spravil kusisko práce a len tá kvantita je ohromná. Samozreme nepopierateľná je aj kvalita, ktorú v každom príspevku vidieť.

Jediná vec ma trošku mrzí, a to, že by si už po čase mohol primerane dôvere napríklad poskytnúť na seba tel. čislo, poprípade Skype, alebo podobne. Prípadne prehodiť pár slov na Zelle. Viem, aký máš na to názor, ale mám dojem, že to treba prelomiť.

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Bai8

S pozdravom kamarát Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

najobľúbenejšia kniha - Stránka 5 Empty Re: najobľúbenejšia kniha

Odoslať  Tatanka Št 24 december 2015 - 10:29

Zdravím Vas Wink

Moj najoblubenejsi suacasny autor je Eckhart Tolle a kniha od neho: Reč Ticha. Je to take prijemne, meditativne citanie. Kedykolvek sa zacitam do tohto diela, vnutorne sa stisim a citim ako sa vo mne prehlbuje pokoj. Velmi dporucam aj jeho dalsie knihy:

Moc pritomneho okamziku
Nova zem

uryvok:

---Hovorim vam: ,,Uzite si tuto chvilu. Budte stastny?" Nie.
Prijmite ,,takost" tejto chvile. To úplne staci.---
Tatanka
Tatanka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 17
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 24.12.2015
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore