Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Moje halucinácie

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  kimi2028 Ne 21 august 2022 - 19:49

Ono záleží aj od toho, že v akom stave to kto má. Napr. ten, čo vynechával lieky, mal 7-8 psychóz tak už nemusí nič pomôcť, lebo má hlavu úplne ako ementál. Rozumný človek nemá problém, keď užíva lieky nepretržite a tak. Viem o čom píšem. Ja som vynechal lieky len raz na radu psychiatra, že bude možno dosť brania. Bohužiaľ do 2-3 mesiacov sa mi vrátilo to. Len zabralo to rýchlejšie ako prvýkrát. Dostal som lieky tak do týždňa som nemal hlasy ani bludy. Dá sa povedať, že som mal 2 ataky. Posledný atak bol pre mňa poučením a rozhodol som sa pre lieky do konca svojho života. Nevynechávam a halucinácie a bludy žiaden problém v zásade. Občas keď sa vystresujem tak počujem ženský hlas (stalo sa mi to asi 9x za posledných 6 rokov). Aj to sa zmôže len na jedno slovo a sklapne. Čiže lieky fungujú a chránia ma pred horším...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  vrana Ne 21 august 2022 - 20:05

Ja akonáhle Som vynašiel náprotivok Dopamínu a to hormón Serotorín spím ako malé bábo a pravidelne a navyše neprežívam psychózy. Nejako Som sa na webe hrabal v serotonínovej teórie a zabralo to.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  Katuska Ne 21 august 2022 - 20:56

Ja som jasne cítila ako sa niečo zle na mňa napojilo cítila som brutálnu bolesť v chrbte akoby som bola priviazaná o reťaz a to zlo má držalo a vkuse mi nadávali do chudier. Viem čo som prežila takže mi ťažko môže vykladať niekto niečo . Sám psychiater má posielal za kňazom. A síce lieky zabrali samozrejme nie hneď no bolesť v chrbte zostala aj iné zvláštne veci ktoré sa mi dejú. Takže to že mi doktorka dala diagnózu schizofrénia je pre mňa smiešne a absolútne sa s tým nestotožňujem . Psychológovia ktorí ma hodnotili ju taktiež u mňa vylúčili ... Takže tým len chcem povedať že to že doktor povie niečo nemusí ešte znamenať že to tak je . Ale však nech každý verí čomu chce . Pekný večer
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  relouth Po 22 august 2022 - 12:46

Katuska napísal:Čo sa týka mňa ja neverím tym bludom.ze za psychózy môže málo dopaminu v mozgu.
nuz..ono je to presne naopak..psi schizofrenii je dopaminu vela, preto sa liekmi znizuje..jednoducho povedane
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08 and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  kimi2028 Po 22 august 2022 - 13:36

Tak čo ja viem? Ja som sa so svojou "kamarátkou" paranoidnou schizofréniou stotožnil. Neskrývam sa za svoju diagnózu, pokiaľ urobím niečo zle. Podarilo sa mi s tým úspešne vyrovnať a prestať riešiť len choroby. Som spokojnejší, ale samozrejme príznaky ochorenia mám stále a aj ich asi budem mať. Je to stále lepšie, ako sa v niečom hrabať. Žijem len pre prítomnosť a nie minulosť ani budúcnosť. Je mi hneď aj väčšinou lepšie. Teda si to len nahováram. Bohužiaľ väčšinu svojho života premárnim, nemám ani energiu s týmto bojovať. Povedzme, že by som študoval niečo a tak. Načo? Keď práve to ma dostalo do veľmi zlého stavu v minulosti. Rád by som našiel nejakú zábavu na každý deň... Je to ťažké okrem športu a šachu ma nič nenapadá. To spomínané dobrovoľníctvo tak neviem. Cítim sa nepochopený. Len málo ľudí vie, že čo obnáša naša diagnóza....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  Sweetheart Po 22 august 2022 - 15:04

Kimi, ja som robil v domove dochodcov-zariadeni socialnych sluzieb. Jedna kolegyna tam bola ako dobrovolnicka chvilu, len ona bola nejako cez Urad prace a robila opatrovatelku ako dobrovolnicka, chcela to vidiet, ako funguje tento domov 🙂. Ale, ak by ta bavilo aj v takomto zariadeni, podla mna by neprotestovali. A dalo by sa robit podla mna aj socialnu pracu ako dobrovolnik, napriklad nieco babkam citat, alebo pomahat socialnym pracovnikom, ked budu organizovat nejaky program. Ako opatrovatela by ta nedali urcite, ked nemas opatrovatelsky kurz. Ale v tychto zariadeniach sa robi kazdu chvilu nejaky program. Ak by ta bavilo napriklad taketo nieco. A tam, kde som robil ja, boli aj schizofrenici, mohol by si sa s nimi rozpravat. Ak by ta bavil aj tento smer, urcite by si nasiel nieco. A ako dobrovolnik urcite 🙂
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  Katuska Po 22 august 2022 - 16:25

Ja sa zase so schizofréniu nestotožňujem je to moja osobná voľba. Žijem život v rámci svojich možností a je skoro taký ako bol predtým. Ale vôbec nie len vďaka liekom ale aj vďaka práci na sebe ta mi pomohla najviac. A o niektorých veciach si stále budem myslieť svoje 🙈🤸🤸🤸majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, vrana and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  dzuli08 Po 22 august 2022 - 17:39

Ahojte,
tak ja neviem, či sa úplne stotožňujem so svojou diagnózou, ale proste beriem to tak, ako to je. Myslím, že som z tých "šťastnejších" schizofrenikov, čo sa týka toho, že dokážem pracovať a fungujem relatívne ako zdraví ľudia.....akurát tak tých liekov sa asi nezbavím do konca života... po pravde, neviem či by som to riskovala vysadiť, asi odvádzajú svoju robotu....tiež mám skúsenosť, že po vysadení cca v 17tke sa mi psychóza v 18tke vrátila. Tiež mám skúsenosti s rôznymi haluzami, páči sa mi ako ich rozdelil vrana na tie kategórie - veru niektoré, som mala aj ja. Dôležité je, že to je už minulosť.....Samozrejme aj teraz sa mi stane že sa mi niečo zdá alebo mi niečo v prírode pripomína niečo iné, ako keď v oblakoch vidíte napr. nejaké zvieratko alebo pod, ale môj mozog to už vníma inak. A zvukové/hlasové haluze už vôbec nemávam chvalabohu.....to bolo to najotravnejšie.  Ale sem tam sa mi stane že mám v noci strašne divný a nepríjemny sen a následne aj pocit. Napr. že som hore a niečo sa deje , ale pritom spím. Potom otvorím oči a som v posteli samozrejme. Ale to mávam len občas, inak spánok je pre mňa kľúčový, na vypnutie. Nočné by som nemohla robiť, to by mi ani obvodná neschválila ani psychiatrička. A inak zasa sa mi ide meniť doktorka toto už bude asi piata osoba. A to nie, že by som ja odchádzala z tej ambulancie, ale striedajú sa tam. No uvidím aká bude táto, zatiaľ som tam bola len raz.
Prajem Vám len pekné a "bezhaluzové" obdobie Wink
Držte sa.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Juraj, vrana, Sweetheart and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  vrana Pi 26 august 2022 - 8:44

dzuli08 napísal: páči sa mi ako ich rozdelil vrana na tie kategórie - veru niektoré, som mala aj ja. Dôležité je, že to je už minulosť.....Samozrejme aj teraz sa mi stane že sa mi niečo zdá alebo mi niečo v prírode pripomína niečo iné, ako keď v oblakoch vidíte napr. nejaké zvieratko alebo pod, ale môj mozog to už vníma inak. A zvukové/hlasové haluze už vôbec nemávam chvalabohu.....to bolo to najotravnejšie.

Ahoj @dzuli08

Tak oNo Som to musel nejako zaradiť, tie hlasy a slová, s každej strany sa na mňa sypali. Najhoršie boli tie TV haluze, ale v počiatku choroby to boli mozgo haluze, tam Som priam 14 rokov bojoval o svoj myšlienkový názorový systém.

Škoda len, že to bola taká doba, začiatočnícky nástup informačného veku, vek internetu a ďalšie. Nebola až taká možnosť získať informácie o chorobe, vedomostí a múdrosti ako teraz.

Želám ti a prajem veľa duševnej pohody

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  Juraj Ut 26 september 2023 - 15:05

Po dlhšom čase sem pridávam nový príspevok, lebo moja choroba pokračuje a ja mám nové skúsenosti s halucináciami, najmä sluchovými, ale tiež vizuálnymi.

Môj stav sa zhoršil koncom júla. Začalo to tak že sa mi dva krát po sebe snívalo o mútnej vode. Potom som začal počuť bzučanie, ako keď bzučí osa. Bolo to keď som sedel pri počítači a to bzučanie prichádzalo cez otvorené okno. Keď som otvoril druhú polovicu okna (bez sieťky) aby som sa pozrel von čo to bzučí, tak to prestalo. Takto sa mi to stalo dva krát. Keď som okno otvoril po tretí krát (na tretí deň) tak to bzučalo stále. Zvuk vychádzal spod parapetného plechu. Vtedy som s istotou vedel že je to halucinácia. Táto fáza s bzučaním trvala asi týždeň. Počas tohto týždňa som každý deň niekoľko minút počul bzučanie prichádzajúce zvonku. Neskôr som toto bzučanie počul aj nad ránom, keď som ležal v posteli.

Ďalšia fáza bola že sa mi zhoršili hlasy. To bolo niekedy začiatkom augusta. Viac krát sa mi stalo že v zvuku počítača som počul náznaky hlasov. Potom v noci som počul hlas ktorý hovoril: Jurajko dávaj si pozor, lebo my sa vrátime! Mal som vtedy veľký strach, že čo sa so mnou bude diať. Potom sa môj stav zlepšil a takto to vydržalo dlhšiu dobu. Ďalšie zhoršenie nastalo teraz v druhej polovici septembra, počas nocí som počul hlasy ktoré hovorili rôzne nepríjemné veci. Cez deň som našťastie nepočul nič, ale keď som si večer líhal do postele, tak som občas počul také ťažko definovateľné zvuky. Keď som sa na to sťažoval psychiatričke, tak tá mi zvýšila dávku Rispenu. Doteraz som bral trojku, včera večer som si dal tri a pol. Príjemne ma prekvapilo že môj stav sa po zvýšení dávky lieku zlepšil. Uvidím čo bude ďalej.

Čo ma teraz trochu znepokojuje, že som začal mať počas posledných asi desiatich dní vizuálnu halucináciu, pri ktorej vidím roj mušiek. Vidím ich vonku, cez okno, je to veľmi hustý roj, drobných mušiek, ktoré sa veľmi rýchlo mihajú, ako porucha v televízore. Keď sa na ne pozriem, tak na mieste na ktorom boli zmiznú a vidím ich o niekoľko metrov vedľa.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  Lucas Ut 26 september 2023 - 17:36

@Juraj
Ahoj, mrzí ma, že máš také nepríjemné nočné stavy, verím, že AP čím skôr účinne zaberie 😉
Mimochodom, k tomu roju mušiek, možno ťa poteším, ale ony naozaj teraz sú doslova ako včely, keď sa roja. Bývam pri lese, no môžem povedať, že sú riadne premnožené! Sú proste všade. Minule som tak šiel do obchodu a doslova som sa im nevedel vyhnúť - do oka, ucha, mal som ich asi pol kila aj na oblečení... Neviem, ako u vás teda, ale takéto divadlo vidím (a nielen ja!) prvýkrát
Lucas
Lucas
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Moje halucinácie - Stránka 3 Empty Re: Moje halucinácie

Odoslať  Mous Ut 26 september 2023 - 18:52

@Juraj myslím si, že je fajn, že to rozlišuješ od bežnej reality, že tým nežiješ dlhodobo. Fajn, že ti liek zaberá a dúfajme že bude. Aj tak verím, že je to len čosi prechodné, občasné a že budeš naďalej v remisii.

Je to sakra nepríjemné tieto stavy😏
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore