Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Domáci maznáčik

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Domáci maznáčik Empty Domáci maznáčik

Odoslať  Tuto So 27 november 2010 - 2:09

Ahojte všetci.

V tejto téme sa pochválte o svojich miláčikoch z prostredia nemých tvárii. Na fóre už toho bolo spomínaného viacero. Máme tu milovníčku papagájov aj psíkov. Čo ďalší? Máte doma nejakého chlpatého, opereného, šupinatého podnájomníka?

Ja som priateľom dvoch zvieratiek. Nebývajú síce so mnou, ale som ich čiastočný majiteľ. S ich vlastníctvom sa delím aj so susedovcani. Sú to dve mačky, resp. kocúr a jeho mama. Majú radi čerstvé mäso, mlieko a keď nič nie je zobnú si aj granule. Okrem pohľadenia obľubujú aj chodenie po strechách a kocúrika ešte neopustila hravosť mačiatka. Je zaujímavé sledovať ho ako naháňa lístie vo vetre, alebo vlastný chvost.

Mačka je oniečo múdrejšia ako kocúrik. Neváha a rada sa ide so mnou prejsť. Dáva pri tom najavo svoju prirodzenú nadradenosť a nezávislosť, ale v zásade na nej vidieť ako je rada všetkému čo sa na prechádzke deje. Susedia si ich tiež obľúbili a radi hovoria o ich podarených kúskoch.

Byť priateľom mačky znamená poznávať život tigra v zmenšenej podobe.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Domáci maznáčik Empty Re: Domáci maznáčik

Odoslať  Matej So 27 november 2010 - 9:30

Tuto napísal: V tejto téme sa pochválte o svojich miláčikoch z prostredia nemých tvárii.

Nooo, ja síce nie som taký zodpovedný, aby som sa dokázal starať o skutočné zvieratko (raz som mal na týždeň postrážiť škrečka a on mi umrel! Sad ). Ale mám predsa len miláčika nemej "tváre" a síce dve rastlinky. Najmä tú plazivú mám už od piatej triedy na ZŠ, takže so mnou fakticky vyrástla. Som na ňu hrdý, hoci aj pri jej "výchove" robím chyby, lebo párkrát sa mi pretrhla alebo zlomila. scratch

Vyzerajú takto, som ich odfotil: saint

Domáci maznáčik Dscn0811

Mám ich skutočne rád a hoci podľa Vašich skúseností nemôže rastlinka nahradiť láskanie a priateľstvo domáceho zvieratka, tak či onak sú to moji miláčikovia. heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Domáci maznáčik Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Domáci maznáčik Empty Re: Domáci maznáčik

Odoslať  Anonymný So 27 november 2010 - 16:06

ja mam doma len rybky, asi od marca alebo aprila tohto roka...tento mesiac som im kupil take pekne nove mensie akvarko, plne vybavene...
ine zvieratka mi mama nedovoli do bytu, v com ju aj chapem, keby sme byvali na dome, je to ine...ale navyse mam aj od narodenia choru sestru a ona sa velmi boji psov a maciek, jedine ked ideme babke, tak tam mame takeho velmi chutneho, vdacneho psika, na toho si uz trosku zvykla, ale macky sa jej nepacia...
ja by som uvital prave takeho mileho havka ako mame u babky na dedine, mozno aj macku...len problem by bol v tom, ze by sa mi nechcelo chodit s nimi von Crying or Very sad
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Domáci maznáčik Empty Re: Domáci maznáčik

Odoslať  Tuto Pi 10 december 2010 - 23:55

Dávnejšie som choval zvláštne zviera.

Volalo sa to strašilka austrálska. Bola nevinným bylinožravcom a k šťastiu jej stačilo pár kvapiek vody obdeň a čerstvé listy z malín raz za týždeň. Žila u mňa v akváriu pohodlný život samotárskeho hermafrodita. S veľkosti 1cm postupne vyrástla na dobrých 12cm. Občas som sa s ňou zabával keď mi chodila pomaly a rozvážne po ruke. Bol to v celku príjemný tvor s mierne hrozivým výzorom. Po roku nakládla asi 300 malých vajec a uhynula. Väčšinu som spláchol na wc a pár si nechal. Po čase sa začali liahnuť malé. Po akváriu behalo asi 30 ministrašiliek. Tri som si nechal a zbytok porozdával. Strašilka bola istý čas okrasou mojej izby.

Domáci maznáčik Str1
Pre ilustráciu. Túto potvoru som choval.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Domáci maznáčik Empty Re: Domáci maznáčik

Odoslať  filipka So 11 december 2010 - 18:55

Fuha, to je veru poriadne cudo. Mojich milacikov KORELY uz poznate laughing Je to parik, ktory odchoval dost mladat, jedno mam ako fotku pri mene. Teraz k nim pribudol najduch-koreliacik Kubko, ktoreho som odchytila na autobusovej zastavke. Je este mladucky, neprepereny, uci sa spievat a mojim korelam troska strpcuje zivot, lebo Kubko je klbko energie, ktore im neda dychat laughing Spotreba krmiva nam stupla na viac ako dvojnasobok, lebo zje asi vsetko, co nezje jeho. Je velmi podareny.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Domáci maznáčik Empty Re: Domáci maznáčik

Odoslať  hviezdička St 22 december 2010 - 13:17

Chcela som písať dľľľhý článok o mojej mačičke, ktorá má presne dnes tri mesiace. Ale napíšem len toto: včera som sa véééľmi rozčúlila, zistila som, že niekoho ani Vianoce neprinútia byť nachvíľku lepším, domov z práce som prišla úplne vyšťavená a s nervami na konci som sa rozplakala. Moja mačička sa na mňa dívala, schytila som ju do náručia a rozprávala som sa s ňou, ako s človekom...je taká hravá, že ma hneď rozveselila...pochopila som, že ona má na háku všetko, ale mňa už pohľad na ňu naplní nehou a takým zvláštnym pocitom... ľúbim ju.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Domáci maznáčik Empty Re: Domáci maznáčik

Odoslať  frances farmer Št 13 január 2011 - 17:02


mám kocúra, mačku aj andulky Razz kocúr je lenivý, mačka plachá, že sa nedá ani pohladkať a andulky hlúpe, nevedia ani spievať, iba škriekajú Very Happy
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore