Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 31 z 88 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 59 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 4 august 2016 - 19:58

Ahoj Matej,
myslím si, že máš vcelku dobrú šéfku. Tie rozlady sú tiež nepríjemné, hlavne aby netrvali dlho. Je fajn, že nie si kolegyniam ľahostajný, možno aj z iných dôvodov ako je len márnenie času pri debatách. Podstatné je, že sa nemusíš hanbiť za vykonanú prácu a je úplne super, že aj za horších vnútorných podmienok to zvládaš.

Myslím, že ako filozof nie si na tom zle. Už si našiel aj minimalizmus, tak snáď sa s ním vžiješ. Nerob si z toho veľkú "hlavu", snáď najprofesionálnejšie by bolo, keby si si smer vytváral sám...

................

Ahoj regina,
je perfektné, že si v tom spánku dala tú sedmičku. So spánkom je to aj u mňa všelijaké. Vlastne je tu aj tá spacia téma na fóre. Dosť ma to mrzí, že je to u mňa také pobiednejšie.

...............

Ahojte všetci,
dnes som nocoval na záhrade a bolo fajn. Žiadna telka, žiaden internet, len pohoda. Malo to svoje čaro. Spanie bolo také poslabšie, ale hlavné, že bolo. Zdravotne pomerne znesiteľne teda únava a pasivita. Ak by sa do aktivity zarátalo čítanie kníh, tak by to bolo celkovo dobré. Tabakizmus na rovnakej miere ako doteraz.

S pozdravom a želaním pekného piatku nielen Matejovi a regine, ale aj ostatným fórumákom, Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 5 august 2016 - 17:07

Ahojte,
zdá sa mi, že dnešný deň je na písanie tu do fóra akýsi pobiednejší, tak, že aspoň je tu dám pár riadkov. Prekvapil ma najmä spánok, ktorý trval okolo tých dvanásť hodín a sťažka som si dával aj ráno lieky a zas som "odkväcol" do postele. Reálne som bol hore-zobúdzal sa až o dvanástej, ale padlo mi to dobre. Vlastne som cca 5 hodín prebudený. Za ten čas som spravil akp., pozrel dokument a bol v supermarkete v podstate pre maličkosti. Inak som momentálne doma a rozmýšľam, že či niekto napíše do fóra. Mal by som sa aj ozvať kamarátovi, či pôjde na chalupu (možno by ma na tie 2-3 hodiny zobral...).

Zdravotne ako písavam. Aktívnejší životný štýl sa u mňa veru stále nekoná, ale bolo by to rozhodne potrebné aj žiaduce. scared2 Choroba je hnusná záležitosť, ale myslím si, že všeličo sa dá, keď sa chce a je vôľa. Aspoň mám nad čím premýšľať, hoci by bolo lepšie ako pracovať mozgom, rozhýbať svalstvo. scratch

Majte sa čo najlepšie a víkend prežite v pohode.
... a napíšte...
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Pi 5 august 2016 - 18:35

Aj ja zisťujem ako Ty, Tuto, že všeličo sa dá, ak sa chce a je vôľa. Aj niektoré svoje neduhy proste môžem riešiť pomerne účinne tým, že ich proste nebudem chcieť. Naopak, na mne záleží, čoho budem mať v živote viac, a teda o čo sa postarám v živote svojím intenzívnym chcením, resp. následnou praktickou snahou. Škoda, že existuje niečo ako "nechcenie sa", nedostatok jasnej motivácie, alebo slabé vôľové schopnosti. Napriek tomu, že mi občas poviete, že je fajn zvládať prácu a školu, aj tak si myslím, že moje vôľové schopnosti nie sú ok. Viem si predstaviť ich oveľa efektívnejšie a silnejšie podoby. Schopnosť sa zaprieť a robiť krátkodobo niečo nepríjemné, tak aby z dlhodobého hľadiska prišli plusy a plody, to je stále u mňa ťažké a v mnohých oblastiach sa mi to nedarí. Úplne Ťa, Tuto, teda chápem, ak máš supersilu vo vôľových schopnostiach, čo sa týka chodenia von alebo robenia akožepovinností, no a pritom máš vôľu oslabenú v oblasti pohybu. Takéto nerovné pomery vo vôli mám aj ja. Musíme sa navzájom povzbudzovať a držať si palce. Doslova si naprojektovať kroky, ktoré by našu vôľu v niektorých váhavých oblastiach posilnili. Potroške. Želám Ti, Tuto, hojne sily, emocionálnej, psychickej, a koniec koncov aj fyzickej. Drž sa! winking it is perfect

Ahoj Reginka. Ja mávam také fofry a odtrhnutie z reťaze najmä v práci, tak ako Ty teraz v domácnosti a záhrade. Šéfka mi povedala zo srandy, že som nadopovaný blázon. Smile Mám takú zaneprázdnenosť a šlapanie na plný motor rád. Našťastie, keď už zaspím, tak spím dlho, pričom ak by som nemusel vstávať, určite by som vstával až po nejakých 10 hodinách voľnospánku. Takže na hypomániu to u mňa až tak nevyzerá, pričom dokonca keď som doma, tak výrazne poľavujem a začínam byť skôr lemravý a unavený. Je pravda, že túto svoju súčasnú výkonnosť vnímaš ako niečo príjemné, ako niečo, čo Ti pridáva na dobrej nálade? Ak áno, tak si to viem živo predstaviť. Snáď sa to teda nevymkne z kontroly a spánok si udržíš kvalitný. Držím Ti k tomu silno palce, lebo malá hypománia s pomerne dobrým spánkom vie byť aj plusom v prežívaní. Nezabúdaj však na odpočinok, pasívny relax, občas vylihuj a nerob nič. Želám vše naj! Smile it is perfect

***

Ahojte všetci.

Dnes sa mám zhruba dobre. Stav hodnotím na 1-. V práci ok. Spánok mávam teraz už lepší - totiž spočiatku, keď som si zvykal na novú posteľ, bol spánok zreteľne zlý. Teraz už nemám problém zaspať, ani keď si dám drinky večer. Matrac už začína byť pomaly normálneho tvaru. V izbe sa usádza prvý prach, takže cez víkend príde prvé upratovanie, zametanie, a tento raz už aj vysávanie, lebo tu mám cez stred izby taký menší sivý koberec. Kúpil som ho kvôli otáčavej stoličke, ktorá s kolečkami predtým škodila parketám, tak snáď to koberec po novom stlmí. Flush som mal zhoršenú, aj šéfka mi akosi podozrivo často pozerala na líca. Zatiaľ ma to nesťahuje náladovo dolu... Čo sa týka jedenia, tak moje vôľové schopnosti sú katastrofálne - proste 10 tisíc kJ denne je u mňa teraz bežná vec. Z toho aj 2000 kJ tvoria kancelárske maškrty. Kolegyne vypekajú koláče, nosia paličky, oriešky, trubičky, broskyne, mali sme tu aj meniny. No a nedaj si. affraid Ale priznávam, to na mne záleží, či si dám alebo nie, - keby som naozaj nechcel, tak si nedám, ale proste som v tomto vôľovo slabý. Strašne mi celkovo chutí všetko jesť, neviem ktorému lieku za to "vďačím".  Ambulance A možno iba tie sladkosti majú proste vysoký glykemický index, takže ma to prirodzene biochemicky povzbudzuje k ďalšiemu žraniu. Nemusí byť hneď všetko o liekoch.  very unhappy

Teď ide víkend. Rodičia sú v sobotu na výlete, idú na Moravu, takže jedeň deň gazdujem sám. Plánujem relax, čítanie, upratovanie a čiastočne školu. Snáď mi to vyjde, lebo ja si večne všetko naplánujem a nakoniec aj tak robím inak. Very Happy

Ďakujem Vám, priatelia, za prečítanie. Želám Vám duševnú pohodu a pokojný začiatok víkendu. Držme sa! community together
S úctou
matej
Rain 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 5 august 2016 - 22:45

Ahoj Matej,
ďakujem Ti, že si si v príspevku na mňa spomenul, ráta sa mi to. Veru, s tou vôľou si o napísal pekne a aj pravdivo. Napadlo ma k tomu aj to, že do určitej miery sme tu všetci obmedzení chorobou a často aj účinkami liekov, čo tiež zasahuje do konania. Ešte pri "začiatkoch" choroby v 18-20 si pamätám, že z pohybom som rozhodne problémy nemal. Na druhej strane spolu so zvyšujúcim sa počtom hospitalizácii sa môj apetít v športe postupne zmenšoval až bol na minime, priam pasivite. Pravdepodobne ma dorazil depotný Haloperidol, ktorý užívam asi cca 3 roky. Napísané myslím vlastne aj tak, že s počtom hospitalizácii (akútnymi stavmi), sa mnohé nasmerovalo k pasivite aj únave. Mrzí ma to, ale pomôcť si neviem. Ako aj píšeš, vôľa... Fakt sa snažím, ale mi pripadá, že stále smerujem nie dobre. very sad5

Myslím si, že je dobre, že si si tak zmodernizoval svoju izbu. Keď tak nad tým dumám, aj u mňa by bolo čo vylepšiť. Momentálne, asi ten koberec by mal ísť preč a dať tu primeranú náhradu. Momentálne je červeno-čierny, ale prakticky sa tu ani farebne nehodí. Skrine a policové systémy je škoda meniť, hoci majú nádych starého nábytku a navyše by som aj tak nevedel čo so všetkými vecami. Šatstvo by sa dalo zregulovať, ale ľúto by mi bolo asi kníh, hoci...

To čo si napísal ohľadne chuti, či hladu máme podobné. Hoci by mi aj doktorka priamo povedala, že by to nebolo z liekov, alebo choroby, videl som na vlastné oči v nemocniciach, že schizopacienti majú omnoho väčšiu tendenciu k priberaniu oproti ostatným. Aj tak sa moria so záležitosťami okolo ochorenia, často však ich "batoh" je priťažký na zvládanie ďalšieho, teda aj priberania. Ty si v tomto úspešnejší, tak Ti držím palce, aby si si to, čo sa dá udržal, čo Ti aj prajem.

Pred chvíľou sme tu mali prietrž mračien, teda samý blesk a hrmenie, teraz sa to ukľudňuje. Prekvapivo som trocha unavený, čo nebýva v nočných hodinách u mňa obvyklé. Teraz plánujem ísť na cigaretu a relaxovať čítaním niečoho ľahšieho.

Prajem nielen Matejovi, ale i vám, dobré spanie, kvalitný spánok a čerstvosť v zobúdzaní.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 6 august 2016 - 20:22

Ahojte,
momentálne je tu všetko v podstate fajn, nemusím sa na nič zásadného sťažovať. Už to začínam brať ako takú samozrejmosť, že pociťujem únavu, ktorá sa v nočných hodinách premieňa na nervozitu pri zaspávaní. Pokiaľ sa jedná o pasivitu, tak to nie je nič výnimočné tiež. Objavuje sa mi denne a asi aj tá trochu súvisí s malou mierou pohybu, lebo svaly namiesto, aby pracovali tak ako majú, zneužívajú pasivitu na znižovanie výkonnosti. Dosť ma to štve a aj to X-ko v diár, ale po tej dobe ma už akosi nemotivuje. Ešte ako tak to bolo fajn pred poslednou hospitalizáciou, keď som nemal Haloperidol, ale teraz...

Napriek vyššie napísanému sa mám OK. Som dobre oddýchnutý, chystám sa "zaboriť nos" do nejakej knižky a tak nejako relaxovať. Ešte nemám ani v TV programe vyhliadnuté, čo by sa oplatilo pozrieť. Momentálne prebieha Zello, ktorého však obvyklí účastníci sú na spoločnom výlete...

Asi v skratke takmer všetko. Držte sa! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 6 august 2016 - 21:12

Ahoj Tuto. Teším sa, že hodnotíš svoj deň kladne. Smile Veľmi Ti prajem, aby Ti pocit pohodičky vydržal a mal si sa fajn aj naďalej. Želám príjemný relax pri knižke, nezabudni čo-to o nej napísať do témy "Práve čítam". Pokojnú noc, spánok, ako aj super nedeľu Ti želám. Fórum prijíma trošku menej príspevkov momentálne, veľmi Ti v tejto súvislosti ďakujem, že pravidelne prispievaš a držíš tak zabehnutú úroveň. Maj sa pekne, drž sa, kamoš! it is perfect winking  cat

***

Ahoj, všetci Smile

Dnešok hodnotím pozitívne. Spal som medzi 6:00 a 9:00, a potom medzi 17:20 a 19:20. V noci som dumal nad všetkým možným, viac sa o tom zdieľam v téme "Práca, štúdium, whatever". Dnes som napísal nejaké články na schizo.sk a pridal nové modality, viac informácií v téme "Novinky na Schizo.sk". V jedení som mal špenátový deň, mal som asi 4 misky zemiakov so špenátovou omáčkou (2x dnes k tomu aj 1 vajíčko natvrdo). Okrem toho som zjedol len jedny chipsy, 1 drink, 1 minerálku a pol litra džúsu. Tým, že som bol celú noc hore, som si zabudol dať ráno lieky.  Embarassed Večerné som si však teraz pred chvíľou už dal. Smile

Môj zamestnávateľ ponúka nám zamestnancom 10-eurové poukážky do Fann parfumérie za spravenie recenzie do "Knihožrúta" na svojej webovej stránke. Rozmýšľam, že sa zapojím, pričom poukážky by som následne predával cez sociálne siete alebo bazoš za výhodnú cenu trebárs 6-7 eur na kus, nakoľko priamo nakupovať v danej parfumérii nepotrebujem, skôr sa zídu normálne korunky.  Coines_Euro Avšak ešte túto ziskovú aktivitu asi budem musieť odložiť, pretože už je august a moje dnešné dumanie ma prísne napomenulo, že sa vraj treba venovať už škole. Takže treba mi sa ísť učiť a hlavne písať potrebné. Evil or Very Mad Od polky júna som v tomto lemračil a musím si už dať facku a prebrať sa do reality. Very Happy Veď už za 4-5 týždňov budem sedieť opäť v nejakú sobotu v laviciach. Embarassed

Stav hodnotím na 1-. Nálady ok, vonku mimo bytu som nebol. Rodičia sa mali na výlete dobre, boli splavovať na loďke Baťov kanál, pričom jednému tímu sa pokazil motor na loďke. Dosť im to znepríjemnilo situáciu, pričom na loďke nemali operadlá, takže ich z viachodinového splavovania boleli chrbty. Ale inak asi aj fajn. Smile

Túto noc by som už nemal ponocovať. Mne aj vyhovuje ponocovanie a chaotické spanie. Len sa bojím, či si tak neprivodím nejaké fyzické choroby, ktorým by som bol vyhol, keby som dostatočne spával. Celkovo ma spanie otravuje, zdržuje, pričom sa cítim práveže čulejší, keď spím menej, teda okolo 4-5 hodín. Ale čo to fyzické zdravie? Stačí reálne orgánom, mozgu, krvi, svalom 4-5 hodín? very sad3 Čo spraví dlhoročná stimulácia umelými drinkami, zabezpečujúcim umelé odďaľovanie únavy a spánku? Sú stránky, kde takýto životný štýl spájajú dokonca s rakovinou... very sad2

Ďakujem Vám za prečítanie a za hojnú trpezlivosť s mojimi príspevkami. Mám Vás rád a želám Vám len to naj. Smile
S pozdravom a úctou
Váš kamoš Matej
jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 7 august 2016 - 19:03

Ahoj @Matej ,
na to spanie si daj pozor, lebo polepiť spánkové problémy do niečoho normálnejšieho býva problém. Inak Ti to aj tak trochu "závidím", že napriek zvláštnejšiemu spánku funguješ ako treba.

Inak Ti držím palce a to nielen v školských aktivitách. Už máš pred sebou len jeden ročník, a tak Ti prajem aby si štúdium zavŕšil čo najúspešnejšie...

...............

Ahojte.
Asi pred pol hodinou som sa dozvedel, že mi dnes zomrel dobrý kamarát. Je mi z toho smutno a mrzí ma to. Akosi ostatné ide náhle bokom...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ne 7 august 2016 - 19:38

Ahoj @Tuto very sad2

Mrzí ma Tvoja strata a úmrtie kamaráta. Venoval som mu ako reakciu tichú modlitbu. Drž sa, budeš teraz potrebovať hojne sily. Myslíme na Teba a držíme palce. sad and unhappy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 8 august 2016 - 22:49

Ďakujem @Matej

Dnes bol pre mňa zvláštny deň. Spal som dve hodiny a hodinu ešte ráno. Hypománia sa nekoná. Nad ránom sa stala tá Udalosť a bol som po nej dosť rozbitý. Prišlo mi strašne ľúto, že D***** už nikdy neuvidím, nebudem môcť si s ním pohovoriť trebárs o knihách, V. Záluží a neprejdem sa s ním a jeho krásnym psíkom len tak po okolí. Ako starší kamarát bol super. Zajtra je pohreb, nerád chodím na pohreby, ale tú kvetinku mu zanesiem. Na jeho pohrebe sa chcem zúčastniť.

Mimo toto napísané, som bol na záhrade, bolo tak pomenej práce, ale predsa len... Za plotom bola aj moja rodina, tak sme prehodili pár slov. Doma som bol ustatý, ale nepodarilo sa mi hneď zaspať. Tak tu čučím a dúfam, že skoro zaspím.

Všetkým prajem dobrú noc. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  ester Ut 9 august 2016 - 12:14

Ahojte priatelia

Tuto, je mi ľúto, že si prišiel o priateľa. Poznám to, niekedy to veľmi bolí... ja som tiež včera bola na pohrebnej sv. omši, nakoľko som nebola na pohrebe. Tak ho dôstojne odprevaďte a nech zostanú len príjemné spomienky na neho...

... zdá sa mi, že dávno neprispela Meret a Helen... tak ak toto čítajú, len že som na ne myslela, ani mne sa vždy nedá a niekedy ani nechce písať...inokedy zase nie je čo... ako aj teraz Very Happy A vlastne sa snažím byť aj menej pri PC a užívať si leto...

Mám sa dobre, dookola práca domácnosť rodina... mala som tu na prázdniny aj iné deti a priateľov z východu, čomu som veľmi rada...

Tak vás len všetkých pozdravujem a prajem nám krásne letné dni sunny
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 9 august 2016 - 16:34

Ahoj @ester ,
je fajn, že to tak pekne zvládaš a ešte máš aj radosť s návštev. Prajem Ti, aby to takto pokračovalo a možno ešte aj lepšie...

S Helenkou neviem čo a ako. Momentálne buď sme sa minuli, alebo nebola na Zellách, možno Jožin vie viac.

Meretseger denne tvorí na svojom blogu, aj som jej písal či nás nepríde pozrieť. Zataľ len toľko, že sa hanbí za tie výstrelky ohľadom jej predávkovaním inzulínom a nechce nás týmto zaťažovať.

...

Kamaráta som teda odprevadil, aj ma spomínali v záverečnom smútočnom liste. Za rodinu dala mama kyticu, tak som už nekupoval. Veľmi ma to mrzí, lebo to bol dobrý, múdry človek a ako kamaráti sme si veľmi sadli. Niektoré veci sa jednoducho nedajú zmeniť. Na pohrebe som mal oči podchvíľu mokré a myslel som na neho. Česť jeho pamiatke.

Myslievam na vás všetkých, aby ste sa mali hlavne dobre a prípadne o tom aj napísali. S pozdravom Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan St 10 august 2016 - 1:02

zdravotny stav hodnotim ako pokazde na 75%
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 31 z 88 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 59 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore