Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 30 z 88 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 59 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 30 júl 2016 - 1:16

Ahoj Regina,
ďakujem, že si si na mňa spomenula v Tvojom príspevku. Celkovo na mňa Tvoj príspevok pôsobil veľmi dobre. Myslím, že dokonca aj tá túra musela byť fajn. Prajem Ti, aby aj do budúcna bolo čo najlepšie.

....................

Ahoj Matej,
podľa toho čo som čítal v Tvojom príspevku, tak to je úplna klasika. Prerábky, sťahovanie nábytku a reklamácie, to všetko dá zaručene zabrať. Som ale rád, že si to všetko zvládol a už budeš doslova "vo svojom". Cez víkend nezabudni aj na relax a odpočinok, aby si bol čo najviac zregenerovaný do ďalších dní
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  opadané lístie So 30 júl 2016 - 8:54

Matej, klobuk dole, ze si to cele zvladol pri svojich tazkostiach. it is perfect ja mam do istej miery podobne tazkosti, ale cely proces vratanie cestovania, vyberania a naslednej montaze by som urcite nezvladol. respektive by mi bolo tak zle, ze by som zutekal. laughing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 30 júl 2016 - 19:48

Ďakujem, Tuto a Lístie, za slová podpory a povzbudenie. giving a hug

Dnes sa mám už celkom lepšie. Stav hodnotím na 2+ až 1-. Celý deň som upratoval, byt už je momentálne ok a moja izba je už tiež ok. Ešte treba umyť okná, žalúzie, kúpiť nový smetný kôš, nejaký maličký tichší vysávač, a dať skrátiť záclony. A mám tu jednu holú stenu, tak tam chcem dať nejaký obraz, ktorý taktiež musím ešte premyslieť. Reklamáciu som vybavil, poprosil som o vrátenie peňazí, nakoľko o výmenu už nemám záujem (zistil som po uložení všetkých vecí, že je mi nadbytočná, takže jej poškodenie mi prišlo veľmi vhod). Laughing

Strašne mi dobre padla večerná sprcha. Teraz už odpočívam a sústredím sa na príjemné dojmy z novej izby. Okná budem umývať asi až zajtra... Totiž už ma bolia nohy a nejaký som uťahaný. Dávam si teď svoj prvý dnešný energeťák - zdá sa, že som celý deň frčal "naprírodno". Ventilátor fúka ostosedem, teplé dni pokračujú. Inak som potešený, že som navnadil otca touto svojou akciou a pravdepodobne budeme spolu vybavovať nový nábytok do obývačky. Ten už bude platiť on, ale opäť by som to ja vybavoval a menežoval (hoci neviem - po včerajšku asi ako dobrý organizátor nevyzerám...). Ale tatino určite pri svojom zdravotnom stave nebude behať po obchodoch a zhánať zvozy, montáž, nebodaj ísť medzimesto. Ambulance

Nálady sú dnes dobré. Trochu som mal pocity vzťahovačnosti, keď som vláčil schodami dole veľmi veľké kartónové škatule, čo sa nezmestili do výťahu. Robil som dosť veľký hluk s lepiacou páskou a tiež škatule narážali kade-tade. Bál som sa a navrával si, že susedia, celý vchod, stojí pri kukátkach a sledujú na chodbu, čo to tam stváram a že buď hromžia, alebo sa smejú, aký som nemožný, že to neviem normálne polepiť a zniesť. Ale darilo sa mi nejak ignorovať všetky tieto domnienky a predstavy. Embarassed A som to proste poodnášal ku špecializovanému kontajneru na papier a kartón. Neskôr som sa v tom bordeli ešte bol hrabať naspäť, lebo som omylom vyhodil aj krabicu od tej reklamovanej skrine, takže som ju bol vziať naspäť do bytu a pobaliť to. laughing Prekvapilo ma, že mi myseľ nepodsúvala domnienky, že ma budú okoloidúci vnímať ako bezdomovca, ktorý sa hrabe v kontajneri. Jednoducho som to vyhrabal, ešte som to metrom zmeral, či ide naozaj o ten správny kus, dal pod pazuchu a hurá hore do bytu.  laughing

Psychiatricky teraz ustálene. Lieky beriem. Nežiaduce účinky cítim občas únavu, ale nie výrazne. Mám sklony k zápche, bolesti hlavy, inakšie neevidujem. Mínusy sú na tom ok, plusy nič závažné. Kognitívne príznaky cítim zlepšené, celkovo sa mi oveľa lepšie rozmýšľa a číta i sústredí, než pred 3-4 rokmi. Tvorivosť a originalita je však u mňa naďalej problém, nemám žiadne nápady na články, seminárky, blog. Zdá sa však, že 6 rokov po elektrošokoch sa mozog reparuje pomerne kvalitne. Sociálna fóbia ustálená, flush ok. Celkovo sa hodnotím globálne na ľahkú schizofréniu s dobre zaliečeným a stabilizovaným momentálnym stavom. Zníženie schopnosti pracovať odhadujem u seba asi na 20%, čiže hlbšie pod obligátnych 41%, ktoré treba na polovičný dôchodok. Toto sa však hodí asi skôr do témy o súčasnom stave ochorenia... very sad3 Smile

Ďakujem Vám, priatelia, za prečítanie. Prajem Vám pekný večer, dobrú noc a vydarenú nedeľu. it is perfect
S úctou
Váš kamoš
matej
community together Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 30 júl 2016 - 23:05

Ahoj opadané lístie,
možno by si to aj dokázal, keby si musel. Čo si pamätám na časy brigád, tak sa mi občas zdalo, že niečo na kvantitu nedám, ale nakoniec som bol sebou samým prekvapený...

..............

Ahoj Matej,
je super, že si to tak pekne zvládol a navyše si "objednaný" pre otca a prípadné ďalšie "nábytkovanie". Z toho sa dá jednoducho vydedukovať, že si všetko minimálne dobre porobil. Myslím si, že je len dobre, že tu máme také vzory ako si aj Ty, a to v podobe zvládania práce, školy a aj tých návalovejších prác, ako bol napríklad ten nábytok.

Držím Ti palce, aby to aj naďalej pokračovalo týmto smerom, a snáď ešte aj lepšie.

..............

Ahojte fórumáci!
Túto sobotu to je so mnou a aktivitou také pobiednejšie. Veľa som pospával v zmysle únavy v doobedí a akýsi taký som bol aj v popoludní, jednoducho nič moc. V zásade deň však prebehol v poriadku teda v rámci voľnej soboty. Bol som najmä "strčený" doma ak teda nerátam vybehnutie do obchodu po nejaké drobnosti. Prekvapil som dnes samého seba tým, že chodím menej na balkón za účelom fajčenia.

Majte sa všetci čo najlepšie. Brú! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 31 júl 2016 - 15:37

Ahojte fórumáci!
Osobne nemám nič extra nové. Trochu ma nahnevalo, že po ranných liekoch som si ešte "trošku" pospal, čo však trvalo celé doobedie. Taktiež som nahnevaný na osobnú váhu, ktorá mi, žiaľ, ukázala skutočnosť, že som o celé kilo pribral. Vlastne to ani nie je až tak o konzumovaní jedla, ako o tom, že sa málo hýbem, a teda viac polihujem. Myslím si, že je to najmä v dôsledku tej únavy a z nej vyplývajúcej pasivity. Vlastne ma to drží v akomsi kruhu, z ktorého sa vôbec neviem vymotať.

Ostatné je prakticky po starom. Akožepovinnosti nevynechávam, klasikou je v tomto dennom pláne nesplnené cvičenie a chudnutie. Čo sa týka duševnej činnosti v akp. tak mám ešte aj nadrobené na dva dni dopredu. Mačiatka, ktoré mám v avatare, sú už také skoro mačky, alebo sa dá napísať, že také zvery v puberte. Kocúr Sumbul stále kríva na zadnú nohu a za domov si vybral susedov pozemok, ale chodí pozrieť, čo sa u nás deje resp. čo by mohol dobré dostať do žalúdka. U kamaráta na chalupe som už pomerne dávno nebol. Práve včera ma volal, ale tentoraz som dal prednosť Zellu, čo neľutujem. Na druhej strane si myslím, že tých duševných činností mám až zbytočne veľa.

Pred chvíľou som sa bol prejsť po meste. Vyzeralo tak trochu ako opustené, asi z dôvodu páľavy. Predpokladám, že ľudkovia pôjdu von až navečer, keď sa ochladí. Vzhľadom na to, že sa až tak necítim dobre pri stretávaní sa s ľuďmi, prišlo mi to fajn.

Vedzte, že na vás myslím a čakám, kedy tu znova bude niečo od vás napísané. Dúfam, že sa máte dobre a nič zásadné vás netrápi. Pravda, všelijaké maličkosti trochu asi u každého postrašia a tak verím, že tie zvládnete.
Držím vám/nám palce! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ne 31 júl 2016 - 22:20

Ahoj Tuto. Z Tvojho príspevku som mal príjemné dojmy. Zdá sa, že sa Ti nažíva pomerne stabilne a dobre. Čo sa týka mála pohybu, myslím, že keď budú chladnejšie dni (teda asi okolo 20°C), tak sa Ti bude dať ľahšie chodiť na "bezúčelné" túlavé prechádzky po meste, trebárs aj každý deň, v ktorý nejdeš zrovna na záhradu. Napríklad chodiť svižnejším tempom po uliciach s tým, že sa tváriš, že akože niekam ideš, a pritom nejdeš vlastne nikam, iba si robíš "kolečko". To však druhí nebudú vedieť, takže si budú myslieť, že si riadny okoloidúci, ktorý niekam smeruje. To sa mi zdá ako také odporúčanie, keď sa na to budeš cítiť, pričom Ti to dodá viacej pohybu a možno sa tak fyzicky aktivizuješ do takej miery, že aj váha začne ukazovať lichotivejšie čísla, minimálne nebudú narastať. Smile Very Happy Pozeral som počasie a počasári hovoria, že horúčavy skončia medzi 20tym a 25tym augustom, tak možno potom už budú dobré podmienky pre takéto "chodenie". Bolo by to niečo nad rámec tradičného supermarketovania a novinovo-stánkovania. Smile Ale vidím, že si dnes bol aj napriek páľave na takejto prechádzke, takže možno túto ideu realizuješ už dlhodobo sám od seba, a to je potom super. Smile V tom prípade ber moju radu len ako "voľné, nezáväzné tliachanie". laughing Teším sa, že mačiatka rastú ako z vody a už sú v puberte. Ani sa nenazdáme a už budú nosiť mladé. Či? Neviem, ako rýchlo rastú mačky, tak iba tak tipujem. Čo sa týka duševných aktivít, mne sa to vlastne páči, že vyvíjaš takú úspešnú činnosť a sleduješ svoj rozvoj a ciele. Určite si aj v angline teraz už dávno za vodou, a hoci si si možno ešte neistý alebo povieš, že sa stále v nej máš čo učiť, aj tak si nepochybne ďalej, než trebárs ja, ktorý roky angličtinu nerozvíja. Vlastne som spadol z úrovne B2 zo strednej behom rokov na dnešnú úroveň A2. Speaking, writing, listening, frazeológia, slang, prízvuk, to všetko je ešte horšie, než A2. Len reading mám azda na úrovni B1, takže našťastie mám prístup k anglicky písaným materiálom, ktoré využívame trebárs aj v škole (alebo napr. starý dobrý anglický internet). Smile Teším sa teda, že svoje drobnosti v zdravotnom stave zvládaš, a veruže nemáš len "drobnosti", ale aj všelijaké ošemetné ťažkosti, ktoré sa nedajú ľahko ignorovať. Aj preto Ti želám hojne psychickej sily a odolnosti, aby si to všetko zvládal a bol čo najviac pokojný, spokojný a koniec-koncov šťastný vo svojich podmienkach a vo svojej špeciálnej "tutovskej" verzii, ktorá je určite jedinečná, lebo každý máme svoje verzie možností šťastia osobitné. Drž sa, kamoš! Smile it is perfect giving a hug

***

Ahoj priatelia. Smile

Dnes celkom dobre. Stav hodnotím na 1-. Mal som prevažne odpočinkovú nedeľu, pasívnejšiu. Ráno som ešte išiel do elektra a kúpil som malý vysávač, nabíjačku na telefón a telový elektrický holiaci strojček. Potom som ešte vysával byt a okná (dobre s tým idú žalúzie a rámy). Potom som si cez obed zdriemol do 13:00. Potom som si čítal knižku, plánoval budúcnosť ohľadom ďalšieho štúdia, rozmýšľal nad životom a nad svojimi prioritami. Celý deň som pil asi 4 litre čistej vody z vodovodu. Často tu na mňa fúkal ventilátor. Zjedol som asi 9200 kJ, opäť sa idem vrátiť k limitu 7000-7500. Dnes som sa po týždni vážil, našťastie ma žravý týždeň nestál pribratie, mám rovnako ako predtým. Embarassed Budúci týždeň mám naplánované: umývanie záchoda a jeho miestnosti, umývanie kúpeľne, čistenie žalúzií v celom byte pomocou nového vysávača, umývanie okien na mojej izbe, umytie chladničky (hlavne zvnútra). Okrem toho chcem preštudovať jednu filozofickú publikáciu a do nedele napísať na to recenziu do časopisu (máme za to 3 povinné kredity, je to nazvané: odborná činnosť Very Happy ). Energeťáky idem brať do 500 ml denne ako maximum. Čo sa týka kávy, momentálne nemám kávičkové chute. Smile Limit v jedle 7500kJ, zákaz jedenia kancelárskych maškŕt v nulovej tolerancii.

Prajem Vám úspešný začiatok nového týždňa, nech sa Vám vydarí. A ako aj Tutovi, aj Vám všetkým, priatelia, želám hojne psychickej sily v zápase so sebou samým a s ochorením (s ochoreniami). Všetko dobré! community together

A nezabudnite písať a prispievať, teším sa už teraz na to Vaše jedinečné "ako sa dnes máš".  winking  Wink

S úctou
matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 1 august 2016 - 1:31

Ahoj Matej,
ďakujem Ti za dlhý a príjemný príspevok, ktorý sa ma týkal. Čo sa týka angličtiny, neviem akú úroveň som dosiahol (v čase maturity sme tie A1, A2, B1 a B2 nemali). Odhadujem, že mám pred sebou ešte veľa štúdia. Najväčší otáznik v tomto je výslovnosť, vlastne som už veľmi dlho "nespíkoval".

Čo sa týka kondície, tak to je u mňa dosť na smiech, alebo ak chceš skôr na zaplakanie. Už ma ani nebaví v tomto smere pozerať do minulosti, celkom mi stačí ak v skrini nájdem oblečenie, ktoré mi sadne. V rámci akp. mám aj kolonku ohľadom pohybu na vzduchu. Občas musí postačovať vybehnutie do supermarketu, alebo tak nejak. Niekedy sa samozrejme zadarí aj viac. Keď premýšľam už dávno som nebol peši pri priehradách, prípadne už ani nepamätám vychádzku na záhradu, prípadne z nej.

Myslím si, že si mal celkovo pekný deň, čo sa prejavilo aj na tej jedna mínus. Je aj vidieť, že si ho mal v pohode a prajem Ti, aby to v takomto hodnotení pokračovalo aj naďalej. Drž sa a teším sa na Tvoje ďalšie príspevky.

S priateľským pozdravom Tuto

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 86938fc063eb2664f040598004a4e732
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Po 1 august 2016 - 8:50

Ahojte Wink

tak len som sa chcela ozvať...no mam sa už tradične dobre...jedine čo ma dnes trápi je zase raz tupa bolesť zuba...ale to prezijem....takze v podstate sa mám velmi dobre....aj nas maly kocurik Murko - Hugo - stále nevieme ako ho volať...sa má dobre....ale pomaly rastie a malo papa....ale tak čo už aspon si ho dlhšie užijeme....
Co sa vztahou týka no poviem Vám je to čím dalej tym viac tažšie...totiz ano stretla som sa uz 2x z chalanom od nás z dediny....ale nejako nevidim to na vztah iba na kamaratstvo...tak chcela by som to ukončit to stretavania ...ale je to tazke ...a este viac ked viem ze aj jeho mama ho povzbudzuje v tom aby so mnou isiel von....ako vedia o tom...a jasne to som mala predpokladat....ale oto tažsie je povedať no vies budme len kamarati ...ani neviem...ako tak lahko sa to píše ale ťažsie hovori...uz na poslednom stretnuti som to chcela povedať....a on s tym nezačal tak ani ja....nevedela som ako....ale musim!...celkovo ani ja nemam rada take tahanie za nos...aj ked to nie je to ...lebo mne sa s nim dobre rozprava...ale len rozpravanie nestaci si myslim.....no nič tak ja riešim take to trable zo vztahmi....inak na zoznamke som natrafila na jedneho chalana aj minule som o nom pisala ze mame spolocne nazory...tak uz sme sa skoro stretli...ale nevyslo...a tak chcem sa s nim stretnut...no a uvidi sa co bude...tak to teraz beriem....no ja viem asi malo koho zaujimaju tieto problemi, a poviete si sak to je jednoduche vyriešiť...ale nie je pre mna nie....povedať nie je u mna problem...celkovy....no ta tak...

Prajem krásny začiatok pracovného tyždna community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Po 1 august 2016 - 14:34

zdarte!

na uvod snad sa citanim prispevkom cudujem niektorim forumacov ako zvladaju svoju problemovu chorobu,tak napriklad vela sa tu pise o spanku a tablezkach,tak isto o prejavovani sa vo vztahu k druhemu,znizovani davok a nejakych divnych chvilach pocas dna,
tak sa vyjadrim, Reading
najlepsia obrana pred vnutornym i vonkajsim svetom je sama osoba o sebe,to co bolo kedysi povedane,ospevovane a hlasene o nas uz pominulo a padlo a pochybujem ze sa to navrati,uz to nie sme mi ale oni,alebo nie ja ale on!!!,toto je najlepsia obrana na tvoje vedomie,osobu,nesmies si pripustiti ani len to zlate zrnko chvaly, inac ta to znovu pohlti,so znizovanim davok by som moc nerobil velke halo,mozu prist aj vedlajsie priznaky ako sa tu vo forku dakde pise,sam som mal tazke chvile pocas dna ale to je za dverami,krmim sa timto psym zradlom po novu od posledneho pobytu v nemocnici a je mi fajn,ono ked na seba pozeras z ineho uhla alebo z nadhladom je to len spomienka-minulost,pritomnost a buducnost je vzdy len ticha nic konajuca,real potom vyzera uplne inac,

zhrniem cely tyzden,
viedol som si uspesne,bol som parkrat v zahrade a daco tam porobil,od piatka som zacal u sestry rekonstrulovat novu elektriku v byte a cely tyzdenny  rezim hodnotim na 78%, it is perfect najviac mam problemy so sebov pri studiu, study kde na to poniekolky krat kaslem,totiz ja to chcem ale moja druha nezna polovicka to odmieta, I disagree bol som na krvnych testoch a dopadli dobre,cholesterol v norme spolu s cukrom,schudol som 18kg a pokracujem v diete nadalej,ciel mam jasny,chcem totiz zacat robit kondicku-behat 1hod.a kond.cviky,teraz sa momentalne nachadzam na nie katastrofalnej kondicke ale neexistujucej,hehehe,plan je taky ze ked zacnem aby som si neposkodil klby takze este takych 2x 18kg dole,a bude so mna krasavec chachacha,ide mi o zdravie a chcem sa vyhnut akejkolvek chorobe najme tej kardio...srdcovo cievnym chorobam,kto vie,mozno pri tom behani zacnem menej fajcit co by bolo fajn,
tod odo mna eto vsio a majte sa,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 1 august 2016 - 23:40

Ahoj Mischelll,
som rád, že si napísala. Niekedy ťažko poradiť a možno sa to ani nečaká. Budem Ti držať palce v zoznamovaní, aby tá iskra prebehla a Ty si si našla niekoho, s ktorým budeš nielen rada, ale aj šťastná. Keďže Ťa poznám aj zo Zella, myslím si, že si skvelá žena a Tvoj potenciál na získanie partnera je veľký.

.....................

Ahoj fajny,
je len dobré, že si porobil veci v záhradke a tá elektrina pre sestru, to je úplne super, že niečo takéto dokážeš. Napadlo ma, že by si aj mohol založiť tému ohľadom cvičenia, ktoré Ti napomohlo k chudnutiu, poprípade prispieť do už rozvinutej témy. V tomto je to u mňa poslabšie, v podstate trpí moje telo nedostatkom pohybu, čo ma až zaráža, kde som sa to reálne dostal.

.....................

Ahojte všetci,
dohromady pre dnešok by som mohol napísať slovo pasivita. Únava sa prejavovala najmä v dopoludnia, ale tá pasivita a nechuť do činností bola prítomná celý deň. Okolo tretej po obede som išiel (sa viezol) na záhradu, kde som bol len minimálne aktívny. Ak sa to dá nazvať aktivitou, tak som najmä čítal a v prestávkach som vypomohol s menšími prácami. Bol by som veľmi rád, ak by sa moja pasivita dotýkala tabakizmu ale to je už iná "pesnička".

Zdravotne dosť dobre, únavu, pasivitu a nechuť do činnosti som už spomínal. Trochu ma "jeduje" sucho v ústach z liekov, ktoré dnes akosi poskočilo. Ďalšou zdravotnou drobnosťou je bolesť ďasna, ktorú riešim výplachom s ústnou vodou.

Inak sa nič zvláštne nedialo. Prišiel ma navštíviť kocúr Sumbul II., samozrejme dostal aj niečo pod zub, aby prišiel na návštevu znova. Dá sa napísať, že ma to vcelku aj potešilo.

Majte sa čo najlepšie a napíšte! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej St 3 august 2016 - 20:28

Ahojte, priatelia. Wink

Trošku som sa mal v tieto dni horšie. Nahromadilo sa v mojom prežívaní viacero negatívnych podnetov, okolností, stresorov. Aj som mal malý spor s kolegyňou, takže som bol z toho smutný, bez nálady, ba miestami až hnevlivý. Celkovo som sa v tomto čase sústredil skôr na tie negatívne javy v živote a pesimistickejšie recipovanie života. Teraz k večeru sa to mierne zlepšuje. Hodnotím zatiaľ stav na 2.

Trochu sa mi ťažšie zvyká na novú posteľ. Je orientovaná po novom východozápadne, pričom predtým bola juhoseverne. Tiež plachta akoby prehrievala telo, zle matrac odvádza zo mňa horko, navyše ešte nie je jeho tvar stabilizovaný, ani rovný. Napriek tomu som včera a predvčerom zaspal už okolo 18:30 a spal som vlastne až do rána. Myslím, že to bolo umožnené absenciou povzbudzujúcich nápojov, ktoré som v dané večery úplne vynechal. Navyše som bol "zronený", vyčerpaný z akejsi depresívnej rozlady, takže mi pasívne polihovanie prišlo ako jedno z riešení, čo sa v danej situácii dá aspoň trochu realizovať. Čo sa týka reklamovanej skrine, zvoz je zdarma v pondelok doobeda, dobropis mi už prišiel - nabudúci týždeň vrátia korunky. Naďalej mi v izbe nechýba, som veľmi rád, že došla poškodená, lebo inak by som ju už nemohol vrátiť a zbytočne by zaberala miesto.

V práci inak ok, len sa teda kolegyne divili zase, prečo som "bez nálady". Boli z toho reči, lebo ja, keď mi je špatne, nekomunikujem. Robím si ticho svoju robotu, a to aj pomerne plynulo, ibaže bez slova a s vážnou tvárou. A kolegyne nechcú len, aby som robil svoju robotu, ony chcú aj komunikovať, rozprávať sa, sociálne interagovať. A to ja v čase rozlady neviem a ani nikomu neviem povedať, čo mi je, som zablokovaný. Proste si to musím v sebe vyriešiť ja sám, pričom viem, že časom to odoznie samo. Šéfka mi naznačila, že nerada sa díva, ako niekto niečo v sebe dusí a nechce povedať, čo ho trápi. Ťažké to má so mnou veru... Sad

Momentálne googlujem a hľadám si nejaké motivačné články o tom, ako "správne žiť". To som celý ja, je to už priam v mojej povahe zaoberať sa takouto témou. Zdá sa, že mnoho ľudí žije akosi intuitívne podľa seba, a ja patrím k tým, ktorí ani nežijú, skôr len teoretizujú o tom, ako sa má žiť. Som akože filozof vzdelaním, ale prakticky ako filozof stojím za houby, lebo si vôbec neviem vyfilozofovať svoju vlastnú filozofiu a svetonázor a životné hodnoty i priority. Skôr preberám všetko od ostatných, skúsenejších, rozumnejších. A aj preto veľmi rád čítam Vaše príspevky, a táto téma je moja obľúbená aj teda preto, že tu zdieľate, priatelia, svoje pocity, svoje praktické žitie a kroky z jednotlivých dní. Tým mi dávate možnosť "preberať" od Vás vzorce, alebo nazvime to - inšpiráciu, postupy, spôsoby, móresy. Preto určite veľa píšte, zdieľajte sa, všetci ste tu srdečne vítaní. Teším sa na Vaše príspevky, kamaráti a kamarátky. winking

Prajem Vám pekný zvyšok dňa a pokojný, vydarený štvrtok. Príjemné zello. Smile
S úctou
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Št 4 august 2016 - 9:07

Našla som motivačný status na fb tak sa oň chcem podeliť, možno niekoho osloví tak ako mňa:

"Negativní myšlenky přinášejí neúspěch, zklamaní, nemoci. Pokud je vaše myšlení harmonické, dostaví se zcela přirozene úspěch, zdraví a trvale dobry pocit.
Kazdy muze byt úspěšný. I Ty!
Krasny den"

Moj stav presne vystihuje prirovnanie k stroju – človek sa nezastavuje, fičí z aktivity do aktivity, kde sa pozrie tam ho oslovuje robota a on sa jej chytá, neodpočíva. Ide celý deň ako stroj a aj večer v posteli mozog pracuje na plné obrátky .... Pokrok vidim v tom, že si už v noci nemusim davať 2 tabletky, aby som spala aspon 5-6 hodin. Dnes som dala rekord, zobudila som sa po 7-mich hodinach it is perfect . Bude pomaly lepšie.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 30 z 88 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 59 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore