Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Modelárstvo

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj Ne 24 december 2023 - 14:19

Toto som dostal ako vianočný darček.
Modelárstvo - Stránka 4 Pc241210
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj So 6 január 2024 - 15:54

Ja som dnes mal úplne ideálny deň, celý som ho venoval modelárstvu. Lepil som, maskoval, a striekal, a potom som opäť lepil, maskoval a striekal a takto celý deň. Tak mi pri tom ubiehal čas, že som sa zabudol najesť.

Mám rozostavanú F-35B, ktorú som začal stavať pred niekoľkými dňami. Tento kit som dostal ako vianočný darček. Veľmi dobre sa to stavia, všetko perfektne pasuje. Skompletoval som a vlepil do trupu kokpit, zlepil som a vlepil do trupu motor a sacáky. Najnáročnejšou prácou bol nástrek bielej a vymaskovanie RAM liniek okolo motorovej sekcie a nasávania pre VTOL. Váhal som že kedy to urobiť, rozhodol som sa urobiť to na začiatku. Potom keď budem striekať celý model, tak tie miesta iba nahrubo zakryjem. Inak tie RAM linky budú maskovací masaker. Na hlavné linky mám objednané masky od Eduardu, ale na spodnej strane je veľa liniek na ktoré si budem musieť vyrezať masky sám. To bude najnáročnejšia časť stavby.

Druhý model ktorý som dnes začal, je Dornier Do-27 od Special Hobby. Je to jeden z ich podarenejším modelov. Zatiaľ čo som skúšal, pasuje to pomerne dobre. Zlepil som kokpit, krídlo, kryt mora. Zajtra by som mohol zavrieť trup. Čo ma ale zdržuje je dilema, či urobiť na sedadlá pásy. Súčasťou kitu pásy nie sú, ale mali by v lietadle byť. Rozmýšľam že by som ich urobil z cigaretových papierikov, len neviem ako tie pásy vyzerajú. Hľadal som na internete nejaké fotky, ale je toho veľmi málo čo sa mi podarilo nájsť. Neviem či tie pásy robiť alebo nie. Zajtra sa rozhodnem čo s nimi.

Na záver pridávam pár fotiek, aby ste mali predstavu ako moje rozostavané modely vyzerajú.
Modelárstvo - Stránka 4 800110
Modelárstvo - Stránka 4 80012
Modelárstvo - Stránka 4 800210
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj Ne 7 január 2024 - 15:35

Dnes som mal druhý modelársky deň. Na F-35B som nastriekal a vlepil do trupu podvozkové šachty. Druhá vec ktorú som urobil bolo že som zatmelil a prestriekal viditeľný spoj dielov sacieho kanála v mieste kde je ten dekel ktorý sa otvára keď lietadlo kolmo pristáva. Potom som všetko skontroloval či som na niečo nezabudol a potom som zlepil polovice trupu k sebe.

Pokračoval som na Do 27. Urobil som pásy z cigaretových papierikov. Keďže som nenašiel vhodné fotky, pásy na zadných sedadlách som urobil ako na SF-260. Nafarbil som ich farbou plátna. (Na fotkách boli rôzne farby, boli šedé, boli aj modré.) Potom som zlepil polovice trupu k sebe, vytmelil som deliacu rovinu na chrbáte lietadla sekunďákom, prilepil som prednú časť trupu, prilepil som chvost. Zatiaľ asi najväčší problém pri stavbe bol že výškovka nepasovala - po zasunutí na svoje miesto bola príliš voľná a bola nakrivo. Vyriešil som to tak že lôžko pre ňu som upravil a časť výškovky ktorá má byť zasunutá v trupe som rozšíril tenkým kúskom plastu. Posledná vec čo som urobil bolo prilepenie skla reflektoru do nábežnej hrany krídla a prilepenie prístrojovky do kabíny.

V nasledujúcich dňoch na modelárstvo pravdepodobne nebudem mať toľko času ako dnes a včera, lebo budem musieť pracovať.
Modelárstvo - Stránka 4 P1071210
Modelárstvo - Stránka 4 P1071211
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj St 17 január 2024 - 18:12

Počas predchádzajúceho týždňa som intenzívne pracoval a tak som na modelárstvo nemal čas. Ale už mám robotu hotovú a dnes som sa venoval modelárstvu. Na Do 27 som prilepil číre diely a nalepil na ne masky.
Modelárstvo - Stránka 4 P1171210

Podarilo sa mi nastriekať žltú. Žltá je ťažká farba, lebo zle kryje, ale striekal som to céčkovou Gunze, ktorá je kvalitná a rýchlo schne. Model je v podstate nastriekaný. Možno zajtra sem hodím fotku ako vyzerá vo farbe.

Po F-35 a Do 27 som začal tretí model. Je to Arado Ar 96 od Special Hobby. Podľa Scalemates je kit z roku 2014, čo nie je až tak dávno. Ja som si myslel že je starší. Pasovalo to ako staré modely od Kovozávodov Prostějov, hlavne krídlo do trupu pasovalo veľmi zle a musel som veľa tmeliť. Ale dalo sa to zlepiť.

Dnes som nalepil prekryt kabíny, a keďže k modelu sa nedajú kúpiť masky, tak som si ich vyrobil sám, tak že som ich vystrihol z Tamiya pásky. Nebolo to vôbec ťažké. Potom som nastriekal RLM 66 na prekryt kabíny a svetlomodrú na spodok lietadla. Zajtra by som chcel nastriekať odtiene zelenej na vrch.
Modelárstvo - Stránka 4 P1171211
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, kimi2028 and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj Št 18 január 2024 - 15:25

Hotovo. Prvý dokončený model v tomto roku.
Modelárstvo - Stránka 4 800-112
Modelárstvo - Stránka 4 800-212
Modelárstvo - Stránka 4 800-312
Modelárstvo - Stránka 4 800-410
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj So 20 január 2024 - 15:20

Dnes som mal ďalší modelársky deň. Pracoval som na Arade 96. Striekal som odtiene zelenej a šedú v podvozkových šachtách, niekoľko krát som to opravoval, lebo som urobil chyby. Ale podarilo sa mi to dnes stihnúť.
Modelárstvo - Stránka 4 800-113
Modelárstvo - Stránka 4 800-213

Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj Št 25 január 2024 - 14:54

Na Arado som nastriekal lak, do liniek paneláže zapustil wash, naniesol som dekály, ešte raz som povrch prestriekal lakom, a stiahol som z prekrytu kabíny masky. Už zostáva iba prilepiť vrtuľu a podvozkové nohy, a model bude hotový. S dokončením ale budem musieť počkať, lebo jeden dekál bol vadný a rozpadol sa po namočení do vody. Teraz čakám kedy mi príde druhý obtiskový arch. Keď sa tak stane, nalepím chýbajúci dekál a model dokončím.
Modelárstvo - Stránka 4 800-313
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, kimi2028, Mous, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Modelárstvo - Stránka 4 Empty Re: Modelárstvo

Odoslať  Juraj Po 12 február 2024 - 15:34

Môj druhý dokončený plastikový model v tomto roku. Arado Ar 96B v 1/72 od Special Hobby.

Je to starší shortrun. Nebola to úplne ľahká stavba, ale dalo sa to postaviť.

Čo sa mi na kite páči: Pekný číry diel ktorý dobre pasuje na svoje miesto, resinové diely z ktorých som použil vrtuľový kužeľ a kolesá, lepty, z ktorých som použil prístrojovky a pásy, pekné šachty hlavného podvozku.

Čo sa mi nepáči: Ako to pri shortrunoch býva, horšie to pasuje. Najviac práce bolo na prechode krídlo trup, tam bolo veľa tmelenia a brúsenia.

Keďže ku kitu nie sú masky, vyrobil som si ich sám, tak že som ich vystrihol z Tamiya pásky.

Staval som koristný stroj, ktorý mal nemecké kríže prestriekané britskými farbami a na nich britské znaky. Stroj lietal bez krytov hlavného podvozku.

Dobre som si s týmto kitom zamodeláril, v stavaní nemeckých lietadiel chcem pokračovať, momentálne mám rozostavaný Fw-190 v 1/72 od Eduardu.
Modelárstvo - Stránka 4 800-114
Modelárstvo - Stránka 4 800-314
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, Saladin, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore