Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 91 z 91 Previous  1 ... 47 ... 89, 90, 91

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek St 19 júl 2023 - 12:32

Hlásím, že hubnutí je zahájeno.
Pozměnila jsem trochu svůj jídelníček, zařadila víc méněkalorických potravin a výsledek je zatím za 2 týdny 2 kg dole.
Při mé nadváze to není skoro vidět, ale já to na sobě poznám - trochu mi splasklo břicho, necítím se tak moc jako přefouknutý balón. Smile
Uvidíme, jak to půjde dál. Ráda bych za příštích 10 měsíců zhubla aspoň 10 kg, to je takový můj prozatímní cíl.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, rasto, Patty_Pillow, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Lucas So 12 august 2023 - 21:01

Držím palce, pred pár rokmi som aj ja zhadzoval prebytočné kilá, hlavne vydržať ten začiatok, stred i záver chudnutia 😀 lebo to pokušenie nedodržať diétu je niekedy veľmi silné. K tomu som dával beh v lese, to bolo fajn. Hoci beh výsostne nemusím, ale časom si človek akosi zvykne a keď vidieť výsledky, nakopne to. Hlavne, aby sa človek cítil fajn...
Lucas
Lucas
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 197
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Št 26 október 2023 - 23:49

Musím přiznat jednu věc: moje hubnutí dopadlo neslavně. I disagree Chodila jsem pravidelně ven s kamarádkami a jedla méněkalorická jídla a zhubla jsem ta 2 kg. Potom jsem byla se synem u lékařky, která na něho apelovala, že má nadváhu (ano, trochu má) a měl by chodit často ven. Syn se zdál být od lékařky namotivovaný, a tak prohlásil, že bude chodit ven jedině se mnou. Byly letní prázdniny;  řekla jsem si "proč ne, vyměním v srpnu (august) kamarádky za syna a budu chodit ven se synem".
A výsledek byl takový, že jsme za celý srpen (august) šli jednou na 6km procházku, jednou jsme jeli vlakem kousek za Prahu a třikrát jsme jeli do kina. A zhubnutá kila jsem znovu nabrala.
Takže přátelé, budu muset začít odznova. Jen nevím, za jaký konec to mám vzít. Jsem ochotná zařadit pro začátek víc pohybu. Začala jsem chodit každé pondělí na cvičení pro psychotické pacienty. Cvičíme 15 minut kardio cvičení (to je rychlé cvičení s prvky aerobiku), potom cvičení na gymnastickém míči a nakonec protahování svalů na karimatce. Zatím jsem tam byla dvakrát. Po prvním pondělku mě bolel celý motýlek až do pátku. Smile Po druhém cvičení mě už nebolelo skoro nic a už v úterý jsem byla schopná jít s kamarádkou do čajovny.
Cvičitelka říkala, že kritické období je první měsíc, tehdy se člověk cítí rozlámaný a rozbolavělý a hodně lidí to v tomto období vzdá. Já jsem se rozhodla, že já to tedy rozhodně nevzdám! Exclamation Smile
Naopak, zavolala jsem kamarádce, že přijímám její nabídku chodit společně do fitness centra. A začneme po tom měsíci, jakmile si moje tělo zvykne na pondělní cvičení. Takže budu cvičit pro začátek 2x týdně. A časem se uvidí. Třeba časem přidám třetí cvičení týdně. Koneckonců cvičitelka mi říkala, že abychom zhubli, měli bychom cvičit tak 2-3x týdně.
Horší je to s jídlem. Měla bych zařadit víc nízkokalorických potravin, zeleniny apod. a když někdy "ujedu" a dám si něco tučnějšího, tak omezit porce. Jen to nevím, jak zvládnu, tak moc se mi nechce vracet se k dietě... (Asi bych si měla přečíst nějaký motivační text o redukční dietě.)
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Lucas Pi 27 október 2023 - 10:29

@motylek
Inak fitko 3x do týždňa je veľmi fajn spôsob, hlavne ak máš parťáka, ktorý má rovnaký cieľ! Nemusíš sa vôbec obávať, že budeš mať svaly ako Schwarzenegger, pokojne môžeš zaradiť aj tréning na silu a potom kardio. A sparing vie namotivovať! Je to omnoho lepšie. Navyše si tam môžeš nájsť aj nové kamošky 😁 , takže benefit navyše.
Ale strava je gro - to ti povie každý tréner, 75 percent úspechu. Ubrať rýchle cukry, pridať bielkoviny a hlavne vydržať. A je normálne, že je to ako na hojdačke s tou váhou.
Držím palce 🤞
Lucas
Lucas
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 197
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  dzuli08 So 28 október 2023 - 20:27

Veru s váhou je to ako na hojdačke...ale ja sa teraz teším lebo sa mi podarilo ani neviem ako schudnúť pár kíl. Vlastne tuším čo za tým bude, zrejme viac pohybu, dosť chodím pešo v rámci dňa. Inak ja nemám nejakú motiváciu chudnúť.(mala by som ju mať, minimálne kvôli zdraviu)...najradšej som keď sa to proste stane, ze ani neviem ako a zrazu šup kilá dole. To je potom také milé prekvapenie.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka Ne 29 október 2023 - 16:39

No je to problem mily motylek, neviem z toho von ani ja ...asi to trva proste dlhsie ze to nejde len tak zmenit zivotny styl, dobre rady a inspiracie su na modrom konovi v skupine Moja premena, Cesta k mojej premene, tam sa da najst podla vyhladavania co ta zaujima, je tam viac prispevkov kde pisu ako sa im podarilo schudnut a to z vysokych vah, ale hocijake rady, u nas je to ovplyvnene chorobou a liekmi. Za tymi kilami nasimi bude nieco asi aj na dusi, nejake trapenia, nespracovane a neuvedomele.... ahol motylek a prajem Ti aby sa to pohlo a kila isli dole. niekedy nepomaha sa vazit ale merat si miery. Inak mas este cas lebo si povedala 10 mesiacov a este su len tri mesice odvtedy este mas cas do mája, neviem ako je to cesky kveten_..este by mozno pomohlo sa s niekym stavit o nieco ha, ahooj kiss giving a hug
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Juraj Ne 29 október 2023 - 17:33

To ako človek vyzerá je do veľkej miery dané tým aký má typ postavy. Ja mám astenický habitus, preto nikdy nebudem vyzerať ako atlét alebo kulturista, lebo mám tenké kosti. Naopak, tuční ľudia majú mohutné kosti a svaly, takže žena s takýmto typom postavy nikdy nebude vyzerať ako vychrtlá modelka. Tuční ľudia majú vďaka mohutným kostiam a svalom výborný typ postavy na kulturistiku, ale málokedy sa vypracujú, lebo, a teraz možno niektorých urazím, tuční ľudia sú pohodlní a nechce sa im na sebe makať. Pred mnohými rokmi som chodil do jednej posilovne a bola tam jedna žena ktorá vyzerala ako guľa. Na každom tréningu mala osobného trénera ktorý rezignovane sedel vedľa nej a hovoril jej čo má robiť. A ona stále rozprávala. Ja neviem či bola niekedy aspoň päť sekúnd ticho. Samozrejme že to jej cvičenie za nič nestálo.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Sweetheart and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Ne 29 október 2023 - 18:14

@Juraj Ani bych nepotřebovala vypadat jako vychrtlá modelka, to už je extrém, ale ráda bych se vrátila na svoji původní váhu. Jen při antipsychotikách to půjde asi hodně těžko.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 738
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, rasto, Juraj, Patty_Pillow and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 91 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Št 28 marec 2024 - 0:25

ja som schudol za 4 mesiace 5kg vazil som sa u diabetologa ked som bol na kontrole lebo doma nemam vahu tak ma raz za 4 mesiace odvazi.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 91 z 91 Previous  1 ... 47 ... 89, 90, 91

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore