Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 47 z 91 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 69 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 2 január 2017 - 21:00

ahoj,

konecne napisem aj ja volaco,dlho som nepisal,nechcelo sa mi ale za to vas citam moji forumaci!!!

tento tyzden narast + 3,1kg=139,5kg,
od najnizej vahy spred dvoch troch mesiacov narast cca +9kg,
od zaciatku diety -20,5kg

prezivam v poslednych tyzdnoch dietnu krizu a chce to pohyb a hlavne nabeh na dvojdnovu celozrnnu dietu,kondicka a beh stale v plane nuz chyba asi odhodlanie,motivacia a chut na zmenu,cas nan mam len moja druha polovicka ma take zazracne slovicko a to ´´nechce sa mi´´dost ma to trapi,zatial som kompromis nenasiel,vzdy podlahnem,

sviatky boli v duchu prejedania sa vsetkeho co mamucha navarila,upiekla,cize cholesterol a cukry vo mne koluju staru krv,v stredu idem na prvy odber dia,uz vidim ako sestricka drzi ampulku a v nej tuky v podobe velkych bubliniek,pocas diety som bol hrdy a pysny ze v ampulke mam retiazky malicickych bubliniek co naznacovali velmi maly odber tukov,

zajtra sa chystam konecne dostat na staru kolaj a zacinam opat dietovat,plan bol okolo 125kg na tento mesiac,

nuz ale som si tohoto naddostatku vedomi a tesil som sa na sviatky s tym ze behom dvoch troch mesiacov by som mohol sa k planu priblizit,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Orechove-makove-kolace
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Enusik Ne 8 január 2017 - 12:36

Caute vsetci,

chcem sa vas spytat ake boli vase zaciatky pri rozhodnuti schudnut, ako ste sa prinutili zacat cvicit a ci sa vam to aj podarilo. Na mna sa pocas dvojrocnej liecby nalepilo akosi cca 15kg a rozhodla som sa konecne s tym nieco spravit. Po hypnoze som zatial nastavena tak, ze mi nechuti jest a jem len z donutenia aby som tabletky nejedla na hladny zaludok. Rozhodla som sa aj znizit si litium na nizsiu davku aby sa dostavila vacsia energia a aby ma lieky nebrzdili. Zatial je vsetko ako ma byt a som stale pozitivne naladena no uz len cakam kym trosku polavia tie silne mrazy aby som sa prinutila ist aj von lebo k mojej alergii na chlad mi taketo pocasie nie moc lahodi.

Prajem vam pekny mrazivy nedelny den Smile Wink queen
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  CHINAMAN Ne 8 január 2017 - 13:49

Ahoj Enusik, ja som vazieval 65kg pri vyske 175cm bol som atletickej postavy a venoval sa aktivne sportu pred chorobou pocas strednej skoly no prisiel hospic prvy kde som nebral lieky tak bol dalsi v roku uz ani neviem akom nespomeniem si no a nabral som najviac na 90kg teraz po poslednom som schudol na 75kg aj vdaka cyklistike a behavaniu a samozrejme kontrolujem sa pri jedeni hoci mam obrovsky apetit. Ked som sa vyzral na 90kg nic som nerobil len doma lezal a jedol, bol som na olanzapine. Ted mam momentalne 80kil ale ciel je ist na 70kilecek takze sportu zdar a pohybu celkovo. Drzim palce v chudniti urcite to zvladnes!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 8 január 2017 - 14:39

Ahoj Enusik (@Enusik). Tiež som nabral váhu na olanzapíne, pričom svoje maximum som mal niekde okolo 105 kg pri výške asi 177 cm. V priebehu rokov 2012-2013 som schudol najprv na 97, potom na 92 v marci 2013, a potom až na nejakých 81 kg do konca leta 2013. V priebehu rokov 2014 a 2015 to už išlo dosť pomaly, asi na 79 kg, pričom v roku 2016 som zaznamenal pokles postupne až na 71 kg. Vo vymenované roky som stavil kartu na počítanie kilojoulov na stránke "kaloricketabulky.cz", plus celkové zháňanie informácii o racionálnom stravovaní, evidencia nižšieho príjmu energie, než výdaju. Spred roka 2012 sa ma týkali aj iné spôsoby chudnutia, napr. medzi menej úspešné zaraďujem spreje na obmedzenie apetítu, rôzne tabletky, Alli, kúry, čajíky. Medzi viacej úspešné zaraďujem pravidelný spinning na spinnerových bicykloch v rokoch 2009, ale aj neskôr. Celkovo som sa začal liečiť v roku 2005, do roku 2007 som pribral postupne asi 10 kg na úroveň 78kg, a potom po roku 2008 som prudko pribral na 105. Takže tučný som býval asi v období 2008-2013.

Medzi faktory, ktoré mi najviac pomohli, boli:
- postupne navyšujúca sa miera informácií o tom, ako správne chudnúť (nejaké knihy, hlavne ale weby)
- pohyb v zamestnaní, pracovanie na dvanástky v stoji
- zrušenie liekov, ktoré mi brzdili snahy, vysadenie rôznych druhotných antipsychotík v období rokov 2010-2012, kedy som už potom zostal z antipsychotík poberať dlhodobo len injekciu Risperdal Consta
- zapisovanie si stravy, rátanie kilojoulov na účte
- zverovanie sa so svojimi snahami tu na fóre a vzájomné držanie si palcov tuná
- pravidelné popíjanie kofeínových nápojov (zvyšovanie metabolizmu a peristaltiky čriev, navyše bezkalorické kofoly a coly so sladidlami mi vedeli zahnať hlad, a pritom sami osebe nemali započítateľnú energiu)


Faktory, ktoré mi pomohli, ale neboli v súlade s pravidlami:
- Dukanova diéta vo februári 2013
- tuková nízkosacharidová diéta v lete 2015

Takto by som teda zhrnul v skratke môj boj. Teraz mám 71,5 kg v dnešné ráno nalačno, pás na najtučnejšom mieste je 91 cm (obvod bedier na panve je 98 cm, mám pomerne širšiu kostru). Ďalšie ciele sú u mňa:
- WHR index stlačiť pod 0,9, aby som mal pomer pásu a bokov optimálny a zdravý (teraz mám asi 0,928)
- znížiť percento tuku v tele z 18% na nejakých 12% aspoň, teda vyprofilovať aj dajakú svalovinu, ktorú som rokmi strácal, i keď treba povedať, že ja vlastne nikdy som nebol typický samec so svalmi, takže som ani nemal z čoho poriadne stratiť svalovinu...
- dostať pás pod 89 cm (to súvisí s tým WHR)
- neprekročiť 72 kg, hoci dovolím si výnimku až na 75 kg, pokiaľ by dané pribratie hmotnosti bolo záležitosťou svaloviny

Pokračujem naďalej v zapisovaní stravy a pokračujem vlastne v boji, lebo apetít mám rozvinutý a silný. Som závislý od jedla, takže sebakontrolu už nemôžem spustiť zo zreteľa do smrti asi, lebo pri týchto liekoch by som časom nabral asi späť. Našťastie, ako išli roky, sa mi z toho stal koníček a ma to baví. Neobťažuje ma to, takže mi toto sledovanie svojej stravy neprináša pocit záťaže alebo nepohody. Toľko v stručnosti môj príbeh. Embarassed

Držím Ti silno palce, Enusik.
Matej
Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 8 január 2017 - 22:21

ahoj @Enusik

prvu dietu som skusil skresit asi s pred piatima ci styrma rokmi co sa mi tak aj podarilo ubrat na vahe a to -24kg,je to o sposobe a davkach stravovania,predovsetkym islo o to aby som si sam nakupoval a varil co mi prislo pri mojom zvlastnom bludeni zivotom s chorobou vhod,pohyb som zatial az tak neriesil, potreboval som sa odstartovat a dostat sa do kolobehu stravovania vhodnych potravin,niekde som cital ze telo potrebuje rok na zvyknutie sposobu stravovania,co davam za pravdu,nuz ale po 3/4 roka prisla psychoza a musel som na cas navstivit pezinok a tam mi samozrejme prekrutili vsetko naopak,po prepusteni som dosiel domov,dietu som zahodil a nabehol na mamuchynine dobroty,nabral som to co som mal zhodene behom pol roka a bol som zase v tom,

v aprily 2016 som si vstupil do svedomia neviem po kolky krat a uspesne,ubytok od dnes -22,4kg=137,6kg,
od minuleho tyzdna = -1,9kg,od najnizsej vahy 132,5kg=pribitok +5,1kg
ciel o dva tyzne mal byt 124kg,tu sa musim zmienit o tom ze v poslednych tyzdnoch dvoch troch mesiacoch prezivam mensiu dietnu krizu a zerem aj to co by som nemal,a vsak napomohli k tomu aj sviatky v podobe vianoc-novy rok,ale verim ako zajtra pojdem na odber diabetologovi a v utorok na kontrolu ze sa zase dostanem na staru kolaj a pojdem z vahou znova nadol,musim pripustit ze mam malo pohybu a taka kondicka a beh by mi zivot spestrili,

nuz nechcem tu vyplakavat ale na tu stravu to chce aj financie s ktorima mi mmusi mamucha dopomahat pretoze sam na nu nemam,dal som prednost domu, zahrade a obleceniu...
o rok mi konci jeden uver o druhy druhy a treti az roku pana 2019

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 MD_032013Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Zahrada_2015_01_v350
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Enusik Ne 8 január 2017 - 23:18

Dakujem chalani za vase reakcie, som rada ze nie som jedina, ktora chce so sebou nieco konecne urobit. Vidim, ze s tym obcas bojujete a padate spat do starych kolaji, snad mna to podrzi a podari sa mi na uvod zhodit aspon 10-12kg do juna, myslim si ze to je dost realne. Dnes som si uz objednala nejake tie fitness leginy nech je vacsia motivacia a povzdvihnutie sebavedomia Smile Ked sa pocasie trochu umudri a nebude az taka kosa, tak sa vyberiem smer fitko, pernamentku mam este z minuleho roka. Dnes som presedela cely den za PC v teple domova, nikam sa mi nechcelo, pozerala videa na youtube a tak. Tak ked mi dojdu tie leginy idem na to Smile welcome or bye
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 15 január 2017 - 20:16

Strašne veľa jem. Denne aj 12 tisíc kJ. Napchávam sa, prežieram sa do prasknutia. Cítim bezodný žalúdok, aj tesne po sýtom najedení mám stále chuť niečo do seba pchať. Neviem, čo s tým, som roztrasená troska závislá na jedle a potravinových chutiach.

very sad5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 19 január 2017 - 20:24

Znížil som žranie (lebo inak sa to nedá nazvať) na 10 tisíc dnes a 10 tisíc včera. Keby sa mi fakt podarilo nekŕmiť sa tými sladkosťami v robote, tak by som mal čísla okolo 7-8 tisíc, čo by boli na muža mojej výšky, veku a konštrukcie úplne v pohode. Lenže pravidelne si dávam drobnosti, napr. aj dnes som mal pozvoľna až 50 gramov chipsov. Včera tiež, plus ešte sušené ovocie. Keksíky, kinder-maxi-king, suchary, želé (žížaly). V pondelok som zase okrem tohto jedol aj mrkvový koláč, aj 5 krajcov. Suverénne začínam vyhrávať v počte nájazdov na maškrty spomedzi všetkých kolegýň a kolegu. Získavam povesť, že často jem a že to tam vyjedam, čo je naozaj špatná vlastnosť, keď sa to bude šíriť v kolektíve.

Momentálne sa snažím zredukovať maškrty, pričom radšej si kúpim donáškový obed aj s polievkou. Už dvakrát sa mi ho v tento týždeň podarilo jesť na dvakrát, teda polievku a polovicu druhého chodu na obed, a polovicu druhého chodu okolo 16:00. Vidím v tom perspektívu, kam sa ďalej uberať v drsnom zápase so svojimi chuťami a so svojím vskutku rozšíreným žalúdkom. Tiež nechcem robiť prílišné sebaobmedzovania večer na večeru, kľudne si dať k normálnej porcii z maminho obeda ešte aj dajaké pečivo s nátierkou alebo sladké plnené pečivo. Viem, večer toho veľa jesť je nesprávne, ale sumárne by to bolo menej energie za deň, ak by ma predstava dobrej sýtej večere motivovala od 12:30 do 17:00 strániť sa robotných maškŕt. Aj keby som mal večeru okolo 3500 kJ, aj tak je to sumárne menej, než keď jem večeru len 2500 kJ, a popritom zjem cez deň ďalších 3000 kJ sladkostí a zobancov.

Streda a štvrtok sa teda podarili redukovať na 10 000 kJ. Zajtra skúsim 9000 kJ, teda žiadne chipsy, koláče, cukríky, čokoládky, želé, tyčinky, suchary. Akurát zajtra príde smena, ktorej vedúca tieto dobroty rada nosí, no musím to prijať ako výzvu nepodľahnúť. Skúsim sa zamerať na sýtejší obed a sýtejšiu večeru. Opatrením by mohlo byť jedávanie obedov z rýchleho občerstvenia v nákupnom centre, kde majú každý deň asi 6 rôznych slovenských menu, takže je si z čoho vybrať. Výhodou je, že polievku k tomu nedávajú automaticky, takže by som ju nemal, a tým by som ušetril jouly. Nevýhodou je cena - asi okolo 4 eur porcia, čo je 70 centov drahšie než donáška aj s polievkou. Ešte premýšľam nad darovaním polievky kolegyni... len či by to nebolo trápne trochu, lebo mnohé si držia líniu alebo proste nepotrebujú toľko jesť. Ďalšia možnosť je odložiť si polievku na 16:00, lenže toto som už skúšal a moja žravosť ma premohla a ja som to zakaždým dojedol ešte v rámci obeda, nevedel som sa primäť ju ignorovať. Možno to ale stojí opäť za nový pokus... lebo predsa len 3,30 eur a 4 eurá - to mesačne urobí rozdiel, ak je to každý deň.

Moja ideálna predstava je jesť trikrát denne, alebo maximálne štyrikrát (ak ten štvrtý raz, asi olovrant, by bolo niečo drobné). Tieto tri razy by boli sýtejšie, niečo okolo 2500 kJ, alebo raňajky 2500, obed 3000, olovrant 1000, večera 2500 = spolu 9000 kJ, čo je akurát. Takmer žiadny rafinovaný cukor, menej soli, viacej celozrnných vecí namiesto bielych, tukov limit okolo 80 gramov. Snažiť sa prijímať pravidelne zeleninu a ovocie v nejakej frekvencii, snaha o jej pravidelnosť. Žiadne pitné žbrndy plné éčok, kyselín, sladidiel, konzervantov, regulátorov kyslosti (žiadne limonády, sirupy, ochutené minerálky). Výnimkou azda iba energeťáky, ale len so zníženým obsahom cukru (Maxx Energy z Billy, CrazyWolf SugarFree z Kauflandu). it is perfect Zapájať viac vody, dosiahnuť cieľ, aby som aspoň liter a pol denne vypil v podobe čistej vody.

V strave sa nedá byť úplný minimalista, nejakých tých 8 tisíc kJ je udržiavacich a dôležitých pre zdravie. Okrem toho musí byť strava pestrá, zastúpené má byť behom týždňa postupne vlastne všetko, aby telo bolo vyživované a fungovali všetky jeho systémy. Platí to aj pre psychiku. Myslím, že vyššie uvedená "ideálna predstava" by s týmto mohla korešpondovať. Smile

Ciele na zajtra:
- žiadne maškrty
- 9000 kJ ako limit
- tuky len do 90 gramov
- viac vody, úmyselne si dávať vodu, prípadne striedať s bezkalorickým sirupom
- jesť len 3krát, nanajvýš 4krát, s odstupom niekoľkých hodín

Moje ciele nie sú orientované teraz na schudnutie, skôr na stabilizáciu môjho prežierania, pretože je to jednak nezdravé, jednak neminimalistické (nákladné), jednak mi to ničí povesť a ničí ma to po morálnej stránke, a jednak mi hrozí ešte k tomu pribratie. Schválne sa zajtra odvážim a odmeriam! Hromžím

Držme sa, chudnúci priatelia. Smile Sme v tom boji spolu. shooting3

S pozdravom
Matej
Hladný

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Št 19 január 2017 - 21:05

ahoj matej,u mna zabera ze pred obedom alebo aj vecerov ziem vecsie mnozstva surovej zelenini, trebars niejaki zeleninový salat ,dost mi to zaplni zaludok a potom tolko neziem a ta zelenina ma malo kaloriji.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Št 19 január 2017 - 21:43

Ahojte píšuci chudnúci,
u mňa je to s chudnutím bieda. Bol som veľmi happy, keď som stiahol smiešne dve kilá a o dva dni boli v plnej paráde späť. Teraz som na vážkach, čo s tým. Psychiatrička mi dala "spuca", teda, že mám aj na sebe zabrať. Spomínala mi, že aj ten tlak by sa mi upravil na menej liekov a bolo by možné aj znížiť lítium. Prakticky jediné čo konám v prospech tejto "chudnúcej veci" sú prechádzky a miernenie sa v jedle. Niekedy sa priam nerád k tomuto vyjadrujem, cítim frustráciu najmä z toho, že viem ako na "to", ale akosi duševných síl je pomenej...

Veľa zdaru v chudnutí praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 19 január 2017 - 21:53

rasto napísal:ahoj matej,u mna zabera ze pred obedom alebo aj vecerov ziem vecsie mnozstva surovej zelenini, trebars niejaki zeleninový salat ,dost mi to zaplni zaludok a potom tolko neziem a ta zelenina ma malo kaloriji.

Ďakujem, @rasto (Rasťo), za radu. Smile Ak by som chcel hľadať nejaké komplikácie, tak mi napadajú dve:
- zeleninu by som kupoval asi v Bille v nákupnom centre, lenže je to dosť drahé, ak by to bolo každý deň
- keď jem zeleninu v kancelárii pri kolegyniach, tak šalát sa dosť nahlas chrúme, čím zvyšujem hlučnosť svojho žváchania - mám vtedy pocity vzťahovačnosti, že nejak mľaskám alebo hlučne jem, a že reku to kolegyniam vadí a že by boli najradšej, aby som išiel chrúmať inde...

Najmä tá druhá komplikácia vyznieva smiešne, že? Very Happy Napriek tomu ma to vie rozhodiť. Bezradný

Ale nejakú zeleninku, trebárs nešalátovú, by som mohol skúsiť. Je to každopádne dobrý nápad, stojí za to porozmýšľať nad možnosťami jeho aplikácie. Musím sa usilovať vidieť príležitosť pri každej ťažkosti, a nie samú ťažkosť pri každej príležitosti. Smile

Vďaka, dám si to ešte prejsť hlavou.


***

Ahoj @Tuto (Tuto). Rozumiem Ti, že je zložité sa prinútiť. Nemáš to zrovna jednoduché, svoje si robia aj lieky, ktoré nabúravajú vôľové schopnosti. Ale kráčaš, verím, dobrou cestou, ak chodíš takto často na prechádzky, ako trebárs dnes, a zároveň limituješ jedlo. Vidím Ťa optimisticky. Smile Túžim, aby si nejak tento optimizmus pocítil vo svojom chudnutí aj Ty - verím, že máš nielen v tomto na veľké veci. Pomaličky ale človek ďalej zájde - tohto hesla som zástanca. Držím moc palce. it is perfect Super!

Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 21 január 2017 - 10:05

Dá sa konštatovať, že piatočné ciele mi opäť raz nevyšli. Zlyhal som na nečakaných, ani nie maškrtách v miskách, ale skôr daroch, totiž dostal som Kinder Bueno a horalku od Sedity. Tie, keď som zjedol, tak mi vyleteli kalórie na nešťastné čísla. Takže hoci som sa krotil v otázke spontánneho žrania, priame dary ma zastihli nepripraveného. Plus večer som zlyhal a dal som si ešte k tomu čínu, namiesto zeleninového šalátu. A akoby to nestačilo, vypil som liter jablkovo-cviklovej šťavy! Embarassed Takže energia vyletela na neblahých 11 tisíc, aj viac.

Váhu si ako-tak udržujem, asi 71,2 kg, 91 cm pri spľasnutí brucha nalačno. Túžim však uvidieť na páse osmičkovú cifru, teda niečo pod 89. To sa však už stravou dosahuje veľmi chabo, takže tu by mal nastúpiť riadny a pravidelný kardio-tréning. Nejak skryto dúfam, že až dokončím na jar školu, že schytím slinu na kardio a budem chodiť do fitka. Neviem, či si nerobím ilúzie, ale je to moja súčasná predstava. winking

Dnes cieľ:
- max. 9 tisíc kJ
- viac vody (aspoň liter, čo znamená, že 40% príjmu tekutín bude tvoriť voda z vodovodu)

V ostatnom čase veľa pijávam džúsy a fresh-šťavy. Nielenže je to drahé, ale má liter aj 1900 kJ. Musím si dať predsavzatie aspoň týždeň vydržať bez akéhokoľvek džúsu. Voľakedy boli u mňa zriedkavé, nechýbali mi. Teraz som si vypestoval skutočný návyk si ich pravidelne dopriať. Nevnímam to vôbec ako zdravé, hoci tie šťavy sú z lisovaného ovocia. V takomto množstve to zdravé a vhodné nie je, mám pocit.  Zírám

Keď už spomínam pitný režim, v piatok sa mi podaril aspoň 1 cieľ - voda bola zastúpená v pití v objeme asi 1 liter. Takže postupne tú vodičku zapájam.  Super! Potom poobede mi prišla "nechutná", tak som si ju zamiešal s trochu bezkalorického sirupu.  Embarassed

Bojujeme ďalej.  shooting3

S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 47 z 91 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 69 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore