Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 46 z 91 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 68 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 10 december 2016 - 13:17

Dnes 70,1 kg, 90 cm (-1,1kg, -1cm). Suspect

Schudnutie o kilo sa realizovalo v tento týždeň napriek mnohým kanc. maškrtám a prežieraniu na úrovni 11 tisíc kJ denne. Jediným vysvetlením, na ktorom sme sa zhodli tu doma, je, že mám vysoký výdaj. Totiž v posledných dňoch, ako som spomínal inde, dosť fyzicky prenášam bremená, takže mi pravdepodobne stúpol priemerný denný výdaj energie. Telo má pravdepodobne pocit, že každý deň cvičí, hoci to určite so športovo-rekreačným cvičením má pramálo spoločného. Trochu ma táto skutočnosť povzbudzuje, lebo zatiaľ čo včera som bol pobúrený, že by som nebol za túto fyzickú námahu odmenený finačne, tak dnes cítim, že to má aj bez peňazí parádny význam, konkrétne teda čo do chudnutia, zdravia, svalov. Idea

V januári sa budem pokúšať o nové hodnoty pása... chcel by som ísť na 88 cm aspoň behom mesiaca. Teraz je však mi veľmi ťažké chudnúť, lebo nechcem ísť pod 70 kg, no túžim mať zdravší pás. Rozloženie tukov v tele je teda naďalej nepríjemné, som tukovatý až na asi 16%, a ideálom mi je tak okolo 11%, či tak nejak.

Za jeden z najnepríjemnejších cvikov považujem subjektívne brušák (sed-ľah).  A práve tie by som potreboval realizovať! pig

Ciele na nový týždeň do budúceho víkendu:
- obmedziť kancelárske maškrty a vôbec sladkosti - rozpoznať, kedy mám dosť
- zmestiť sa do 10 tisíc denne, ideálne do 9000 kJ
- skúsiť obmedziť kofolu bez cukru - striedať ju s niečím iným
- mať pozitívnejší prístup k fyzickej námahe a prenášaniu bremien
- neprekročiť 71 kg a 91 cm, tie by som si mal stanoviť ako hraničné, ktoré by som mal mať dlhodobo (teda aspoň pokiaľ neznížim podiel tukov v tele dajakým spôsobom)

Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 11 december 2016 - 21:09

cus,
a mame tu vecer a to nedelu,
moja dieta sla jak do haja tak aj prdele,tento tyzden narast +2,2kg=136,5kg
nebudem tu vypisovat a dedukovat co sa stalo,viem o co ide,asi tak

pred tym
Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Brucho-z-piva-e1394805649110

potom
Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Pixmac000089311590
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 12 december 2016 - 22:21

Ahoj @fajny.

Len by som Ti rád odkázal nejaké povzbudenie.  Wink Nejaký čas sa Ti v chudnutí menej darí, ale rozhodne sa nevzdávaj. Skúšaj si naďalej hádzať jedlá do kalorických tabuliek, že či náhodou neješ predsa len veľa, alebo naopak príliš málo (lebo na Teba ako zdatného vysokého chlapa by bolo primálo už trebárs pod 7000 kJ, si myslím, takže by mohol metabolizmus byť značne zaspatý). Skús si to tam evidovať, najlepšie jesť asi o 2000 až 3000 kJ menej, než je hodnota Tvojho bazálneho metabolizmu. Vychádza to asi v Tvojom prípade na jedenie asi 8000 kJ denne, záleží od miery pohybu v Tvojich dňoch.

Tu si môžeš zadať nejaké hodnoty http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/ - a tam Ti vypočíta, koľko máš jesť, ak by si nechudol, a koľko máš jesť, ak by si chcel chudnúť. Veľa ľudí je prekvapených, že koľko vlastne veľa musia jesť, najmä ľudia, ktorí sa domnievali, že diétovaním na úrovni 3500 až 4000 kJ denne budú chudnúť. Tým nechcem povedať, že Ty patríš medzi takých diétnikov, len som chcel všeobecne poukázať na užitočnosť toho výpočtového programíku na tej stránke. Vypočíta Ti to vskutku zaujímavé veci. Smile

Hlavu hore, fajny - verím, že sa to pohne a nájdeš na váhe už čoskoro lepšie čísla.
Držím Ti palce.  Super!

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ut 13 december 2016 - 19:39

ahoj@Matej
dik za vypomoc,link a radu,mam mensiu krizu a dovolil som si ci pripustam si jedlo ktore som vynehaval a to salamy,maslo,parky,tocena a salaty ako treska a parizan,myslim si ze mi nemozu az tak uskodit,len sa musim v mestit do denej stravy,
nadalej nejem cervene maso,skodlive oleje,cholesterolove jedla,menej cukru ako zabijackove,udene,sice sa tesim na kapustnicu s klobasou,ale mam to pod kontrolou,slane a sladke dobroty,nevyvarove polievky...
teda tam kde je cholesterol a dalsie mastne kyseliny.. a cukor sa snazim redukovat na minimum,naposlednej kontrole odberov som mal zvyraznene fixou 4 polozky co ma nastvalo,uz treti mesiac som na svojej vahe a trapi ma to?kaslem na to,viem budem potrebovat fyzicku vypomoc ako sa namahat a potit,teda kondicku s behom,posilku si dovolit nemozem,staci mi jeden impulz na behanie a myslim si ze to pojde,chce to zmenu na ktoru sa tazko zvayka tak ako aj s cigaretami a jej redukciou,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 ZKyV7gLSQA7fIeM-QyVeUA~Kapustnica-s-klob-sou-a-hubami
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 17 december 2016 - 12:24

Dnes otec chudne v novej vlne celkom 3 mesiace a 2 dni. Dnes má 92 kg, 113 cm, čiže výsledne od začiatku snahy: -11 kg, -8 až 10 cm. cheers

Cez týždeň mal 2 výnimky, ale aj tieto dve výnimky neznamenali prevýšenie cez 8500 kJ, skôr sú výnimkami z toho titulu, že došlo k prekročeniu sacharidov a tukov (nejaké tie sladkosti a mastnosti z vianočných trhov).

Jeho filozofia je jesť všetko, ale uvážene a v menších množstvách, hlavne žiaden stres, žiadne diétovanie. Cíti, že pri tých 7500 kJ denne si celkom dobre vystačí, hoci občas má chuť aj na niečo kalorickejšie. To sa stáva v ostatných týždňoch už častejšie, než by bolo žiaduce. Zo sumárneho hľadiska sa však dá jeho snaha hodnotiť vysoko kladne. Naďalej si píše do zošita, čo zjedol, a ja mu to potom večer nahadzujem do tabuliek a napíšem mu do zošita výslednú sumu kilojoulov. Pretty good

Čo sa týka mňa, vážim sa a meriam sa až zajtra. Túžba je nemať viac ako 71 kg a viac ako 91 cm. Yes

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 18 december 2016 - 14:18

Výsledky dnešného merania:
- 70,3 kg
- 89 cm
- ramená na bicepsoch pri napnutom stave 31 cm (+2 cm svaloviny oproti začiatku jesene  it is perfect )

Stravu prijímam približne 10 tisíc kJ denne, asi 90 gramov tukov, 250 g sacharidov a 80 gramov bielkovín. Výdaj energie je teraz trochu zvýšený, mám cez týždeň zvýšený pohyb a zvýšenú fyzickú námahu. Maškrty sa snažím skrotiť, no cítim často vlčie hlady.

Je posledný týždeň pred Vianocami - budúca sobota je Štedrý deň === ciele dovtedy:
- nemaškrtiť
- neprijímať viac ako 220 gramov sacharidov, ledaže by boli pečivového pôvodu
- viac prijímať stravu v podobe pečiva+flora light+pražská šunka
- limit 9500 kJ
- občas si dať kokteil zo srvátky (je to aj 1000 kJ, čo je bieda, ale mnoho z toho sú čisté proteíny)
- nepresiahnuť 71 kg a 91 cm, tie chcem naďalej evidovať ako svoj strop

Pokračujeme v boji. Embarassed
S úctou
matej
Cvik 4

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 24 december 2016 - 10:18

Dnes:
- 71,3 kg (+1 kg)
- 91 cm (+2 cm)
- ramená 31 cm (+0 cm)

Otec dnes:
- 92 kg (- 0 kg)
- 111 cm (-2 cm)

Moje pribratie zaiste spôsobilo práve dvojité večerné prežratie mcdonaldami v stredu a štvrtok. Tiež som viacej vyjedal koláčiky a sladkosti z misiek. V podstate som si celý týždeň ani nezapisoval stravu, takže som sa určite utrhol v číslach z reťaze.

Ide teraz trochu prežriavacie obdobie, no už teraz si stanovujem predsavzatie dávať si pozor a menej jesť. Čiže nedopustiť pribratie nad 72 kg alebo nad 92 cm. scared

Čelíme teď výzve vianočných "hodov", tak držím aj ja nám palce, aby pre nás neznamenali hmotnostné pohoršenia. Držme sa, kamaráti. Všetko dobré. jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 25 december 2016 - 21:53

Dnes zjedených 12 000 kJ, z toho až 168 gramov tuky. Včera zjedených 13 500 kJ, z toho tuky až 186 gramov (zdravý normál je na mňa 60 g).

Takže stravovanie momentálne rozbujnené. clown Na obzore desí pankreatitída už 2. deň. Sestrička 2

U nás v našom kraji je zvykom kapustnica, vyprážané filé (alebo kapor, ale ja som skôr za filé), majonézový zemiakový šalát s vyprážaným bravčovým rezňom. Predtým ešte vianočné oplátky s medom, orechami. Po hostine koláčiky, ovocie, zákusky, káva. Zjesť takúto večeru znamená prijať nárazovo desivé číslo energie. Myslíme si ale určite tuná viacerí, že na sviatky to nevadí a že kedy si dopriať bez výčitiek výnimku, ak nie na Vianoce?  Hladný

Trošku už musím odteraz obmedziť kilojouly, a hlavne tuky, skresať ich pod 90 gramov denne, teda vynechať majonézový šalát a tiež všetko vyprážané. Je to z dôvodu toho, že ma schytil nejaký zápal alebo podráždenie pankreasu. Cítim tupé rozliehajúce sa bolesti v strede a napravo v nadbrušku, a tiež plynatosť, nafúknutie. Mal som včera aj kŕče, bolesti boli ostrejšie, vyskytujú sa najmä po zjedení nejakého jedla. Začalo mi to už ráno na Štedrý deň, teda ešte pred vianočnými jedeniami. Pravdepodobne môj pankreas nazvládol nával dvoch strašne slaných mcdonaldov v stredu a štvrtok večer, plus celotýždenný stres a ako vyvrcholenie všetkého - štipľavé chili chipsy večer v piatok, z ktorých mi tak horel pažerák, že som ich ani nedojedol. Rodičia ma presviedčajú skočiť doktorke v utorok, aby mi poradila nejakú diétu alebo vyšetrila, či to nemám akútne zapálené. Predsa len s pankreasom nehodno žartovať.  Zírám Uvidím, ako sa bude vyvíjať podráždenie počas zajtrajška. Ambulance

Cieľ na zajtra: zjesť najviac 9 tisíc kJ, a najviac 90 g tukov. Yes

S pozdravom
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Po 26 december 2016 - 6:33

ahoj matej.mna pankreas zvykne bolievat zo zlcovych kamenov, tak nebolo by ti odveci si to dat vysetrit ci tam dake kamienky nemas, ak hej je to jednoduche odstranenie robia to laperoskopicki, ja som si ich zatial nedal odstranit lebo sa bojim tak ma to chyta raz za par rokov ta bolest.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 483
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Po 26 december 2016 - 6:34

Ahoj Matej!
Mám dojem, že ak to predsa bol zápal pankreasu, nebolo by to dobré, aby si nešiel k MUDr. Predsa len istota je istota. Vraj to môže byť dosť nebezpečné.

.............

Ahojte píšuci aj čítajúci!
U mňa s chudnutím je to akési poslabšie. Aj som síce zhodil na začiatok 3kg, ale onedlho som mal dve kilá späť. Počas sviatkov (ou, ou, ou) to nevyzerá na ubratie hmotnosti. Už to dosť potrebujem, snáď ani nie z pohľadu estiky, ale aj zdravotne. Netuším, kde sa berie tá nechuť k cvičeniu, práve to by mi malo pomôcť. Stále realizujem tie prechádzky rýchlejším krokom, ale zdá sa mi, že to je ešte málo pohybu. Tak uvidím...

Veľa úspechu nielen v chudnutí praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 26 december 2016 - 9:46

Ďakujem, Rasťo (@rasto), za rady a skúsenosti. Aj mne veru napadlo pri googlovaní, že by mohlo ísť o žlčové kamienky. Myslím si, že to je vlastne podráždenie po tých chipsoch. Boli vskutku pikantné a už si ich nikdy nedám. Embarassed Vlastne si chcem odopierať aj mcdonald, hlavne taký slaný v podobe dvoch veľkých sáčkov hranoliek. very unhappy Musím si polepšiť svoje stravovacie návyky, aj celkovo mi vychádza na účte pri zapisovaní stravy vysoké množstvo prijímaných tukov (bežne okolo 100 gramov denne, aj viac). Bez problémov sa zmestím do sacharidov, bielkovín, vlákniny, ale do tukov sa mi nedarí zmestiť. very sad3 Pôjdem si vymyslieť nejaké opatrenia. Šepkanie

Tuto (@Tuto), určite sa nevzdávaj a postupne si navykaj na nové a nové podoby úsilia, trebárs nové predsavzatia v strave alebo nové druhy pohybov počas dní. Odporúčam ísť na to pomaličky, postupne, čo aj vidím realizuješ. Celkovo Ťa nechcem samozrejme hodnotiť, ale zdá sa mi, že práveže ideš na to dobre a snažíš sa adekvátne svojim aktuálnym možnostiam. Takže ja Ti dávam za seba palec hore. Super! Určite to dokážeš a možno rok 2017 bude ten prelomový, kedy uvidíš na váhe menšie cifry. Veľmi Ti k tomu držím prsty a prajem Ti to. Dojatie 2 giving a hug

***

Ja dnes 71,9 kg až 72,0 kg.  Exclamation  A obvod pásu 91 cm.

Z toho vyplýva, že som opäť pribral. Dneska sa však už snažím krotiť. Poctivo si stravu zapisujem od rána a dúfam, že zvládnem návaly chutí a hladov. Pokračujeme v boji. Hromžím

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 26 december 2016 - 10:32

ahoj,
k vasim prispevkom len snad @Matej a @Tuto verim ze ste si cestu s vhodnima potravinami nasli,a sledujute tak svoju vahu,

ja len tolko ze tento tyzden -100g=136,4kg,plan nevysiel=127kg,moze za to trojmesacna kriza,sviatky,necinost v podobe pohybu,zle stravovanie kde na to dobre nemam,takto mi vychadza 120€ na mesiac 1+2 osoby na den

uvazujem ako mi matej minule pisal ci neskusim nadalej pouzivat kaloricke tabulky totiz od vtedy co som ich zahodil do latriny nastala mensia kriza v stravovani,hold budem si musiet najst cas na vecer ked tam budem zapisovat,dalej si myslim ze som v takej faze ze samotna dieta uz nepomoze i ked napriek tomu som zacal jest salamy,parky,tocena,sekana,vyvarove polievky,maslo a mast,odlozil som nizkotucne nechutne pomazanky,budem sa musiet vratit spet k svojej dietos,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 46 1485391
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 46 z 91 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 68 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore