Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 90 z 91 Previous  1 ... 46 ... 89, 90, 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Po 26 jún 2023 - 13:07

@kimi2028 Abych pravdu řekla, nevím/nechápu, jak to dzuli08 zvládá. Má psychicky náročnou práci a stačí jí brát to, co beru já - stejná antipsychotika i stejné množství. Já být na jejím místě, tak beru 2x tolik a ani tak bych si nebyla jistá, jestli po pár měsících neskončím v nemocnici.

Jinak k tématu - ve čtvrtek jsem šla se známou na kratší procházku s nordic walkingovými holemi a včera jsem se šla projít s kamarádkou po Stromovce. Ušly jsme cca 10.000 kroků.
Říkám si, že když nejsem schopná nasadit dietu, tak aspoň budu chodit co nejčastěji ven. Problém je jen, že se mi nechce ven samotné, pokud nejdu něco koupit.
Řešení:
1. Najít si více známých/kamarádek, se kterými budu chodit na procházky (částečně splněno, zatím jsem našla dvě).
2. Najít víc míst, kde se dá levně nakoupit cokoliv, co je pro mě zajímavé (částečně splněno, jedna z těch dvou "procházkových" kamarádek mě provedla po Vysočanech a ukázala mi, kde se dá co levně koupit. Teď už jen vypravit se na ta místa sama a najít je... když nejdu sama, tak se nevěnuju plně orientaci, kde co je.)
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 750
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka Ut 27 jún 2023 - 17:31

tak brucho sa robi v kuchyni motylek, pohyb tiez to je velky dar
ja zlyhavam v strave, neviem co mam jest, zvyknuta som na tuky a cukry, len pagace, zmrzliny, kolace, chleby obdivujem kazdeho kto prekrocil svoj tien v tomto
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow St 28 jún 2023 - 8:44

Ahojte tak ja som dala dole 1,8kg za dva týždne, stravu si držím, aj keď nechodím tento týždeň do posilky
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Mous, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka St 28 jún 2023 - 10:16

Patty a to cvicenim, ci si zmenila jedalnick, ako sa Ti to podarilo?
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow St 28 jún 2023 - 10:52

@janka.janka mám upravený aj jedalníček a snažím sa aj hýbať, len od nedele som chorá, tak som doma, ale gro chudnutia je strava upravená
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka St 28 jún 2023 - 11:26

Patty_Pillow napísal:@janka.janka mám upravený aj jedalníček a snažím sa aj hýbať, len od nedele som chorá, tak som doma, ale gro chudnutia je strava upravená

Patty porad prosim Ta nejake tipy dobre ako upravit jedalnicek, co jedavas aby si nebola hladna a zaroven nepriberala?
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow St 28 jún 2023 - 12:33

Tak na raňajky mám väčšinou ovsené vločky s pokrájanými banánom alebo kiwi, rovnako si občas doprajem slané raňajky, vtedy mám ryžové chlebíčky s kuraciou alebo morčacou šunkou a vaječnými bielkami dvomi, obed mám kuracie, morčacie prsia alebo rybu a k tomu ryžu, zemiaky alebo batáty, šalát ľadový alebo dusenú zeleninu alebo brokolicu a jablko k tomu, na olovrant mám konzervu tuniaka a ryžové chlebíčky, alebo miesto tuniaka vaječné bielky a jeden žĺtok, na večeru mám to čo na obed ale bez zemiakov či ryže, čiže len mäso so zeleninou a pred spaním ešte jogurt čisto biely a ten sa dá osadiť stéviou alebo škoricou a ešte k večeri mám pomaranč, mne stačí len polovica alebo ananás, môže byť aj z konzervy a ja si to krabičku jem minimálne na ešte jeden deň a je to aj malý aj muž ale ono ja nemám k tomu keksíky čipsíky sladené malinovky, pijem kávu bez cukru a čistú vodu a sem tam si spravím šťavu alebo smoothie... Je to na dlhšie čítanie, ale snáď sa vysomáriš
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek St 28 jún 2023 - 12:47

@janka,janka Já Ti poradím ještě tohle: nám říkali na hubnoucí skupině, že nemáme jíst pečivo. Místo pečiva si kup knäckebrot nebo ty rýžové chlebíčky, jak píše Patty. Co si pamatuju, tak na večeři jsem si natřela až 5 knäckebrotů/rýž. chlebíčků měkkým sýrem nebo cottagem a na to jsem si dala plátek drůbeží šunky. K tomu zeleninu, nejvíc mi k tomu chutnala salátová okurka.
Cottage je nejméně kalorický sýr, který se dá běžně sehnat.
Na oběd libové maso, nejlépe drůbeží prsa nebo ryby a dodržovat pravidlo třetin - třetinu talíře by měly tvořit bílkoviny (tj. maso nebo vejce nebo sýr), třetinu příloha a třetinu zelenina. Dobré jsou taky luštěniny, ty prohánějí. Smile (Takže zase to s nimi nepřehnat.)
Měla bys jíst menší porce a často (5 jídel denně), cca po 2-3 hodinách, a sledovat, kolik co má kilojoulů nebo kalorií. Pokud chceš hubnout, denní dávka by neměla přesáhnout 5000 kJ. Rozděl si těch 5000 kJ na 5 jídel tak, aby bylo nejvíc kJ na oběd, pak na snídani, večeři a nejmíň na svačiny.
Pokud dostaneš chuť na sladké, tak ho jez spíš dopoledne, odpoledne už ne. A před jiným sladkým preferuj ovoce, to je taky sladké.
Když si dáš něco tučného nebo hodně kalorického, tak si pak uprav zbytek jídelníčku tak, abys nepřekročila tu hranici 5000 kJ denně.
Do pitného režimu zařaď víc vody místo sladkých nápojů. Když budeš mít někdy chuť na sladký nápoj, řeď si džus s vodou aspoň 1:1, ať není tak sladký, nebo šťávu ze sirupu, ale toho sirupu dej málo.
A když náhodou upečeš koláč, schovej si ho do spíže někam hodně vysoko a daleko a když na něho dostaneš chuť, řekneš si "Ale, to mi nestojí za to, abych pro ten koláč lezla až někam nahoru." Very Happy (To nám taky radili.) Buď líná lézt pro koláč na židli. Smile A když nebudeš líná, vezmi si jen jeden kousek koláče.
Chce to trochu sebeovládání, ale jde to, taky jsem to kdysi takhle dělala. Já jsem líná péct, ale udělala jsem to tehdy s čokoládou. Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 750
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek St 28 jún 2023 - 17:06

Přátelé, tady jsem vám naskenovala "talířky". (Je to dvojstrana z časopisu - omlouvám se za velikost, ale text je malý, tak jsem to naskenovala nadvakrát, aby byl čitelný.) Na každém talířku je 400 kJ.
Denní příjem pro hubnutí má být 5000 kJ, tj. tedy 12,5 talířku. Když vezmeme v potaz, kolik máme sníst kJ na jednotlivá jídla (napsáno ve sloupcích vedle talířků), tak nám vychází:

SNÍDANĚ: 3 talířky
svačina: 1 talířek
OBĚD: 4 talířky
svačina: 1 talířek
VEČEŘE: 3,5 talířku

Chcete-li, můžeme zaokrouhlit večeři na 4 talířky a vyjde nám denní příjem 13 talířků, tj. 5200 kJ.
Po zhubnutí požadovaného množství kil pro udržení váhy postačí denní příjem 6000 kJ.

Musíme si ale uvědomit, že k celkovému příjmu musíme připočítat i (slazené) nápoje. Na obrázcích je vidět, kolik jednotlivých nápojů se vejde do 400 KJ, tedy jednoho "talířku".

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Talzyk11

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Talzyk12
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 750
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek St 28 jún 2023 - 18:02

Od září (september) chci začít znovu chodit na Program pro dobré zdraví (PDZ) do Ondřejova ( https://www.ondrejov.cz/psychoticke-poruchy/skupinove-terapie/terapeuticke-programy/buk ). Chodila jsem tam už před mnoha a mnoha lety. Smile
Je to program pro psychotické pacienty, jehož součástí je cvičení, vážení a edukace o zdravém životním stylu formou besedy zúčastněných.
Pokud se tam dozvím něco nového, napíšu to sem.
Jediné, co mě na tom odrazuje, je, že příliš vycházejí vstříc požadavkům pacientů (klientů). Přestali vést jídelníček, který jsme si vždy navzájem "kritizovali" i vážení je pouze dobrovolné, jelikož někteří klienti to považovali za ponižující. Jenomže k čemu tam chodit, když se nechtějí vážit? Jak potom zjistit, jestli zhubli nebo ne? K čemu tam chodit, pokud opravdu nechtějí hubnout?

Mimochodem můj muž mi sdělil, že prý hubnutí je ze 70% dietou a "pouze" z 30% pohybem. Čili je opravdu nutné nejen se hýbat, ale celkově změnit životosprávu. Doufám, že mě PDZ k dietě bude motivovat jako kdysi.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 750
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow St 28 jún 2023 - 20:20

@motylek ja som zase niekde čítala, že strava je až 90% úspechu a len 10% je pohyb, že kým neupravíš stravu, tak vlastne nemáš šancu sa pohnúť
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Pi 30 jún 2023 - 11:17

Ahojte, tak ja som dala 2 kg za dva týždne, bruško ide pomaly preč. Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 90 Gridar11
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, Katuska, Juraj, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 90 z 91 Previous  1 ... 46 ... 89, 90, 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore