Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 26 z 42 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 8 máj 2024 - 16:02

EnaXnaY napísal:Vnímaš našu diskusiu (ktorá sa vraj nerozvinula) ako konflikt? JA ešte stále (len) vyjadrujem názor(y)
Aha, v tom prípade "Houston, máme problém". Pretože pod pojmom diskusia si predstavujem niečo diametrálne odlišné ako to, čo tu prebehlo s tebou. Toto nepovažujem za diskusiu. Samozrejme sa môžem mýliť.. mám pocit, že sa so mnou hráš ako mačka s myšou a robí ti to dobre. Tento pocit som nezažil ani s Jurajom (keď reagoval), ani Mitschell, ani Lukas, ani Motylek. Tento pocit mám len s tebou. Písala tu nejaká slečna, že má z teba rovnaký pocit.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 8 máj 2024 - 16:04

Saladin napísal:
EnaXnaY napísal:Vnímaš našu diskusiu (ktorá sa vraj nerozvinula) ako konflikt? JA ešte stále (len) vyjadrujem názor(y)
Aha, v tom prípade "Houston, máme problém". Pretože pod pojmom diskusia si predstavujem niečo diametrálne odlišné ako to, čo tu prebehlo s tebou. Toto nepovažujem za diskusiu. Samozrejme sa môžem mýliť.. mám pocit, že sa so mnou hráš ako mačka s myšou a robí ti to dobre. Tento pocit som nezažil ani s Jurajom (keď reagoval), ani Mitschell, ani Lukas, ani Motylek. Tento pocit mám len s tebou. Písala tu nejaká slečna, že má z teba rovnaký pocit.

Pomôžem si wikipédiou Wink

Diskusia = výmena názorov medzi ľuďmi na nejakú tému, ktorá má obyčajne za cieľ vyjasniť alebo vyriešiť nejaký problém Wink

Tak zadefinujme ten problém Wink

Napríklad môže byť problémom tvoj divný pocit zo MŇA Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 8 máj 2024 - 16:13

Jaro123444 napísal:prečo s inými problém nemám?
(čítal som len prvé dve vety) Neviem, prečo s inými nemáš problém - nie som veštec - na to musíš prísť sám. Možno ti zrkadlím TVOJU VLASTNÚ aroganciu a povýšenie, ktoré odmietaš hlboko v sebe. Možno mi nevieš odpustiť, že som dávno pradávno napísal nejaké odpovede (rady), ktoré sa dotkli tvojho zraniteľného miesta alebo ťa urazili. Možno ťa štve, že nemáš nejakú vlastnosť, ktorú mám ja a chceš ju mať aj ty. Vôbec netuším..

Pseudokauzalita, že ak ťa niekto strašne irituje, tak musí byť ZLÝ (podľa teba mám diagnózu, mal by som sa liečiť u psychiatra - kam btw. chodím), inak by ťa neiritoval, je stará ako samotné ľudstvo, napr. nacisti, ktorí považovali Židov za rozprávajúci dobytok - legitimizovali si tým vlastnú agresivitu a zverstvá spáchané počas Šoa.

Jednoduché pravidlo hovorí, že ak ťa niekto štve (irituje), tak to nie je o ňom, ale sa ťa to bytostne týka (viď prvý odstavec). Samozrejme to nie je univerzálne pravidlo - ak sa na teba niekto vyrúti na ceste s nožom, neznamená, že si vrah.

A ešte jednu radu ti dám (nechcel som písať, aby si sa náhodou neurazil) : Písal si, že chodíš (budeš chodiť) k psychologičke, ale neveríš, že ti pomôže.. že tam budeš chodiť len kvôli rodičom. Musíš tomu VERIŤ, inak ti psychológia nepomôže. Musíš v sebe nájsť nejakú nádej, vieru..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 8 máj 2024 - 16:26

EnaXnaY napísal:Pomôžem si wikipédiou. Diskusia = výmena názorov medzi ľuďmi na nejakú tému, ktorá má obyčajne za cieľ vyjasniť alebo vyriešiť nejaký problém. Tak zadefinujme ten problém. Napríklad môže byť problémom tvoj divný pocit zo MŇA
Je naivné myslieť si (a očakávať od života), že dvaja ľudia si musia "sadnúť" za každú cenu. Pomáhaj si wikipédiou koľko chceš, definuj problémy ako chceš - mne tvoj štýl komunikácie nevyhovuje. Nikam ma neposúva. Nič som sa od teba nedozvedel. Venoval som ti pol dňa, čo ma trochu hnevá - ale to je problém na mojej strane prijímača, že som sa nechal vtiahnuť do tejto nezmyselnej pseudodiskusie. Tu (z mojej strany) vidím stále priestor na zlepšenie. Všetko je tak ako má byť.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 8 máj 2024 - 16:30

Saladin napísal:
EnaXnaY napísal:Pomôžem si wikipédiou. Diskusia = výmena názorov medzi ľuďmi na nejakú tému, ktorá má obyčajne za cieľ vyjasniť alebo vyriešiť nejaký problém. Tak zadefinujme ten problém. Napríklad môže byť problémom tvoj divný pocit zo MŇA
Je naivné myslieť si (a očakávať od života), že dvaja ľudia si musia "sadnúť" za každú cenu. Pomáhaj si wikipédiou koľko chceš, definuj problémy ako chceš - mne tvoj štýl komunikácie nevyhovuje. Nikam ma neposúva. Nič som sa od teba nedozvedel. A naopak niekomu možno nevyhovuje môj štýl komunikácie. Všetko je tak ako má byť. Venoval som ti pol dňa, trochu ma to hnevá - ale to je problém na mojej strane prijímača, že som sa nechal vtiahnuť do tejto nezmyselnej pseudodiskusie. Tu (z mojej strany) vidím stále priestor na zlepšenie.

Nuž, ok, ďalší problém, ktorý sme odhalili je tvoj sťaby "odpor" k môjmu štýlu komunikácie Wink

A vieš to aspoň definovať? Wink

Čo konkrétne sa ti nepáči? Wink

Vieš, viem sa prispôsobiť teoreticky, len musím vedieť v čom konkrétne je problém Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 8 máj 2024 - 19:28

Juraj napísal:som sa naučil klopiť zrak a nikoho neprovokovať tým že sa na neho pozerám, naučil som sa že keď niekto ide oproti mne, tak automaticky uhnem, a to aj vtedy keď ja idem po správnej strane, a podobne.
Bol som vonku trochu prevetrať hlavu a toto mi zafungovalo. Na asfaltke som išiel po pravej strane, všetko bolo okay, dnes bolo viac ľudí. Počuval som Jemné melódie (či ako sa to teraz volá), len pri vedľajšom vchode sedeli dvaja ožratí - asi som si ich privolal do života svojou abstinenciou ,) ). Tak som otočil zrak na druhú stranu a "bezpečne" prešiel. Mal by som piť menej kávy - neviem, či je to najlepšie na srdce..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

EnaXnaY, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 8 máj 2024 - 19:31

Saladin napísal:
Juraj napísal:som sa naučil klopiť zrak a nikoho neprovokovať tým že sa na neho pozerám, naučil som sa že keď niekto ide oproti mne, tak automaticky uhnem, a to aj vtedy keď ja idem po správnej strane, a podobne.
Bol som vonku trochu prevetrať hlavu a toto mi zafungovalo. Na asfaltke som išiel po pravej strane, všetko bolo okay, počuval som Jemné melódie (či ako sa to teraz volá), len pri vedľajšom vchode sedeli dvaja ožratí - asi som si ich privolal do života svojou abstinenciou ,) ). Tak som otočil zrak na druhú stranu a "bezpečne" prešiel.

Možno si si ich privolal preto, aby si o tom potom napísal sem a vyjadril tak svoj postoj, vyjadruješ vlastne, že ty si niečo viac ako oni, lebo ty si nespadol do problémov spojených s požívaním alkoholu Wink Ó mocný Saladin, aký si ty skvelý, že sa ti darí abstinovať narozdiel od tých úbožiakov, ktorí neboli takí silní ako ty v tomto Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 8 máj 2024 - 19:58

U nás na východe sa tak vraví: "Jeden - neboj še, druhý - nedaj še!"
Chlapi, život je taký krátky, sme tu ako mušky - o pár minút môžeme byť na druhej strane, na čo je toto dobré? Chytanie sa za slovíčka, diagnostika možného nového psychoochorenia cez internet, vzťahovačnosť, eskalácia napätia a na konci dňa všetci zistíme, že sme nič nezistili... Stojí to za to?!
Ako vyzýval farár v Slunce, seno: "Proboha, lidičky, usmířte se!" A odpoveď z nepriatelených táborov: "NIKDY!"
Jaj, bože 😀
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 8 máj 2024 - 20:01

Lucas napísal:U nás na východe sa tak vraví: "Jeden -  neboj še, druhý - nedaj še!"
Chlapi, život je taký krátky, sme tu ako mušky - o pár minút môžeme byť na druhej strane, na čo je toto dobré? Chytanie sa za slovíčka, diagnostika možného nového psychoochorenia cez internet, vzťahovačnosť, eskalácia napätia a na konci dňa všetci zistíme, že sme nič nezistili... Stojí to za to?!
Ako vyzýval farár v Slunce, seno: "Proboha, lidičky, usmířte se!" A odpoveď z nepriatelených táborov: "NIKDY!"
Jaj, bože 😀

Nu tak ja neviem, Saladin nastolil akýsi problém, ktorý ani nezadefinoval, len, že vraj ho má so mnou Wink

A rád by som mu s tým problémom pomohol Wink

Lebo nemám rád problémy Wink

Hovoríš, že ak si to vysvetlíme, že to nepomôže? Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 8 máj 2024 - 20:11

Mal by si trochu pribrzdiť, Maroško. Začínaš byť už drzí. To s tým "Ó mocný Saladin ..." si IMHO dosť prestrelil. A najprv vyrieš svoje problémy, ktorých ako vidím, máš neúrekom..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 8 máj 2024 - 20:21

Saladin napísal:Mal by si trochu pribrzdiť, Maroško. Začínaš byť už drzí. To s tým "Ó mocný Saladin ..." si IMHO dosť prestrelil. A najprv vyrieš svoje problémy, ktorých ako vidím, máš neúrekom..

Brzdím teda, napíšem to ináč Wink

Všimol SOM si v svojom živote, že mnohé situácie, ktoré prežívam mi VESMÍR predhadzuje na to, aby SOM ich riešil Wink Niečo sa mám naučiť, alebo pochopiť Wink Stačí BYŤ tak trochu všímavým Wink JA keby SOM stretol "ožranov", ako si ich nazval a mal by SOM nejaké negatívne pocity, v prvom rade by SOM sa snažil pochopiť, z čoho a prečo tie pocity vychádzajú Wink Tá analýza, ktorú SOM poskytol bol len taký pokus, samozrejme by každý sám za seba mal analyzovať z toho, čo vie už o SEBE Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 8 máj 2024 - 20:32

Super, súhlasím s každým slovom. A dopĺňam, že som k tým dvom "pod vplyvom" necítil žiadne negatívne pocity. Neliezli mi na nervy. Neľutoval som ich ap. Proste tam boli. Tiež doplním, že ak by som ja čítal vo vyjadreniach druhých niečo, čo tam nie je.. tiež by som sa zaoberal tým, prečo to tam vidím / potrebujem vidieť.


Naposledy upravil Saladin dňa St 8 máj 2024 - 20:36, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 42 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore