Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Do/súčasný stav ochorenia 04

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Do/súčasný stav ochorenia 04 Empty Do/súčasný stav ochorenia 04

Odoslať  Dušan Fajnor Pi 1 december 2023 - 0:19

Do/súčasný stav ochorenia 04

Ahoj

Uvažujem nad operáciou srdca. Mám kororárnu ischemickú chorobu srdca. Čo laicky znamená dve cievne postihnutia (zúženia) na srdci. Keď som bol prví raz v nemocnici na Krásnej Hôrke, som operáciu odmietol a tak chirurg mi urobil katretizačný zákrok - do cievy mi zaviedol umelú trubičku.

Dýchalo sa mi po ňom priam božsky a necítil som bolesti na hrudníku. Stav sa ale po mesiacoch zmenil a pri dlhšej chôdzi sa zadychávam a mám bolesti. U kardiologičky ku ktorej chodím na kontrolu raz za 3/4 roka sa má v prvý deň opýtala, či by som nepodstúpil operáciu. Opäť som odmietol. Ako kontroly bežali počas troch rokov, sa má doktorka pýta, či sa stav zhoršil. Nuž, nevedel som totiž, či zhoršil a tak tvrdil, že stav je stále rovnaký.

Ale teraz som zmenil názor. Stav je horší a horší. Keď som v kľude a v posteli, lapám niekedy po dychu. Niekedy na jar mám ísť k doktorke na kontrolu a veru sa jej postažujem a navrhnem jej operáciu srdca. Naposledy keď som bol u nej mi do záznamov napísal veľké kororárne riziko. Som tak rizikový prípad. Niekedy snívam, fantazírujem, dramatizujem a hrám rolu, kde a kedy dostanem infarkt.

_________________
Byť pravou prirodzenosťou, večne všade prítomným "ja", vedomím v čistom stave pred stotožnením sa s formou.
Byť uvedomelím, priestorom v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1, Hulk DF 365 2, fajny, antifajny, Dušan, vrana, rebelVrana, SergantDF365

Do/súčasný profil:
https://docs.google.com/document/d/1LSxGj2rPNKIS4-ubSPKUmQn-5NmINwdGXqpMj6gxOFk/edit?usp=sharing

Certifikáty:
https://docs.google.com/document/d/1qAwQTl-z8nRQuz1qOVbELUxXfeqKPRGQgtAkOKKXY9E/edit?usp=sharing
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 157
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Do/súčasný stav ochorenia 04 Empty Re: Do/súčasný stav ochorenia 04

Odoslať  Lucas Pi 1 december 2023 - 10:28

@rebelVrana
Ahoj, keďže chodím so strýkom na kardio každé 3 mesiace, čosi sa na mňa nalepilo.
Kardiológ sa zakaždým ako prvé pýta, či sa strýko nezadýchava pri chôdzi, obzvlášť pri výstupe do schodov.
Takže ak popisuješ svoj stav, že sa ti ťažko dýcha v pokoji a lapáš neraz po dychu (apnoické pauzy), riešil by som to čo najskôr a nečakal na vyšetrenie v jari! Hrozí ti reálne riziko rozvoja akútneho koronárneho syndrómu, nejde o žiadne fantazírovanie...  A stres z toho, ako inak, srdiečku vôbec neprospieva. Vo vlastnom záujme ti ozaj  odporúčam čo najskôr kontaktovať kardiologičku (možno dočasne vie aj nastaviť doplnkovú liečbu).
Všetko dobré
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 200
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Saladin, motylek and Dušan Fajnor like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Do/súčasný stav ochorenia 04 Empty Re: Do/súčasný stav ochorenia 04

Odoslať  Dušan Fajnor Po 18 december 2023 - 22:07

Ahoj

Veci sa majú tak, že sa mi podarilo vymaniť sa z pod duševnej choroby. Užívam si dôchodok na plné gule. Transformácia začala v lete 2018, kde počas štyroch rokoch, meditovania a kontemplovania sa mi podarilo zmeniť telo a hlavu, myseľ a dušu. Už niekoľko rokov mi doktorka do záznamov píše "osobnosť zmenená", čo vlastne asi má na mysli moje vyjadrovanie sa u doktorky počas medikamentu.

Raz som odchádzal z ambulancie a začul som doktorku, ako hovorí zdravotnému bratovi (jej synovi), že zažila neuveriteľný rozhovor.

A pritom sme sa bavili o mojom živote v domácnosti a záhrade.

Nuž boli to prekrásne štyri roky, počas ktorých som sa stal tichý prítomný... nezaujatý svedok pozorovateľ.

_________________
Byť pravou prirodzenosťou, večne všade prítomným "ja", vedomím v čistom stave pred stotožnením sa s formou.
Byť uvedomelím, priestorom v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1, Hulk DF 365 2, fajny, antifajny, Dušan, vrana, rebelVrana, SergantDF365

Do/súčasný profil:
https://docs.google.com/document/d/1LSxGj2rPNKIS4-ubSPKUmQn-5NmINwdGXqpMj6gxOFk/edit?usp=sharing

Certifikáty:
https://docs.google.com/document/d/1qAwQTl-z8nRQuz1qOVbELUxXfeqKPRGQgtAkOKKXY9E/edit?usp=sharing
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 157
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore