Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo? Empty Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo?

Odoslať  Dušan St 14 júl 2021 - 21:47

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo?

Počujete skreslené hlasy a slová, alebo zvuky a pazvuky, napr. stroja)?:
1. Keď nasmerujete zrak do vnútra obydlia (umývanie riadu, vysávanie...), čo počujete? a aj niečo prežívate pri tom?
2. Keď nasmerujete zrak do záhrady (okopávanie, opravovanie, rezanie...), čo počujete?  a aj niečo prežívate pri tom?
3. Keď nasmerujete zrak von za okno na ulicu, čo počujete?  a aj niečo prežívate pri tom?
4. Keď nasmerujete zrak von za okno na nebo, čo počujete?  a aj niečo prežívate pri tom?
5. Keď nasmerujete zrak na dopravný prostriedok, čo počujete?  a aj niečo prežívate pri tom?
6. Keď nasmerujete zrak na prírodu (vtáci, šum stromov...), čo počujete?  a aj niečo prežívate pri tom?
7. Keď nasmerujete zrak na betónovú džunglu (verejné a domáce stroje...), čo počujete?  a aj niečo prežívate pri tom?

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/07/otazky-odpovede-ked-nastrazite-usi-co.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo? Empty Re: Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo?

Odoslať  Dušan Pi 16 júl 2021 - 15:12

Tak ako je to s mojim (pre)javeným veličenstvom?

Umývam si ruky a počujem skreslené hlasy a slová zpopod tečúcej vody, ako hovoriaca a mysliaca tečúca voda. Sedim za počítačom a počujem hlasy a slova z vedľajšej izby, alebo zpopod vlastného krku. Som na malej toalete, či sa sprchujem a počujem tečúce skreslené hlasy a slová. Moje veličenstvo popri tomto všetkom prežíva vlastné emočné telo bolesti.

Som na záhrade, alebo v altánku a počujem skreslený šum prirody o hlasy a slová. Napríklad hovoriace a mysliace vrabce, hovoriaci a mysliaci štekot psa, či skreslený o hlasy a slová šum vetra. V altánku počujem hluk tehlovej džungle o hlasy a slová ako hovoriaca a mysliaca karbobrúska, či motorová píla, a i ostatné stroje. Počujem susedov v diaľke o skreslené hlasy a slová, reagujúc, (pre)javujúc sa na adresu môjho veličenstva. Moje veličenstvo spolu s nimi popri tomto všetkom prežíva vlastné emočné telo bolesti.

Keď sedím doma pri knižke, počujem hlasy a slova z dopravných prostriedkov, ako hovoriace a mysliace pneumatiky áut. Počujem aj v diaľke susedov, či okoloidúcich o skreslené hlasy a slová reagujúc, (pre)javujúc sa na adresu môjho veličenstva.

Počujem aj skreslené hlasy a slova z neba ((ne)známa duševná energia), dopravného prostriedku (hovoriace a mysliace lietadlo, či helikoptéra), hovoriaceho a mysliaceho dažďa, búrok, a aj hovoriacu a mysliacu moju hlavu. Moje veličenstvo spolu s nimi popri tomto všetkom prežíva vlastné emočné telo bolesti.

Sedím doma v obývačke na cigoške a káve a počujem skreslené hlasy a slová z vedľajšej izby z TV i rádia ako reagujúc a (pre)javujúc sa na adresu môjho veličenstva. Moje veličenstvo spolu s TV a rádiom popri tomto všetkom prežíva vlastné emočné telo bolesti.

Sedím v aute a počujem skreslené hlasy a slová z rádia či okolia reagujúc a (pre)javujúc sa na adresu môjho veličenstva. Som na vychádzke, (pre)chádzke ako okoloidúci a počujem skreslené hlasy a slová od okoloidúcich reagujúc a (pre)javujúc sa na moje veličenstvo. Moje veličenstvo spolu s okoloidücimi popri tomto všetkom prežíva vlastné emočné telo bolesti.

Nachádzam sa v spoločnosti ľudí a i na verejnosti a počujem skreslené hlasy a slová reagujúc a (pre)javujúc sa na moje veličenstvo. Moje veličenstvo spolu so spoločnosťou popri tomto všetkom prežíva vlastné emočné telo bolesti.

A o čom, alebo o kom sú tieto skreslené hlasy a slová? O tom až v najbližšom prispevku.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/07/otazky-odpovede-ked-nastrazite-usi-co.html?showComment=1626440525364#c4497349034329744403
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo? Empty Re: Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo?

Odoslať  Dušan Pi 16 júl 2021 - 17:17

(Alter)ego - človek uvedomujúc si svoju polovičku, súčiastku konajúc na základe čistoty (správneho duchovného postoja) na úkor (ne)čistoty ((ne)spravneho duchovného postoja), škodcu a parazita mysle, narušiteľa psychiky (bytosti v zelenom)

eCHo - bytosť v zelenom, ako prostredník medzi (pre)javeným a (ne)prejaveným ovplyvňujúca oboch parafrázovaním, hlásením... (ne)pochopitelného pojmu, ktorý sa javí ako ozvena. (Ne)gativom sú tu tak nadávky a urážky. Syntézou má byť velikášstvo (super)eGo.

Schizo - je tak (ne)čisté (alter)eGo a eCho, bytosť v zelenom obsahujúce bludy, halucinácie, psychózy, velikášstvo, (ne)príjemné pocity, emočné telo bolesti

Hlasy a slová:
To sú hlasy a slová, ktoré sa chú napojiť, (nad)viazať kontakt s mojim veličenstvom. Chcú ho čítať a (pre)citovať. Robí im to dobre, cítia sa pri tom výnimočne, božsky, dôležito. Majú z toho radosť byť vypočutým!

Hlasy a slová sú tak reakcie, prejavy okolia, bytostí, spoločnosti ľudí, verejnosti, vonkajšku, na vzájomné prežívanie (ne)príjemného emočného tela bolesti ((tele)ztézia).

Hlasy a slová sú tak reakcie, prejavy okolia, bytostí, spoločnosti, verejnosti, vonkajšku, na moje veličenstvo ((alter)eGo, eCHo, schizo, emočné telo bolesti), ktorého sa zrak rozdvojuje (pohnem duchom do prava a zároveň sa otočí do ľava), ktorého sluch sa skresľuje (napr. zoohalucinácie), ktorého sa hmat, koža, emócie prežívajú ((tele)ztézia - vzájomne prežívanie odosielateľa a prijímateľa informácie)

Hlasy a slová sa tak javia posadnutými, sfanatizujúcimi subjektmi voči objektu, voči introvertovi. Čo znamená objekt s ovplyvňujúcimi subjektami.

Hlasy a slová boli, sú a budú. (Ne)rozumiem im a (ne)mienim im rozumieť. (Ne)znamenajú nič, (ne)majú váhu. Chcú s mojím veličenstvom komunikovať, (nad)viazať, spojiť kontakt, ale ja s nimi odmietam komunikovať. Komunikujem len s prítomnými živými ľuďmi, nie s (ne)prítomnými bytosťami. Komunikujem len z čistým vesmírom, t.z. že prijímam a odovzdávam informácie na úkor nečistej komunikácie, kde nič a nikoho (ne)príjimam a (ne)odovzdávam informácie. Čistoty tu znamenajú správny duchovný postoj.

Hlasy a slová pochádzajúce z TV a rádia, v domácnosti, či vonku na ulici a nebi, alebo v dopravných prostriedkoch, či zoohalucinácie ako aj zvuky, pazvuky zvierat, šum prírody, ruch ulice, mesta, dediny, hluk betónovej džungle, vychádzajúce sa z kinetickej pohybovej sily, duševnej (ne)známej energie, ako hovoriaci a mysliaci psy, vrabce, či hovoriacia a mysliacia motorová píla, tečúci vodopád, či kúpeľná sprcha...

Sú to hlasy a slová typu: nálepkovanie a škatuľkovanie, súdenie a obviňovanie, klamanie a ohováranie, preklínanie a zaklínanie, rozkazovanie a prikazovanie, zošmiešňovanie a strápňovanie, dyklovanie a pendlovanie, ovládanie a riadenie, vedenie a manažovanie, mentorovanie a trénovanie...

Hlasy a slová ako nadávky a urážky: doštaný ..., dosraný ..., hrbatý ..., sprostý ..., hlúpy ..., debilný ..., blbec, blbeček, dilino, dilinko, blázon, blázonko, debil, debílek, ..., ..., panic, analfabet, ..., dement, retard

Hlasy a slová v podobe eCHa:
• Prvá fáza - Prijatie (ne)gatívneho i pozitívneho, pesimistického i optimistického, (ne)rálneho a reálneho, (ne)skutočného a skutočného, skresleného pojmu, výrazu od odosielatela, ktorý sa javí ako (na)rušiteľ, škodca, parazit, kat, kazateľ a veľký sudca psychična, od okolia, od verejnosti
• Druhá fáza - pokusy ovplyvňovať vedomie týmto pojmom, (ne)reagovanie, ignorovanie, (ne)prejavovanie a (ne)riešenie tohto pojmu, predýchavanie a prežitie tohto pojmu, (od)automatizovanie tohto pojmu
• Tretia fáza - odosielanie tohto (ne)ovplyvného pojmu späť odosielateľovi, ktorý ho hystericky šíri ďalej


Hlasy a slová:
Majú (ne)konečnú tendenciu štelovať a leštiť vlastné eGo do (ne)konečna, preto sa potom hlasy a slová javia ako (ne)pochopené, (ne)vedomé, (ne)spokojné, (ne)vediace, frustrované, malé, lakomé. Ich eGo tak chce neustále viac a viac, chce byť silné, chce viacej viery, viacej vedomosti viac materiálného bohatstva.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo? Empty Prevencia proti otravným hlasom a slovám. Čo treba robiť, alebo ako sa ich zbaviť?

Odoslať  Dušan Pi 16 júl 2021 - 21:11

Prevencia proti otravným hlasom a slovám. Čo treba robiť, alebo ako sa ich zbaviť?

Popíšem to z mojich skúseností a zážitkov. Na začiatku bola pohroma, kalamita, ak to chcete nazvať katastrofou tak aj to. Keď Som sa rozdvojil, (ne)tušil Som aké to bude mať následky do budúcna.

Zapálil Som sviecu, ktorá do dnes horí tým istým plamienkom. Je to plamienok duše. Následne rozdvojil sa mi zrak, t.z. keď Som sa pohol vpravo, zároveň Som sa pohol vľavo. Skreslil sa mi sluch, t.z. že Som začal počuť uražajúce hlasy a slová, nadávky na moju adresu. Zhnusilo sa mi vnútorné telo, začal Som zprv pociťovať bolesti, svalové napätia, neskorej špinu a hnus. Čuchovo a chuťovo Som prešiel na (ne)zdravú stravu a (ne)zdravý životný štýl. Začali ma trápiť myšlienky a pocity prenasledovania, čoho následkom bolo velikašstvo. Robil Som si starosti do budúcna, čoho následkom bola diagnóza Insomnia, neskorej (para)noidná schizofrénia.

Uznali mi ID a to kvôli tomu, že Som (ne)schopný na 93% vykonávať 100% prácu. Som tak fyzicky a psychicky vyčerpaný. Pokúšal Som sa žiť aj prácou, ale dlho Som (ne)vydržal. Do spoločnosti, na verejnosť Som sa chodil baviť aspoň raz za mesiac.

Po dlhých 16-rokoch v zombie systéme, v systéme oživlej, ľahnutej mrtvoly v posteli s ovládačom od telky v ruke, Som nabehol na informacné technológie, t.z. že Som sa vybavil tímato IT-ečkami a začal Som zprv čítať ezoteriku a duchovno, neskorej ďalšie odborné knižky, až Som sa dostal ku kurzom z IT a video prednáškam z prírodných vied. V súčasnosti aj čítam psychológiu a cudzie jazyky.

Založil Som si blog a prispevam doň o svoje dojmy z dňa, týždňa, z mesiaca ako aj o prispievanie výňatkov z knih. Založil Som si aj poznámkový blok, v ktorom mám zo desať dennikov, bohaté poznámky z knih a (audio)kníh, a taktiež
spísanú moju filozofiu, (psycho)lógiu a (psy)chiatriu.

Od leta 2018, vtedy, keď Som porazil Insomniu, mi prakticky nieje nič. Nerobím si starosti (utrpenia, trapenia, bolesti), v pohode sa vyspím. Zaviedol Som si ako taký režim dňa, ktorý sa snažím napĺňať, aby Som predišiel (ne)čistým myšlienkam ((ne)správnemu duchovnému postoju).

Zprv Som veľa robil meditácie, po zväčša v sede, neskorej i za pohybu. Doporučujem ako prevenciu proti hlasom a slovám, či (ne)čistým myšlienkam meditácie. Viac o nich a ich technike sa dočítate v ezoterike a duchovne.

To potom máte úplne iný pohľad na (ne)čistoty. (Ne)prejavujete, či (ne)reagujete na ne, ignorujte ich, (ne)všímate si ich.

Raz Budha prechádzal dedinou:
„Urážali sme ťa, nadávali. Nepovieš nič?“ Buddha odvetil: „Dnes už nereagujem. Môžete ma urážať, vaše činy sú vaša vec, ale ja už nereagujem, nemôžete ma prinútiť, aby som niečo urobil.

Už nie som otrokom, stal sa zo mňa slobodný človek. Konám zo svojho stredu, nie z okraja, a vaše urážky sa môžu dotknúť len okraja, eGa a emočného tela bolesti, nie môjho stredu, Bytia a jemného energetického tela JET. Môj stred je vždy nedotknutý.“

Ďalšou dobrou prevenciou je aktívny pohyb. Chodíte pravidelne na hodinové prechádzky, vychádzky, alebo robíte bycikel, beh, či pes. Zapisali ste sa minimálne do dvoch komunít, či športových klubov, na ktorých ste ich členom a amatérskym športovcom. Doma robíte tréningami (seba)zdokonalovanie a štúdiom (seba)rozvoj inteligencie. Môžte si pridať aj ďalšie pasívne športy ako tanec, či bojové umenie. Na obed si doprajete polhodinovú až hodinovú seansu.

Vravím Vám, nelehnite v posteli, či (ne)pozerajte TV viac ako dve hodiny denne, je to načisto umieranie za živa. Ak sa vám zdá, že do spoločnosti ľudí a na verejnosť chodíte pomenej ako za mlada, či vaše konexie, vplyvné vzťahy, akoby vychladli, to je normálne, už nie sme tí najmladší.

Ak máte rodinu, deti, venujte sa im naplno! (Ne)dovolte vašej (ne)čistej mysli ((ne)vedomiu) aby ovplyvňovalo a riadilo vaše vedomie, váš svet, vesmír. Ak potrebujete kontemplovať ((roz)mýšlať, (pre)mýšlať, (z)važovať, (u)važovať, (rozjímať a ponárať sa do seba), vyhraďte si na to čas aspoň aj polhodku denne, viac rozjimať (ne)musíte. Keď si líhate po večierke späť, si urobte večerný prehľad dňa a ráno raňajší pohľad na udalosti dňa.

Večerný prehľad udalostí:

Prvým krokom pri tréningu tohto fantastického nástroja ducha je mentálne si prepracovať každý jednotlivý deň.Každý večer si prebehnem pred svojím vnútorným zrakom prežitý deň a spýtam sa:

♥ Čo som dnes povedal a urobil ?
♥ Čo z toho bolo alebo nebolo dôležité ?
♥ Čo som chcel dosiahnuť a čo som dosiahol ?
♥ Čo bolo správne, čo bolo nesprávne ?
♥ Ako to malo správne byť ? (V mysli prepracovať a zmeniť na„imaginárny úspešný zážitok".)
♥ Takto možno korigovať aj nesprávne pocity a rozporné vnútorné obrazy.

Raňajší pohľad na udalosti dňa.

Uvedomím si, že nechcem tento deň začať so záťažou včerajška. Som prístupný všetkým možnostiam, ktoré mi tento deň ponúka, a som pripravený vydať zo seba to najlepšie.

Každé ráno si položím otázky:
♥ Čo chcem dnes dosiahnuť ?
♥ Ako to dosiahnem čo najlepšie ?
♥ Čomu sa chcem v každom prípade vyhnúť ?
♥ Ako sa zachovám ?
♥ Čo pre mňa dnes znamená žiť ?
♥ Ako naplním tento deň ?
♥ Ktoré situácie alebo stretnutia môžem dnes očakávať ?

Prežite vopred deň vo svojej mysli a urobte z neho „imaginárny úspech", aby ste si ho tak programovo zapamätali.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/07/otazky-odpovede-ked-nastrazite-usi-co.html?showComment=1626462225363#c7649615074345364213
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo? Empty Posledný-konečný rozbor - O čom boli hlasy a slová

Odoslať  Dušan Pi 23 júl 2021 - 12:56

Vždycky Som tvrdil, že hlasy a slová boli sú a budú, ale opak je pravdou. Keď Som zistil, alebo dávnejšie vedel, že sa hlasy a slová akoby opakujú kolom dookola, Som ich začal ignorovať, (ne)všímať si ich, (ne)reagovať na ne, či (ne)prejavovať sa.

Teraz tvrdím a je to moje konečné-posledné rozhodnutie, hlasy a slová boli, ale už nie sú a ani (ne)budú. Tvrdím len, ten kto počuje, reaguje, či sa prejavuje na hlasy a slová je (ne)diagnostikovaný schizofrenik.

K úplnej Nirváne (pokoja, kľudu, ticcha, mieru, jednoty a prázdnoty) sa dá toho dosiahnuť tréningom, meditáciami, či pochopením svojej pravej podstaty "ja", ale aj symbolom duchovej premeny, ktorý nás napadol.

A o čom boli hlasy a slová?:

Hlasy a slová:
To boli hlasy a slová, ktoré sa chceli napojiť, (nad)viazať kontakt s mojim veličenstvom. Chceli ju čítať a (pre)citovať. Robilo im to dobre, cítili sa pri tom výnimočne, božsky, dôležito. Mali z toho radosť byť vypočutými!

Hlasy a slová boli tak reakcie, prejavy okolia, bytostí, spoločnosti ľudí, verejnosti, vonkajšku, na vzájomné prežívanie (ne)príjemného emočného tela bolesti ((tele)ztézia).

Hlasy a slová boli tak reakcie, prejavy okolia, bytostí, spoločnosti, verejnosti, vonkajšku, na moje veličenstvo ((alter)eGo, eCHo, schizo, emočné telo bolesti),  ktorého sa zrak rozdvojovalo (pohol Som duchom do prava a zároveň sa otočil do ľava), ktorého sluch sa skresľoval (napr. zoohalucinácie), ktorého sa hmat, koža, emócie vzájomne prežívali ((tele)ztézia - vzájomne prežívanie odosielateľa a prijímateľa informácie)

Hlasy a slová sa tak javili posadnutými, sfanatizujúcimi subjektmi voči objektu, voči introvertovi. Čo znamenalo objekt  s ovplyvňujúcimi subjektami.

Hlasy a slová boli, už niesú a (ne)budú. (Ne)rozumel Som im a (ne)mienil Som im rozumieť. (Ne)znamenali nič, (ne)mali váhu. Chceli s mojím veličenstvom komunikovať, (nad)viazať, spojiť kontakt, ale ja s nimi Som odmietal komunikovať. Komunikuval Som len s prítomnými živými ľuďmi, nie s (ne)prítomnými bytosťami.

Hlasy a slová boli pochádzajúce z TV a rádia, v domácnosti, či vonku na ulici a nebi, alebo v dopravných prostriedkoch, či zoohalucinácie ako aj zvuky, pazvuky zvierat, šum prírody, ruch ulice, mesta, dediny, hluk betónovej džungle, vychádzajúce sa z kinetickej pohybovej sily, duševnej (ne)známej energie, ako hovoriaci a mysliaci psy, vrabce, či hovoriacia a mysliacia motorová píla, tečúci vodopád, či kúpeľná sprcha...

Boli to hlasy a slová typu: nálepkovanie a škatuľkovanie, súdenie a obviňovanie, klamanie a ohováranie, preklínanie a zaklínanie, rozkazovanie a prikazovanie, zošmiešňovanie a strápňovanie, dyklovanie a pendlovanie, ovládanie a riadenie, vedenie a manažovanie, mentorovanie a trénovanie...

Boli to hlasy a slová ako nadávky a urážky: doštaný ..., dosraný ..., hrbatý ..., sprostý ..., hlúpy ..., debilný ..., blbec, blbeček, dilino, dilinko, blázon, blázonko, debil, debílek, ..., ..., panic, analfabet, ..., dement, retard

Boli to hlasy a slová v podobe eCHa:
• Prvá fáza - Prijatie (ne)gatívneho i pozitívneho, pesimistického i optimistického, (ne)rálneho a reálneho, (ne)skutočného a skutočného, skresleného pojmu, výrazu od odosielatela, ktorý sa javili ako (na)rušiteľ, škodca, parazit, kat, kazateľ a veľký sudca psychična, od okolia, od verejnosti
• Druhá fáza - boli to pokusy ovplyvňovať vedomie týmto pojmom, (ne)reagovanie, ignorovanie, (ne)prejavovanie a (ne)riešenie tohto pojmu, predýchavanie a prežitie tohto pojmu, (od)automatizovanie tohto pojmu
• Tretia fáza - bolo odosielanie tohto (ne)ovplyvného pojmu späť odosielateľovi, ktorý ho hystericky šíri ďalej


Hlasy a slová:
Mali (ne)konečnú tendenciu štelovať a leštiť vlastné eGo do (ne)konečna, preto sa potom hlasy a slová javili ako (ne)pochopené, (ne)vedomé, (ne)spokojné, (ne)vediace, frustrované, malé, lakomé. Ich eGo tak chcelo neustále viac a viac, chcelo byť silné, chcelo viacej viery, viacej vedomosti viac materiálného bohatstva.

Myšlienky ako „To je moje“, „Chcem to“, „Potrebujem to“, „To nestačí“ patria do štruktúry eGa. eGo neustále hľadá niečo iné, niečo, čo sľubuje väčšie uspokojenie, aby človek lepšie pochopil samého seba. eGo sa snaží chrániť, povzbudiť a rozšíriť vlastné Ja. eGo pôsobí v režime prežitia. To znamená, že sa neustále snaží ostať „psychologicky“ nažive tak, že eGá iných ľudí vníma ako rivalov alebo dokonca nepriateľov.

Jednou z najdôležitejších stratégií eGa, aby sa podporilo a posilnilo, je nadobudnúť dojem „ja mám pravdu“. Ide o stotožnenie sa s myšlienkami, postojom a vlastnou hodnotou. Nič eGu nedodá väčšiu silu ako skúsenosť, že „ja mám pravdu“. eGo túži mať pravdu, a tak premôcť eGo iného človeka, zabezpečením si vlastnej nadriadenosti.

Jednou z najobľúbenejších seba-posilňujúcich stratégií eGa je sťažovanie sa. Sťažovať sa zahŕňa vedomie, že „ja mám pravdu“. Keď jedno eGo odmietne akceptovať, keď druhé eGo povie „ja mám pravdu“, ide o veľkú urážku prvého eGa. To potom ešte viac posilní jeho sebavedomie.

Kľúč 19
Ego musí padnúť, pretože je v rozpore s evolučným vývojom vedomia.

Kľúč 20
Ak je človek schopný všimnúť si a zachovať funkcie ega, človek ho bude schopný presiahnuť.

Kľúč 21
Musíte presiahnuť hranice svojho ega ovládajúceho programy mysle, pretože ak sa vám to nepodarí, nakoniec zničíte samého seba a veľkú časť sveta.

Kľúč 22
Jeden zo spôsobov, ako prekonáte vlastné ego, nie je bezvýhradne reagovať na neustále sa meniace myšlienky a emócie, ale namiesto toho sa sústrediť na ostražité vedomie v pozadí.

Kľúč 23
Ego sa nazýva skutočným a len existujúcim Ja, hoci nie je nič viac než koncepčný produkt, neustále sa meniaci priestor vedomia.

Kľúč 24
V priestore vedomia, v stave čistého vedomia človek rozpozná a jasne zažíva, že ego je podvod.

Kľúč 25
Pravdou je, že sme stelesnením života, že sme sa na tento svet narodili výsledkom zázraku a neskôr sme sa stratili uprostred množstva lekcií a dogiem
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo? Empty Re: Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo?

Odoslať  vrana Št 2 december 2021 - 22:40

V poslednej dobe registrujem úpadok hlasov a slov. Je to tým, že Som (od)izolovaný od zvyšku sveta. Po vačšine dňa Sedím doma. Som tak povediac samotár o samote vo svojom brlohu. Akonáhle otvorím okno (ruch ulice), či prejdem do kuchyne a obývačky (TV a rádio), alebo na vychádzkach a prechádzkach (ako okoloidúci, ruch ulice, hluk a zvuk betónovej džungle, šum prírody), tak samozrejme hlasy a slová sú, ale v inej forme a podobe.

Som zastáncom (auto)sugescie, že hlasy a slová boli, nie sú a ani (ne)budú také, aké boli po dobu 16 rokov od diagnózy, kde Som im tak povediac veril, hltal ich, reagoval na ne a (pre)javoval sa na ne. Vždy to viedlo ku konfliktu s (ne)čistou dušou mojou a telom mojim (s myslou, emočným telom bolesti a s eGom) verzus spoločnosť a verejnosť.

Mám takú fintu, hneď ako sa hlasy a slová dotknú a týkaju duše mojej, tela môjho, použijem čarovnú formulku "parafráza". To znamená, že ak sa ozve vnútorný hlas v podobe "eCHa" tak naokolo počujúci, reagujúci, (pre)javujúci začnú tento vnútorný hlas a slovo parafrázovať. A samozrejme naopak.

Spoločnosť ľudí a verejnosť má tendenciu komentovať, parafázovať všetky vnútorné hlasy a slová, čo je pre diagnostikovaného s počiatku dosť (ne)príjemné, frustrujúce...

Dávajú tým najavo, že ten vnútorný hlas a slovo má význam, zmysel. Ale, je to len hlas a slovo v podobe halucinácií, bludov, velikášstva a (psy)chóz. Ten, kdo si tým (ne)prešiel, (ne)zažil, (ne)videl, (ne)počul, (ne)pocítil, či (ne)prežil, bude (ne)ustále dávať veľkú váhu vnútornému hlasu a slovu. No kdo by nechcel taký (o)čistený vnútorný hlas a slovo počúvať a ovládať sa a riadiť, chovať sa a reagovať sa, či (pre)javovať sa podľa neho tak ako hlas a slovo píska.

Existuje malá skupinka ľudí, ktorý sú napojený na tento vnútorný hlas a slovo v podobe duše s posmrtného života pred/medzi/po živote. Napr. budhisti, konkrétne tí, do ktorých sa inkarnuje vyššie postavený budhista, ako karmapa, dalajláma, lama... Takto prebieha kolobeh budhistickej duše životmi, ktorej úlohou je, za pomoci inkarnovania sa do tela človeka s postupom času učiť a (o)slobodiť všetky bytosti od (ne)čistôt. Tími (ne)čistotami sú napr. (ne)správny duchovný postoj, (ne)čistá, dobre (ne)trénovaná myseľ, eGo, (ne)čisté hrubé telo, eGoizmus...

Ale je tu aj skupinka tých duchovných ľudí, ako jasnovidci, proroci, veštci... Ich úlohou je tiež pomáhať a učiť všetky bytosti.

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo? Empty Re: Keď (na)stražíte uši, čo počujete? Počujete vôbec niečo?

Odoslať  vrana Pi 3 december 2021 - 12:31

Dlžím vám vysvetlenie na túto čarovnú formulku ((para)fráza).

Funguje to tak, že keď duša moja a telo moje zaznamená hlasy a slová, jak u seba tak i navonok, sa stanú na oKamih (ne)čistými, a v tom momente zasahujem ja formou tejto čarovnej formulky. Je to len jedno slovo, výraz. Poviem si, hm..., parafráza!!

V tom momente sa chod myšlienok a emócií (pocitov) zastaví a následne ich začnem transformovať a trancendovať do prázdnoty a ničoty, do prítomného oKamihu. Staviam sa k nim (ne)zaujato. Celý proces trvá do vtedy, až kým si hlasy a slová (u)vedomia (bez)významnosť myšlienok a pocitov. Že sú to len myšlienky a pocity, že sú také aké sú.

Prečo sa staviam k hlasom a slovám pesimisticky? Nuž ten, čo ich (ne)okúsil, (ne)zažil... (ne)vie o čom sú. Totiž pri hlasoch a slovách často dochádza k zmene myšlienok duše mojej a pocitov tela môjho. Je to (ne)príjemná dočasná zmena.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore