Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Otázky a (od)povede

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Otázky a (od)povede Empty Otázky a (od)povede

Odoslať  Dušan St 17 marec 2021 - 19:25

Otázky a (od)povede 1 - Prečo vidím a myslím... disiocačne!?

Ahoj
Napadla ma taká myšlienka, keď Som si zaspomínal na svoje detstvo, tak Som svet naokolo vnímal asociačne. To znamená z pohľadu vlastných očí. Svet bol v mojich očiach nádherný a božský. Ale akonáhle ma postihla duševná choroba, sa mi tento svet zhnusil a vidím ho a myslím disociačne, čo znamená aj skreslene, ilúzorne, (ne)reálne s mojim skutočným svetom, realitou, teda disociačne, znamená videnie.... z pohľadu druhých očí.

Čoho následkom je rozdvojenie, odborne, štiepenie percepcií "vnemov", citov a pocitov, intuícií, myšlienok, ... Akýsy rozpad psyche sýstému "psychického súboru vedomia..."

Disociovať, znamená pohľad cez druhé oči, rozkladať, štiepiť, teda dedukovať a analyzovať. Opakom chápem asociovanie, čo znamená pohľad len s vlastných očí, spájať, združovať, indukcia a syntéza.

Pýtam sa teda, prečo vidím a myslím disociačne? Je to, ako keby ste jedným oKom vnímali priebeh v prvej TV a druhým oKom priebeh v druhej TV! Navzájom sa obraz a symbol... rozdvojuje! Prečo?

Na kerého andela mi je funkcia disociácie, ako introverzia, čo znamená objekt so subjektami!!! Vnímam seba ako objekt, ktorí je obkolesený subjektami a z tohoto potom plynie disocácia, pohľad druhými očami. Ale introverzia znamená uzavrenosť do seba, introvert obracajúci všetok záujem na seba, na svoj vnútorný svet.

Byť introvertný znamená jednostranné zameranie na pozorovanie vlastných duševných pochodov, sústredenie sa na vlastný vnútorný svet. Z toho plynie z môjho pohľadu introvertný iracionálny typ, čo znamená (ne)rozumový, (ne)pochopiteľný, (ne)vysvetliteľný typ človeka.

Z jakého dôvodu Som sa zameral na svoju osobnosť? Na kerú riť mi to je? Ja sám seba (ne)návidím, (ne)zaujímam sa o seba! (Ne)zaujíma ma hlavne (eGo)centrické prejavené "ja"! "ja" ma (ne)zaújíma, zaújimalo ma kedysi, ale už ma ani (ne)bude zaujímať! Čím Som si zaslúžil svoju pozornosť, ako objekt obkolesený subjektami? Som "nikto" a "nič"! Každú noc porážam, usmrcujem a popravujem svoje (eGo)centrické "ja", aby z tohto skresleného, iluzórného, (ne)pravého, falošného, (ne)reálného sveta, (ne)totožným s mojou skutočnou realitou, úplne vymyzlo, zmizlo, (vy)parilo sa!!!

Len mi (ne)odpovedajte, že je to tým, že Som priznal svoju chorobu u psychiatra. Že Som sa nehal označkovať diagnózov večný nálepkový a škatuľkový blázon!

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/03/otazky-odpovede-1-preco-vidim-myslim.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore