Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako zit s hlasmi?

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Peter 2 St 13 január 2021 - 12:38

Ahojte,som tu novy tak sa skusim predstavit volam sa Peter mam 38 rokov niesom ziaden fylozof ale technicky typ cloveka tak budem pisat jednoducho ,prvu psychozu som zazil v oktobri minuleho roka ,zacalo to pocitom ze ma v robote ludia sleduju potom aj vonku na ulici (najviac podozrivy boli psickari a auta s ciernymi foliami )nasledovali bludy v podobe odkazov v televizore a radiu ,stale som si myslel ze je to urcene ako odkaz pre mna ,doma to nebolo o nic lepsie myslel som si ze nas vchod v bytovke je komplet napichnuty a mna sleduju mne momentalne neznamou technologiou a odkazy mi davaju prave cez spominanu obrazovku a radio ,zacal mi vycvik na specialneho agenta v podobe roznych fyzycky a psychycky tazkych cviceni ,moc som nemohol spat ,mozno len par hodin denne, toto pokracovalo aj vonku ,prikaz oblec sa sadni do auta a chod ,potom niekde zastav a trenuj (preskakovanie oploteni a rozne namahave fyzycke cvicenia a akukovek dennu aj nocnu hodinu ,proste prisiel povel a musel som ist lebo inak mi na dialku sposobia mrtvicu ,neskor sa pridali aj hlasy ktore mi uz nariadovali priamo co mam robit ,ked som na tom bol uz velmi zle hlasy mi povedali aby som sa obesil alebo skocil z balkona lebo zo mna ziadny agent nebude lebo odmietam poslusnost ,pametam riadne ma to vydesilo
boli to cca sialene dva tyzdne neustaleho fyzyc a psych teroru ,uz som nevladal.Utrpenie skoncilo ked na mna zavolali policiu ako som na cudzom pozemknu premiestnoval rozne predmety ako blazon ,policajti nakoniec pochopili ze mi raflo a tak som skoncil na Jiske na vyzive ,na druhy den ma previezli do psych nemocnice kde mi nasadili Rispen tam som bol asi mesiac ale stale som veril bludom az nasledne doma som si uvedomil ze je to porucha v hlave po precitani prepustaciej spravy ,zaskocila ma diagnoza ktoru som sa docital ,lahka kognitivna porucha co mi vobec nic nevravelo ani nevravi ,amb psychyatricka si mysli ze mam schizoafektivnu poruchu zmiesany typ (zatial nic potvrdene ,mozte sa kludne vyjadrit aj vy co tipujete) som osoba introvertna a pred chorobou som bol najradsej sam vyhybal som sa spolocnosti , takmer samotar

a teraz co ma trapi ,bludy sice odozneli ale ostali hlasy ,respektive jeden hlas ktory ma povzbudzuje a utesuje ,momentalne sa uz obmedzil len na slovo Peter
dalsia vec ktora sa mi stava vylucne v robote je ze na co sa pozriem tak mam hlasitu myslienku napr pozrem na stolicku povie mi to stolicka ,pozrem na dvere povie dvere atd
ale co ma najviac trapi je brutalna nespavost ,bez gerodormu nemam sancu zaspat ,dostal som z toho aj ranne uzkosti ,niekedy aj v priebehu dna ,momentalne v pondelok ma po dohode s psychyatrickou caka v pondelok dalsia hospitalizacia ta nespavost ma totalne nici v neposlednom rade aj ten hlas ,neviem ako mam vydrzat pracovat ked robim 12-stky na zmeny a po nocnej nezaspim ani na tabletke nevidim to nadejne do buducna ze vydrim tuto pracu vykonavat ,budem vdacny za akekolvek reakcie dakujem
Peter 2
Peter 2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 13.01.2021

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Juraj St 13 január 2021 - 13:27

Halucinácie sú hrozné. Obdivujem ľudí čo ich stále majú a dokážu s tým žiť. Peter 2, si v ťažkej situácii. Držím ti palce a prajem aby sa tvoj zdravotný stav zlepšil.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 550
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Peter 2 St 13 január 2021 - 13:45

Juraj ,to si ma nepotesil Crying or Very sad ,problem je hlavne v sustredeni ,odputava to moju pozornost(vyrusuje) ,jediny oddych je bud spat (s cim mam obrovske problemy) pozerat televizor alebo niecim sa zamestnat vtedy je klud ,skusal som sa s nimi aj rozpravat niekedy mi z toho bolo lepsie inokedy som z toho chytil uzkost, ignorovat ich nedokazem lebo su potom neodbytne ,radsej nieco odpoviem a tajne dufam ze nachvilu bude klud odpovedam milo a nekriticky lebo ak som agresivny zakonite zacne aj hlas zvysovat ton ,velky problem je vo mne, povahou som tvrdohlavy a zatial sa s tou chorobou nedokazem zmierit to nevravim ako mi to rozbilo sebavedomie ,okolie ma povzbudzuje ale nemaju ani tucha co je to za boj niekedy som uz fak zufaly ,na koniec priamo nepomyslam mam strach si nejako ublizit
Peter 2
Peter 2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 13.01.2021

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Juraj St 13 január 2021 - 14:35

Pre mňa je tiež ťažké sa s tým zmieriť. Psychiatrička mi hovorila, že halucinácie je najlepšie si nevšímať. Ale to sa ľahko povie. Mne spôsobovalo najväčší stres, keď hlasy reagovali na moje myšlienky. Z toho som bol zúfalý.

Keď ti psychiater nájde vhodnú kombináciu liekov, tak by sa tvoj stav mal zlepšiť. Pomohlo by ti tiež, keby si mal prácu v ktorej by si nemusel robiť na zmeny. Lebo práca na zmeny je dosť veľká záťaž na psychiku. Úplne najlepšie by bolo, keby sa ti podarilo vybaviť si invalidný dôchodok. Myslím že s tými zdravotnými problémami ktoré máš, by ti ho mali dať.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 550
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  kimi2028 St 13 január 2021 - 15:00

Ahoj, ono je to ťažké povedať, že čo máš. Ono je to asi jedno, záleží na liekoch, aké ti predpíšu a tie predpisujú na tie diagnózy rovnaké. Diagnóza sa môže meniť. Mne zmenili napr. z akútnej polymorfnej poruchy s príznakmi schizofrénie na klasickú schizofréniu. Liečba bola však stále rovnaká. Ku hlasom rob tak ako píšeš. Skús sa rozptýliť nejako napr. kúp si krížovky a lušti ich, či rieš rôzne hádanky. Neviem, či to funguje, ale videl som to v jednom seriáli, že hádanky by mohli na to fungovať aj vysvetľovali prečo. Ja riešim šachové diagramy a s hlasmi nemám dlhodobo žiaden problém...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Peter 2 St 13 január 2021 - 15:31

som v pasci ,zijem s matkou a bratom ,matka pobera ciastocny ID a vdovsky, brat je bohuzial chory trpi bludami a nepobera nic ,ja som nieco ako poistka s peniazmi v rodine ,mam este aj sestru ,s nou dost preberam svoj stav a ta mi povedala "na to si nikdy nezvyknes lebo to neni normalne" sestra ma nieco ako siesty zmysel predpoveda (zdaju sa jej udalosti)
kolegovia ma od ID odhovaraju lebo vraj sa mi este nakopia vecsie psych problemy z nic nerobenia ,som na velkej krizovatke zivota a ja netusim kde mam odbocit som z toho uplne mimo ,som dost zodpovedny clovek a veci mi niesu lahostajne ze co bude ? preto ma to tak trapi ,robit na smeny je zabijak hlavne ta nocna a ta nespavost mi totalne rozbija psychyku

Kimi-vdaka za reakciu ,ucim sa s tym zit a kazda rada je pre mna dobra hlavne ma to psych posilnuje
Peter 2
Peter 2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 13.01.2021

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Dušan St 13 január 2021 - 15:52

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  kimi2028 St 13 január 2021 - 15:56

Ahoj, vieš čo ja sa obávam, že tá práca zničí ťa. 12 hodín pracovať je dosť veľa a ku tomu tie nočné smeny. No neviem, ale tak musíš posúdiť len ty, že ako to zvládaš a či ti to aj za cenu zdravia stojí. Možno keď prestaneš pracovať tak sa ti tvoj stav zlepší. Ja musím byť na ID a vediem si doma na svoju diagnózu výborne. Až na isté vecí, ktoré už nebudú nikdy ako predtým je to celkom fajn. Musel som sa zmieriť s tým, že nebudem asi nikdy pracovať, lebo je to pre mňa veľký stres... Ku tomu nemôžem sa živiť manuálne (spomalené psychomotorické tempo + silný tras dominatnej ruky)....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Peter 2 St 13 január 2021 - 15:57

Vdaka Dusan ,vidim ze to nieje mrtve forum a to ma tesi ,aspon trosku pomozem svojej ubolenej dusi a necitim sa sam ako astronaut vo vesmire ze aj iny ludia trpia a niesom sam ,
obcas mam take pocity ked idem po ulici a vidim zdravych ludi asi zavist alebo co ze som o to prisiel tak v mladom veku
Peter 2
Peter 2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 13.01.2021

dzuli08 and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Peter 2 St 13 január 2021 - 16:06

Kimi urcite mas pravdu ,len mysel mi este ide na zotrvacnost (ta zdrava co kedysi bola) som tvrdohlavec a tazko sa mi je zmierit ze je koniec , stale dookola je to striedanie pocitov koncim uz nevladzem a potom pride svetlejsia chvilka ako teraz ked pisem ze to este nejak skusim a dam, dalsi faktor nemam rad prehry a nechcem sa pozerat na kolegov ked to vzdam (tie ich vycitave pohlady nemal si to vzdat , nepochopia to niektori lebo tie stavy nezazili )
Peter 2
Peter 2
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 13.01.2021

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  dzuli08 St 13 január 2021 - 16:36

Ahoj Peter, v prvom rade ťa tu vítam medzi nami.
Pri čítaní tvojho príspevku som si trocha spomenula na časy ako to u mňa prebiehalo. Je to už vyše 15 rokov, čo žijem s psychiatrickou diagnózou. Určite sa nevzdávaj a bojuj s tým, i keď súhlasím s Kimim, že práca na smeny a ešte k tomu nočné je obrovská záťaž pri našich diagnózach.
Podľa mňa ale treba mať pevný základ v dobre nastavených liekoch. Áno, človeka to do istej miery obmedzuje aj ovplyvňuje v podobe rôznych nežiaducich účinkov, ale je to to gro, čo by malo pomôcť z hlasmi. Každý máme vnútorný hlas, ja sa v tom až tak dobre nevyznám, ale niekedy je výraznejší inokedy stlmenejší.
Aby som ťa povzbudila, napíšem ešte, že ja tiež pracujem hoci to nie je vždy ľahké, už sa snažím vydržať v jednej práci, lebo predtým som dosť vystriedala (hlavne lokalitu).
Čo viem ale isto, budeš sa musieť zmieriť s tým, že to chce čas. Určite buď v kontakte s lekárom a konzultuj s ním svoj stav. Nie je to ľahké obdobie, myslím tieto kadejaké stavy s bludmi, hlasmi a pod. ale neboj sa prejde to, ja tomu verím. Skús svoju myseľ koncentrovať na iné, nejakú činnosť, možno i manuálnu. Silne držím palce, aby sa ti polepšilo v čo najkratšom období. Drž sa!

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako zit s hlasmi? Empty Re: Ako zit s hlasmi?

Odoslať  Iuppiter St 13 január 2021 - 16:46

Peter 2 napísal:kolegovia ma od ID odhovaraju lebo vraj sa mi este nakopia vecsie psych problemy z nic nerobenia
Počúvaj kolegov, dobre ti radia. Každý kvalitný psychológ ti potvrdí, že najdôležitejšie v živote je pravideľnosť (ranné vstávanie) a vstupovanie do nepríjemného (ísť do práce keď mrzne, občasný konflikt s kolegom, so šéfom). Určite sa vyvaruj lákavému "budem mať veľa voľného času, tak si budem robiť, čo ma baví". To "baví" je pasca a aj príliš voľného času.
Iuppiter
Iuppiter
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 13.01.2021

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore