Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Čo robiť pri (ne)gatívných príznakoch

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo robiť pri (ne)gatívných príznakoch Empty Čo robiť pri (ne)gatívných príznakoch

Odoslať  Dušan Ne 10 január 2021 - 18:28

Z mojich skúseností a zážitkov sa opriem o psychózu, halucinácie, bludy, nové lieky a (ne)spavosť "Insomnia"

Psychózu chápem ako "šírila sa hystéria strachu". To znamená, že sa cítim zodpovedný za to všetko, čo Som stvoril a čo Som zničil. Mám strach a búši mi srdce a búši mi v hlave. Dobrým liekom na tento (ne)žiaduci stav je:
- (ne)robiť paniku
- (ne)robiť paniku kvôli nič (ne)robeniu
- zamestnať sa niečim "činorodosť je jeden z hlavných liekov proti nervovému zrúteniu"

Ja buď začnem meditovať, dýchať pranu alebo si idem čítať, či upratovať dom, alebo do záhrady... Snažím sa myšlienky, myseľ nasmerovať na činnosť, ktorú vykonávam a tým pádom zaháňam tie psychotické, či psychózne.

Halucinácie znamenajú: klamlivé vnímanie pri ktorom pociťuješ skreslenú iluzórnú realitu (ne)totožnú so skutočnosťou. Sú falošné a pravé. Poznáme zrakové, sluchové, hmatové, čuchové a chuťové..
(Pseudo)halucinácie sú tie (ne)pravé, kde pacient ich dokáže rozlíšiť, rozlíšiť klamlivé vnemy od skreslenej, ilúzornej reality, skutočnosti. Dobrým liekom na tento (ne)žiaduci stav je:
- (ne)robiť paniku
- (ne)robiť paniku kvôli nič (ne)robeniu
- zamestnať sa niečim "činorodosť je jeden z hlavných liekov proti nervovému zrúteniu"
- začať si tvoriť a napĺnať časový harmonogram, program, režim dňa, kde moja myseľ, myšlienky, sny, predstavy, eGo a emočné telo bolesti, budú presmerované na tieto činnosti, aktivity, nové návyky.
- (ne)ustále meniť a upravovať plány v TM - time management.

Bludy znamenajú: (ne)vyvrateľné a mylné presvedčania "autosugescie", aj napriek tomu, že sa okolie, verejnosť s jeho predstavami s nimi (ne)ztotožuje. To znamená, že pacient si vytvoril svoje názory, svoj názorový systém na základe čoho? Vlastnej psychiky, psychického súboru vedomia "mysle, myšlienok, predstáv, snov, eGa a emočného tela bolesti". Dobrým liekom na tento (ne)žiaduci stav je:
- (ne)robiť paniku
- (ne)robiť paniku kvôli nič (ne)robeniu
- zamestnať sa niečim "činorodosť je jeden z hlavných liekov proti nervovému zrúteniu"
- začať si tvoriť a napĺnať časový harmonogram, program, režim dňa, kde moja myseľ, myšlienky, sny, predstavy, eGo a emočné telo bolesti, budú presmerované na tieto činnosti, aktivity, nové návyky.
- (ne)ustále meniť a upravovať plány v TM - time management.
- je na čase sa (seba)rozvíjať, (seba)zdokonalovať. Rozvíjať svoju inteligenciu a to vzdelávaním, či čítaním knižok. Tvoriť a robiť si poznámky. Založiť si denníky a poznámkový blok. Na základe (nado)budnutých informácií, názorového systému druhých, si urobiť svoj názor. Pravda je tak to, čo Som skutočne zažil, pocítil na vlastnej koži, uvidel na vlastné oči. Pravdu treba chápať ako (ne)konečný proces a (ne)konečné poznanie. (Ne)konečným procesom treba chápať pravdu tak, že ju (ne)zaškatuľkujeme, (ne)onálepkujeme, len jej dáme dýchať. Teda (ne)háme si pootvorené dvierka do tohto (ne)konečného procesu poznania. Poznanie musí byť (ne)konečné. Len tak sa dostaneme k pravde bližie.
(Ne)tvrdím, že sa máme riadiť tým, čo píšu knižky. Je dobré zvážiť pre a pro. Urobiť si vlastný názor, založiť si vlastný názorový systém. Doporučujem začať ezoterikou a duchovnom, či motivačnou literatúrou.

Nové lieky: Utlmujú a máme zníženú sústredenosť koncentráciu. Sme ospalý a (ne)chce sa nám nič robiť. Najradšej lehníme v posteli, či sedíme pri TV viac ako dve hodiny a držíme v ruke ovladač, kde prepíname programy. (Ne)chodíme na prechádzky. Dobrým liekom na tento (ne)žiaduci stav je:
- (ne)robiť paniku
- (ne)robiť paniku kvôli nič (ne)robeniu
- zamestnať sa niečim "činorodosť je jeden z hlavných liekov proti nervovému zrúteniu"
- začať si tvoriť a napĺnať časový harmonogram, program, režim dňa, kde moja myseľ, myšlienky, sny, predstavy, eGo a emočné telo bolesti, budú presmerované na tieto činnosti, aktivity, nové návyky.
- (ne)ustále meniť a upravovať plány v TM - time management.
- je na čase sa (seba)rozvíjať, (seba)zdokonalovať. Rozvíjať svoju inteligenciu a to vzdelávaním, či čítaním knižok. Tvoriť a robiť si poznámky. Založiť si denníky a poznámkový blok.
- Bolo by na čase sa vrhnúť na spoločensko-športové aktivity, kde budete medzi ľudmi a tak si vytvoríte vzťah so športovými priateľmi.
- Robiť prechádzky
- Meditovať
- Kontemplovať
- ...

(Ne)spavosť: Je stav, keď sa nám (ne)darí zaspať. Sme hore, alebo sa prevaľujeme v posteli so strany na stranu. Doporučujem, Zobrať liek na spanie, iba v krajnej núdze.
- nerobiť paniku
- zamestanť sa niečim, aj keď je noc, vaše telo a myseľ sa musí nejako fyzicky a psychicky unaviť natoľko, aby ste potom boli unavený a mali dôvod na spánok. Takto môžte zamestnávať vaše telo a myseľ aj tri noci a viac, keď sa vám to podarí, upravíte si spánkový režim, zdravie. Cez deň doporučujem iba pol/hodinovú posteľ, niečo ako obed a relax.
- dôvodom, prečo ste (ne)spavý je problém, starosť vašeho vedomia, eGa, emočného tela bolesti. Dobrým liekom na tieto psychózne a psychotické psychické súbory vedomia je (ne)myslieť, (ne)rozmýšlať, (ne)uvažovať, (ne)zvažovať, (ne)rozjímať, jednoducho byť ticho. Užívať si prítomný okamich. Poprípadne sa sústrediť a koncentrovať na bod v miestnosti. (Ne)myslieť, (ne)sniť, byť ticho. Byť vystúpený z tela. Byť tichý pozorovateľ, všímateľ, poslucháč. (Roz)plynúť sa, (roz)pustiť sa, (roz)prášiť sa, (roz)trúsiť sa, či (z)meniť, alebo (pre)meniť sa v (ne)priestore. V prázdnom priestore, vzduchu, vo vesmíre. Len tak sa zbavíte svojich starostí, problémov, utrpení, trápení a bolesti.

Priklám odkaz na môj TM a konkrétne vzdelávanie.
Budem rád, ak sa k téme pridajú aj daší, čo majú skusenosti a zážitky s prekonaním svojej diagnózy, (ne)gatívných príznakov.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa voľného času a optimizmu, pozitivizmu, realizmu.

https://dusanfajnor.blogspot.com/p/vzdelavanie.html
https://dusanfajnor.blogspot.com/p/time-management-ovc-obdobia-volneho-casu.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08 and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo robiť pri (ne)gatívných príznakoch Empty Re: Čo robiť pri (ne)gatívných príznakoch

Odoslať  Dušan Po 11 január 2021 - 8:09

Hlasy a slová: sú všade, v hlave a na okoli, máme potreby nás a druhých neustále posudzovať a odsudzovať. Sú to hlasy a slová tipu: nálepkovanie a škatuľkovanie, súdenie a obviňovanie, klamanie a ohováranie, preklínanie a zaklínanie, rozkazovanie a prikazovanie, zošmiešňovanie a strápňovanie, dyklovanie a pendlovanie, ovládanie a riadenie, vedenie a manažovanie... Sme (ne)spokojný, frustrovaný, (ne)vediaci, (ne)vedomý, (ne)pochopený... Dobrým liekom na tento (ne)žiaduci stav je:

- (ne)robiť paniku
- (ne)robiť paniku kvôli nič (ne)robeniu
- zamestnať sa niečim "činorodosť je jeden z hlavných liekov proti nervovému zrúteniu"
- začať si tvoriť a napĺnať časový harmonogram, program, režim dňa, kde moja myseľ, myšlienky, sny, predstavy, eGo a emočné telo bolesti, budú presmerované na tieto činnosti, aktivity, nové návyky.
- (ne)ustále meniť a upravovať plány v TM - time management.
- je na čase sa (seba)rozvíjať, (seba)zdokonalovať. Rozvíjať svoju inteligenciu a to vzdelávaním, či čítaním knižok. Tvoriť a robiť si poznámky. Založiť si denníky a poznámkový blok.

- ignorovať ich a začať ich (roz)púštat, (roz)plývať, (roz)prášovať, (roz)trúsovať, či (z)meniť, alebo (pre)meniť ich v (ne)priestore.
- treba si uvedomiť, že hlasy a slová boli, sú a budú. Všetko toto (po)sudzovanie a (od)sudzovanie je nasmerované akoby na naše eGo, myseľ, emočné telo bolesti, ale nie na Som. My nie sme eGo, sme Bytie. Všetko sa týka a dotýka okraja "emočného tela bolesti" a nič a nikto sa (ne)týka a (ne)dotýka nášho stredu "jemného krehkého energetického tela". Všetko sa to týka duality "ja a Som", ktorá sa nachádza v spoločnosti ľudí a na verejnosti. Nič a nikto sa (ne)týka a (ne)dotýka individuality "Som" a "Nikto", ktorá sa nachádza mimo spoločnosť, mimo verejnosť. Individualita je tak oslobodená od vlastnej osobnosti "fasády, faloše a pretvárky". Individualita je naša pravá podstata ja. (Ne)reagujeme a (ne)prejavujeme sa.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore