Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ja..

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ja.. Empty Ja..

Odoslať  Iacobus Pi 1 január 2021 - 23:47

Neviem kam to napísať. Dám to sem, hoci nečakám diskusiu.

Na úvod:
Chcem poďakovať @Matej - ovi a @Tuto - vi za vec, ktorú robíte. Fórum je veľmi príjemné pre nás - psychicky nie celkom v poriadku. Je to naozaj vhodné prostredie na vyžalovanie sa. Ja to kazím. Ale nebudem už. Nebojte sa. Bude všetko v poriadku. Získal som kontakty, ktoré si veľmi cením. Pokiaľ to bude v mojich silách, budem ich udržiavať, lebo si rozumieme, aspoň mám taký pocit. Chcel by som špeciálne pozdraviť troch členov, nebudem menovať, viete, ktorí ste to.


Píšem 700. príspevok, bude posledný. Ja som zrejme sebecký človek, myslím len sa seba. Mám sa ešte čo učiť. Ale sľubujem, že na sebe popracujem a zlepší sa aj to. Naozaj zažil som pokrok. Bol som veľmi arogantný človek, poznáte to zo začiatku môjho písania, nechápem, ako som mohol žiť tak so sebou. Ale už nie som. Spoznal som jedného úžasného docenta od nás z fakulty. Tak veľmi múdry človek, všestranne vzdelaný. A tá jeho charizma. Za každých okolností pokorný, skromný. On ma vlastne naučil priznať si chybu, on mi ukázal správnu cestu životom, že sa dá byť aj šťastný a vyrovnaný. Som mu za to nesmierne vďačný.


Zasa som sa dopustil chýb. Rovnakých ako v minulosti. Začal som diskutovať s @Trickster - om. Diskusia bola dobrá. Ale potom prišiel problém, nezhodli sme sa. Nechal som sa vyprovokovať. Možno som neodpovedal na otázky. Začal som si jednoducho znova osvojovať tie arogantné maniere. Povedal som, že metafory sú hlúpe. Nechcel som nikoho uraziť. Len ich nemám rád, ale zle som to naformuloval, vtedy som si neuvedomil, že tým môžem niekoho uraziť. Viete, ako to skončilo. A mrzí ma to. Ale chcem to napraviť, nebudem už sem chodiť.

Viete, mám ešte jednu vlastnosť, neviem, či je dobrá alebo zla, či sa jej zbaviť alebo nie. Je to tvrdohlavosť. (Divné slovo.) Keď niečo poviem, platí to. Takže sa už nevrátim. Možno si spomínate, v lete som mal pauzu, vlastne z rovnakého dôvodu. Ale začal som znova prispievať. Len vtedy som neprehlásil verejne, že odídem. Teraz je to iné.

Čas plynie. Tak ako sa koleso času otáča, veky prichádzajú a odchádzajú. Všetko sa mení. Nastal môj čas. Kým mi bolo zle, pomáhali ste mi. Teraz je dobre, nemusím tu byť. Aj tak chcem pokračovať v štúdiu a nehodí sa, aby som zotrvával na takomto fóre.

Na záver:
@Trickster, možno si budete myslieť, čo úžasné ste dokázali, že ja odchádzam. Môžem Vás ubezpečiť, že to vôbec nič neznamená. Ja sa cítim byť myšlienkovo niekde inde, než aby som sa bezúčelne s niekým hádal o nezmyslených záležitostiach, typu rozdiel medzi kresťanom a veriacim v kresťanského boha. Zamyslite sa, komu tie úvahy prinesú úžitok. Ja študujem farmáciu, celé štúdium to beriem ako poslanie pomáhať chorým ľuďom, tak to aj ostane. To je zmysel života, ktoré človeka napĺňa, že pomôže niekomu, kto to potrebuje. Už chápete tú transcendentálnosť. Vy si myslíte, že farmaceuti sú pokladníci, ktorých zaujíma jedine zisk. Viem asi prečo, lebo v živote vy vidíte len peniaze, nikdy ste zrejme nespravili niečo skutočne pre pomoc druhým... Zisk hýbe svetom, určite, ale väčšina vedcov, farmaceutov, lekárov a všetkých zdravotníckych pracovníkov to robí ako poslanie.

Tak ešte raz sa chcem ospravedlniť a poďakovať.

Pozdravujem. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Ja.. Empty Re: Ja..

Odoslať  tyx81 So 2 január 2021 - 8:24

No..., dobre ráno. Veľa šťastia.
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 277
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ja.. Empty Re: Ja..

Odoslať  Iuppiter Št 14 január 2021 - 18:09

Priatelia, dnes som bol v lekárni a musím pokorne skonštatovať, že farmaceuti nie sú predajcovia pri pokladni. Je to veľmi ťažká a zodpovedná práca. Slečny, ktorá mi vydala nemenovaný namiešaný roztok som sa v zmysle smalltalk-u opýtal, či toho má veľa. Následovala sekundová pauza a v tom momente som pochopil, že zrejme nevládze. K tomu stres z Covid19, strach, neistota. Takže tak...
Iuppiter
Iuppiter
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 13.01.2021

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore