Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Negatívne príznaky

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negatívne príznaky Empty Negatívne príznaky

Odoslať  kimi2028 So 28 november 2020 - 19:13

Ahojte, chcel by som sa spýtať, že čo zaberá na emočnú plochosť, stratu motivácie konať? Ako sa naučiť znova plánovať? Tiež nemám žiadnu sústredenosť. O tieto vecí som prišiel po ochorení a neviem, ako na to. Urobil niekto pokroky v týchto negatívnych príznakov resp. mohol by sa ozvať niekto, aby som vedel, že nie som v tom sám? Lieky mi na to nezaberajú... Za odpovede ďakujem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negatívne príznaky Empty Re: Negatívne príznaky

Odoslať  Iacobus So 28 november 2020 - 20:00

Ahoj.

Negatívne príznaky mám aj ja, hoci asi v menšej miere ako ty. Začal som maľovať, čítam, učím sa atď. Nie vždy to bolo tak. Keď neberem lieky, zväčša príde relaps, s tým súvisí strata koncentrácie a strata záujmov, či motivácie. Vtedy nemozem robiť nič tvorivé. Teda tvorím, ale skôr bludne konstrukty, ako to nazývajú iní. Ak sa dám do poriadku, tak po určitom čase sa to vráti. S liekom Abilify som veľmi spokojný, mne zaberá aj na tieto príznaky. Všeobecne liečivá druhej generácie by mali byť účinne aj na negativne priznaky. Najlepším liekom sa mi zdá kariprazin, ale každému sadne niečo ine.

Co sa týka emocnej plochosti, tak tu nezaberá u mňa nič. Stále mám pocit, ze emócie ako smútok, radosť nemôžem pociťovať. To ma trápi, lebo chcel by som to zažiť. Je to určite pekné. Schvalne som dal na prvé miesto smútok, lebo to asi nechcú ľudia zazivat, ale pre mna by bolo cenné aj to.

Tak veľmi som nepomohol, ale chcel som napísať, ze v tom nie si sám.

Veľa šťastia.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negatívne príznaky Empty Re: Negatívne príznaky

Odoslať  kimi2028 Ne 29 november 2020 - 9:34

Ahoj @Iacobus,
U mňa sú negatívne príznaky až príliš nápadné a neviem si s tým veľmi rady. Aj si poviem ráno, že dnes urobím toto, ale v skutočnosti nič neurobím. Je to úsmevné, ale zdá sa mi, že neviem ani, ako začať. Bojím sa, že sa mi zhoršuje stav z tohto hľadiska. Vytáča ma to veľmi, že dni len tak ubiehajú a ja nič… Ja som spokojný zase s reagilou, síce mala by zaberať na negatívne príznaky, ale nezaberá vôbec. Mám radosť v duši z toho, že aspoň vyzerám navonok normálne, čo sa o iných liekoch nedalo povedať. Je mi jasné, že na emočnú plochosť nezaberie nič. Chcel by som to tiež zažiť, ale nedá sa to.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore