Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Rozpad mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosť)

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozpad mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosť) Empty Rozpad mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosť)

Odoslať  Dušan Ne 27 september 2020 - 9:12

Ahoj

Ako chápať rozpad mysle?
V prvom rade, kam mi vedomosť siaha, ide asi o neprajnú chémiu a konkrétne o hormón dopamín. Keď je ho (ne)dostatok, či prebytok, tak ide o rozpad mysle. Mám pravdu? Opravte ma ak sa mýlim!

Rozpad mysle by malo byť niečo ako dočasne poškodzujúca sa, či pokazujúca sa myseľ (psychika) vo forme pokazených, poškodených myšlienok, zmyslov, vnemov, emóci... Čiže vďaka tomuto neurotransmitéru má myseľ (myšlienky, sny, predstavy...), vedomie (zmysly, vnemy...) a emočné telo bolesti (city, pocity, prežívania...) majú tendenciu sa poškodzovať, kaziť.

Ale, prečo sa kazia a poškodzujú? Je to tým, že chémia, ktorú chápem ako veškerá myseľ, vedomie a emócie sú tak povediac vedome objektívné, vonkajšie, extrovertné? Je to tým, že subjekt s touto chémiou je tak povediac prenasledovaný okolitým vedomím?

Dnes Som ráno vstal a hneď sa na mňa vrhla lavína vedomia, začala sa rozpadať mysel. Znamená, že sa mi myseľ, vedomie a emócie začali mierne, nepríjemne dočasne kaziť, poškodzovať. Neskorej, keď Som si túto poruchu uvedomil, tak škodca, parazit aj zmyzli.


Naposledy upravil Dušan dňa Ut 29 september 2020 - 10:54, celkom upravené 2 krát. (Reason for editing : Zmena názvu témy)
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozpad mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosť) Empty Obsah - Rozpadu mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosti)

Odoslať  Dušan Ne 27 september 2020 - 9:36

Rozpad mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosť):
• Prebytok alebo nedostatok chémie
Nikdy nie je dostatok hormónu dopamín
Hormón dopamín ako prostredník medzi subjektom a objektom
Dopamín ako nespokojné, lakomé, malé, neštastné, frustrujúce, nevediace, neschopné...eGo, ktoré chce viac a viac. Má potreby byť silné, veľké, mať viacej vedomostí, mať hlbšiu vieru a mať materiálne potreby ako luxus a hračky strednej triedy...
Dopamín ako skreslené a iluzórne hlasy a slová (škodca, parazit), netotožné s realitou a skutočnosťou
• Tendencia sa poškodovať a kaziť myseľ (súbor predstáv. myšlienok, nálad, snov a túžieb, prianí a želaní, plánov a cieľov, nápadov a prosieb, príkazov...), kaziť vedomie (zmyslové vnemy), kaziť emócie (prežívať emočné telo bolesti). Príčina: prenasledovanie a sledovanie subjektu, objektom.
• Poruchy myslenia (psychiky), bludy, psychózy
• Poruchy vedomia (halucinácie)
• Poruchy emotivity (prežívanie emočného tela), emócia je tak reakciou tela na myseľ
• Poruchy správania a chovania (nekontrolovaná tkvz. automatika)
• Prevencia (Budhová psychológia)
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozpad mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosť) Empty Intezita a kapacita - Rozpadu mysle, vedomia a emócií (rozštiepenosť)

Odoslať  Dušan Št 1 október 2020 - 12:14

Tak ako to je so silou a množstvom rozpadu z pohľadu eGa?
Najvačšiu intezitu a kapacitu rozpadu mysle, vedomia a emócií prežívam v sede pri ranajšom rituáli ako meditovanie, pranajáma, čchi-kung, kundalíni a taktiež pri falošných modlitbách a odpúšťaní, či kontemplovaní a manifestovaní. Druhý najvačší rozpad je v sede pri čítaní, študovaní knižôk a ich tvorbe poznámok.

Stredne veľký rozpad sa týka pri sedení za počítačom, na fajčiarských prestávkach v kuchyni, obývačke, či altánku.

Najmenší rozpad mysle, vedomia a emócií prežívam na prechádzkách, v posteli, pri tréningoch, pri rutine a v spoločnosti druhých ľudí a pri vidieľ a zažiť.

Ako vidieť z tejto analýzy, hlasy a slová sú všade. Neexistuje absolútne ticho ako čisté zvuky prírody, či šum a ruch naokolí. Vždy tam existuje nejaký ten súd, nálepka, či názor...

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/10/intezita-kapacita-rozpadu-mysle-vedomia.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore