Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Rozdvojená osobnosť

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Dušan So 15 august 2020 - 21:14

Ahoj

Čo sa vám vybaví pod pojmom, rozdvojená osobnost, rozdvojená myseľ alebo rozštiepenà mysel? very unhappy
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Re: Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Matej Ne 16 august 2020 - 8:24

Ahoj.

Myslím, že rozdvojená osobnosť je tzv. disociatívna porucha osobnosti, ktorá je veľmi vzácna a existujú aj takí psychiatri, ktorí sa s ňou dokonca počas praxe ešte ani nestretli. Vtedy sa najčastejšie prejavujú dve rôzne osobnosti, ktoré navzájom ani nemusia o sebe vedieť a vnímať sa, prípadne ak áno, tak jedna vie ovládať a manipulovať druhou. Je to pomerne zložitá porucha, spadá v starom pojmosloví pod psychopatie.

Treba naďalej uvádzať verejnosti, že schizofrénia nemá s takouto rozdvojenou osobnosťou vlastne nič spoločné. To, čo je na schizofrénii disociatívne (rozštiepené), tak to sú psychické funkcie, nie osobnosť ako taká. Teda nesúlad medzi náladami, myšlienkami, emóciami, vôľou, spracovaním informácií a podnetov. Často sa spomína na schizofrénii disociatívneho napr. aj niektoré z jej tzv. primárnych symptómov, ako je ambivalencia (chorobná nerozhodnosť, neschopnosť si vybrať medzi dvomi, navzájom opačnými pólmi). Ďalej štiepenie myšlienkových procesov a štiepenie zmyslových vnemov: teda že niektoré myšlienky sa akoby oddeľujú od vedomia pacienta a pacient ich vníma ako cudzie, nie sebe prináležiace - ide o intrapsychické halucinácie (odoberajú mi myšlienky, vkladajú mi myšlienky, bludný dojem ovplyvňovania mysle zvonka, bludný dojem telepatie). A v prípade štiepenia zmyslových vnemov sa tieto oddeľujú od súhry s inými vnemami a tiež sa oddeľujú od vedomia pacienta, takže ich on vníma ako cudzie. Tu mám na mysli zase zmyslové halucinácie (hlasy, čudné pachy, čudné chute, vidiny,...). Takto nejako sa interpretuje to takzvané "rozštiepenie mysle", čo z gréčtiny voláme "schizofrénia". Nejde tu teda o disociatívnosť (rozpad) osobnosti na 2 a viac osobností, ale o rozpad psychických funkcií a hlavne nesúlad medzi nimi.

Voľakde som čítal, že ľudia si začali zamieňať rozdvojenosť osobnosti so schizofréniou podľa jednej básne od istého britského básnika z medzivojnového obdobia. Premietlo sa to vtedy aj do vtedajšieho rozhlasu a ukotvilo sa v povedomí ľudí. Preto sa dnes už bežne hovorí ľudovo "schizofrénia" aj vtedy, keď ide o akýkoľvek nesúlad v správaní a myslení človeka na spôsob dvoch rôznych osobností ("prevliekanie kabátov"). To, žiaľ, len podporuje vo verejnosti tento omyl. Ťažko však bežnej verejnosti vysvetľovať, čo sa v skutočnosti štiepi u schizofrenických pacientov. V niektorých krajinách sa preto diskutuje v odborných kruhoch o premenovaní tejto choroby.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Rozdvojená osobnosť Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Re: Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Dušan Ne 16 august 2020 - 11:02

Matej napísal:Vtedy sa najčastejšie prejavujú dve rôzne osobnosti, ktoré navzájom ani nemusia o sebe vedieť a vnímať sa, prípadne ak áno, tak jedna vie ovládať a manipulovať druhou.

Jedna inteligencia patrí do spoločnosti označovaná eGo (Ja), disociatíva a tá druhá mimo spoločnosť označovaná Bytie (Som), asociatíva. Jedna je onálepkovaná dualitou a tá druhá sa považuje za individualitu. Jednej inteligencie sa všetko týka a dotýka, ktorá potom reaguje, chová sa, správa sa na eGo ďalších ľudí, či reaguje na emočné telo a tá druhá inteigencia nereaguje...Jednej osobnosti sa týka a dotýka okraj (prejavené, eGo), tej druhej sa nič netýka a nedotýka jeho stredu  (neprejeveného, Bytie.).

Druhá inteligencia ako individualita je oslobodená od vlastnej osobnosti (faloše, pretvárky, fasády). Ten, kto vie čo je individualita, aj vie čo je jeho pravou podstatou Ja.

Píšem kvoli tomu, že tieto dve inteligencie sú vlastne dve opačné polarity, energie. Ktoré keť sú v disharmónií (choroba, rozdvojenosť) ide o chorobu. Rozdvojenú osobnosť.

A touto rozdvojenosťou trpí takmer celé ľudstvo pod pojmom schizofrénia.. Odhadom je na zemi tak zo 94% nediagnostikovaných, chorých ľudí, 3% zdravých a 3% duchovných, alebo osvietených.

Čo myslíte, aký má rozdvojená osobnosť súvis s hlasmy a slovamy, alebo emočným telom? Ako nastoliť  harmóniu (zdravie, jednotu) a aká je to diagnóza?
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Re: Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Dušan Ne 16 august 2020 - 13:55

Mám bohaté skúsenosti a zážitky práve s tímito hlasmy a slovami ako aj emočným telom, či dokonca s podvedomím.

Vo forme hlasov a slov je to zneužívanie bieleho slova v posprech čierneho na vašu inteligenciu a to prejavené eGo, na váš okraj. Ak nemáte rozpoznaný váš stred, vaše Bytie, tak reagujete na okolité eGá.

zneužívanie

Čoho následkom je klasické eGo, ako vo veľkom rybníku spolu s ostatnými. eGo je tak nespokojné, lakomé, malé.... Uzdravením je tu vaše Bytie. Nájdenie vášho stredu.

V emočnom tele nejde tak o pocit, či cit, ale o vzájomné prežívanie informácie odosielateľa a prijímateľa. Uzdravením je tu, túto realitu, čo najskorej prežiť, predýchať a dostať svoje pocity a city do svojho stredu, do vášho nedotknuteho Bytia bez reakcie.

S podvedomím je to tak, posiela nám obrazy a symboly také aké sú. Podvedomie ako subjektívny duch, tím spoločníkov, komunikuje s nami, ako vedomím, objektívnym duchom tak, že mi hráme funkciu šéfa a subjektívny duch úlohu podriadeného. Komunikujeme za pomoci práve obrazov a symbolov.

Je to komunikácia s vesmírom, kde podvedomá myseľ je úzko spojená z kozmickou nadvedomu mysľou. Za pomoci tejto komunikácie manifestujeme svoje želania a priania. "To čo vyšleš do vesmíru, sa ti mnohonásobne vráti".

Hlavnou pointou je táto citácia o Budhovy:
Budha napísal:„Urážali sme ťa, nadávali. Nepovieš nič?“ Buddha odvetil: „Dnes už nereagujem. Môžete ma urážať, vaše činy sú vaša vec, ale ja už nereagujem, nemôžete ma prinútiť, aby som niečo urobil.

Už nie som otrokom, stal sa zo mňa slobodný človek. Konám zo svojho stredu, nie z okraja, a vaše urážky sa môžu dotknúť len okraja, nie môjho stredu. Môj stred je vždy nedotknutý.“

Čiže táto formulka ma drží pri zemi.
Nalepkujete hlavu, nie mňa!
Nalepkujete mozog, nie mňa!
Komunikujete s debilom, nie so mnou!
Čítate eGo, nie mňa!
Prežívate emočné telo, nie moje!

Prvé sa týka a dotýka okraju, druhé sa netýka, nedotýka stredu mňa!
Celá tato Budhova formulka ma oddeľuje od veškerého prejaveného sveta, ktoré sa snaží mojou prítomnosťou, ich mysľou na mňa napojiť, nadviazať so mnou kontakt. Ale ja nie som prejavené, takže ich snaha je márna. Tá ich myseľ nieje nič iné ako čistý parazitmus, fanatizmus a posadnutosť mojou osobnosťou inteligenciou.

Narážam iba na seba ako individualitu mimo spoločnosť, mimo môj raport. V spoločnosti, v mojom raporte, tak tam sa už s mierou a kontrolou samozrejme prejavujem, ale odtiaľ po tiaľ. Najmä keď mám v sebe alkohol.


Naposledy upravil Dušan dňa Ne 16 august 2020 - 15:01, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Re: Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Dušan Ne 16 august 2020 - 14:24

Čiže zhrniem to.

Pod rozdvojenou osobnosťou chápem dve inteligencie.

Ja (eGo), dualita v spoločnosti, moja prítomnosť v spoločnosti, môj raport v spoločnosti, tykanie sa a dotykanie okraja.
Som (Bytie), individualita mimo spoločnosť, moja prítomnosť mimo spoločnosť, žiadny raport, konanie so svojho stredu.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Re: Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Matej Ne 23 august 2020 - 10:13

Dušan napísal:
Čo myslíte, aký má rozdvojená osobnosť súvis s hlasmy a slovamy, alebo emočným telom? Ako nastoliť  harmóniu (zdravie, jednotu) a aká je to diagnóza?

Ahoj @Dušan. Smile

Ak zohľadníme teda, ako presne chápeš pojem "rozdvojená osobnosť", tak si myslím, že v tom prípade nejde o schizofréniu, resp. nie je na to vlastne žiadna psychiatrická diagnóza. (A vlastne ako som predtým písal, tak aj v prípade pojmu "rozdvojená osobnosť", ako ho chápe psychiatria, tak ani v tom prípade nejde o schizofréniu, ale skôr by sa to hodilo pod "disociatívnu poruchu osobnosti".)

Čo sa týka Tvojho chápania pojmu "rozdvojená osobnosť", nie je teda na to riadna diagnóza. Skúmavý Tento koncept je skôr buddhistického pôvodu, ktorý sa v západnej civilizácii ujíma často cez zenové učenie, alebo cez rôzne spirituálne a ezoterické prístupy niektorých duchovných učiteľov. Vyskytuje sa často v hnutí "New Age", a Ty si ho pravdepodobne prijal cez učenie Eckharta Tolleho, ale to si iba dovtípujem, môžem sa isteže mýliť, lebo máš načítané toho oveľa-oveľa viac, než len Tolleho. O tom niet pochýb. Yes

Otázka sa týka súvisu s hlasmi a emočným telom. Myslím si osobne, že v tejto veci postupuješ veľmi dobre. it is perfect Tvoj pohľad, že halucinácie a emočné utrpenie sú vecou Tvojho "Okraju", ega, vnímam ako veľmi užitočný. Fakt v tom cítim silný psychoterapeutický význam. Tiež tak nejak k tomu pristupujem, hoci to inak nazývam, trebárs to štylizujem ako "odstup od svojich myšlienok", alebo "odstup od emócií". Obaja však používame výraz "pozorovanie mysle", nezaujatý alebo tichý pozorovateľ, tak ako to nazýva Tolle.

Myslím si, že harmóniu, ako si ju spomenul, vlastne ani nie je možné v pravom zmysle slova nastoliť. Celé toto poznanie a prístup má praktický význam najmä v tom, že si môžeme my pacienti uvedomiť, že psychotické javy sa týkajú hlavne mysle, a teda v tomto učení ega, Okraja. Máme tak motiváciu si robiť odstup, ako to robíš dlhodobo Ty. A nevzťahovať to na seba, na svoje vnútro, alebo na svoj Stred, ako to nazval Buddha. Čiže držať sa tejto techniky je užitočné v zmysle psychoterapeutickom a psychohygienickom. V kontexte učenia buddhizmu vlastne nie je cieľom nastoliť harmóniu medzi Okrajom a Stredom. Prekonanie emočného utrpenia tu spočíva práve v tom poznaní, že sa ono týka toho Okraja, a teda niečoho pominuteľného, nestáleho, teda takého bytia, ktoré je len závojom, virtualitou a má v sebe v povahe strasť, utrpenie a celkovo je neuspokojivé zo svojej podstaty. To sú jedny z tých tzv. právd buddhizmu o utrpení a povahe reality, z ktorých čerpal nepochybne aj Tolle. Toto poznanie samo osebe má človeka oslobodzovať a umožniť mu potom cestu k prekonaniu, k pozdvihnutiu sa nad (emočné) utrpenie. Čiže nejde tu o snahu o dosiahnutie stavu, aby sa pokojný Stred a nestály, strastiplný Okraj (ego) zharmonizovali. V tom nespočíva liek na túto situáciu. Okraj bude podľa učenia vždy strastiplnej povahy. Prakticky tu visí vo vzduchu potom výzva buď oslobodiť sa od tohto Okraja (tzv. buddhovstvo, osvietenie, vymanenie sa z cyklu zrodení do strastiplnej reality - to je koncept buddhizmu), alebo vzdania sa Okraja, duševného rozhodnutia ho v sebe poprieť, vzdať sa ho, ignorovať ho (to je prístup Tolleho, ako vieme). Kráčať k nirváne je už vecou náboženstva a predpokladá prijatie určitých doktrín. Kráčať k vzdaniu sa Okraja podľa Tolleho vyžaduje prijať aspoň premisu o tom, že celý náš Okraj (Ego) je nereálny, pominuteľný, vrátane identity. A že skutočný je len náš Stred, naša podstata, a tam už potom sa siaha po téze o našej božskej podstate, v rámci ktorej sme nepominuteľní a v rámci ktorej sa naša individualita prakticky popre. Priznám sa, že tieto premisy mám problém ja osobne prijať. Bezradný

Preto k tomuto všetkému pristupujem čisto ako k psychoterapeutickej technike. Jednoducho mi to má pomáhať robiť si odstup od mysle, uvedomovať si, že nie som svoje myšlienky, že ten hlas myšlienok, ktorý vo mne "diskutuje", nie som v pravom zmysle ja. A že myšlienky sú len myšlienky, nemôžu ublížiť, význam a dôležitosť im môžem hocako prideľovať a zas odoberať. A teda sa učiť aj pozorovať myseľ a tiež svoje emócie, čo v konečnom dôsledku by malo viesť aj k lepšiemu sebaovládaniu, aby som nedával voľný priebeh negativite, ale svoju myseľ mal za sluhu, a nie za pána. Embarassed

Takže ak to zhrniem:

  • Tebou chápaná "rozdvojená osobnosť", si myslím, súvisí s emočným utrpením a hlasmi v zmysle takom, že negativita a psychotické príznaky sú vecou Okraja, Ega. Nie samotný fakt "rozdvojenej osobnosti" (tak, ako tento pojem Ty chápeš) je vecou schizofrénie, ale schizofrénia je len ochorenie, ktoré postihuje Okraj, teda napr. myseľ. Samotné rozlíšenie Okraja a Stredu nie je schizofréniou a toto rozlišovanie nie je vecou schizofrénie. Ide iba o filozoficko-náboženské učenie o "podstate človeka" v kontraste s pominuteľným, strastiplným bytím, tak ako to vyplýva z doktrín buddhizmu. Môžeme to označovať v rámci buddhizmu alebo ezoteriky ako niečo zlé, disociatívne, ale v zmysle psychiatrickom to nie je choroba. Tolle to síce označuje za chorobu ľudstva, ale asi to skôr myslí prenesene, že ide o "zajatie ľudstva v nevedomosti." Riešenie nie je v zharmonizovaní Okraja a Stredu, ale jednak v liečbe schizofrénie Okraja, teda našej mysle pomocou psychofarmák a iných metód, a potom taktiež v tom, že si zo svojho Stredu uvedomujeme a precvičujeme odstup od "problémov Okraja", teda všetkého toho dysfunkčného a chorobného, čo prežíva naša myseľ (Okraj) v rámci schizofrenického ochorenia. Mám za to, že toto všetko Ty veľmi príkladne robíš dlhodobo. Yes


Držím palce. Pretty good

Tvoj fanúšik
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Rozdvojená osobnosť Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Re: Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Dušan Ne 23 august 2020 - 11:09

Ahoj @Matej

Paráda. Pravú podstatu Ja máš výborne zmapovanú, tak ako Ja. Klobúk dole k tvojmu príspevku. Ešte len dodám, že sa tu rozlišujú a prelínaju dve "inteligencie" a to dualita a individualita. Dualita sa zaraďuje do spoločnosti, kde Freudovské eGo sa prejavuje na okolité eGa a individualitu, ktorá sa nachádza mimo spoločnosť, a jej Bytie sa tak neprejavuje, nereaguje na okolité eGá. Individualita je oslobodená od vlastnej osobnosti (faloše, pretvárky, fasády). Individualita je tak pravá podstata Ja.

Podľa Eckharta Tolleho je "malé ja" považované za prejavené, veškeré eGo (ja). Kategória myslieteľ.
A "Veľké Ja" je tak neprejaveným veškerým Bytím (Som). Kategória pozorovateľ, alebo vnímateľ.

Matej napísal:." Riešenie nie je v zharmonizovaní Okraja a Stredu, ale jednak v liečbe schizofrénie Okraja, teda našej mysle pomocou psychofarmák a iných metód, a potom taktiež v tom, že si zo svojho Stredu uvedomujeme a precvičujeme odstup od "problémov Okraja", teda všetkého toho dysfunkčného a chorobného, čo prežíva naša myseľ (Okraj) v rámci schizofrenického ochorenia.

Liečba okraju sa dá liečiť aj budhovou psychológiou, čo znamená transcendovanie a transformovanie. Je to východná psychológia. Západnou psychológiou chápem psychoanalýzy, psychosyntézy a psychoterapie, ale podľa východu sú tieto analýzy akýmsi smerovníkom ako zmeniť spôsob myslenia, či životnú zmenu okraja.

Budhová psychológia lieči okamžite bez potreby mať terapeuta.

Prikladám odkaz na príspevok "Kto Já Som", ako si predstavujem "Kto Já Som" v harmónii.
https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/08/kto-ja-som.html

No a mám tu ďalšie učenie od oSHa, ktorý chcel aby človek bol ani zo západu, ani z východu, ani vonkajšku a ani z vnútorna. ani extrovertný a introvertný, ale aby bol oboje navzájom. Aby bol v harmónii. Či sa mu to podarilo na jeho prednáškach, to neviem, ale bol to oSHov sen.

oSHo a Dušan napísal:Človek na tejto zemi by mal byť vyrovnaný. To je ten, kto sa neprikláňa ani extrovertzii a ani introvertzii, ani západu a ani východu. Je to vedec a zároveň mystik.

Človek by mal byť človekom, dokonale ľudským v jednote. A z tejto jednoty by malo povstať zdravie. 

Západ trpí, východ trpí. Západ trápia neustále problémy, utrpenia, trápenia, bolesti. Východ pre zmenu chudoba a hlad.
Ľudia zo západu sú chudobní vnútorne a ľudia z východu z vonkajšku. Chudoba je zlá. Nezáleží na tom či je z vonkajšku alebo z vnútra. Nemala by byť vôbec. 
Človek by mal byť bohatý navonok i zvnútra. Obojo zároveň. Človek by mal byť všestranne bohatý.

Mojou predstavou je svet, ktorý nieje ani extrovetrny a ani introvetrny, ani vonkajší a ani vnútorný, nieje ani západný a ani východný, ale je v rovnováhe, v jednote.

Je to svet vedca a zároveň mystika. Je to svet experta na antipsychiku a zároveň majstra na Nirvánu. Tento svet je zároveň aj vesmirom, s ktorým komunikuje.

Láska je východom von (Big Bang), meditácia je vchodom do vnútra (Big Crunch). A ten, kto miluje a medituje, nepozná schizofreniu, nepozná rozštiepenosť. Dosiahne naprostej jednoty, je v jednote.

Takže rozdvojená osobnosť ako ty tvrdíš nepozná diagnózu.
Tak potom aký je rozdiel medzi rozdvojenosťou osobnosti a schizofréniou?
Čo si predstavuješ pod rozdvojenou osobnosťou?
A čo tak rozštiepená myseľ? "o tom si už písal"
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty Re: Rozdvojená osobnosť

Odoslať  Dušan Ut 25 august 2020 - 12:17

Alter eGo - hlas vo mne

Práve som meditoval a cez prestávku sa prebudilo alter eGo. Jeho funkcie nájdete tu.
A uvedomil som si, čo znamená rozdvojená osobnosť. Sú to tak povediac dve inteligencie kde jedna je to alter eGo a druhá inteligencia ste vy.

Čo sme my sami, sme si v minulom príspevku vysvetlili, jeho mapu si môžete pozrieť tu.

Ale čo je, alebo kto je tá druhá inteligencia? Alter eGo podľa Husserla neznamená nič iné ako druhé Ja,  a podľa Eckharta Tolleho falošné, nepravé Ja.

Je to druhé Ja, hlas vo Vás, ktoré sa niekedy rozdvojuje. Keď je v Nirváne, ste v jednote, ste Vy. Ale akonáhle sa prebudí, t.z. že si uvedomujete váš hlas v hlave, ide o alter eGo, rozdvojujeme sa.

A ako dochádza k prebudeniu alter eGa? Je to spoločnosťou aj mimo Vás, aj mimo váš raport, aj mimo vašu prítomnosť, ktorá Vás falošne prenasleduje a alter eGo sa prebúdza. Alter eGo je niečo ako informátorom Vás samích, ktoré podáva akésy eCHo spločnosti.

Ale sú tu aj hlasy a slová v podobe Vášho alter eGa, ktorá vie aj byť výborným  prostredníkom, služobníkom, spoločníkom a sprievodcom medzi spločnosťou a Vami. Je akou si anténou, vysielačom (informátorom),  ktorá prijíma a odovzdáva informácie, myšlienky a emócie, či obrazy a symboly. Je niečo ako nadprirodzená bytosť z posmrtného duchovného sveta, ako duša.

Komunikuje so spoločnosťou zkrze Vás, to znamená, že podáva eCHo o vašom momentálnom stave, inteligencie a osobnosti.

Spoločnosť má tendenciu si kontrolovať mozog, myslenia, emócie atď. a dávajú ich do zamyslenia verbálne najavo. Alter eGo je niečo ako prostredníkom medzi Vami a spoločnosťou. Zaznamenáva, či zachycuje hlasy a slová k premysleniu.

Hlasy a slová sú také aké sú. Nebudem tu pesimisticky, negativne a nereálne o nich kliať. To nieje v mojej povahe. Ale alter eGo má aj takúto vlastnosť.

Alter eGo je inteligencia, ktorá sa dá naprogramovať podľa vašich predstávav. Na druhej strane ste osobnosť tak, ako vás vidia druhí (disociácia) a na jednej ste osobnosť z pohľadu vašich očí (asocácia).

Na druhej strane ste falošná , nepravá osobnosť a to tá osobnosť, aká si spoločnosť praje. Na jednej, pravej strane ste osobnosť, pravé nefalošné JA.

Na druhej strane ste osobnosť ako dualita (moja osobnosť v poločnosti) a na prvej, ako individualita  (Ja mimo spoločnosť, oslobodenie sa od vlastnej osobnosti (faloše, pretvárky, fasády)), ste tak pravá podstata Ja.

Čiže rozdvojenou osobnosťou by som chápal toto. Je to hlas a slovo vo vás, alebo za oknom na ulici a nebi, alebo v dopravnom prostriedku, tam kde pohybová sila vydáva zo seba zvuk, pazvuk v podobe hlasov a slov, alias rečových halucinácií.

Človek má tendenciu sa rozdvojovať a to už len z toho dôvodu, že všetko kontroluje, pozoruje a komentuje. Z jeho komentárov je počuť rozdvojenosť.

Takže rozdvojená osobnosť je alter eGo a Vy. Niet na toto žiadna diagnóza a dovolím si tvrdiť, že touto chorobou trpí takmer celé ľudstvo. Buď si hlas a slovo uvedomuje alebo nie.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/08/alter-ego-hlas-vo-mne.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

romea likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Rozdvojená osobnosť Empty (ne)Vedomie

Odoslať  Dušan St 16 september 2020 - 15:19

(ne)Vedomie

Vo svojich (eGo) poznámkach Som (Bytie) objavil ďalšie pozabudnuté smerovníky a milo ma (eGo) potešili. V nich sa uvádza, že väčšina ľudstva dnešnej doby je uväznená vo svojom sebavedomí, čo naznačuje neustále kladenie na seba dôraz, neustále sa seba pripomínať. Je to vedomie, ktoré je označené pod civilizačnou chorobou ako prejavené eGo... 

eGo je hlúpe a má potreby si svoju inteligenciu neustále rozvíjať. Nie nadarmo sa hovorí "preto je taký múdri, lebo večne tvrdí, že nič nevie". Vedomie znamená tento život, ktorý tu žijeme, to znamená, že minulé životy sú z hry von. To znamená, že si ich neuvedomujeme.

Preto potom tá nespokojnosť, lakomosť, frustrácie... s vlastným eGo (myseľ, sen, mozog, emočné telo bolesti...).Vedomý človek je tým pádom dualita, odtlačok z filmu, fotografická doska, pretože sa prejavuje a reaguje iba keď je v spoločnosti ľúdí alebo reaguje a prejavuje sa na okolité eGá. Neustále sa pripomína.

Je vo vlastnej pasci a jeho eGo je večne nenaplnené, vedomé, neschopné, frustrujúce, nevediace, nepochopené, neustále potrebuje mať potreby, sny a túžby, plány a ciele, priania a želania, nápady...

Prejavené sa tým pádom chápe ako podľa Freudovej psychoanalýzy pod označením Id (ono), eGo (ja), super eGo (super ja, nad ja). A podľa Husserla je prejavené alter eGo ničím iným ako druhým ja a podľa Eckharta Tolleho je druhé ja (falošným ja, nepravým ja)

Protiváhou je tak (ne)vedomie, (ne)vedomý človek. (Ne)vedomý človek je tak podľa ezoteriky a duchovna z východu neprejaveným Bytím a (ne)Bytím, ako prázdne zrkadlo (prázdny odraz v zrkadle), alebo (ne)vedomý človek je tak semienkom, z ktorého vyrastie večný kvet, či večný strom.

(Ne)vedomie nieje ničím iným ako prirodzenosť (sebauvedomenie), múdrosť (večne prázdna hlava, myseľ, myšlienky), je tak naplnené minulými životmi.

(Ne)vedomý človek je (ne)vedomým človekom preto, lebo je to individuálne. Stojí si za svojou (ne)vedomosťou z ktorej plynie Nirvána (pokoj, kľud, ticho, mier, jednota, prázdnota). (Ne)vedomý človek, to jest osvietenec.

Nemá žiadne starosti (problémy, utrpenia, trápenia, bolesti). Neprežíva emočné telo bolesti, ale svoje telo a cudzie cíti a pociťuje. Je empatický. Sebauvedomenie je tak zdravíčkom, pretože sme sebauvedomelými, dávame do popredia svoje uvedomenie, nie sebavedomie.

Nepoukazujeme na seba, nekladieme na seba dôraz. Stačí si raz seba uvedomiť a to je všetko. Preto potom keď sebavedomý človek na seba poukazuje napr. smerovníkom Ja Som, plynie z toho tento citát "eGo je semienkom sveta, toto semienko obsahuje celý svet, poviete si Ja Som, a celý svet sa začne okamžite prejavovať". To znamená, že sa nezbavíte tak ľahko okolitých eGo, ktorý sú ničím iným ako škodcami, parazitmi.

Čiže zhrniem to, najlepším východiskom ako vyjsť z hmly, vyjsť z tohto prejaveného sveta plných škodcov a parazitov mysle, myšlienok, emočného tela bolest, je ísť cestou (ne)vedomého človeka a samotného (ne)vedomia.



odkaz na (ne)vedomie:
https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/09/vedomie.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore