Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Investovanie

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Investovanie

Odoslať  Dušan Št 28 máj 2020 - 19:00

Ahoj

Má niekdo skúsenosti s tímto trhom?
Rozmýšlam kým našporím dostatočnú sumu, že by som išiel aj na ostro. Je tam snáď všetko. Od akcí, komodít až po indexi.

Minimálny vklad na ostro je 100€. Len či budem za éčko mať veľa možnosti k obchodu.

Poznám len dve schemy, strategie. Jedna je dvojitý vrch a tá druhá dvojité dno. Pri jednej sa predáva pri druhej nakupuje.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/05/plus-500.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  kimi2028 Pi 29 máj 2020 - 14:15

Je to určite dobrá vec. Mám s tým isté skúsenosti, ale nikdy som neobchodoval za skutočné peniaze. Robil som to viac menej pre zábavu, keď som študoval ešte Financie, bankovníctvo a investovanie. Schvaľujem ti to, budeš sa postupne učiť. Ja by som pridal okrem vzorov investovania aj technickú analýzu. Pri technickej analýze ide všetko skvelo len treba dlhšie čakať na signál ku kúpe akcii, či určiť silu trendu. V zásade ide o jednoduchú vec. Stačí mať stockcharts.com a zvoliť indikátory môžeš také, aké ponúka sám MACD, či RSI. MACD slúži na to, aby si vedel kedy akcie kúpiť alebo predať.

https://trading11.com/rsi-indikator/
https://www.etrading.sk/technicka-analyza/100-indikatory/98-macd-moving-average-convergence-divergence
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  Dušan Pi 29 máj 2020 - 15:36

Dik @kimi2028 za tieto vodítka, odkazy som si prečítal a budem sa musieť do nich hlbšie ponoriť, nakoľko tých pár pojmov musim spracovať. Určite trh treba analyzovať a predvídať
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  kimi2028 So 30 máj 2020 - 8:50

Je to ľahké ja som skúsil nakúpiť 3 akcie, každá po 1 200 dolárov a urobil som za nejakých 16 hodín +26 eur, čo je dosť dobre... Aj keď treba povedať, že som vychytal jednu akciu 22 eur. Snáď budú ešte aj ostatné rásť. Neviem, že prečo ostatné nechcú rásť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  Dušan So 30 máj 2020 - 10:13

Mám taký dojem, že to čo kúpiš a vydeliš stovkou sa bude rovnať zisku.
Napriklad kúpiš za 1200€ - tisicky, tak v priemere by mal byť zisk v desiatkach €

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  kimi2028 So 30 máj 2020 - 11:11

Závisí to aj od ceny za akciu. Pokiaľ vstúpiš do obchodu správne a cena za 1 akciu sa pohybuje cca. 100 dolárov. Tak máš šancu na slušný profit, keďže bude rásť rýchlo. Sumu nevieš nikdy. Zatiaľ, čo jedna akcia za 7 eur bude rásť pomalšie, tak tam nezarobíš veľa. Ceny záležia od toho, kto kedy predáva vtedy ceny klesajú, keď sa nakupuje tak rastú. Treba poznať, kedy je trh byčí a kedy medvedí...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  Dušan So 30 máj 2020 - 13:03

@kimi2028

Pred pár rokmi si mi doporučil stránku so šachovými videami a to Robert a Petr šachy. Okukol som všetko, čo vtedy bolo dostupné, a potom som si na šachové treningy.sk kúpil kompletné kurzy. Vtedy bol zápal do šachov majstrovský, neviem, teraz je to na akomsi útlme nakoľko som sa zlepšil behom pár rokov len o necelých 100 - 200 bodov na ratingu. prví cieľ som tak naplnil a to bodovú hranicu 1650 ELO. Od vtedy akosi len poskakujem okolo tohto ratingu a motivácia je fuč.

Keby som videl výsledky jak online, tak aj real, možno ten zápal by pokračoval ďalej a ja by som musel byť nútení trénovať a zlepšovať sa.
Ziatiaľ sa šachom venujem jedeň deň z cca. 10 dní, celokovo 6 hodín na deň. Dosť ma ukamenúvá množstvo šachového materiálu, kde nevým s čím skorej začať. Mám zakúpených cca. 20 šachových knižôk, ktoreé som doteraz ani poriadne nevyužil. A kompltný turnajový kurz, a tréningové videá na sachovétreningy.sk.

Trénujem len videá od Robert a Petr šachy, mix taktika online, kde by som si za každú vyriešenú taktickú schému dal za úlohu ju pomenovať taktickým úderom...napr. odtažný šach, alebo prekrytie dráhy. Aby som mal tieto schémy v hlave.

Kandidáti na majstra majú v hlave cca. 3000 diagramov, kdež to majster svete až 5000 diageamov.

......

Teraz si mi poslal dva odkazy na trading. Si ma tým nesmierne potešil a ako pozerám na tie stránky, je čo sa učiť. Ponúkajú jak členstvo so vzdelávacími nástrojmi, ako videá, tak aj samotné kurzy...

Pýtam sa seba:
Čo mi dá táto trading vedomosť?
Budem sa nadalej vzdelávať v tomto obore i počas vstupu na trh?
Bude ma trh baviť?
Ako dlho ma trading bude držať?
Dá sa na tomto zarábať z pohodlia domova?
Koľko budem musem vložiť na účet tradingu a ako často?
Koľko času si vyžaduje trading?
Budú úspechy?
Aký sytém financovania tradingu a vzdelávania treba vypracovať?
Kedy kupovať videá a kurzy, a kedy nie?
Na konci mesiaca v tradingu, koľkopercentný výber uskutočným do mojej peňaženky?
Vytvorím si tak dostatočné aktíva?
...
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  kimi2028 So 30 máj 2020 - 16:13

To je super, že si tak dobre sa šachu kedysi venoval. Mal by si sa k tomu zápalu vrátiť. Akoby povedal veľmajster Róbert Cvek dôležité je vydržať. Študovať šachy každý deň a pomaly ísť na svoju vytúženú cestu. To sa stáva veľkému počtu šachistov a spravia tú chybu, že to vzdajú. Pán veľmajster hovoril napr., že poznal veľa hráčov, ktorí to pred kandidáta majstra vzdali, pričom mali na to, ale neverili si. Len dobrým tréningom sa dostaneš na pre teba zaujímavú cifru v ratingu. Máš 20 knižiek nenaštudovaných, tak prejdi si obsah, pospisuj si, čo by si mohol trénovať a hľadaj nejaké zaujímavé témy na tréning. Potom si určí na každý týždeň, že čo budeš robiť. Môžeš si tie knižky aj striedať, aby viac by ťa bavili. Ja napr. teraz idem študovať pešiakové štruktúry. Mám už na to veľmi dobre materiály tak idem do toho. Mám na to jednu knihu, videá Robert a Petr šachy a platené videá od Roberta Cveka.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  Dušan So 30 máj 2020 - 16:44

Najviac ma mrzia otvorenia, zahajenia hry. Tam si musíš vytvoriť systém od ktorého by sa mala hra vyvíjať. A na to potrebuješ to trénovať a zapamatavat si.

Čo mám z toho, že tich otvorení som mal hafo moc a aj som ich vedel naspamäť, ale po čase netrenovania, nememorovania som ich aj zabudol..

ECO kody mi nerobia problém, len varianty do dvadsať ťahov sú pre mňa náročné na udržanie v pamäti.

Veď vsi neviem ani predstaviť, čo len jednu poziciu na šachovnici a ešte k tomu ju v hlave analyzovať.

Mám taký defekt obrazu, pohyb figúrok, vizualizácia pozície na vuac ako tri ťahy mi robí problém. Nakoľko moja vizualizácia nieje nekonečná, končí tretím ťahom. Potom tam to je o trápení a neustálom opakovaní pozície.

S figurkami pohnem na pár ťahov a potom je to kríž. Konečná. Ťažko sa mi s tímto krížom pokračuje.

Pamätám sa keď som si kedysi vedel zvizualizovat všetko priam do nekonečna, bez kríža, bez stopky, bez trapenia.

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  kimi2028 So 30 máj 2020 - 19:51

Otvorenia sú ťažké no. Ja sa snažím ich naučiť do nejakého 12. ťahu a potom sa snažím si zapamätať plány. Jednoducho učím sa boxovať, aby bol úder tvrdý a presný. Väčšinou mi tá znalosť a prevedenie silného plánu stačí. Sú otvorenia, v ktorých sa prevedie správny plán tak je to pre súpera veľmi ťažké. Bol som napr. prekvapený ako sa zmenila hra, keď som začal hrať londýnsky systém a odrazu som prestal prehrávať a to som hral so silnými hráčmi. TOP talenty a jeden skúsenejší hráč nevedeli mi nič urobiť. Síce bolo dosť veľa remíz, ale bolo to zaujímavé. Konečne som našiel, čo mi sedelo. Na e4 s čiernymi by som sa chcel naučiť ruskú hru, čo bude prekvapko pre súpera...

Čo sa týka vizualizácie, tak neviem vizualizovať šachovnicu v hlave. Viem akurát pozerať na figúry, a hľadám čo súper hrozí. U mňa je to zaujímavé, že neprehrávam partie na nejaké do očí bijúce hrubé chyby. Veľmi málo vecí viem spočítať do nejakej veľkej hĺbky, ale akosi mi hra ide od ruky. Unikajú mi len ťažšie obraty, čo nemám šancu vidieť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  Dušan Ne 31 máj 2020 - 13:35

Na akých trhoch ste boli, či hrali demo, i zarabsli?

Ja mám stiahnutu túto apku, a učím sa v demo verzii, je tam aj moznost vstúpiť na trh za reálne peniaze.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Plus500&gl=SK
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Investovanie Empty Re: Investovanie

Odoslať  Dušan Po 1 jún 2020 - 15:20

Investovanie Screen19


Investovanie Screen18

Mám tam pár červených, a najviac ma mrzí ta dvojtisícová strata, inač by som bol behom pár dní v pluse, ale človek sa však účí a ponaučí, všakže.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore