Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  Iacobus Ut 7 apríl 2020 - 23:11

"Nie sme hercami v božej dráme a nikomu nezáleží na nás a na našich dobrých skutkoch, takže nikto neurčuje limity našej moci - napriek tomu sme presvedčení, že naše životy majú zmysel."

Citát hovorí o tom, že kedysi ľudia nemali moc. Moc mali božstvá, ktoré vzývali. Božstvá sa mohli nahnevať o zoslať sucho, chudobu, vojnu, hladomor alebo choroby. Preto bolo potrebné nakloniť si priazeň bohov. Zároveň ľudia verili, že majú zmysel života. Že každý ľudský život má na svete svoje miesto. Že ľudstvo zohráva nejaký kozmický plán, ktorý určil boh, a ľudia v tom pláne zohrávajú dôležitú úlohu. Samozrejme, ľudia verili, že zem je stredom celého vesmíra.

Takto to išlo na svete podľa mňa až zhruba od počiatku Homo sapiens, čo je asi pred pár stovkami tisíc rokov. Väčšina si myslela, že aj zlé veci, sú v božom pláne potrebné, a preto ich rešpektovali a nesnažili sa proti nim vzpierať. Avšak toto celé chápanie sveta sa zmenilo pomerne nedávno. Zistili sme, že vlastnými vynálezmi vieme mať pod kontrolou infekčné choroby, vieme predchádzať vojnám aj hladomorom. Už nehráme žiadne božie divadlo. To znamená, že sme získali moc nad našim osudom. Nie je tu už miesto pre nejaký záhadný boží plán, kde aj zlé veci sú na niečo dobré. Získali sme moc, ale na druhej strane sme prišli o zmysel života.

Môžeme sa teraz cítiť mimoriadne zle, keď už nemáme zmysel života. Ale ja som tomu zisteniu rád. Moc je lepšia ako zmysel. Dá sa konštatovať, že my všetci sme takými malými bohmi. Len ma zaujíma, prečo som sa nenarodil v priebehu tých stoviek tisícov rokov, keď sme verili v boha, ale práve v to jednom tisícročí, kedy sa to ponímanie sveta zmenilo.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  anjelik St 8 apríl 2020 - 9:28

´´Moc je lepšia ako zmysel,,- zlo a dobro, horšie a lepšie sú relatívne pojmy, ako všetko na svete.
Sú to ,,nálepky,, ktoré im pridávaš. Všetko zlo je na niečo dobré. Ani z ,,osvietenia,, nemôžeš vybrať veci nálepkované štítkom ,,zlé,,, pretože by to potom netvorilo jeden celok. Tma a svetlo sú časťami ,,Svetla,,-istej existencie (ktoré slovo žiaľ neviem zasa preložiť, pretože väčšina jazykov používa len jedno pomenovanie na svetlo very unhappy
To, že dávne civilizácie nepoznali svoj pôvod, alebo že kam smerujú, je podľa mňa nereálne. Vedci už vypátrali kopu dôkazov o tom, ako dávne civilizácie vedeli čím sú a kam smerujú, a aké neuveriteľné schopnosti mali. Druhá vec už sú sily súčasnej moci, ktoré celosvetové zverejnenia blokujú. Človek ku svojmu vývoju potrebuje niečo, čo ho blokne. Môžeme tú moc teraz nálepkovať štítkom zlo. Ale bez toho, aby tu pobehovala kopa ľudí ,,blokátorov,, by sa ani ostatní nevedeli vyvíjať.
Ber napr. také kresby z Tassini n´Ajjer. Znázornené 3 sily potrebné k rastu. Istý počiatočný stav, znázornenia zvieraťa s rohmi (napr. koza, jeleň- symbol toho že človek prežije všade, symbol sily, udržania- cirkev z toho urobila symbol Satana why not Smile ..). V počiatočnom stave kresba, ktorá vyzerá ako človek alebo aj zemiak Smile , je spojená s rohmi, je jedno. Potom postupom času sa tieto oddeľujú, zvlásť to niečo čo je ako zemiak-t.j. vec, ktorá uchováva energiu k rastu a zvlásť koza, čo udržuje. Ona symbolizuje nejaký stav, ktorý potrváva, potom však sa stvorenie odváži, a rastie ďalej. A potom už nasleduje vyspelejší druh, niečo, čo sa zrodilo po blokácii, dajme tomu nazvime to novým životom, dieťaťom. Ono na tej kresbe napr má spojenie s vyšším Ja, s bohom, vesmírom... Veľa dávnych vecí symbolizuje tri sily, čo tvorí, čo blokuje, čo udržiava, a potom zasa, čo tvorí...atď. Ber napr. Brahma, Shiva, Vishnu,...Shiva, Brahma...atď. zaujímavé, že skoro všetky dávne civilizácie hlásali ten princíp. Môžem aj ja tu nonstop mrmlať napr na malého šéfa nášho čo je neskutočný kokos hnusný sadistický, a na majiteľov, ale v konečnom dôsledku oni len blokujú, takže donucujú ma k tomu, aby som sa z toho chcela vyslobodiť a aby som sa duševne rozvíjala. Také má v živote každý. Aj moc má a mal každý- povedal aj Ježiš, že je boh. A ľudí čo blokujú v raste, alebo ,,entít,, bude vždy. Či už sa bude volať bársako, vyberie si odpadlíka, vyberie si ľud blokátorov...to už je jedno. Všetko má dobrú a zlú stránku, sú to len názvy. Proti oddeľovaniu a hádkam je veľmi ťažké bojovať, pretože to máme v sebe ako prvú reakciu. Odsudzovanie. Svetlo, tma, dobro, zlo, a kde je to tretie, alebo sú spolu? Verejne nevieme aké schopnosti a techniku mali dávne civilizácie nejako nás odmalička v škole učia blokátori, že prd Smile Že z toho prdu sa vyvinula naša terajšia vraj ,,moderná, vyspelá,, civilizácia... Nech sa hlási ten, ktorému už pri tejto vete v srdci zahorí truc  Wink
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  Iacobus St 8 apríl 2020 - 13:37

@anjelik, ďakujem za názor. Vidím, ze tému máte dobre nastudovanu. Viete vyjadriť celkom komplexný názor na túto otázku.

Je zaujímavé pozrieť sa na toto aj inými očami. Dobro a zlo su relativne pojmy, suhlas. Bude však nasledovať ale. Takže ale nesúhlasím s tým, ze všetko zle je aj dobré. Je to pekná predstava, ze na zlých veciach si viete nájsť aj dobré, urcite to pomaha, ale tak svet nefunguje podľa mňa. Napr. Stará matka je hospitalizovaná. Možno zomrie. Čo na tom bude dobré? Verím však, ze to prežije.

A to, ci su vedecké dôkazy o úžasnom pokroku človeka z minulých dôb, neviem posúdiť, nie som historik. Mne sa do uší nedostali. Boli nájdené krásne architektonické diela dávne egyptskej civilizácie. Určite to bolo na tú dobu pokrokove, ale neviem, ci lietali po vesmíre. To skôr nie. Inak by celé generácie archeológov tajili, ze objavili vesmírne lode. Skôr mám za to, ze verili, ze chrobák skarabeus tlačí po oblohe slnko. To je to, ze nemali moc, len ju prisudzovali nejakým bozstvam. Nevedeli si to inak predstaviť.

Dnes to tak nie je, vieme celkom dobre pochopiť prírodné javy. Preto nepotrebujeme božstvo. Stali sme sa bohmi.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  anjelik Št 9 apríl 2020 - 9:36

To je mi ľúto Kubko. Ako sa má teraz? Dúfam, že prídu na to čo jej je, a že jej bude lepšie.

A možno dávnejšie ešte vedeli, že k tomu, aby vedomie cestovalo vo vesmíre, nemusí sa napchať do nejakého stroja. Hej, môžme si tlieskať. Analyzujeme to čo vidíme, a pri tom ešte ani seba nevieme definovať, že čo to vlastne je že človek
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Uhlík vs. silikón

Odoslať  Iacobus Pi 17 apríl 2020 - 23:06

Skôr, než si niekto uvedomí, čo sa deje, vytvoríme umelú inteligenciu, ktorá ovládne planétu, eliminuje ľudskú rasu a spustí misiu na dobytie celého vesmíru. Veď to je predsa božská misia ľudstva.

Organizmy sú algoritmy. Každý živočích je súhrn organických algoritmov formovaných prírodným výberom po milióny rokov evolúcie. Dnes už existujú aj anorganické algoritmy. Nie je dôvod domnievať sa, že organické algoritmy urobia veci, ktoré anorganické algoritmy nikdy nebudú schopné prekonať. Záleží na tom, či sa algoritmy prejavujú v uhlíku alebo silikóne?

Ľudia sú hybnou silou ekonomiky. Súčasná filozofia považuje každého jednotlivca za individualitu, ktorej prislúcha ochrana jej práv, právo voliť a jedinečnosť, originalita. Každý prežíva emócie, vníma interakcie s ľuďmi, tvorí hodnotu, či už ekonomickú, umeleckú alebo vedeckú. Ale je to udržateľný postoj?

Technologický pokrok zníži ekonomickú užitočnosť ľudí. Programy sa môžu uplatniť v diagnostike chorôb a nahradia tým lekárov. To platí aj pre lekárnikov. Jeden robot môže v sekunde skontrolovať interakcie predpísaných liečiv, kontraindikácie a pritom môže mať v každom okamihu prístup k najnovším vedeckým výskumom. Riziko, že sa robot pomýli a vydá nesprávny liek je mizivá v porovnaní s ľudským faktorom. A takto by som mohol vymenovať väčšinu profesií, ktoré môžu nahradiť umelé algoritmy.

Ľudská sila sa skladá z dvoch zložiek - fyzická a kognitívna. Už v priemyselnej revolúcii sa ukázalo, že stroje môžu človeka nahradiť po fyzickej stránke. Spočiatku sa zdalo, že to prinesie nezamestnanosť a zníženie životnej úrovne pracujúcich. Avšak nestalo sa tak, životná úroveň sa stále zvyšuje.

Dlho sme si mysleli, že inteligenčnú zložku nedokáže prekonať žiaden počítač. Opak je pravdou. Už v roku 1996 porazil počítač od IBM svetového majstra šachu. Existujú programy, ktoré sa dokážu učiť a prinášať nové stratégie. Zdá sa, že ani kognitívne nie sme lepší ako silikónové algoritmy.

Hovorí sa, že kreativita je tá zložka, ktorá chýba počítačom a majú ju len ľudia. Nezdá sa, že by počítače získavali vedomie a začínali prežívať emócie a pocity. Dnešné počítače si o nič väčšmi neuvedomujú vlastné ja než ich prototypy z päťdesiatych rokov. Čo je dôležitejšie, inteligencia, rýchlosť analýzy, uplatnenie vzorcov, v ktorej nás predčia počítače, alebo vedomie? Keď nás počítače nahradia aj v prácach vyžadujúcich inteligenciu, budu sa ľudstvo hromadne venovať umeniu?

Vedomé zážitky taxikára sú bohatšie ako auta bez vodiča. Taxikár môže pri jazde počúvať hudbu, môže žasnúť pri sledovaní nočnej oblohy a tak ďalej. Ale systém toto všetko od taxikára nepotrebuje. Systém potrebuje, aby auto previezlo cestujúceho zo štartu do cieľa. Autonómne auto to čoskoro bude vedieť lacnejšie a bezpečnejšie ako ľudskí vodiči. V priemyselnej revolúcii nahradili autá kone. Tento osud čaká aj vodičov a mnohých ďalších zamestnancov.

Postupne, ako do myslenia človeka vstupovali intersubjektívne entity (božstvá, korporácie, národy), bolo potrebné vytvoriť pojem právnické osoby. Právnické osoby sú teda firmy, spoločnosti, ktorým tiež prislúcha právna ochrana, podobne ako fyzickým osobám. Je možné, aby sa nositeľmi takejto ochrany stali aj silikónové algoritmy? Keď sa na to pozrieme z mikroskopického hľadiska, ako som už v úvode naznačil, nie je veľký rozdiel medzi týmito druhmi algoritmov. A ktovie, možno aj silikónové algoritmy začnú mať časom vedomie, možno začnú cítiť emócie. Aká bude potom hranica medzi živým a neživým? Je stále na mieste názor, že každý človek je individualita? V narastajúcej sile silikónov pôjde človek do úzadia. Už nebude môcť, čo hovoriť do kreativity a vôbec nie do inteligenčných otázok.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  Iacobus So 18 apríl 2020 - 14:07

Aj naprogramovanie systému so zdanlivo neškodným cieľom sa môže vypomstiť.

Do 18. storočia prevažná väčšina ľudí pracovala v poľnohospodárstve a len nepatrná menšina v priemysle a službách. Po priemyselnej revolúcii ľudia v rozvinutých krajinách opustili polia. Dnes len malý zlomok ľudí pracuje v poľnohospodárstve, omnoho viac má uplatnenie v službách.

Čo budeme robiť, ak sa algoritmy budú učiť a nahradia lekárov, lekárnikov, čašníkov, taxikárov? Nevieme, ako bude vyzerať pracovný trh o sto rokov. Je dosť možné, že nás v práci nahradia slikónové algoritmy. Ako sa zamestnáme? Budeme všetci dizajnéri webových stránok a programátori? Už teraz nevieme, čo máme učiť deti. Väčšina z toho, čo sa v škole naučia, bude o niekoľko desaťročí irelevantné, lebo všetky vedomosti budú mať počítače, ktoré s nimi budú vedieť pracovať oveľa rýchlejšie a flexibilnejšie než ľudia.

Jediný spôsob, aby ľudia ostali stále v hre, je, že sa budú učiť novým veciam priebežne celý život a budú sa neustále adaptovať na nové prostredie. Budeme to vedieť všetci robiť? Možno nebude potrebné robiť nič. Predpokladá sa, že dostatok obživy zabezpečia nové silikónové algoritmy. Staneme sa neužitočnou masou? Ľudia ale potrebujú nejakú činnosť. Čo budú celé dni robiť? Naozaj hrozí, že zažijeme degradáciu ľudstva, už nebudeme potrební na tomto svete.

Niektorí si myslia a varujú, že takúto degradáciu ľudstvo nezažije, pretože hneď ako umelá inteligencia prekoná tú ľudskú, môže ľudstvo vyhubiť. Urobí to zo strachu, že sa ju ľudstvo pokúsi vypnúť len preto, aby nejestvoval nikto lepší ako človek. Človek je od počiatku vykorisťovateľ, ak vytvoríme umelú inteligenciu na náš obraz, určite sa nás pokúsi vyhubiť. Čo ak vytvoríme inú umelú inteligenciu, ktorá bude empatická, vľúdna a dobrosrdečná? V tom prípade by sme nemuseli prísť o život, žili by sme v harmónii.

Ja si myslím, že nie sme ohľaduplní voči ostatným ľuďom, voči prírode, voči zvieratám. A predpokladám, že toto sa nám stane osudným. Nie preto, lebo sa na to už nemôže dívať boh a zasiahne. Ale preto, lebo naše vlastné výtvory nás pohltia za našu chamtivosť.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  Iacobus So 2 máj 2020 - 20:05

Dnes sa vo vedách obvykle hovorí o duši ako o činnosti nervové a mozgové, ktoré je možné empiricky skúmať.

V rôznych filozofiách a náboženstvách nachádzame najrôznejšie definície čo ponímania tohoto slova. Je to niečo mystické. Nechcem sa venovať filozofickým a náboženským názorom. Lebo sa do tejto problematiky nerozumiem. Možno by ma mohol niekto doplniť. Myslím, že filozofiu má rád @anjelik, @Matej, @antifajny. Ale určite aj iní nemenovaní. Tešil by som sa, keby sa niekto vjydril.

Ja sa pokúsim len logicky vyvodiť, či duša vôbec existuje. Tak pripusťme možnosť, že takáto mystická nadpozemskosť existuje v každom z nás. Existuje alebo existovala ale aj v iných druhoch rodu Homo? To sú len vývojové predstupne človeka dnešného typu, ktoré sa nezachovali. Taký Homo habilis, Homo erectus, či Homo neandertalensis možno mali tiež duše. Boli nám dosť podobní. Aj po genetickej stránke, aj po fyziologickej.

Takto môžeme pokračovať cez šimpanzov, psov, mačiek... Niekto by pripustil, že aj zvieratá majú dušu. V poriadku, beriem. Ale čo jednoduchšie eukaryotické organizmy? Ako kvasinky, plesne, nálevníky. Tam už asi nikto neverí, že by mohli mať dušu. Ja sa ale pýtam, kde je tá hranica, ktorý organizmus už dušu má a ktorý ju ešte nemá. Darwin nás učil o evolúcii. To po postupný proces. Nie náhly. Kde je potom hranica?

Samozrejme, existujú aj nižšie prokaryotické organizmy, ako baktérie. A čo nebunkové organizmy - vírusy. Dnes sú známe aj infekčné bielkoviny prióny. Alebo autoreplikačné systémy nukleových kyselín. Priznám sa, že prichádzam na to, že ani neviem, kde začína život, nie ešte to, kde začína duša.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  Dušan So 2 máj 2020 - 20:45

Ja som sa dočítal takéto veci.

Boh je vraj nie Bytosť a je to údajne číra prázdnota a ničota. Vraj je aj ako neprejavené, individualista, je jeden Bod v nepriestore. Avšak že, na to, aby sme vraj potrebovali priestor, potrebujeme dva body a viac. V tom prípade ide potom o prejavené, eGo, myseľ a nie o Boha. Údajne Bytie (myseľ Boha, duch, duša...) je semienkom, z ktorého môže vyrásť strom, kvet... NeBytie sa nachádza všade aj v samotnom Bytí. Vraj neBytie je nekonečný proces, nekonečné poznanie, teda pravda samotná je toto.

Nebytie je laicky vraj trancendovanie - nekonečné rozpúštanie, rozplývanie, mazanie eGa a nekonečná transformácia mysle - jej premena. Za to Bytie je zase niečo ako prázdne zrkadlo. Nieje ho vidieť, iba cítiť. Preto každý strom, kvet, vták, živočích má pocity. Cíti vraj prítomnosť objektu. A podľa toho sa aj kvet správa. Napr. rýchlejšie a krajšie rastie ako ten druhý.

Či sa duch, duša dá vedecky dokázať? Môže, ale to bude len falošná nálepka, smerovník, či vodítko. Takým napr. je duša po smrti. Má vraj svoj domov. Život medzi (po) živote.

Duch a duša je vraj naše vedomie a podvedomie...Je to údajne tichý pozorovateľ. Samotné ticho. Myseľ Boha, vraj jest ticho. Opakom eGa je Bytie. Opakom mysle je samotné ticho - nemyseľ.

Človek keď umiera, údajne umiera s ním aj myseľ, eGo a telo. To, čo si duch, či duša poneháva je vedomie..Bytie a neBytie.

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  Dušan So 2 máj 2020 - 21:55

Prečo ľudia chodia do kostola? Prečo uznávaju ako také náboženstvo? Pretože, ľudia majú udajne tendenciu niekam patriť, do davu, do spoločnosti. Vraj keď sa cítia o samote, prázdni vo vnútri, chodia sa modliť k Bohu a i ku krížu. Ale tento Boh nieje nič iné, ako imanigárna tichá predstava, Bytosť, ktorá nič nerobí, nekoná a nereaguje.

Ľudia chodia do kostolov len kvoli tomu, že sú udajne nevedomí, majú strach s prázdnoty a ničoty v sebom samom. Je to vraj nekonečná otázka ducha a duše. Sú nevedomky nevediaci a nepoznaný. Modlia sa nepriamo k Bohu. A budú ich modlitby vyslišané?. To záleží od modlitby.

Poviem vám jeden príbeh, čo poznám.
Údajne Boh, keď stvoril svet, prírodu a ľúdí, začali k nemu chodiť miliarda ľudí a vypytovali sa, prečo nespravil tam to a toto. A tak Boh nestíhal a nemal čas naplniť všetky modlitby veriacich. Pýtal sa svojich stúpencov, čo mám robiť? Boh sa tak ukryl v horách, ale ani tam nenašiel pokoj.

Tak sa vybral na najvyššiu horu sveta a tam sa usídlil, ale i tam ho ľudia našli. A tak údajne Boh aby mal aj pokoj, a aj aby vyslišal prosby a modlitby k nemu všetkých veriacich, sa pri konzultácii so svojima stúpencami ukryl v človeku, v ľudskom tele.

Čo je pravá modlitba? Údajne je to komunikácia s podvedomím. To sa nachádza na zadnom mozgu a jeho centrála podvedomia na hrudníku.

Poviem ďalší príbeh ako funguje komunikácia, modlitba s podvedomím.
Kapitán (vedomie, šéf, objektívny duch) ľode, vydá posátke (podvedomie, podriadení, tím spoločníkov..., subjektívný duch) rozkazy a tá ho začne bez zapojenia mysle napĺnať.
Ľod (vaše ľudské telo) sa začne hýbať po vode k vytúženému cieľu.

Čiže údajne nemusíte chodiť do kostola aby ste mali ako taký kontakt s Božstvom, postačí vám udajne viera v podvedomie. V tím spoločníkov...ktorý bez rozmysle napĺnajú rozkazy. A vraj takáto komunikaácia s podvedomím funguje. Je to len otázka vieri a sugescie.

Údajne:
Politici sú tu na to, aby riadil vaše telo??
Kňazi sú tu zase od toho, aby riadili vašu dušu??
Vy ste tu od toho, aby ste poznali pravdu!!!
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia Empty Re: Náboženstvo menom humanizmus alebo filozofia tretieho tisícročia

Odoslať  Iacobus So 2 máj 2020 - 22:04

@antifajny,

naozaj veľmi zaujímavé.

Nemýlil som sa, keď som si myslel, že máte na túto tému konštruktívny názor.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics
» Blog

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore