Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Empty Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Odoslať  fifik za Po 16 marec 2020 - 2:02

Zdravím Vás nakoľko musím dlhšie sedieť doma keď sme v karanténe Smile) Preto že všetko zlé je na niečo dobré tak keď už je tu ten vírus a trhy, burzy, akcie, komodity,...... všetko padá na hodnote a nakúpiť lacnejšie. Ako to vidíte vy investujete alebo sa chystáte niekde zhodnotiť svoje úspory? Ja napríklad mám fyzicky niekoľko zlatých tehličiek tj. investičné zlato a aj striebro ďalej dlhopisový fond a podielové fondy v banke a premýšľam niečom ďalšom investovaní do akcii.
Ak niekto sa venuje podobným veciam alebo aspoň ho to zaujíma rád pokecám. Ja si myslím keď človek zapodieva myseľ hocičím v tejto zlej dobe treba z toho vyťažiť. Ja rád čítam rôzne články a fóra, človek nemyslí na hlúposti a ešte sa niečo dozvie Smile
fifik
fifik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 15.02.2016
Vek : 31
Bydlisko Bydlisko : orava CITY

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.8
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: orfiril long 500 mg abilifi 10 mg

Návrat hore Goto down

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Empty Re: Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Odoslať  anjelik za Po 16 marec 2020 - 13:20

Finančne, do zlata väčšiu časť, do striebra menšiu zo sumy. Až dosiahne striebro 1/2 hodnoty zlata, zameniť to striebro na zlato, lebo potom zasa klesne, t.j. ostane viacej zlata s vyššou hodnotou.
P.S: fuj to ,,vyťažiť,,je v kontexte vírusu hnusné slovo Crying or Very sad . By som budúce opatrenia nazvala skôr záchranou vlastného majetku. Rozhodne na bitcoiny a elektronické meny sa treba vykašľať, rachne elektrina a pôjdu pá pá...
Ľudsky: Do ľudských kontaktov treba investovať, a to s čím viac dobrými ľuďmi a kamarátmi!!! V konečnom dôsledku o jedlo sa dobrí ľudia podelia...hádam. Osobne ja budem stavať len na kontakty, lebo som pracujúca chudoba laughing
anjelik
anjelik
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 262
Reputácia Reputácia : 89
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

Návrat hore Goto down

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Empty Re: Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Odoslať  Matej za Ut 24 marec 2020 - 17:37

@fifik napísal:... Preto že všetko zlé je na niečo dobré tak keď už je tu ten vírus a trhy, burzy, akcie, komodity,...... všetko padá na hodnote a nakúpiť lacnejšie. Ako to vidíte vy investujete alebo sa chystáte niekde zhodnotiť svoje úspory?

Ako zaujímavá príležitosť sa naskytuje v súčasnosti pád českej koruny. Všimol som si, že kvôli epidémii a zavedeným opatreniam v ČR česká koruna výrazne oslabila, a to od 1. marca (25,50 Kč za euro) na dnešných 27,70 Kč za euro. A oslabuje naďalej.

Ak by sme nakúpili nejaký obnos českých korún, dajme tomu 1000 Kč, tak po kríze, keď koruna opäť posilní naspäť, by sme dosiahli určitý zisk:
- 1000 Kč kúpime teraz za 36,10 eura
- po kríze pri kurze 25,50 Kč/eur by sme premenili na eurá a získali by sme 39,20 eura --> čistý zisk: 3,10 eur

Samozrejme pri väčších nákupoch meny by bol zisk adekvátne významnejší.

Osobne sa do toho púšťať nejdem, ale napadlo mi to ako jedna z príležitostí, ktoré si možno mal, Fifik, na mysli v tejto téme. Very Happy

Tornado

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Sun11
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4673
Reputácia Reputácia : 615
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (600 mg), Spitomin (10 mg)

https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.