Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Empty Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Odoslať  fifik Po 16 marec 2020 - 2:02

Zdravím Vás nakoľko musím dlhšie sedieť doma keď sme v karanténe Smile) Preto že všetko zlé je na niečo dobré tak keď už je tu ten vírus a trhy, burzy, akcie, komodity,...... všetko padá na hodnote a nakúpiť lacnejšie. Ako to vidíte vy investujete alebo sa chystáte niekde zhodnotiť svoje úspory? Ja napríklad mám fyzicky niekoľko zlatých tehličiek tj. investičné zlato a aj striebro ďalej dlhopisový fond a podielové fondy v banke a premýšľam niečom ďalšom investovaní do akcii.
Ak niekto sa venuje podobným veciam alebo aspoň ho to zaujíma rád pokecám. Ja si myslím keď človek zapodieva myseľ hocičím v tejto zlej dobe treba z toho vyťažiť. Ja rád čítam rôzne články a fóra, človek nemyslí na hlúposti a ešte sa niečo dozvie Smile
fifik
fifik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 9
Dátum registrácie : 15.02.2016
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : orava CITY

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.8
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: orfiril long 500 mg abilifi 10 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Empty Re: Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Odoslať  anjelik Po 16 marec 2020 - 13:20

Finančne, do zlata väčšiu časť, do striebra menšiu zo sumy. Až dosiahne striebro 1/2 hodnoty zlata, zameniť to striebro na zlato, lebo potom zasa klesne, t.j. ostane viacej zlata s vyššou hodnotou.
P.S: fuj to ,,vyťažiť,,je v kontexte vírusu hnusné slovo Crying or Very sad . By som budúce opatrenia nazvala skôr záchranou vlastného majetku. Rozhodne na bitcoiny a elektronické meny sa treba vykašľať, rachne elektrina a pôjdu pá pá...
Ľudsky: Do ľudských kontaktov treba investovať, a to s čím viac dobrými ľuďmi a kamarátmi!!! V konečnom dôsledku o jedlo sa dobrí ľudia podelia...hádam. Osobne ja budem stavať len na kontakty, lebo som pracujúca chudoba laughing
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Empty Re: Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Odoslať  Matej Ut 24 marec 2020 - 17:37

fifik napísal:... Preto že všetko zlé je na niečo dobré tak keď už je tu ten vírus a trhy, burzy, akcie, komodity,...... všetko padá na hodnote a nakúpiť lacnejšie. Ako to vidíte vy investujete alebo sa chystáte niekde zhodnotiť svoje úspory?

Ako zaujímavá príležitosť sa naskytuje v súčasnosti pád českej koruny. Všimol som si, že kvôli epidémii a zavedeným opatreniam v ČR česká koruna výrazne oslabila, a to od 1. marca (25,50 Kč za euro) na dnešných 27,70 Kč za euro. A oslabuje naďalej.

Ak by sme nakúpili nejaký obnos českých korún, dajme tomu 1000 Kč, tak po kríze, keď koruna opäť posilní naspäť, by sme dosiahli určitý zisk:
- 1000 Kč kúpime teraz za 36,10 eura
- po kríze pri kurze 25,50 Kč/eur by sme premenili na eurá a získali by sme 39,20 eura --> čistý zisk: 3,10 eur

Samozrejme pri väčších nákupoch meny by bol zisk adekvátne významnejší.

Osobne sa do toho púšťať nejdem, ale napadlo mi to ako jedna z príležitostí, ktoré si možno mal, Fifik, na mysli v tejto téme. Very Happy

Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť  Empty Re: Korona vírus ako z toho vytažiť kde investovať hotovosť

Odoslať  Dušan St 30 december 2020 - 20:15

(Ne)viem, no mne tu chýbajú nejaké podrobnejšie informácie o tej vakcíne, čo z toho, že sa zdravotný personál, dal ihneď zaočkovať, mne to pripadá ako (ne)žiadúce, (ne) potrebné.

https://bratislavskykraj.sk/proti-virusu-covid-19-sa-zacalo-ockovat-vakcina-bude-dostupna-skor-ako-sme-cakali/?fbclid=IwAR0OemrrDvmehycCrJJirVVdtjrqWqGqufFAfMzt-EFPhAFNuSQOgJt9WZo
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore