Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zväz zdravotne postihnutých

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zväz zdravotne postihnutých Empty Zväz zdravotne postihnutých

Odoslať  kimi2028 Po 24 február 2020 - 14:35

Je niekto tu registrovaný na Zväze zdravotne postihnutých? Ak áno, ako to prebieha? Koľko eur za registráciu je nutné si pripraviť? Pýtam sa preto, že uvažujem o tom, že by som sa stal členom. Neviem, či by ma prijali s duševnou chorobou, ale raz za čas by ma nejaká tá zaujímavá akcia potešila.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zväz zdravotne postihnutých Empty Re: Zväz zdravotne postihnutých

Odoslať  regina Ut 25 február 2020 - 19:51

Ahoj kimi,

nie som registrovaná v žiadnom Zväze zdravotne postihnutých, som len držiteľkou preukazu ŤZP. Čo sa týka tých akcií, tak existujú rôzne občianske združenia, ktoré združujú práve duševne chorých a organizujú pre nich rôzne aktivity. Hlavne v Bratislave je tých akcii viac. Aj Liga pre duševné zdravie je teraz aktívnejšia a organizuje rozne veci, napr. premietanie filmov a diskusiami, na ktorách sa zúčastňuju aj psychiatri či psychologovia.
V Bratislave tak funguje Združenie Sofia a Psychiatria nie je na hlavu, v Považskej Bystrici OZ Zdravá duša, v Prievidzi OZ Šťastie si ty ... a iste i ďalšie, o ktorých neviem. Pokiaľ viem najhoršie je to na západnom Slovensku, keď neberieme do úvahy Bratislavu.
Neviem ako je to napr. s Jednotou dochodcov Slovenska, či aj tam sa nemôžu invalidný dochodcovia registrovať.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zväz zdravotne postihnutých Empty Re: Zväz zdravotne postihnutých

Odoslať  kimi2028 Pi 28 február 2020 - 16:25

Tak veľa možností nie je a fakt už len vyskúšať ten Zväz zdravotne postihnutých, alebo tu Jednotu dôchodcov. V tej Jednote dôchodcov budú zrejme len seniori. Máme v mojom meste ešte jedno občianske združenie, ale tam sa chodí do neho každý deň, čo ma veľmi neláka a ani nedá sa to asi. Chodím momentálne na stacionár. Škoda, že na stacionári sa nerobia žiadne akcie. Nejaký ten menší výlet, či športové podujatie by nezaškodilo raz za čas.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore