Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Diagnoza

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Diagnoza - Stránka 2 Empty Re: Diagnoza

Odoslať  kimi2028 Pi 28 máj 2021 - 17:17

Ahoj @relouth nie je to málo, ale ani veľa. Na to, že zaradili ťa medzi ťažšie stavy tak si dostal najmenej, čo si mohol... Neviem podľa čoho to posudzujú, ale asi videl nejakú možnosť uplatnenia u teba. Mňa už posúdili 2x nad 70%. Tak ja nie som šikovný, mám veľa handicapov. Pre mňa práca nie je. To uznal aj posudkový lekár, keď som sa bavil s ním nezáväzne na tú tému pri posudkovej komisii. Tiež nevedel, že kde by som mohol pracovať, keďže na manuálnu prácu som poleno (genetika nepustí) a na to aby som sa živil hlavou tak nemám.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Diagnoza - Stránka 2 Empty Re: Diagnoza

Odoslať  vrana Ne 27 február 2022 - 15:36

Diagnóza 01 - Hlasy a slová ako trpiace bytosti

Ahoj

Je to už 20 rok, čo na svetlo sveta vstúpila zo mňa čistá duša moja, potom, ako Som ju vyvolal a zjavil sa mi tam spolu s ňou aj môj dedko. V priebehu nasledujúcich dní prebiehal (roz)pad mysle, (roz)pad vedomia, (roz)pad percepcie, (roz)pad tela...

Otázka znie prečo? Aby sa duša moja, vďaka tímto (roz)padom začala (roz)víjať, (seba)zdokonalovať? Kde jej úlohou bolo a je získať odo mňa veškerú skúsenosť, zážitok, charakter, vlastnosť, schopnosť, zručnosť, vedomosť, múdrosť, stavy..., získať tak čisté (roz)vinuté nadobnuté hlboké vedomie? Aby si ich po smrti hrubého tela mohla zobrať späť domov? Do duchovného posmrtného života pred/medzi/po živote? Do Nirvány so zotrvaním v duchovnom posmrtnom živote...? Aby tam disponovala s pokročilým štádiom duchovného vedomia? Aby toto bolo jej prvé a posledné zrodenie?

V tom období prebiehal (roz)pad. Diali sa kadejaké psycho veci, javy, ktoré doteraz ovplyvňujú, riadia a ovládajú trpiace sa bytosti. A samozrejme, že Som na ne reagoval a prejavoval sa tak, ako Som činil. Priviedli ma na (psy)chiatriu, a nemocnicu, ktorú Som pravidelne navštevoval na jar, každý rok do roku 2018.

Do vtedy Som si musel prejsť veškerími (u)trpeniami, ako psychózy, bludy, halucinácie, velikášstvo, (ne)spavosť, strach..., boj o vlastný názorový systém, boj s hlasami a slovami a najmä boj so svojou hlúposťou, (ne)rozvinutou múdrosťou, inteligenciou.

Ten (roz)pad je niečo ako rubiková kocka, ktorá sa dá zložiť aj rozložiť. Sú v nej myšlienky, predstavy... od duše mojej a aj moje myšlienky. Spolu tvoria akýsi základ diagnózy, ktorý sa (ne)dá zmeniť, opraviť. Je to ako (u)križovaná myseľ, predstava, pamäť, s ktoríma sa (ne)dá pohnúť, trancendovať a transformovať ich.

Popri tom sa naskytla otázka, kam s dušou mojou? Voľne, slobodne a viditeľne poletovať v mojom okolí, spoločnosti ľudí, verejnosti, to by (ne)bolo (za)dobre. A tak sa Boh ukryl v mojej mysli, ktorú Som rozdelil na čistú a (ne)čistú.

Ale jednotná, či jedinečná myseľ, vedomie, vnímanie, telo... by mali byť tie (ne)pohyblivé. Prečo potom táto (ne)čistá myseľ je pohyblivá, to znamená, že vibruje, vznáša sa, je na moment pohnutá...? Táto (ne)čistá myseľ sa mi javí ako druhý, rozdvojený (u)vedomujúci zdroj, energia, sila, napätie, odpor..., ktorá tak povediac dýcha a naberá na vedomí.

Ozaj platí pravidlo, že čo je stvorené na minimálnej úrovni duchovnej pokročilosti, minimálnej vôle, to sa (ne)dá zničiť? Musíme byť jednotní, aby sme boli stvoriteľmi a zároveň ničiteľmi?

Ako potom sa dostať do jednoty so sebou samým? To znamená, zo všetkými zložkami psychického obsahu!? To máme celý život meditovať, dýchať pránu, kontemplovat, modliť sa? (Roz)víjať do svojej smrti svoju inteligenciu!? Robiť čistoty? Prehlbovať svoje (seba)uvedomenie!?

Je tu (ne)čistá duša od toho, aby mi (ne)ustále kládla otázky a dávala aj odpovede? Aby mi dávala životné lekcie, ktoré musím ešte poriešiť v tomto živote? Je tu od toho, aby mi ukazovala smer a cestu k vysnívanému cieľu?

Ďalšia otázka znie, čo je čistota a čo (ne)čistota!? (Ne)čistoty sú ovplyvňované, ovládané a riadené diagnózou. (Ne)čistotamy sú tu tak (Ne)správny duchovný postoj, (Ne)správny spôsob života, (Ne)správny náhľad, (Ne)správny prítomný oKamih, (Ne)správne myslenie, (Ne)správne dýchanie, (Ne)správne konanie, (Ne)správne živobytie, (Ne)správne úsilie, (Ne)správne vedomie, (Ne)správna reč, (Ne)správna bdelosť, (Ne)správna empatia, (Ne)správna meditácia, (Ne)správna kontemplácia, (Ne)správna modlitba... Takto Som žil (ne)vedome v (ne)čistotách dlhých 20 rokov od diagnózy.

A tak všetko negatívne, pesimistické, skreslené, iluzórne, (ne)reálne, (ne)skutočné prináleží (ne)čistej duše, a čistej duše mojej, opak.

Prečo trpiace bytosti? Prostredníctvom (ne)čistej duše tieto bytosti, aj ona sama trpia. Robia si starosti, problémy, (u)trpenia, trápenia, bolesti. (Ne)čistá duša podáva svetu eCHo, má tendenciu (para)frázovat všetko to (ne)pochopené, čo začuje. Čoho následkom je (u)trpenie bytostí.

Otázka znie, prečo to je také aké je? Prečo trpíme? Je to mojou reakciou na tú dobu. Zareagoval Som tak, ako Som zareagoval. Celá táto reakcia v podobe myšlienok, predstáv a pocitov sa vlečie až do dnes.

Ďalšia otázka znie, kým myslím tie bytosti? Sú to hovoriace a mysliaci bytosti, hlasy a slová z vedľajšieho interiéru, či exteriériu, kam (ne)čistej duše siaha sluch. Tak isto je to bytosť v mojej hlave, ako práve táto (ne)čistá duša.

(Ne)stále tu dochádza ku slovným, myšlienkových a pocitovým konfliktom medzi hlasmi a slovami verzus (ne)čistá duša a (ne)čisté telo. Čoho následkom sú reakcie a prejavy v podobe (ne)spokojnosti, (ne)vedomosti, frustrácie...

Rozpadom je tu nálepkovanie a škatuľkovanie... ID, eGa, (super)eGa, teda (ne)čistej duše. A zároveň (pre)žívanie emočneho tela bolesti, pri ktorom sa prežívajú (ne)príjemne pocity a city po tele. Hlasy a slová chcú (nad)viazať kontakt, spojenie s týmto typom osobnosti, čo ja nie Som.

Diagnózou je tu tak večne zoskladaná rubiková kocka, ktorá sa (ne)chce dať zmeniť a upraviť. Obsahuje jak moje nečisté myšlienky na tú dobu, tak aj myšlienky (ne)čistej duše.

Čo mám na mysli tým nečisté, ukrižované myšlienky, predstavy...? Boli reakciou na ovplyvňujúce, ovládajúce a riadiace psycho javy a hlasy a slová. Tak ako Som vtedy zareagoval, prejavil sa, tak sa aj stalo a deje do dnes. Reagoval Som nečisto.

Na záver len toľko, že ako (ne)čistý sa prežívam pri cudzích myšlienkach, pri cudzom vedomí, pri hlasoch a slovách. Ako čistý sa cítim pri svojich myšlienkách, pri svojom vedomí, pri tichu.

Ako (ne)čistý sa prežívam v spoločnosti ľudí a verejnosti, a ako čistý sa cítim sám o samote.

vrana
Nedeľa 12:39 2022



avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore