Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Pôst

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pôst Empty Pôst

Odoslať  Dušan St 13 november 2019 - 19:50

Pôst sa chápe ako dlhodobé, či krátkodobé zdržiavanie sa pôžitkov najmä mäsa pred sviatkami. V Judaizme je to pokánie, v Budhizme sebazaprenie sa, v mnohých náboženstvách podobne.

Zmyslom, posolstvom tíchto zrieknutí sa luxusných pôžitkov, je očistiť telo a myseľ a poslať do vesmíru vzkaz, spätnú väzbu, ktorá sa vráti na nás všetkých mnohonásobne s liečivím úcinkom, systémom ako zdravým návykom.

Kvoli svojmu zdraviu som už v minulosti sa pokúšal o pôst každý druhý deň, ale parazitmus nado mnou vždy víťazil.
Rozhodol som sa, že z nezdravím budem bojovať, až sa pôsť nestane opakom, teda dobrým návykom. Podľa mňa to ide, chce to pevnú vôľu a kontrolu nad jednotlivými parazitmi.

Zo sedem dní v týždni, by som chcel dva dni sa pôstit.
A čoho sa chcem zriecť?

Nikotín - Mojou prvou úlohou bude sledovať, kontrolovať tohto parazita (Monštrum - fajčiar), a odolovávať jeho pokušeniam. Budem musieť sledovať jak svoje chute, pocity tak aj myseľ. Ak sa mi podarí tieto dva dni v týždni zvíťaziť nad tímto parazitom, budem rád a cítiť sa o mnoho lepšie jak po finančnej stránke, tak aj po zdravej stránke. Ide o pľúca a financie.

Kofeín - Druhou úlohou bude sledovať a kontrolovať parazita (Monštrum - kávičkár). Ide o krvný tlak a nezádychavanie sa.

Potraviny - Tretou úlohou je zvíťaziť nad parazitom (Veľký pupkáč). Tu mi ide o šetrenie tráviaceho systému a redukcia hnotnosti.

Čiže zhrniem to:
Cieľ je nasledovný - zvíťaziť nad tímato parazitmi, povzniesť sa ponad nich...a ovládnut ich pokušenia.

Držte mi palce, lebo tích diagnoz, čo sa mi nakopili na papieri, nie sú tam len tak vypísané.
Budem prebiežne informovať o výsledkoch. Snád nejaké budú. Je tu motivácia a to poraziť parazita, ovládnuť ho, mať nad ným kontrlolu, a samotné "HURÁ, ZVÍŤAZIL SOM NAD PARAZITOM, SOM SLOBODNÝ A PREŽÍVAM OSVIETENIE!!!"
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pôst Empty Re: Pôst

Odoslať  Iacobus St 20 november 2019 - 12:00

Veľmi vás chvalim za takýto krok. Máte odo mna palec hore. Je pozitívne, ze myslíte na svoje zdravie a chcete sa takto zbaviť niektorých škodlivých aspektov životosprávy. Určite to bude mať osoh a prejaví sa to aj na vašom zdraví. Hlavne chvalim ztieknutie sa cigariet. To by bolo som chcel aj ja. Priemerné každý druhý deň si poviem, ze už nebudem fajčiť. Ale vydrží mi to tak pol dňa a potom znova začnem. Veľmi ma mrzí, ze mám taku slabú vôľu. Ale co uz. Mrzí ma to aj kvôli financiám. Ale zase na druhej strane ma teší, ze nemám problém s kofeinom a etanolom. Tak aspon to.
Majte sa dobre a napíšte, ako vám to ide s postom.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pôst Empty Re: Pôst

Odoslať  Dušan St 20 november 2019 - 12:26

Ahoj @Iacobus

Som rád, že si sa pripojil do tejto témy, ktorá sa týka nás všetkých.

Je to len psychická hra o sledovaní a kontrole chutí, myšlienok a pocitov. Motiváciou je víťazstvo na timto parazitmom, smrť eGa, ktorý nás neustále pokúša. Pôst znamená  aj prežitie jeho negatívneho účinku. Zrieknutie sa tohto luxusného pôžitku znamená znášať problémy, trápenia, utrpenia, bolesti. Keď si cez toto prejdeme, príde aj radosť zo života. Radosť Bytia.

Ako to je so mnou?
Od založení témy, sa mi zatial nedarí tento návyk prepísať. Totiž, vždy zabúdam na fakt, že počas prestávok v onen deň sa mám postiť.

Zatiaľ sa mi podarilo jeden týždeň dvakrát sa postiť a schudol som - 4kg. Od vtedy mám už dlhé týždne túto zníženú váhu.

Dnes mal byť pôst, a ja už raňajkoval, obedoval, vyfajčil pár špakov, a popil dve kávy. Hamba mi, že sa nechám len tak ovládať svojím pokušeniam, navykom.
Úplne mi dnes vypadlo, to že sa mám pôstit.

Cieľ nasledovný
Pokračovať dnes v pôstení
A celkovo
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pôst Empty Re: Pôst

Odoslať  Dušan St 27 november 2019 - 15:12

Ahoj

Dnešný pôst mi nevyšiel a nevychádza mi. Opäť som podľahol pokušeniam parazitom.
Ešte ráno po zobudení som si trikrát hovoril, dnes mám pôst!

Začalo to ranajšíma cigatetami, poobednou kávou a dvoma obedmi.

Tieto pokušenia si uvedomujem ale na báze emócií som "slaboch"

Nechce sa mi ísť do boja a znášať, či previesť na seba všetkú tu bolesť, trápenia, utrpenia a problémy.

Vždy sa mi vyjavujú tieto negatívne emócie vo forme predstavy, výzie, ako mi bez tíchto luxusných pôžitkov bude naživať, peživať.

Nervozita, chute, nepríjemné pocity, stres, náladovosť...Toto všetko by som mal znášať.

Ciele na piatok "Víťazstvo nad parazitom":
Umlčať parazita
Ukřižovat parazita
Smrť parazita
Vitaztvo nad parazitom
Prekonanie vlastného Ja
Smrť eGa

Hurá, zvíťazil som nad parazitom!!! Odolal som pokušeniam!! Prežívam osvietenie!
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics
» Blog

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore