Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Hospitalizacia v Nitre

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre - Stránka 2 Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  regina Ut 19 február 2019 - 20:40

Matus,
bud rad, ze ta pustili. Byt pocas karanteny hospitalizovaný na uzavretom odd. je dost nanic. Absolvovala som to v Nitre pred dvomi rokmi. Ziadne navstevy Sad Inak ja som v Nitre bola 6x a vzdy mi lieky, co mi dali sadli a dali ma tam do poriadku.

Inak neviem ako to je, ale moja psychiatricka mi pisala niekedy viac diagnoz, vraj kvoli tomu, aby mi mohla niektore lieky vobec prepdpisovat. Preto dufam, ze ti lieky dobre zaberu, nech uz mas diagnozu akukolvek.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre - Stránka 2 Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  matus St 20 február 2019 - 9:16

Ani mne nesedi ze by som bol hraniciar. Proste dobre lieky ale zla diagnoza. To uz ta schizofrenia mi viac sedela ale povedali ze na 100% nemam schizu za co som rad. Ale co teda k**** mam? Je to cele zle. Rano sice vraciam kaslem hlien z ust aj nosa ale potom to prejde a fungujem normalne. Moze to byt z liekov? Na vecer mam hypnogen a diazepam 10mg. Zeby ta kombinacia mi robila zle? Ale zasa na druhu stranu v nemocnici mi bolo v pohode ked mi to takto davali. A to motanie tackanie a narazanie do objektov neschopnost pisat atd tiez je z liekov? Alebo som sa tam nakazil a je to nejaka chripka?
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre - Stránka 2 Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  Iacobus St 20 február 2019 - 19:51

Ako tu bolo napísané, symptomatika aj etiológia HPO a schizofrénie sú dosť odlišné. Avšak pri terapii HPO sú vhodné antidepresíva zo skupiny SSRI alebo SNRI, ako napríklad fluoxetín, sertralín, fluvoxamín. Ďalej sa používajú v menších dávkach typické, ale najmä atypické antipsychotiká ako kvetiapín, olanzapín, aripiprazol. A anxiolytiká zo skupiny benzodiazepínov napr. klonazepam. Ja nie som zástancom benzodiazepínov, (hoci ich sám beriem, ale snažím sa ich množstvo redukovať) lebo pri dlhodobom užívaní dochádza k vzniku závislosti.
Takáto kombinácia sa nezriedka používa aj na liečbu schizofrénie. Takže si myslím, že nie je veľmi podstatné, akú diagnózu máte, ale že sa s liekmi cítite lepšie.
Tie spomínané vedľajšie účinky by som konzultoval s lekárom a on by mal zvážiť, či nevyskúšate iné liečivá. Nepoznám Váš klinický obraz. Takže neviem, ako to bolo predtým.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore