Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  antifajny za Po 29 október 2018 - 21:12

Ahoj,
Naskytá sa otázka či nič nerobenie je skorej na škodu, alebo na úžitok?
Kto ho rád víta a kto nie?

Zameram sa momentálne na dôchodok a budem ho porovnávať so zamestnaním!

Pracujúci človek, zamestnanec, robotník si cez pracovný bežný týždeň odpracuje spolu s dochádzkou cca.10hod./deň, keď do toho započítame 9. hodinový spánok, ostáva nám 5. hodín voľného času,z ktorého ukrojime 2. hodiny na domácnosť a rodinu,
Takto nám ostalo 3. hodiny voľného času pre seba!

Človek na dôchodku,nezamestnanec,nepodnikatel okrem spánku ma cca.  až 15.hodin voľného času!

A poďme ku korenu veci,ako využiť voľný čas?
Ísť cestou nič nerobenia alebo sa venovať svojim aktivitám, koníčkom, či hoby?

Vysvetlíme si , čo je nič nerobenie z môjho pohľadu ako dôchodca!
Je to čisto len leňošenie a sedenie,teda nič nerobenie. To len držíte v ruke ovládač, smartfón,alebo cigaretu s kávou.Pozerate TV,sedite za počítačom, či počúvate rádio! Popripadne ste ponorený v myšlienkach a dumate nad minulosťou či budúcnosťou.Je to proste čisto len strata času!Ste uvezneny vo svojom žiťí.
Ale, je to aj príjemná emócia,ktorej sa neda odolať.
Ak nič nerobenie trvá viac ako tri dni,a pravidelne sa v týždňoch opakuje,ide u mňa o akúsi momentálnu slabosť v chcení a nechceni sa do činnosti, ktorú riešim už niekoľko mesiacov.Tu, mi je skorej nič nerobenie na škodu ako úžitok!

Momentálne čítam knihu od mistra Ekharta a to sila(moc) prítomného okamihu, ktorá sa zaoberá niečím ako myslenie a vedomie,bytie, nešťastné či falošné Ja...
Mistr.Ekhart je považovaný sa duchovného učiteľa a jeho kniha, zatiaľ čo čítam je o akom si osvietení, oslobodení sa spod mysle minulosti a aj budúcnosti,
Učenie je o pochpopeni prítomného času a jeho sile.
Čo od tejto knihe, učení očakávam? No práve to emočné ne/chcenie sa do činnosti! A ako ho ovládať, pretože som slabý jak čaj.Je rozdiel chcieť ako Ja,a nechciet ako druhe Ja.Druhe Ja, to je alter eGo - myslenie v nepritomnom čase. Vždy podľahnem príjemným pocitom.

Mne ako dôchodcovi je nič robenie strata času! Umieranie za živa! Je teda viac menej na škodu!
Ako zamestnancovi si myslím, že nič nerobenie po šichte je úplne normálna činnosť,ide tu prevažne o relax a odpočinok.Takže tu je skorej nič nerobenie na úžitok!A ak pracujúci ma dostatok energie tak si nájde aj nejakú tú činnosť v podobe sebarozvoja či sebazdokolovania,aktivity, koníčky a hoby.Je to jedno veľké plus.

Naposledy upravil antifajny dňa St 14 november 2018 - 7:07, celkom upravené 1 krát.
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 130
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 18.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 za Ut 30 október 2018 - 9:09

Najlepší plán je určite niečo urobiť a pol hodiny až hodinu oddýchnúť si. Nemalo by sa to dostať do toho stavu, že len "oddychuješ" a nič nerobíš, v akom sa nachádzam teraz. Navyše začínam byť vytočený zo seba, lebo môže sa to prejaviť na zdraví. Veľa rozmýšľať o hlúpostiach je na škodu a tým pádom riskuješ i zhoršenie stavu. Môžu ťa ľahšie zachvátiť zle myšlienky a je problém na svete. Všetko zvaľujem na svoje ochorenie, čo sa mi nepáči. Určite máme i negatívne príznaky, ale malo by sa bojovať s nimi a nepoddávať sa. Momentálne dosť veľa vecí nedodržiavam.
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 628
Reputácia Reputácia : 156
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 za Ut 13 november 2018 - 19:57

Inak od štvrtku som oficiálne už invalidným dôchodcom. Téma, čo robiť na dôchodku sa dotýka aj mňa. Tak v prvom rade by som dal, že preferovať, čo najzdravší životný štýl. Chodiť na prechádzky, venovať sa kondičke, ako aj svojmu telu. Dávať rôzne zaujímavé podnety, po ktorých aj my večne zamračení schizofrenici by sme mohli vyzerať dobre. Druhou vecou môže byť ísť cestou zážitkov, ísť si na nejaký výlet, športovú, spoločenskú, či kultúrnu akciu. Hoci niekedy prekonať sa a pozrieť na nejaký šport je pre mňa o niečo ťažšie. Jednoducho aj za málo peňazí si skúsiť užiť ten život. Navyše skvelé je to, že napriek nižšiemu dôchodku sa dá so ZŤP ako aj dôchodkom dosť usporiť.
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 628
Reputácia Reputácia : 156
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Návrat hore