Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Momentálne zlozvyky a závislosti

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Momentálne zlozvyky a závislosti Empty Momentálne zlozvyky a závislosti

Odoslať  Hulk DF 365 1 St 3 október 2018 - 15:19

Ahoj,

Skúsim sem spísať všetko čoho som svedkom, ako mojej osoby(mojho Ja) vs zlozvyky a závislosti, cieľom tohto príspevku by mal byt ako taký nadhľad a upovedomenie seba samého ,akým životným štýlom žijem,a čo treba pomenit,upravit či vyradiť zo svojho žitia.
+ bude naznačovať aktivitu = %
- bude naznačovať neaktivitu = %

Zlozvyky (ne/činnosti,aktivity, skutky):

Ne/lenosenie
V počiatkoch choroby to bolo zombie,neskorej snaha žiť,spolu s technológiou realizovania sebarozvoja a sebazdokolovania sa,dnes opäť prichádza na scénu ,nie zombie ale akási psycho kriza,kde nemám záujem o moje aktivity a koníčky,za deň sa niekedy budím aj 5x/deň aspoň 2x/týždeň
+ 60%/týždeň

Ne/hranie hier
Hranie hier je fajn, robí to dobre,zabavas sa pri tom, máš zážitky, skúsenosti,vedomosti... duševná pohoda a čaro z príbehu či grafiky, súťaživosť,hodnotenie... keď som kúpil prvý počítač,tak si pamätám, že na čo mi bude?, Nuž došiel som nato, až teraz!Vtedy my bol dobrý len na hry a vedomsti ako pán doktor Google či Wikipédia,dnes microsoft chcem používať hlavne pracovne,ako prostriedok na zivobytie!
+ 60%/deň
Ne/upratovanie
Na túto činnosť čo dodať,niesom žena a neupratujem každý deň, keď vidím špinu,prach alebo bordel, až vtedy upratujem
+ 25%/týždeň

Ne/pracovanie
Momentálne som nezamestnaný,ne/hľadám prácu, pracoval som cca. 2,5 roka na papieri/20 rokof,na čierno asi tak dokopy 5 rokof, čo sa týka domu a zahrady tam ked sa nakopi robota, tak až vtedy,alebo , keď mamucha potrebuje pomôcť zo zhradof,
Domácnosť udržujem spolu s mamof
MDaZ + 50%/mesiac
Domácnosť + 25%/týždeň

Ne/opravovanie
+ 75%/mesiac
Ne/trénovanie
Šachy boli kedysy intenzívne,dnes sú už priam minulosťou, myslím si o tejto hre svoje aj vďaka poznámkam z videí,knizok, zápasov,ale aj tak, zlepšiť by som sa chcel,chce to len dobrý trenik,a boj o toto naplnenie.
- 80%/týždeň

Šípky su fajn,ale momentálne si nemôžem dovoliť ligu a jej pravidelnú účasť,ako aj turnaje, pamätám sa ,ako som pred rokom trénoval a popri tom aj spaloval tuky,
preto dávam
- 90%/týždeň

A čo sa tyka kondičky,tam je to len o chcení,a žiadnom boji o jej naplnenie,
- 95%/deň

Ne/chodenie
Chodieval som na šípky a šachy pravidelne, dnes je to len mýtus, môžem si zato sám,
keď si nájdem robotu,teda budem schopný uživiť seba a svoje potreby,tak,vtedy áno!

Pamätám sa ako som chodil na prechádzky a vychádzky,mali cieľ,fotil som čo sa dalo ,a hlavne, bol som spokojný so sebof,prevetralo to vždy hlavu a aj som dačo pospaloval,mal som nainštalovaný krokomer a už len rátal, táto činnosť mi vydržala snad 3 týždne,potom neviem čo sa stalo ,som prestal chodit.
- 95%/týždeň

Nakupovanie
Tu musim poznamenať , keď som na nákupy mal,tak som mal systém a zdravé stravovanie,dnes už sa stravujem jak sa mame zachce, čiže i červené maso....
Čo sa týka momentálneho nakupovania, buď ideme spolu na väčší kondičný nákup ,alebo som rád že do obeda vybehnem len ja,a mam ako taky pohyb.
+60%

Ne/behanie
Jeden z mojich snov je behať
-100%

Ne/bycyklovanie
-100%
Ne/čítanie
Pamätám sa, ako moj režim - program, fungoval 1/45, teraz,teraz táto činnosť je odložená, nakoľko sa mi nechce namáhať hlavičku, ale vidím tu pozitívnu budúcnosť o dalsi rok naviac, ráno sú to noviny, ktoré ma priam ukamenavaju, pretože mám rana ťažké.
+35%

Ne/študovanie
-25%

Ne/písanie
-25%

Ne/pozeranie
Tu som pozeraval videá ja so sachov tak aj matematiky,F,CH,a ELE,ci šípok,na youtube hru a v telke postahovane filmy.Dnes pozeravam akurat tak niektore videa na fb ,ak sa tam lognem!
-75%

Ne/počúvanie
Tu si vždycky hovorím,drz hubu a skús aj načúvať druhým, čo sa mi v poslednej dobe aj darí, pretože poznám aj ľudí čo by len recnili a nenacuvali druhým, myslím si, že som a viem byt dobrým poslucháčom,i ked vraj "choroba" robí svoje.

Ne/sexuálne zdravie
-75%


Závislosti (podporné tkvz. drogy)

Nikotín
Tak čo sa týka cigariet a tabaku, som zavislak jak hovado,!Mam niekoľko neúspešných pokusov aspoň tuto závislosť zredukovať,cigarety sú drahé a každým rokom sa zdražujú o nejakých tých 0.10€/rok,v Nemecku napr. stoja aj cez 10€.EU chce tomuto zlozvyku , ťažkej drogy úplne zabrániť pretože štatistiky úmrtí sú také a také.
Sám si cigarety dovoliť nemôžem,a je mi na hambu keď si dôjdem k mame vypýtať jednu, tá je so mňa zúfalá, má ťažký kameň na srdci,ale dá mi i keď si vypočujem poníženie prvého stupňa,chcel by som hulit len príležitostne, to znamená že doma priam vobec.
-99%

Kofeín
Či mi káva dáva alebo nie,neviem to až tak posúdiť, nakoľko tento povzbudzovak mi slúži ako pitný režim a jednak mi nakrátko urobí chuť do žitia,cez den vypijem aj 1l a pol kávy,cca.10-15 šálok/deň,raz som skúšal nepit kávu a stavy boli kupodivo fajn,bez abstakov,viem si predstaviť aj žitie bez kávy.Ak by bolo nevyhnutné ju vysadit,tak bez problémov bych sel do toho!
+90%

Cholesterol,tuky
Jedným z dôvodov návštevy u diabetológa bol cuker,po niekoľko sedení s nim v ambulancii sa pán doktor začal čo raz viac zaoberat mojim cholesterolom, pamätám sa že som niekoľko rokof navstevoval 4 specialistov a obvodného, škatuľa od topánok bola nakopena samima liekma, ktorí mi som sa kŕmil,dnes som všetky tieto blbosti vysadil a ponechal len tie psychiatrické,dokonca i tu som visadil depakin a stilnox,a tak mi ostali len dva leieky,raz som sa doktorke sťažoval že sa cítim ako hypochonder, nuž podlozila mi to neuvazenou štatistikou,o ktorej sy myslím svoje.
Pamätám sa ako som si začal kupovať a varit sám,behom polroka som schudol o 28kg,potom čo sa stalo neviem a znova som nabehol na chovnu svinu.
+95%

Bielkoviny
+95%

Vláknina,vitaminy,mineraly,
-95%

Cuker,sacharidy
+80%

Alkohol
Pijem len prilezitostne a nemam problem s nim,nastastie!
+15%

Ľahké drogy
Tu mam bohatu skusenost ale je pravda ze uz nehulim...a za 20 rokof som mal snad tri joindy
+1%

Ťažké drogy
Okrem cigariet nemam ziadnu skusenost
+15%

Takže zhrniem, akej závislosti a zlozvyku sa chcem zbavit!Popripadne zredukovať!

Cigarety
Leňošenie
Nič nerobenie
Hranie hier
Cholesterol
Neaktivita
Nečinnosť
Riadená strela
Negativum - slová,hlasy ako nechce sa mi!!! Či serem nato!Predpona slova NE!
Chudoba
Nezamestnanosť


Naposledy upravil antifajny dňa Ut 11 december 2018 - 15:56, celkom upravené 1 krát.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Momentálne zlozvyky a závislosti Empty Re: Momentálne zlozvyky a závislosti

Odoslať  Matej St 3 október 2018 - 19:24

Ahoj @antifajny Smile

Za seba dávam zelený bodík. Super! Dobre sa mi to čítalo, dokonca som si všimol, že si v príspevku používal len málo trnavčiny, viac si stavil na spisovné tvary. Smile Okrem toho ma nesmierne zaujalo "do hrobu chcem ísť spokojný". To ma z Tvojich slov oslovilo aj takým spôsobom, že som si to vzal kvázi aj k svojmu srdcu a asi si to budem hovoriť aj ja. Snažiť sa žiť tak, aby som umieral spokojný. Vždy si smrť spájam naopak s niečím pekelným, s nejakou bránou, za ktorou sa rozprestiera obrovské utrpenie. Takže asociovať zomieranie s pocitom spokojnosti mi len tak ľahko nevie napadnúť. Smile Ďakujem Ti za túto inšpiráciu. Smile Čo sa týka Tvojich predsavzatí o rušení zlozvykov a nastoľovaní dobrých zvykov, tak mi zostáva len úprimne držať palce. Určite Ti v tom fandím, je to fakt dobré na sebe takto pracovať. Nech si buduješ akoby trvalo rozvíjaný a trvalo udržateľný životný štandard a štýl. winking Veľa šťastia, drž sa! Super!

matej
Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Momentálne zlozvyky a závislosti Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Momentálne zlozvyky a závislosti Empty Re: Momentálne zlozvyky a závislosti

Odoslať  Hulk DF 365 1 St 3 október 2018 - 22:14

Ahoj @Matej

Dík za reakciu a moju inšpiráciu do tvojho spisovného žitia,
Na úvod asi toľko ,ze trnafcinu používam i naďalej, ale som na android klavesnici a tu mám nastavenú na pravopisnu slovnú zásobu, napíšem a kliknem na slovo, a malo by byť slovo spisovne vo väčšine písania.
@Tuto a ty ste sa nejeden raz zmienili, že niektoré moje príspevky su dobré čitateľné, čo ma teší a dík za takú poklonu,vo verbalnom svete je to pochopitelne úplne o niečom inom,raz na psychoterapickom sedení na otázku psychoterapeuta ,odpovedala jedna slečna,alebo žena a to takou verbalou, že som nerozumel každé tretie slovo, používala terapeuticky slovnik, ktorí som si neskorej aj zakúpil,kebych vedel o jeho obsahu ,tak ho ani nekupujem,tie iste slová ako u slečny!,
a na otázku čo si o tom myslím som vylakane rýchlo odpovedal, že nič, totiž nevedel som čo na to povedat,namal som na toto odpoveď,hambil som sa, že nechápem,jednoducho som mal zareagovat tak, jak bych zareagoval dnes, jednoducho by som s hrdosťou odpovedal, že nerozumiem a nie som ,a ani nechcem byť majster odborník s expresivnima slovickami.

A preto táto negatívna skúsenosť, má čo povedať aj do mojho písania, snažím sa písať tak,aby to pochopil,kazdy človek.Necitil sa byť pri čítaní frustrovaný z nerozumenia.

Čo sa týka mojej predstavy o druhom živote,tam po zlyhaní, alebo úmrtia,som tejto teorie, človek umiera každý deň a v posteli či zemi,
nanovo každé ráno povstane!!! otázka znie,s akyma skúsenosťami, vedomosťami, s pamäťou...atd. a v akom časovom období v ktorom žil.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore