Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Musel som

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Musel som Empty Musel som

Odoslať  Horou Ne 30 september 2018 - 21:35

Dobrý deň, vám všetkým, aj keď píšem túto správu v noci. Vopred sa ospravedlňujem za nie veľmi pozitívne písanie. A to som pritom veselý a zdravý človek. Píšem vlastne za svoju ženu. Má 30 rokov, a je to tá najkrajšia a najšikovnejšia žena na svete. Máme spolu dve malé krásne detičky. Lenže..., práve včera prišiel na ňu, už v poradí 3 “atak” (prepáčte, nepoznám správnu terminológiu) za posledné 3 roky.. Ani neviem, prečo Vám to tu píšem. Keď sa to stalo prvýkrát, ani len som netušil, že je takéto niečo možné a reálne. Ako z nejakého psychodrbnutého nepodareného hororu. Ktoré som vždy neznášal a aj sa ich najviac desil. Plakal som jak malý chlapec, a to som, dovolím si tvrdiť celkom hardcore.. Ale toto zažiť s najbližším človekom, všetky tie stavy, absolútne nové prejavy, strach a neustále obavy keď ho človek nemá na očiach a pod “kontrolou”, to sa hádam ani nedá napísať. V rodine z mojej strany všetci po duševnej stránke zdraví jak repa. Z jej strany, ako som sa až neskôr dozvedel, každý druhý nejaký druh duševnej choroby. Takže, už pomaly tuším, odkiaľ vietor fúka (chabý pokus o vtip). Chvalabohu, alebo neviem komu, poznáme v rodine jedného neuveriteľne dobrého psychiatra. Ktorý nám zakaždým “rodinovsky” pomohol. Začo mu som a budem vďačný do konca svojho života. Tak tu teraz po večeroch sedím a čítam fóra, aby som sa vedel, čo najlepšie pripraviť na budúcnosť. Kto nemá skúsenosť so zdravotnými problémami, tobôž duševnými, vlastne ani nevie, ako skutočné problémy vlastne vyzerajú. Teraz sa len “smejem” keď počúvam pri všedných rozhovoroch aké veci ľudia vlastne riešia.

V každom prípade, Vám všetkým s týmito poruchami, prajem OBROVSKÉ MNOŽSTVO SILY, TRPEZLIVOSTI a aj ŠŤASTIA. A ak je to len trochu reálne, aj niekoho veľmi blízkeho, ktorý Vám bude pri riešení týchto problémov oporou!

Držím Vám všetkým, aj svojej najdrahšej žienke palce!!!
Dobrú noc.

Anonymous
Horou
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Musel som Empty Re: Musel som

Odoslať  Danka37 Po 1 október 2018 - 16:24

Budúcnosť závisí aj od manželky hlavne a potom samozrejme aj od najblizsieho cloveka, teda Teba ako sa postavíte k ochoreniu a aj od liečby, ci bude dobre vysetrená a treba ju asi pocuvať, ze kedy prichadzajú tie zachvaty, co ju trápi a coho sa bojí, ako nastavit rezim dní, neviem si predstavit ako prebiahaju tie zachvaty ked si nespomenul, ci su agresivne, depresivne hysterické, ale je super ze má Teba. Prajem vsetko dobré a da sa zit aj so psychiatrickym ochorenim, ak je motivacia a laska, dobre lieky, a okolie laskave a priatelske a hlavne ak chce ona sama bojovať. Drzim palce a neboj sa.
Danka37
Danka37
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 12.12.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Musel som Empty Re: Musel som

Odoslať  dzuli08 Po 1 október 2018 - 17:40

Ďakujeme za podporu.....súlasím s Dankou, že dosť veľa robí opora a podpora zo strany najbližšíc....ale aj akési poznanie saméo seba a varovné sinály keď je už zle. Prajem manželke skoré uzdravenie a manželka má šťastie, že ťa stretla a aj ty si sa voči tomu postavil rdinsky a pomáaš jej bojovať.

Opäť ospravedlnenie, nejde mi 7me a 8me písmeno klávesnice.
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Musel som Empty Re: Musel som

Odoslať  kimi2028 Ut 2 október 2018 - 8:05

Je to so schizofréniou ťažké. Treba mať dobrý režim dňa to je najdôležitejšie, potom psychicky sa cítim veľmi dobre. Niekedy ku vráteniu choroby stačí náznak zlých myšlienok. Viem o čom hovorím, premýšľam o sebe len občas. Nedávam si vysoké ciele, žijem pre prítomnosť nie minulosť ani budúcnosť. Keď som občas myslel na budúcnosť, lebo je mi jasné, že mal som byť už niekde inde... Tak viedlo to ku divným reakciám organizmu a náznakom návratu ochorenia. Na moje šťastie depot funguje veľmi dobre a celkom spoľahlivo ma chráni. Keď sú tie myšlienky zle, tak môže sa ochorenie vrátiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore