Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Boj s ránom a režimom!!!Kedy bude kompromis?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Boj s ránom a režimom!!!Kedy bude kompromis? Empty Boj s ránom a režimom!!!Kedy bude kompromis?

Odoslať  Dušan Ne 30 september 2018 - 20:12

ahoj,

nuz je mi luto,že zakladam túto tému ale musím sa postažovať!

Už nejaký ten mesiac nič nerobím,moj pocit,dni sa vlečú a ja s nima,potrebujem spravit čo najskorej nápravu,akýsy reštart!!!

moj režim vypadá asi takto:

  • zebudzím sa!  • ranný rituál

- uplne je v riti!myslienky "hlasy hovoria ,serem nato!!"
Som slaboch ,a nebojujem,ba dokonca aj by som hladal kompromis (dohodu-malé víťaztvo) ale serem nato!

  • Ponastavujem apky,precitam spravy,maily  • Idem drichmat  • Zebudzim sa!

Dáčo pojem a zase idem drichmat! A takto aj zo 5x/deň!,sem tam urobim hygienu,povarim ci upratujem,a zase postel,medzi tým sa pohram na teblete tiež niekolkokrát/deň a zase drichmat!!!,sem tam nieco na nb,a zase to flákam,sem tam zahrada a zse postel,

nuz musim priznat,takto nejako v dáááávných časoch vypadal môj režím,ked som prepinal programy s ovládačom a ešte nebol zašlí v kyber svete,nazýval som to "zombie" - lahnutá oživlá mŕtvola v posteli s ovládačom v ruke!

teraz som nutení sa vážne zamysliet a rýchlo pomenovat tento stav nič nerobenia aby som sa vedel od neho odrážať.Zašlo to až prílíš daleko,pamätam sa na môj prvý režim,ktorí sa udržal vyše 1/45 roka!
Potom prišla zmena,reorganizácia izby a postele,následne som sačal upravovať režim až do dnes,je pravda že vnom prevládala psychohygiena (psychika) oproti zdravý životný štýl (fyzika),pamätám sa ,že som tu raz založil tému a to "vyvažovanie aktivít",dalej ako tak som sa s režimom držal dalej ,ale pol roka ,a potom to začalo!začal som to flákat!!!prestal som chodit do klubu každé štvrtky,na šípky každú nedelu a dokonca som zvažoval alebo hútal ako sa udržať a byť účasníkom šachovej ligy na sezonu 2018/19,odmietal som pozvania na "pivo", všetky moje psycho a fyzi aktivity priam vyhasli,momentálne hladám príčinu,spúštač a chcem ho dajako pomenovat,aby som vedel v buducnu ako proti nemu zareagovať,chcem mať za sebof túto negatívnu skúsenosť,som na dôchodku,bez práce,penez málo a aj kvoli nim sa priam nemôžem nikam pohnúť,pomýšlam nad živnostou,len tam musím vyriešiť niečo ako marketing,predávať sa,teda ponúkať služby,uvážoval som nad remeselnou živnosťou ako aj dalšíma volníma živnosťami,niečo mi hovorí ,že ich možem mať naraz až 15 živností,

je pravda že viac či viac sa sustredujem na tablet a herné apky,ale ked to zanalyzujem tak za den dokopy som tam 3-4 hodiny,

neviem,ci chýba energia,odhodlanost,pevná vôľa,vytýčený cieľ,kompromis,alebo chyba neni vo mne len dakde naokolo,dam si týždeň na premyslenie a zanalyzovanie tohto negatívneho nič nerobenia,čisté lenošenie!!!,nič inšie!!!

Jak tak premýšľam zabudol som opomenút aj tabletky,ktoé podľa aj vás forumákov robia ráno neplechu,rano som oťapený,nevyspatý,pocity si ísť ešte ľahnút,trvá mi cele doobedie kým sa rozoberem.
Ved kavu a cigaretu pijem zo zavretíma očami,alebo sa len tak v sede v kuchyni alebo obývačke rozoberám,možno robim zle ,že zatváram oči a snažím sa aj v sede dajako prebrat či dospať?


nuž nebudem ďalej vypysovať,nech neni príspevok dlhý a nudný.
dik za prečítanie a držte sa!!!

s pozdravom @fajny
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Boj s ránom a režimom!!!Kedy bude kompromis? Empty Re: Boj s ránom a režimom!!!Kedy bude kompromis?

Odoslať  kimi2028 Po 1 október 2018 - 8:55

Mrzí ma, že tvoj režim nefunguje veľmi. Odporúčal by som ti režim s presnými časmi, ako mám to ja. Na začiatku je to skutočne ťažké všetko to dodržiavať. Môžeš začínať s tými ľahšími činnosťami a potom pridávať ťažšie, keď budeš mať to lepšie zvládnuté. Viem, že na začiatku trvá istý čas, aby sa robili veci tak ako majú. Časom sa urobí z toho zvyk a budeš mať vyhrané. Momentálne uvažujem o svojom prechodnom režime, keďže mám neobsadené poobedňajšie sloty na prácu a rád by som bol keby som počas toho niečo robil. Zvažujem muzikoterapiu, že by som si púšťal hodinu pesničky. Ďalej pozrel by som kvíz nejaký v TV a tiež by som trochu aj prečítal si niečo odbornejšie hodinku až dve.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore