Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Život schizofrenika po rozličných životných stránkach

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Život schizofrenika po rozličných životných stránkach Empty Život schizofrenika po rozličných životných stránkach

Odoslať  kimi2028 Ne 30 september 2018 - 10:42

Môj život v základných životných stránkach. Niekde je to mŕtve, inde je to OK. Tak začneme.

1. Zamestnanie
Bolo by veľmi dobre, nájsť si nejakú tú ľahšiu prácu. Ľahká práca sa hľadá ťažko, lebo každý by chcel pracovať ľahšie. V mojom meste je takmer nemožné nájsť niečo na 4 hodiny. Môžem sa venovať aspoň iným veciam. Nebudem klamať potešilo by ma, keby som niečo už aj zarobil. Tiež malo by ísť o niečo menej stresujúce, keďže nemôžem pracovať veľmi medzi ľuďmi.

2. Koníčky
Chcel by som mať viacero rôznorodých koníčkov, ale neviem čo by ma bavilo. Šachy mám veľmi rád, ukázal som v poslednom čase dostatok svojho potenciálu. Posledný turnaj dopadol veľmi dobre z hernej stránky. Výsledková bola o niečo horšia, aj keď 2,5 b. zo 6 nie je najhoršie. Musím na tom pracovať doma, mám na mysli hlavne tréning (hádať ťahy v partiach veľmajstrov, tréning taktiky). Rád by som oprašil aj plávanie, čo by mohlo mať dobrý vplyv na kondičku. Dokážem plávať skutočne rôznymi spôsobmi a tak v bazéne nie je nikdy nuda. Plávam kraula, prsia ako aj znak, čo je celkom slušné. Pasívnym koníčkom je sledovanie športových podujatí.

3. Vzdelávanie
To je oblasť, do ktorej by som chcel dať do toho, čo najviac. Vedel by som si predstaviť v budúcnosti, že by som išiel na univerzitu. V súčasnosti je to nepredstaviteľné. Moja koncentrácia mi umožňuje ledva čítať knižky, nieto niečo si pamätať. Tak aspoň bakalára mám, a to či bude raz tam titul druhého stupňa tak netuším. Skôr nie ako áno. Na teraz by som chcel čítať odbornejšiu literatúru zo sektora bankovníctva. Dal som si za úlohu prečítať knižku, neviem za koľko to zmaknem. Mal by som to čítať jednu až dve hodiny denne. Posťahoval som si dokonca i staršie prednášky z vysokej školy.

4. Vzťahy
Uprednostňujem dobre rodinné vzťahy, i keď je to o niečo náročnejšie niekedy. Bude sa to snáď dať, nejako dobre to dopadne. Zatiaľ sú moje vzťahy s rodičmi veľmi dobre. Chodievame spolu veľmi často na prechádzky, či cez víkend menšie výlety. S kamarátmi je to tiež dobre, i keď musel som šachovú bandu položiť, lebo mám stacionár. Po stacionári je neskoro večer už veľká únava a po 20. hodine už nie je vhodné trénovať tie šachy. Teší ma, že som zostal aspoň v tej futbalovej bande, s ktorou si môžem výjsť utorky na kofolu. Komunikácia nie je na dobrej úrovni, ale tak som skôr introvertom ako extrovertom.

5. Zdravie
To je najdôležitejšia položka. Veľmi rád by som fungoval, čo najlepšie. Pre toto musím dodržiavať správnu medikáciu, ako aj denný režim. Na šťastie ma trápia negatívne príznaky už podstatne menej ako na začiatku. Nemocnici by som sa chcel, čo najviac vyhnúť. Som už takmer 2 roky bez ataku, čo je skvelé. Bodaj by som sa držal minimálne tak dobre ako v poslednom čase.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore