Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Recepty

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Recepty Empty Recepty

Odoslať  Danka37 Ne 9 september 2018 - 0:44

Domace natierkove maslo: kupis dva velke jogurty grecke alebo hocijake, doma das do nadoby plienkovu latku a do nej jogurt, aby mohol odtekat. Vo vzduchu upevnit, kto chce ochuti ho pred tym bylinkami, korenim, najprv necha vonku na chladnejsom mieste odtiect a potom do chladnicky  na den a noc cca a je to.je toho vela na jednu osobu. Dat do vhodnej nadobky na maslo.

Palacinky od oka: mlieko kolko chces pol litra aj viac  plus mineralna voda za maly pohar, jedno vajce,sol stipka, muku na tolko polohrubu,hladku, aby bolo cesto riedko husté, s naberackou ked naberies vidis ze je huste aj tekuté akurat.olej do toho od oka, kto chce prasok do peciva trochu alebo sodu bikarbonu, netreba,a skusat na malinko oleja prvu palacinku.kto chce moze skusit na slano ze do toho cesta prida aj vajce ale aj napr spenat,uvateny karfiol, kk

Pecienka- pokrajat este trochu zamrznutu,aby sa lepsie krajala, umyt, cibulu na kocky oprazit na horucu cibulu pecienky pokrajane na pasiky, a dusit korenit, aby boli zatiahnute, zaliat horucou vodou.korenie niekto da hrasok.


Segedin- na cibulu maso na kocky oprazit bravcove, korenie, udusit podliate.do toho pridat kapustu kyslu pokrajanu na mensie, cervena paprika tam uz je, korenie ine, cierne sol, podliat dusit do makka, na stave a na konci pridat smotanu aku mas.a niekto da kvapku octu, alebo cukor, a knedle treba mat domace v mraznicke

Pisqla som viac receptov ale sa mi zmazali.
Danka37
Danka37
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 12.12.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Recepty Empty Re: Recepty

Odoslať  janka,janka Ut 30 máj 2023 - 20:56

som rada, ze som objavila nove jedlo. Hurá. Nazvala som ho spanielska fazula[/size] Uz davnejsie som si kupovala do zasoby lacne jedla, takze fazulu v naleve cervenu a bielu. Nevedela som co s nou okrem polievky. A dnes...som ju vyliala umytu od nalevu na oprazenu cervenu cibulku, cervena  cibula bola v akcii pod euro a zlta bola draha za vyse 2,50 a este z egypta affraid , takze cervenu som len mala, a k tomu som mala zvysny pretlak v sklenej flasi spolu s roznymy bylinkami a cesnakom, trochu cukru a konecne kajenske korenie som dala, konecne mam stiplave, ale ze som rada. Budem rada, ak napisete recepty take jednoduche a priemerne lacne, chutne, omohli by ste viacerym verim tomu, lebo kazdy novy pouzitelny recept je top objav sveta, posuva svte dopredu..


Recept na kysnute cesto z ktoreho si mozte spravit hocico ako zavin, kolace, slane chutovky,

500 hl.m., moze byt aj spaldova biela haldka,
1 cele  susene drozdie/ to by som si kupovala doredu kym je lacne/, polku normalneho ked neni susene
1 kl sol, 1PL cukor,
150 ml. olej,
300 vlazane mlieko ako posledne ked vsetko ostatne zmiesame.

na plech tuk, alebo papier, alebo sprey s tukom a upravit podla svojej chuti, diety. Nevyhoda trochu je, ze treba dat na cesto maslo, aj po upeceni, pripadne sa da pouzit mlieko s cukrom na pomazanie, ale lepsie je maslom potriet  aj po upeceni, je to maksie.
Mozme cesto naplnit a zatocit a nakrajat slimaky, naplnit na slano, alebo sladko, plnka najjednoduchsia skorica cukor, plus maslo, alebo kakao a cukor a maslo, mozu to byt osie hniezda, alebo zaviny, vlastne ako kto chce a potrebujePecia sa 190 stupnov, bez fukania podla velkosti 20 minut zavin.

Maslo kupujem v akcii za 1,29 a mam v mraznicke. drahe nekupujem, akcie sa obmienaju pravidelne, a mam obchod kde su special akcie ktore v letakoch nenajde nikto.. Laughing

A ked vidim vyssie recpet na palacinky nejaky cudny tak ja robim takto>
[size=16]
palacinky


200 hl.m.,
400 mlieko
1 vajce, sol stipka,
dobre pomiesat aby cesto ked ho naberiete na naberacku bolo take akurat hustotekutee. Panvicu olejovat trochu, alebo kazdy druhu, tretiu. Ak chcete kakaove palacinky zmiesat kakao s cukrom  Laughing . Inak marhulovy lekvar je top.

mam aj dobry recept na bublaninu,  fakt je dobra, mozem napisat nabuduce, z casopisu dobre jedlo, jedina ktora mi vysla.  Ahojte mojji mili
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 219
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Recepty Empty Re: Recepty

Odoslať  janka,janka St 31 máj 2023 - 21:44

janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 219
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Recepty Empty Re: Recepty

Odoslať  motylek Ut 13 jún 2023 - 21:53

Pro věčné začátečníky v kuchyni (jako jsem já Very Happy ), stejně jako pro pokročilejší, kteří umějí vařit, ale nevědí, proč se to vaří právě takto, doporučuju tyto stránky:
https://www.kucharkaprodceru.cz
Krásně vysvětlené, co, jak a proč se má vařit.

Mám ráda ryby a zvlášť lososa, ale nikdy jsem nevěděla, jak ho mám upéct, aby nebyl suchý. Tady je správný postup:
https://www.kucharkaprodceru.cz/pomalu-peceny-losos
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 720
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore