Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Čo robiť ak mám psycho diagnozu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo robiť ak mám psycho diagnozu Empty Čo robiť ak mám psycho diagnozu

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 24 júl 2018 - 9:48

V prvom rade nerobiť paniku
Vytvoriť si denný režim i popri práci.Zdravy človek má na seba popri zamestnaní 5hodin času,čo z toho dve hodiny na domácnosť ako varenie a upratovanie a jedenie atď...Čiže tri hodiny na sebarozvoj(vedieť a chapat) a sebazdokolovanie sa(vidieť a zazit)

Ak si vytvoríme denný režim tak tie tri hodiny môžme zdvojnásobiť či strojnasobit ak sme len na ID bez práce,doporučujem si vytvoriť trojhodinový a z toho sa odrážať.nakolko keď nieje robota tak sa to potom len vynasoby a denný režim sa nemusí prepisovať,bo ja mám zo desiatok dokumentov o exelove a wordove tabulky,ktoré sú mi nanič,

Denný režim alebo systém nič nerobia:

Leňošenie:
Tv,rádio,film,soc.siete,hry

Môj dom a zahrada:
Práce na záhrade,domácnosť,upratovanie,hygiena,nakupovanie,varenie,tréningy

Vedieť a chapat:
Poznámkový blok
Moja Ja alebo charakter meno a prezvysko
Škola opakovanie poznamok
eKnihy
Jazyky
Psychohygiena

Vidieť a zažiť:
Spoločenské aktivity:
Cestovanie,prechádzky,pamiatky,Múzeum,Turistika,Cykloturistika,Hrady a zámky,Jaskyne,múzeá,Galérie,Hvezdárne,ZOO záhrady,Botanická záhrada,Skanzeny,Pamiatkové rezervácie,Technické pamiatky,Divadlá/opery,Lyžiarske strediská,Kúpele,welnes,Golfové ihriská,žrebčíny,Gejzíry,infocentrá,Arboréra,Kiná,Dovolenka,Športové podujatia,Kultúrne podujatia,Hudobné podujatia,Piváreň,Kaviareň,čajiovne,restaurácie,bar,diskotéka,kúpanie,
Dalšie spoloč.akcie
Vyhladavanie spoločnosti
Zdravý životný štýl


ID-dochodok
SD-dochodok
Práca a zamestnanie
Spanok
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo robiť ak mám psycho diagnozu Empty Re: Čo robiť ak mám psycho diagnozu

Odoslať  relouth So 11 január 2020 - 19:44

Ked davas hudbu,filmy do lenosenia,dal by som tam aj knihy

Ja to za lenosenie nepovazujem,skor za pasivne prijmanie energie.

Mam ale aj cinnosti ako su napriklad tvorba hudby,kreslenie,basne, kde naopak ja vydavam energiu. tych je ale pomenej..nejak som zlenivel.

Do kolonky "vidiet zazit" by som zaradil hlavne moj v poslednej dobe najvacsi konicek horsky bicykel. Byvam pri BB a v lete som bol v najvacsej horucave na nom pri L. Mare..Dokopy som vtedy urobil 255Km. Bol to velmi dobry zazitok ,siahol som si na dno sil,ale citil som sa zas ako maly chlapec naplneny zazitkami z celeho dna.. Aj kvoli biku som zazil asi najkrajsie leto svojho 20+ zivota.

Co som napisal velmi nazapada do kontextutemy,ale nevadi..pisal som co som citil Smile

relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore