Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Tikajú ti hodiny,alebo dotikali?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Tikajú ti hodiny,alebo dotikali? Empty Tikajú ti hodiny,alebo dotikali?

Odoslať  Dušan Ut 20 marec 2018 - 19:59

ahoj,

uz niekolko dni ma viac krat napadá taka úvaha o duchovných hodinách,
ked si mám predstavit teraz hodiny ako sekundovka tika tak mne uz dotikala a to vtedy ked umrel dedo a pocala moja choroba(ona diagnoza)?

skus me to porovnat so mnou a zivotom,
myslim si ,ze hodiny do vojenciny tikali len pre druhych a nie pre mna,porovnal by som to s niecim ako vola,sloboda,vedomie....
pocas vojenciny kde som padol a znovu povstal zacali tikat tieto hodiny aj pre mna,citil som sa ako v siedmon neby,ale za to dost veci som nechapal,vydrzali mi tikat necele dva roky,do vtedy,kym sa nestala ta psychoprihoda a smrt mojho deda,teda v septembri 2002 mi hodiny dotikali,sekundovka nie a nie sa pohnut o sekundu dalej,len sa nafukuje,kebyze chcem aby sa hybala tak s velkima psychotazkostami bych bol schopny s nou pohnut ale to by zabralo dost energie a teda koncentraciu,a vyzeral bych jak dake to psycho,ona sekundovka uz nieje volna,slobodna,je bud pokazena alebo zastavená?a naako dlho?

a ako to suvisi s chorobou?nuz mili priatelia forumaci,date mi za pravdu,ze v oblasti duchovna sa deju aj veci,ktorim bud nerozumiete alebo si na ne narokuje niekto iny ako ja,vy.

neviem,tieto fungujuce hodiny bych porovnal bud s zivotom jezisa alebo bohom,ktori ich maju,mali v moci,inace vysvetlenie na duchovne hodiny nemam,niesom pobozny ale pribehy poznam a viem ze jezis mal dary od boha,ktore ho neskorej dohnali k jeho zahube,ak sa mylim,mozte toto porovnanie vyargumentovat s niecim inym,

ako pozeram na moje slova v prispevku dostal som sa k bohu a jezisovi,hmm,duchovne hodiny boli dopriate len asi vyvolenym,a preco na tak kratku dobu?Zapnu sa niekedy?pohne sa sekundovka a bude tikat tak ako ma?
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Tikajú ti hodiny,alebo dotikali? Empty Re: Tikajú ti hodiny,alebo dotikali?

Odoslať  kimi2028 Ut 20 marec 2018 - 21:52

Nie som veľmi duchovne založený človek. Myslím si, že moje hodiny dotykali na krátku dobu, ale začali opäť tykať. Mám bohatý svoj vnútorný svet a premýšľam o viacerých veciach. Niekedy rozmýšľam ešte ako schizofrenik, spadne lístok zo stromu a ja sa nad ním zamýšľam a zamýšľam. Minule sa odlomil konárik a pozeral som na neho ako teľa. Normálne ma to rozosmialo a pobavilo. Niekedy aj schizofrénia vie byť taká. Som rád, že myslím a môžem to celkom dobre žiť. Chce si to však nájsť viacej aktivít a niečo robiť. Aktivitami sa posilňuje duchovný cieľ. Čiže v tvojom príde hrať veľa šachov o ELO bodíky a skúsiť si nájsť k tomu nejakých tých kamarátov, ktorý sa postarajú o tvoj duchovný svet a týmto aj tvoje duchovné hodiny začnú znova tykať..
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Tikajú ti hodiny,alebo dotikali? Empty Re: Tikajú ti hodiny,alebo dotikali?

Odoslať  Dušan St 21 marec 2018 - 7:49

tikajuca sekundovka je len pre vyvolenych,vrcholovych sportovocov,umelcov,politikov,géniov....atd.
pre tich ktori sa nenachadzaju vo velkej kope sveta,su na kraji a je ich male percento populacie,

vysla  mi uvaha ze tito ludia su panmi casu,ovladaju cas a vedia v tom chodit,
cize ja patrim do tej kategorie kde je vacsina,kde sa vsetci navzajom po sebe opicia,su to normalny ludia co chodia do prace,maju rodinu,auto dom.....?alebo patrim na kraj alebo na spodok,ci dokonca k vacsine?som invalid a ten ma tiez svoje miesto!pripada mi ako keby som cestoval halabala timato urovnami

uz ako som spominal,tikali mi hodiny necele dva roky a ked svoje posobenie na vojencine,v base a castou doma ohodnotit ,bolo to vacsinou o otazkach,ako funguju hodiny?samozrejme v tedy to bolo bezne,nepostrehnutelne,ale teraz ked mi stoja na to poukazujem,

cize najprv tikali pre ostatnich,vacsinu nie pre mna
potom tikali aj pre mna a ostatnich
teraz netikaju ani pre mna a ani pre ostatnich

a co sa stalo?a ako ich sprovoznit?nuz ako som spominal uz niesom pan casu a tim padom nadomnou je niekto alebo oni ,ktori to takto chcu,
sekundocku stoj co stoj sa zubami nechtami snazi brzdit a nehat hodiny nefunkcne,
ale som tu aj ja a ozyvam sa ,ci reagujem na toto,dokedy?dokedy cakat a sprovoznia sa?jedinim liekom pre moje psyche je,nie moje sebauzdravenie ale pomoc druheho,toho ktori v tom chodi,rozumie sa,schiza je vraj nevyliecitelna,ale je mnoho filmou ako ju liecit ci dokonca vyliecit
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore