Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Lampáreň

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Lampáreň

Odoslať  Dušan Po 1 január 2018 - 21:08

Nedá mi to ,a musel som zalozit tuto temu,pretoze stazovat sa konkretnej osobe ci osobam je nemoralne,ci mravne,dotycni by sa mohli urazit a to ja nechcem.
pisem aj kvoli tomu aby som tu zanehal nejaku takvz.stopu a odrazil sa od nich k pozitivizmu.

Nemam rad sviatky ako vianoce,novy rok,sibacka a co ja viem este ake,napr.narodky a oslavy,ako ma clovek zit zdravo ked kazdy mesiac ci druhy su na stole enormne mnozstva pokrmof,citim sa a som jak nafuknuta gulicka ktora z hodiny na hodinu ide prasknut.

Nieje dna pocas tichto ritualof ,kedy by som v sebe pocitoval hlad ci pocul svoje zaludocne stavy vyhravat bethovena.

Uz je to niekolko dni ked som sa ulozil do postele na spanok,kdde po polhodke vyrazam do chladnicky sa dorazit.
Takto sa to neda,co by mi dali za toto prezieranie sa africke deti?Hambim sa,tlsty som jak to prasa vo vybehu,smrdim,zlenivel som,nic sa mi nechce,odfukujem kazdym krokom ci cinnostou,vypocujem si kritiku ohladom jedla,spavam cca.ci polihujem 15/16 hod denne,serem na cely zivot a hlavne na seba,zlenivel som,rano vstanem,popijem kavu cigaretu,precitam spravy,naranajkujem sa a idem to zase zalomit do postele,z postele do chladnicky ci na stol s pokrmami a zase do postele,nuz kerej tlstej vypasenej svine sa toto nepacilo?pribral som nejakych 6kg a mierim tam kde som bol na pociatku konca,nechcem sa tam vratit chcem to uz teraz hned.

Timto prispevkom davam staznost na lamparen ze si zivot so mnou a zivotnym stylom aj psychohygienou privelmi zahrava,ak to bude toto vsetko takto pokracovat,si to mozem rovno hodit na najblizsi konar,i ked som neni zastancom sebaposkodzovania,pisem to len kvoli tomu aby mala veta nejaky konec,nevim co mam robit?potreboval by som pri sebe ci nad sebou nejaku tu diktatorsku kontrolu,rezim,ktori by na mna dohliadal,sam ja,teda moje ja a vola su uplne nieco o inom ako to co chcem,voly,pocity,telo uplne inac korenspoduju ako hlava,panuje chaos a nie jednota,navyse nekontrolujem seba vo vnutry,vsetko je dobry napad,myslienka,moje druhe rozpolcene ja ako keby neexistovalo,na vsetko tkvz si odklepnem peciatkof a idem na to,nic mi neni debilne.
Takto to teda nejde,neni som spokojny so svojim zitim jak po fyzickej tak aj psychickej stranke.

in spe:
ak sa mi lamparen ozve ohladom odpovede a rady,budem rad a tesim sa na prijemne dlhotrvajuce zmeny.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  Matej St 3 január 2018 - 0:02

Ahoj fajny Smile (@anti/fajny)

Keď som čítal Tvoj príspevok v Lampárni, tak som na jednej strane sa akoby usmial, že ako si vieš pekne naložiť a vynadať, na druhej strane cítim, že za tými Tvojimi slovami sa skrýva úprimná - nazvime to - bolesť alebo frustrácia, ktorá psychicky bolí a spôsobuje Ti veľkú nespokojnosť. Mám za to obdobie, čo sa poznáme tu z fóra, z Teba pocit, že nie si depresívny typ človeka, ktorý by mal sklon k hlbokým smútkom, ale napriek tomu dokážeš prežívať tú úzkosť zo seba samého a z akoby začarovaného kruhu, alebo lepšie povedané, z pocitu vlastnej nemohúcnosti, keď by si na jednej strane niečo a nejak chcel, a na druhej strane sa Ti to nedá. Naozaj ma to mrzí, že to prežívaš, pričom niektoré tie typy frustrácie, ktoré si opísal, poznám aj zo svojich skúseností, takže Ti do určitej miery rozumiem, myslím.

Ono zdá sa, že celý Tvoj životný štýl a životospráva je sústavou nejakých konkrétnych zvykov a návykov. Každý návyk alebo zvyk je vecou získanou, nerodíme sa s ňou - čiže sa ju učíme a platí, že čím je príjemnejšia, tým sa jej rýchlejšie priučíme. Dobrou správou je, že každý zvyk alebo návyk sa tým pádom dá aj odnaučiť - a treba tu hneď povedať, že najlepšie je odnaučiť sa nevyhovujúci zvyk tak, že ho v rovnakom čase budeme nahradzovať učením sa novému zvyku, vhodnejšiemu. Chápeš, aby nevznikla prázdnota, že niečo príjemné pominulo a nič alternatívne ho nenahradilo. Preto mnohí fajčiari odriekanie cigarety kompenzujú zvýšeným jedením, lebo jeden príjemný pocit potrebujú nejak nahradiť druhým. Tak sa najlepšie odvyká a privyká novému. Platí to všeobecne, tie cigarety som spomenul viacmenej náhodne, lebo privykanie si zvýšenému papaniu nie je zrovna vhodný nový návyk.

Mohol by si si spraviť nejaký plán, akúsi porovnávačku dvoch stĺpcov, jeden stĺpec budú pod sebou vymenované zvyky a návyky, ktoré na sebe nemáš rád (nejde ani tak o to najťažšie, teda fajčenie, skôr aj drobnosti, napr. dlhé spanie, alebo zvýšenie jedenie, alebo niečo zo spektra Tvojich akožepovinností). Druhý stĺpec bude paralelne vedľa prvého a budú v ňom pod sebou vymenované alternatívne a príjemné nové zvyky a návyky, ktorým sa chceš naučiť a hlavne! - ktoré budú každý prislúchať k nejakému konkrétnemu starému zvyku, ktorý majú prekryť, nahradiť (jeden nový prekryje jeden starý). Tie nové si budeš musieť nejak povymýšľať, pričom to, čo zaváži, nie je vôbec užitočnosť nového zvyku pre Tvoj súčasný stav žitia, ale práveže to, či ide o pre Teba príjemný zvyk, nejak niečím potešujúci, alebo tak. Totiž tie zlé zvyky nemožno odučiť privykaním si na niečo nepríjemné, nútené, čo Ťa nebaví, nenapĺňa, čo nie je v súlade s Tebou.

To bude vlastne až ďalšia fáza, oveľa neskôr, keď budeš budovať nové návyky, pri ktorých sa už budeš cítiť aj nútene (trebárs dajme tomu, že si niekto neumýva zuby, tak v tejto druhej fáze to už môže ísť riešiť učením sa novému návyku pomaličky s mnohými výnimkami a čoraz väčším ustupovaním výnimok v umývaní a tak ďalej, čo je tomu, ktorý sa to učí, istým spôsobom nepríjemné a nútené). Táto druhá fáza už nebude fázou rozbíjajúcou Tvoje zlé návyky a zvyky, ale už bude fázou produktívnou, teda budujúcou lepšiu verziu Teba samotného. V prvej fáze sme len tými dvomi stĺpcami riešili zlú verziu Teba, ale ešte sme nebudovali lepšiu, iba sme rozbíjali staré privykaním si na niečo neškodné, no príjemné. V druhej fáze už aj, ako vravím, budujeme lepšiu verziu osobnosti a života. Smile

Týmto sa momentálne môj nejaký nápad, ako Ti čiastočne poradiť, vyčerpala. Shocked Verím, že mi ešte dačo napadne, tak potom napíšem, prípadne zostaneme v tejto téme v kontakte. Yes

Aj ja Ti veľmi želám, ako si aj Ty pre seba praješ, také zmeny, ktoré Ti prinesú spokojnosť. Určite máš na to, aby si to dokázal, máš v povahe bojovať a navyše máš dar úžasnej sebareflexie. To Ti bude, verím, aj v ďalších kapitolách Tvojho života veľa pomáhať. it is perfect

Matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Lampáreň Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  Dušan St 3 január 2018 - 17:09

ahoj @Matej

som rad ze si z lamparne zareagoval,a dal nejake tie rady,

ja som si vypisal do pozn.blogu one note zvyky a zlozvyky ale to s nadhladom,podrobnejsie sa tomu budem muset zamyslet inokedy tak napr...

1.fajcenie
2.nezdrave stravovanie
3.neexistujuca kondicka
4.sexualne zdravie
5.nic nerobenie
6.scivilizovanie sa

urcite nie som sam kto nema taketo podobne problemy,
pises tu ze by ich bolo dobre postupne vymazavat a nahradzat niecim novym v urcitych fazach,ked sa zamyslim za vsetkym su ekonomika-peniaze a práca,a to ja momentalne nemam,ale ked to zoberiem z pohladu ekonomiky tak by to slo.I ked sa obavam toho fajcenia ze skorej nepojde,ale slo by to kondickou a konkretne beh,nakolko by som bol donuteny rychlejsie dychat by som musel zredukovat ci vyhodit cigarety,ale to vsetko je len keby?

Zoberme to keby som tieto zlozvyky nemal!To by som tu asi nevysedaval a bol ci zil niekde inde a tam by som sa ztazoval zase na opak asi!
Jedine na com pracujem a vylepsujem je to nic nerobenie,to ostatne berem ako fakt,real,s ktorim asi nepohnem,ale je tu nadej na novy navyk ci zmenu a to stale zamestnanie a prijem,tam by som si to vedel prestavit.
Tebe sa podarilo napr. osamostatnit tim ze si si kupil svoje hniezdocko,dokoncil uspesne skolu,udrzal si si zamestnanie a pracujes dalej na sebe i ohladom vse zdravia.

Nuz matej si na dobrej ceste po puti na tejto planete.Mas toho este urcite vela do buducna kedy ako a co robit,gratulujem,nech sa aj nadalej dari.
Dik za postrehy.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  kimi2028 Št 4 január 2018 - 9:56

Ahoj fajny,
ono v prvom rade je len s koníčkami, aké máš je nepretržite ťažko fungovať. Návyk k tomu sa vytvorí len ťažko. Pri tých, čo máš teraz aj 4 hodiny je ťažko. To by museli byť asi iné koníčky, aby si fungoval na nich 8 hodín bez prestávky. Hľadať si skôr koníčky ako štylizácia textov, poznámok prípadne písanie nejakých tých článkov. Niečomu novému sa priučiť napr. nejaké ručné práce, niečo si konštruovať doma z dreva alebo iných materiálov, prípadne práce pre "ženy" napr. také vyšívanie, pletenie, umelecké kreslenie... Jednoducho keď niečo na dlhšie tak by malo ísť o vlastnú tvorbu a nezáleží na tom, či by mala byť fyzická alebo duševná.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  Dušan Št 4 január 2018 - 11:08

zdar @kimi2028

tak 8 hodin denne to urcite na sebe nepracujem,totiz som denne ulohy prisposobil ako by som aj pracoval,cize min.45min. na jednu ulohu,15min.prestavka, tak ako v skole,

mam 5 uloh do dna a po dobu 11 dni,potom sa to opakuje,ide prevazne o sachy a nesachy,s tim nahravanim diagramov do databazy v pgn a na chessbase viewer je len vidina do buducna ze to bude vhodne si to listovat a opakovat,a taktiez clovek sa pri tom uci,robim poznamky teda tvorba a opakovanie,a momentalne sa rozbieham na svoje partie ktore by som chcel hrat jednak podla variant a jednak podla pesiakovych struktur,to rozbieham znamena ze si vytvorim svoj album pesiakovych formacii z ktorich bych chcel vychadzat,je toho vela,mam zanalyzovane hlavne varianty do 40 tahu a to za zavrete a polozavrete otvorenia,este treba doanalyzovat otvorene,analyzovane no iba kompom,ked to budem mat tak by som to popri pesiakovych struktur chcel konecne zanalyzovat sebou samym,mam par otvoreni z ktorich vychadzam tak uvidim.a este pracujem na sachovych miniaturkach,ktore tak isto nahravam do pgn.

raz som hral blitzku s 2550 elom a prehral som to tak ze mi ponukol 3 figury,jednu som zebral aj tak som blitzku prehral.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  kimi2028 Št 4 január 2018 - 14:09

To máš dobre kamarát, ja osobne nerobím pre šach skoro vôbec nič... Pozriem si Robert a Petr šachy a tým to väčšinou končí...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  Dušan Št 4 január 2018 - 15:09

no ja si robim z thoho poznamky a nahravam do pgn
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  kimi2028 Št 4 január 2018 - 19:26

Už sa lepším trochu zatiaľ novoročné predsavzatie, že každý deň vyriešim min. 10 taktických diagramov napĺňam zo strmilov.cz. Už mám za sebou štvrtú sériu v novom roku. Škoda je len, že tie diagramy sú riešené zo strany autora suchšie a v riešení nie sú uvedené reakcie na všetky obrany súpera. Mojou úlohou je vždy spočítať úplne všetky možností nielen hlavnú pointu, čo niekedy nie je najjednoduchšie. Trebárs je tam uvedené v riešení, že variant končí matom, ale po nejakej odpovedi je síce materiálna prevaha. Chýba však ako súpera zmatujem, lebo tam mat nie je. Zatiaľ ma to baví, rozmýšľam na šachovnici a všetko poctivo si staviam. Som rád, že dospel čas, aby som si trochu zatrénoval aj fyzicky. Hoci na dlhší čas to nie je. Fakt dám max. 5 diagramov poobede aj večer...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  Dušan Št 4 január 2018 - 21:01

ja hram teda trenujem 45min.dnne striedavo chesstempo a chessbase + diagramy z knihy,je pravda ze diagrami som zacal riesit minuly mesiac ale spomeniem to ze som sa zatal a povedal si,nepozeraj tam ked nevis,jako na vysledok, a odmenov boli nadherne kombinacie ci plany so spravnou variantou ci tahom,tak napr. jeden diagram som riesil 2 dni i po pameti mimo treningu,co sa tyka estranok tak tam mam odohratych v jednej cca.2K hier v chessbse zo 1000 hier skore bohuzel okolo 1650-1750 elo,motivaciou su vsak tie diagrami a cas ktori je nekonecny,netreba sa ponahlat a taktiku mozem riesit aj tri dni,ako jeden diagram,

ak to pomoze tu su stranky:

https://chesstempo.com/chess-tactics.html

http://tactics.chessbase.com/



Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Lampáreň Empty Re: Lampáreň

Odoslať  kimi2028 Pi 5 január 2018 - 14:38

Tá taktika na chessbase je super, mám tam tiež na nej vyriešenú 1000cku. Osobne mám rating podobný tvojmu 1650. Tiež som tam bol na 1870 elo najvyššie, začalo to tam byť také ťažké diagramy pre elo 2000-2200 a pomerne ľahko som spadol na súčasné číslo. Musím šachu dať viac, aby som bol lepším hráčom. Aj keď trénovať je ťažké, hlavne s motiváciou je problém, keď mi je horšie ako dnes. Dnes pri tréningu normálna múmia k tomu poriadne unavená po prebdenej časti noci. Trénovať som musel, aby som dodržal to, čo som si sľúbil. Ani správne riešenia sa mi nepodarilo naučiť. Som zvedavý, na akú úspešnosť vyriešim dnešné diagramy o nejaký ten mesiac, lebo dám si ich ešte raz všetky odznova potom, keď tých 240 diagramov dojdem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore