anti/psycho zošit

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Re: anti/psycho zošit

Odoslať  kimi2028 za Pi 3 november 2017 - 7:40

S tými cieľmi a plánmi som na tom podobne. Aj keď u mňa niečo vykonávať dlhšie ako 15 minút je ťažké. Mám takú slabú pozornosť, že koniec a do toho som v postschizofrennej depresii, ešte k tomu pomerne emočne oploštelý. Tie 3 vecí mi veľmi nepridavajú na plnení plánov. Jednoducho som vo fáze kedy ma treba do všetkého nútiť.

Aktivity s kamarátmi sú podobné. Tam síce vydržím, ale po tých 15 minútach som na tých bleskovkách všeliaký, ale hovorím si, že o nič nejde a tam je mi to jedno ako dopadne. Chodím si tam vyskúšať zahájenia, aj tak väčšinou sa tam padá na čas. Najlepší šport je momentálne futbal tam nejakú pozornosť na neho nepotrebujem...
kimi2028
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 513
Reputácia Reputácia : 125
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Pi 3 november 2017 - 8:55

jop,myslim si ze sa moc precenujeme,mam na mysli toto,naposledy som bol na sipkach a uplne som sa tam odpisoval,dovody:skusenosti,realita,fakt,forma...
jednoducho som si neveril,je pre mna lahsie sa citit na to ,podla okolia, ako si verit a ist do toho naplno uplne sam,na silu,

vsetko to je o treningu,schopnostiach,vedomostiach,skusenostiach a hlavne o viere k sebe samemu,ak nieje viera,nieje dobry vysledok,sanca postupit dalej,

v sachu to kolise raz hore raz dole(3 zapasy 1-0/5-0),ziadny pokrok v pred,i ked mam vedomosti obohatene o par videi a samozrejme neodskusane,v lige davame priestor mladym,takze az tak aktivny nebudem,a samotne turnaje tam je to otazka penez,momentalne dokoncujem poznamky a pojdem ich prepisat do wordpadu,

ale o co ide! ide o to ,ze,je pre mna lepsie si pamat a opakovat si poznamky ako si nepametat a nerobit ziadne poznamky,
momentalne mam v plane urobit poznamky zo 10 desat knih,predmetov ,co som si zakupil,niektore oscanovane a upnute na net s verejnym zdielanim,niektore cakaju na scan...,totiz zivot si vsima do coho som vrazil alebo investujem peniaze,a tam je ta otazka co stim,ide o to ze to co som si zakupil nie je len pre mna ale je to aj pre verejnost,ale v mojom podani,ked nie ,tak akokeby mu a mne daco chybalo,musim to takto vsetko zdielat aby som privyrovnal vahy,sily...

napr.kupil som si sipkovu vybavu az prilis skoro,pochlubil som sa nou na fb,a vysledok?nuz nedari sa mi v lige,ako keby som niekomu ci mne daco zo sipok zobral,preto teraz tu vybavu predavam,a koncim zo sipkami,na neurcito.

dalsi priklad MMK:

to co stahujem z netu,po nejakej dobe musim aj upnut na net spet,je to sice skoro zdarma ale svet,zivot si odomna ziada,nazvem to moje verzie,stahujem filmy,hudbu,a youtube hry,
ked to neupnem ako keby mi v zivote daco chybalo...
ja si to kupim alebo stiahnem,pozrem alebo urobim poznamky a v mojom podani to mozem upnut spet,potom sa citim...ovela lepsie,pamet nenarusena,a co ja vim este co.

to co ma zaujima,alebo to nazvem co milujem,je samozrejme"matejova profesia"po lopate povedane hlava,mozog,
je to laska k mudrosti.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 839
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 15
Bydlisko Bydlisko : Slovensko/Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  tomas za Pi 3 november 2017 - 14:58

350e nie je pod zivotnym minimom. kiezby som mal tolko, mam plny invalidny a 265e.
zivotne minimum je 199,48e mesacne, ak ide o jednu plnoletu osobu.
a pritom by mozno stacilo prestat fajcit, fajny, a hned by bolo penazi dost Very Happy

niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 219
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Questax, Orfiril, Valdoxan

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za So 4 november 2017 - 7:13

ahoj @tomas,
mal som na mysli minimalnu mzdu
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Keď zavriem oči

Odoslať  fajny za Ne 12 november 2017 - 12:58

mrtvo

Naposledy upravil anti/fajny dňa Pi 1 jún 2018 - 1:27, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ne 10 december 2017 - 22:06

mrtvo

Naposledy upravil anti/fajny dňa Pi 1 jún 2018 - 1:28, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

EGO

Odoslať  fajny za Št 1 február 2018 - 12:54

mrtvo

Naposledy upravil anti/fajny dňa Pi 1 jún 2018 - 1:28, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Já Program

Odoslať  fajny za Št 3 máj 2018 - 14:06

Já program

štvrtok, 3. mája 2018
11:56

Já program (Já mnohokrát-viackrát)

Já základný program-Sebarozvoj -(psychika-hlava-sed,ľah,stoj):

Štúdium (ľahké a odborné čítanie,poznámkový blok a sociálne siete)

Dôchodok a odpočinok (pasivita a nečinnosť)

-Psychohygiena (duševná hygiena a zdravie,psychická pohoda a výkonosť).
• Vše zdravie (sexuálne,fyzické,sociálne,ekonomické,telesné a športové...)  
• Psychológia (koncentracia,sustredenost,autosugescia,energia,bojová pripravenost...)
• Nič nerobenie A. (lenošenie,TV,rádio,film,hry,sociálne siete)

Já pokročilý program-Sebazdokolanovanie sa -(fyzika-telo-pohyb):

Práca a zamestnanie (aktivita a činnosť)

Vidieť a zažiť (kam v meste a jeho okolí?) + vyhľadávanie spoločnosti:
• Cestovanie-zamestnanie,dovolenka,turistické atrakcie,cykloturistika,výlety,prechádzky,stretnutia,rekreačný pobyt,spoločenské akcie.
• Zamestnanie-živobytie.
• Dovolenka-destinácie,tiristické atrakcie.
• Turistické atrakcie-Hrady,zámky,kaštiele,jaskyne,múzeá,galéria,hvezdárne,rozhladne,ZOO záhrady,botanické záhrady,parky,skanzeny,drevené kostoly,kostoly,pútnické miesta,kláštory,pamiatky,pamiatkové rezervácie,technické pamiatky,divadlá,opery,kúpaliská,prírodné kúpaliská,aqua parky,termálné kúpaliská,kúpele,welnes,lyžiarské strediská,golfové ihriská,žrebčíny,gejzíry,vodopády,jazerá,infocentrá,arboréta,príroda,archelogické náleziská,rarity,cykloturistika.
• Výlety-turistické atrakcie,cykloturistika,podujatia (kultúra,hudba a šport).
• Prechádzky (vychádzky 7,5km/deň alebo 10K krokof/deň) - obchod,turistické atrakcie,cykloturistika,pamiatky,kino,múzeum,výstava,galéria,.
• Stretko a spoločenské aktivity (klub,piváreň,kaviareň,čajovňa,reštaurácia,bar,diskotéka).
• Rekreačný pobyt-sústredenie,rekonvalescencia,rehabilitácia,rekreačný šport.
• Ďalšie spol.akcie

Zdravý životný štýl (zdravé stravovanie)
• MDaZ - Môj dom a záhrada
• Office (multimedálna knižnica)
• Nič nerobenie B. (upratovanie,hygiena,nakupovanie,varenie)  
• Kondička (beh a bycikel-činnosť srdca a správne dýchanie,kondičné cviky)
Vidieť a zažiť + vyhľadávanie spoločnosti                          

Dušan Fajnor 3. 5. 2018 12:54

Já Program vznikol na úkor denných úloh a ich pravidelným prepisovaním.
Já program predstavuje aktívnu či i pasívnu činnost-nečinnost,teda veci ako hoby a koníčky ale aj veci ktoré patria do každodenného života,napr. práca,upratovanie,varenie...
Já program je dennodený aktívny či pasívny program bežného človeka ale aj dôchodcu,bez neho najme dôchodca sa spočiatku nevie zaradit do bežného života,ale postupom času si nájde svoje kladivko, a poniektorím tím invalidným dochádza tak povediac k deštrukcii samého seba.Je fajn mať nečinnosť ,ale nemala by trvat viac ako pár dní!Z vlastnej skúsenosti som pocítil na vlastnej koži ,drsnú realitu života.Postupom času (10 rokof pasívneho nič nerobenia-zombie-lahnutá oživlá mŕtvola v posteli s ovládačom v ruke,pozväčša niekolko dni v týždni.) som sa prepracoval k denným úloham ako aj tomuto programu,ktorí je ešte len v počiatočnom výzkumnom štádiu.
Já program som rozdelil na základný-sebarozvoj a pokročilí-sebazdokolovanie sa.
Tento program si môžeme predstavit ako aj otvorene windows okná či monitory v ktorích sa uskutočnuje práve oná aktivita či pasivita.V každom okne je len jedna činnost či nečinnosť.Z toho plynie aj názov témy"Já program - mnohokrát,viackrát"

Určite dáte za pravdu čo to tu vypysujem a načo je "Já program" dobrý?
Totiž denné ulohy som mal uložene v exeli a pod hlavičkami ako pondelok,utorok...+ hodiny,vždy mi tieto akožepovinnosti vydržali priemerne max.dva týždne.Prečo nevydržali?Moja diagnoza je F20.0.
a z toho plynie neustály boj a hladanie kompromisu v duchu.Jelikoz niesom na tomto svete sám,musím robit rozhodnutia ako práve spomínaný kompromis.Tento svet ,mam pocit ,bud so mnou bojuje ,alebo sa chce so mnou prirovnať na úkor mojho volného času,chápem bežný človek má na seba cca.5 hodin,ja ale 15 hodín.Ako keby tento svet (zapaté rádia v izbe a v kuchyni,v obývačke televízia,rodina,známy,ludia za oknom,ci svet "útočisko" kde sa práve ocitám.)
Je to závisť a škodaradosť?
Veď ja za to nemôžem ,že nepracujem,že som chorí (?),že som na dôchodku a mám kopec voľného času!
Mám pracovné obmedzenia a môžem aj robit,fakčit makat jak blázen,odmenou su práve tie F.prostriedky,ale momentálne nehladám robotu nakolko som nastupoval minule do novej práce a doslovne po tichu ma odmietli.Pracoval som v niekolkích firmách,podnikoch,na papieri zhruba 4 roky.
Zatial si prácu budem hladat pasívne.

Ja program by mal byt programom na den podla chuti,vytíčim si rozvrh na daný deň podla chuti a vôli a idem nato!Nebudem tu len nečinne vysedávat či vylihovat!Som plný energie a chcem ju zo seba preniest na tieto činnosti.Musím poznamenať ,že ked sa mi podarí dostat dostatočnú energiu zo seba do svojej práce ,tak aj spánok (príčinou psychóz ako aj sanitky s hospitalizáciami bol nekvalitný spánok) bude o niečo kvalitnejší.Hlava a telo sa musia unaviť,vyčerpať so seba všetku nadbytočnú energiu.

Čiže projekt Já program sa bude vykonávať za podmienok:
• Nemám čo robiť
• Chce sa mi to a tamto
• Mal by som niečo robiť

A nie proti vôli ako pripomienka,ktorú stoji za to, ju tu spomenúť a to fráza :nechce sa mi!!!

Programy:

1. Škola a Team D.F.-26 podprogramov
2. Šachy a Team D.F.-23 podprogramov
3. Šípky a Team D.F.-3 programy
4. MMK-Multimediálná Knižnica-3 podprogramy
5. MDaZ-Môj dom a záhrada-x podprogramov
6. Nič nerobenie-24 podprogramov
7. Jazyky a Team D.F.-x podprogramov
8. Hry a Team D.F.-x podprogramov

Naposledy upravil anti/fajny dňa Ne 27 máj 2018 - 19:55, celkom upravené 3 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za Pi 4 máj 2018 - 7:28

Tak fajny držím ti palce. Ja momentálne tiež so sebou bojujem a ťahám v súčasnosti za krátky koniec. Smutnejšie je, že nebýva mi najlepšie, ale nedokážem sa k ničomu zmysluplnému prinútiť, čo nie je dobre. Mal by som sa vrátiť k veciam, ktoré sa mi osvedčili, ale akosi sa k ničomu nemám. Hlava je bohužiaľ strašná a v poslednom čase sa jej nič nechce. Upadám, upadám pri notebooku a robím toho len veľmi málo. Nerád by som bol dopadol fajny ako ty niekedy, že si 10 rokov dá sa povedať prespal. Vážne toto by som len veľmi nerád zažil. Všetko k tomu smeruje. Mal by som sa zobudiť a začať pracovať na veciach, len ťažko sa pracuje na niečom, čo ti vydrží väčšinou týždeň max. dva týždne. U mňa by bolo najlepšie, keby som začal robiť činností pre radosť. Podľa toho na čo mám chuť, lebo pri prístupe "musíš" tak som stále zlyhal. Naopak na báze dobrovoľnosti, že som robil činnosti, na ktoré som mal chuť tak som dokázal dobre makať.
kimi2028
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 513
Reputácia Reputácia : 125
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ne 27 máj 2018 - 18:14

mrtvo

Naposledy upravil anti/fajny dňa Pi 1 jún 2018 - 1:29, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ne 27 máj 2018 - 18:16

mrtvo

Naposledy upravil anti/fajny dňa Pi 1 jún 2018 - 1:30, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ne 27 máj 2018 - 18:19

mrtvo

Naposledy upravil anti/fajny dňa Pi 1 jún 2018 - 1:30, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.