Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vyvážovanie aktivít

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyvážovanie aktivít Empty Vyvážovanie aktivít

Odoslať  Dušan Ne 11 jún 2017 - 15:50

ahoj,
Otváram túto temu o par prispevkov,o ktore chcem aby ste sa podelili jak so mnou tak aj ostatnima,
tí ktori ma poznate ci ste citali prispevky tak viete ze neznasam vylihovanie,a preto teraz pisem lebo uz druhy tyzden od rana do 13:00hod nemam co robit,totiz teraz zvazujem ci nezmenim svoj PHTR-rozvrh na tyzden,polihujem doobeda ale i kvoli liekom ktore vecer uzivam,totiz si myslim ze mi rano po preberani trosku vadia,trva mi cele doobedie kim sa preberem z tich davok a to si este davam ranjsie davky ale nie na psychiku,rana mam strasne co sa tyka prebrat sa a fungovat dalej,nic sa mi nechce a len tak dospavam,ale urobim tomu koniec,fakt je aj to ze  ked nazriem do rozvrhu tak tam najdem 13 hodinu,i ked mam do obeda kondicku,net a obed,stavam okolo 8hod.

a podme teraz k aktivitam,ti co ste na dochodku ale aj ti co pracujete mate nejake tie aktivity,ci len cely den nic nerobite a vylihujete?

pri poslednom pobyte v nemocnici my zblbla budka a od toho pobytu som sa zacal venovat aktivitam,ale ako ste sa docitali islo o budku tak som sa zameral tim na citanie,v poslednej dobe som si zacal uvedomovat ze to co robim je fajn ale nedodava to plnu funkciu do tela a ducha,
tak napriklad mam vela aktivit na formovanie,zveladovanie psychiky,strasne malo fyzickych na formu tela takmer nic spolocenskeho,a nehovoriac o samom vnutri a to duše-ducha.
Potrebujem to vyvazovat a byt v samom sebe spokojny so svojim zivotom s chorobou,o ktorej v poslednej dobe sa dajako nad nou ani nezamyslam,neexistuje,alebo si ju niekolkokrat za den ani neuvedomujem.

Tak ako som naznacil potrebujem rovnovahu nieco s tam toho nieco stam a nieco tamto,

spomeniem :
fyzicke-kondicka+beh u mna nezrealizovatelne,nepocate 5-,prace na dome a zahrade 2+,sipky a sachy + trening 4+,

spolocenske-pivo a kamarati 4+,priatelka u mna ci ja u nej 5-,liga jedna aj druha 3-,zaujem o novsie aktivity 1-,

hladam nejake aktivity najme tie spolocenske,socialne,kde sa mozem vyventilovat spolu s okolim,ale aj fyzicke,
je ich mnoho ale potreboval bych sa do nich nakopnut,

tak co,ako alebo aka je vasa psychohygiena ci zdravý zivotny styl pocas dna,tyzdna?
Vyvážovanie aktivít Fetch_image.php?p=20490;15;smaller;344.20734;b


Naposledy upravil fajny dňa Ne 11 jún 2017 - 16:11, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyvážovanie aktivít Empty Re: Vyvážovanie aktivít

Odoslať  Dušan Pi 20 apríl 2018 - 17:26

AHOJ,

musim sa s vami podelit ,ze ma k tejto teme dohnali myslienky ktore vo mne bojuju a hladaju kompromis,ked idem na kavu a cigaretu to je o len o tom,nuz musim povedat ,ci som dnes urobil kompromis to ukaze cas,totiz cely den mam v izbe zapate radio,v kuchyni druhu stanicu a v obyvacke telku,

tak podme na to!
dnes som sle 5 x menil denne ulohy,akozepovinosti a dospel som k tomu ,ze dnes i po niektore dni, to je o boji,
jelikoz som na dochodku invalidnom tak mam kopec volneho casu teda cca15 hodin denne,
pracujuci zdravy ludia maju okolo 3-5 hodin volneho casu na seba,zktoreho ide cas na ,ale dve hodky, na varenie a upratovanie,cize moje poslanie a odhodlanie uz od teraz spociva aby som sa vyrovnal,jak zo spodu,tak aj z vrchu,normalnym ludom,priemeru pracujucej alebo zarobkocinným osobam,ludom.


a tak som sa rozhodol ,ze na sebarozvoj a sebazdokolovanie dam priestor na 4 hodiny denne,rano zapnem nb a o 14:00 hod ho vypnem,

zbyle hodiny oddavam menej namahavej cinosti ,a to NIČ NEROBENIE-pod ktore som si dovolil zaradit polozky ako lenosenie,TV,Film,Youtube kanal,tablet-hry,moj dom a zahrada ale aj -Spoločenské aktivity (cestovanie,prechádzky,pamiatky,múzeum,turizmus,dovolenka,športové-kultúrne a hudobné podujatia,piváreň,kaviareň,čajovňa,reštaurácia,bar,diskotéka,ďalšie spol.akcie)

ci som urobil dobre ukaze cas a aktivita s prepisovanim dennych uloh.


Naposledy upravil anti/fajny dňa Pi 20 apríl 2018 - 23:11, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyvážovanie aktivít Empty Re: Vyvážovanie aktivít

Odoslať  Dušan Pi 20 apríl 2018 - 22:33

nuz musim povedat ze som opet myslienkami najme sachovima,totiz mam tam pracu ,vsetok sachový material dat do jednej kopy,knihy,databazy,poznamky....

program onenote-digi.poznamkovy blok je ten ktory sa u mna sklonuje kazdy den spolu s balikom office ako word...
vyhoda tohoto baliku je prepojenost programov medzi pocitacom-tablet-mobil,mam dojem, ze ulozisko je v aplikacii onedrive,kde sa ukladaju aj dokumenty v pocitaci,mam predplatenych 100GB do konca roka od spolocnosti samsung,co potom ,nuz budem si muset ten onedrive aj s balikom office platit cca 7€ mesacne/1TB uloziska,
momentalne mam v onedrive vyuzitych 45GB

v predchadzajucom prispevku som napisal ako vyvazovat aktivity,nuz musim povedat ze po tom co som ho dopisal,som dost rozmyslal nad tým, a vyslo mi ze musim jednoducho odpracovat tích 8 hodin + mestska doprava a stavanie = 10hodin denne,jelikoz som na dochodku tak tato praca moze byt pre mna vyhodou a dost uzitocna,jednoducho musim cez den niecorobit a ak chcem sa prirovnavat k pracujucemu ci zdravemu cloveku musim toto podstupit,robota je miestami vycerpavajuca ale vzdy si poviem aj pomaly zajdes daleko,nevyhody snad to ze budem i nadalej bojovat s myslienkami ale s kompromisom by som si to mal rozmyslet,nakolko chcem aby rezim-denne ulohy vydrzali aspon polroka,
popri tom sa venujem šipkam,skole,hram,multimedialnej kniznici a nove jazyky,

mam dve roboty na pocitaci ohladom sachu
-preklikavam knizky do pgn suborov a do pozn.bloku,ide mi tu o komfort a v buducnu bych to chcel bud spenazit alebo zdielat s blizkima,
robota vycerpavajuca ,ale uzitocna,ciel 3 hod/den
-tvorim poznamky bez diagramov jak do zositov tak aj do poznam.bloku,tu mi ide o strucny prehlad o sachu ako teoria,ktoru bych chel opakovat a popripadne aj zdielat z blizkima,robota zaujimava,ciel 1hodina/den

co sa tyka vyvazovania musim to robit samozrejme aj s NIČ NEROBENÍM
predstavujem si to tak ,ze rano vstanem na siedmu a skoncim o piatej,vypnem pocitac a idem na nic nerobenie,

do temy akp.povinosti skusim vlozit odkazy na moje denne ulohy,ale obavam sa ze budu z mojho pohladu myslienkovite porazane,skritizovane a hlavne nevyhovujuce,nakolko myslienky-okolie sa radsej bije ako by bol za kompromis,tuzia neustale po zmene,su mi skorej na skazu ako na uzitok,

nuz mily forumaci nech sa vam lubi ci nelubi,budem si stat za svojim

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyvážovanie aktivít Empty Re: Vyvážovanie aktivít

Odoslať  kimi2028 So 21 apríl 2018 - 16:34

So svojím vyvažovaním aktivít nie som momentálne veľmi spokojný. Dni mám pomerne jednotvárne, ale hľadám aspoň cesty na strávenie času mimo domova. Chcel by som si momentálne nastoliť taký režim, pri ktorom by som strávil 2,5-4 hodiny denne vonku. Sú obdobia, kedy sa mi darí to viacej no sú aj také časy, kedy sa mi nedarí to vôbec. Problém je aj moje mesto, v ktorom sa nedá veľmi veľa podniknúť. Skutočne mám pocit, že som vyčerpal už všetky možností svojho mesta.

Mám momentálne stanovené pevne len 2-3 bloky (10:00-11:00, 12:30-13:30, 15:00-16:00?) vyhradené na prácu pre mamku, kedy robím to čo momentálne potrebuje. Pomedzi v to si vkladám rôzne vecí, na čo mám momentálne chuť. Tam je to skutočné rôzne môžem počúvať muziku, študovať dejepis alebo geografiu, venovať sa šachom, pozrieť nejaký dokumentárny film, či ísť sa prevetrať niekde vonku (prechádzky, plávanie, basketbal, možno bude aj posilovňa po uznaní ZŤP, či športové podujatia v meste). Uvažujem aj o tom, že by som po večeroch začal lúštiť krížovky (klasické, maľované...).
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2188
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyvážovanie aktivít Empty Re: Vyvážovanie aktivít

Odoslať  Dušan Ne 29 apríl 2018 - 21:09

ahoj,

nedamito,ale dam sem odkaz na moje aktivity ktore by som chcel konecne neprepisovat a ak tak ich ,tak ich dodrziavat aspon pol na pol,
ide o cinnosti prevazne namahavo na psychiku ako na fyziku,cize prevazne ide o psychohygienu ako sebarozvoj na vzdory zdravemu zivotnemu stylu ako sebazdokolovanie sa,

pohybovych aktivit je logicke ,ze ich je pomenej,nakolko niesom typ cloveka ktory prevaznu cast svojho zivota zije na ulici ci mimo domova,
ovplivnuju ho faktory ako ekonomicke zdravie a psychicke zdravie,

je pre mna velmi dolezite a aj pre moje zdravie,ked po cely den som schopny tieto psychocinnosti ako tak dodrziavat a naplanovat si ich na cely tyzden ,tak aby boli vyvazene jak po stranke psychickej tak aj po fyzickej,

pred chorobou som dost casu,travil na ulici,mimo domova,teraz je to opak a musim povedat ze sa mi furt mali,nebyt medzi ludmi vonku,ale som uz v takom veku,alebo sme ,ze vekovo sme tak povediac dospeli k produktivnemu veku ako praca,sloboda,rodina a mame nabeh na pokrocilejsi vek a to dochodok,mi chori akokeby sme preskocili tuto produktivnu dobu a zacali zit v tom pokrocilejsom veku,ale i tu dochodcovia necucia len doma ,ale chodia po slovensku ci svete na dovolenky ci turistiku.....,maju v tom system,maju spolocenke aktivity,akcie,uzivaju si dochodok co ja nemozem s tymto az tak suhlasit,ja prezivam od dochodku do dochodku,a mrzima ze pri takejto vyske dochodku mam obmedzene moznosti,hladam aj nehladam pracu,je to tazke,mam obmedzenia,aj sa mi chce aj nechce,mozem robit ale nemusim zatial,az pride ona chvila budem muset fakcit makat aby som vyplatil na energie domu a zacal sam si kupovat stravu a varit,v sucasnej dobe mi chyba 120€ na stravu,100€ na cigarety a na cely najom doplatok 100€.

dik za precitanie a dufam ze uz sa rozvrhu dennych uloh nedotknem.

https://prnt.sc/jboiac

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore