uzkosti

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: uzkosti

Odoslať  Ivanko za Po 9 január 2012 - 9:45

[quote="Tuto"]Ahoj Ivanko,
aj ja mám tieto problémy. Mne sa prejavujú najmä v súvislosti s dlhšie pôsobiacim stresom (napríklad bežným pracovným, frustráciou, sociálnou fóbiu)

Pociťujem ju ako určitú formu strachu, pri ktorej mi zviera hrdlo a žalúdok. Som napätý, môžu sa mi chvieť ruky, niekedy sa to môže podobať aj tréme a teda je tu prítomé až prechodné vtiahnutie sa do seba.

Patologická (chorobná) úzkosť je niekedy spájaná aj s depresiou. Psychohygienicky sa dá zmierniť napr. športovou aktivitou, zameraním sa na koníčky, nedoporučuje sa silenie sa do aktivít vyvolávajúcich úzkosť skôr sú vhodné pomalé pokroky v jej prekonávaní. Pomáha aj konzulovať s psychológom a psychoterapia. Niekedy je možné ju zvládnuť aj bez liekov, inak sa na tento účel používajú anxiolitiká.

............................

Mne v patologickej úzkosti spojenej pomohli antidepresíva. Pred rokmi som s tým mal závažné problémy, ale nakoniec to čas, psychohygiena a lieky akosi eliminovali.[/quote]

ďakujem ti za odpoveď Tuto, no ja som prešiel z istej dávky liekov na väčšiu a teraz už som v pohode, po 3 dňoch, ale človek nikdy nevie kedy sa to znova prejaví, neviem či môžem ten stav čo som mal nazvať úzkosťou, u mňa to boli stavy na srdci ale nie búšenie srdca, boli spojené s ťažkým dýchaním, došlo na mňa zývanie a nemohol som ani zývať kvôli tomu stavu asi tak by som to opísal.Trochu som aj športoval a hej keď sa človek venuje nejakému koníčku tak nato často aj zabudne a keď si ešte k tomu šťastný, tak je to na dobrej ceste.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za St 11 január 2012 - 11:13

Moje úzkosti sa do značnej miery upokojili a aj výrazne umenšili. Beriem už nejaký ten mesiac Oxazepam, polku ráno, polku na obed a polku večer. Myslím, že mi pomáha. Môžem ísť po ulici a nie je to také strašné. Ba je to temer prijateľné.

Moja úzkosť bývala červenavého typu, ako spomínam v Kauzách v téme "Kauza Matej Skalík 3". Ale niekedy mávam takú slabšiu úzkosť, keď pociťujem nával nervozity, trémy. Behám vtedy hore dole po obývačke a je mi takpovediac špatne. Ale to viem, že má čistú psychicko-externú príčinu, keďže to vzniká zakaždým keď sa mám učiť a keď sa mi zároveň nechce. Na rozdiel od červenania, ktoré v minulosti prichádzalo bez varovania a bez zjavnej vonkajšej príčiny.

Takže aj mne pomohli v tomto boji anxiolytiká a antidepresíva, obzvlášť geniálny liek zvaný Escitil. clown Teraz sa píšu na recepty predovšetkým účinné látky a v lekárni nám ponúkajú lacnejšie escitalopramy, ale ja si vždy vypýtam len Escitil, lebo mu lojálne dôverujem. Fakt skvelý liek. heart

saint

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4332
Reputácia Reputácia : 499
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  lukeb1 za Ne 23 november 2014 - 6:41

Ahojte aké máte skúsenosti s Diazepamom prípadne oxazepamom pri úzkostiach?
lukeb1
lukeb1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 09.05.2014

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Ne 23 november 2014 - 8:06

Ja mám s Oxazepamom dobré skúsenosti.

Veľmi dobre mi pomáha na úzkosti vo verejných priestranstvách, nie je mi vonku špatne a cítim sa tam pomerne normálne. Aj červenavé veci sú dobre regulované na minimum.

Tiež mi významne pomáha na trému v škole, takže keď niečo prezentujem nahlas v triede, tak sa mi častokrát nechveje hlas, alebo len máličko. Sú aj výnimky, kedy mám trému nezvládnutú, no v poslednej dobe, keď idem na seminár a dám si namiesto jednej polky celú tabletku, tak Oxazepam cítim ako významnú pomoc a podporu.

V poslednej dobe sa ho snažím obmedzovať, aby som nerozvinul návyk, ktorý by som nevedel kontrolovať. Robím to tak, že v deň školy som schopný si dať až 4 polky, ale v ostatné dni v týždni (teda 4 ostatné dni) si nedám oxazepam vôbec, alebo iba 1 polku denne.

Diazepam som neužíval.

Matej

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4332
Reputácia Reputácia : 499
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.