Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dušan

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Dušan

Odoslať  Dušan Št 3 november 2016 - 21:30

ahoj,
napisem to sem,toto forum mi prirastlo k srdcu,mi umoznuje sa tu vyjadrovat tak ako v reale ani s doktorkou nekomunikujem co sa tyka choroby,
co sa tyka prispevkov teda tem co som zalozil si niekedy pripadam ako blb co tu vypysuje konini a uz nejeden clen tohto fora sa vyjadril na moju aktivitu negativne,co ma dost zaraza,vyvolavato vo mne pocit hyperaktivity a v dost pripadoch si pripadam ako decko,preto vas ziadam o vas nazor co si o tomto myslite,dost mi to pomoze,
je tu vela tem na citanie a priznam sa este som nestihol precitat vecsinu,v niektorich som sa vyjadril,a to je vsetko,jedna tema bola uzamknuta chapem,ked to pohorsuje ostatnych nech sa paci,od toho tu niesom aby som niekoho zavadzal na nieco,ci nutil aby sa tim riadil,vsetko co prispievam je len bud informativne,ci bezne zo zivota,
o chorobe sa vyjadrujem tak ako v reale nie,nemam totiz s kym o tom diskutovat,neviem bud by ich to nezaujimalo alebo sa tvarim ze sa nic nedeje,ale z urcitostou v reale o chorobe nemienim s nikym komunikovat a polemizovat o nej,je to tak pre mna lepsie,
tu na fore som nieco ako skryta osobnost,ktoru skoro nik nepozna len z citania,urcite sa vam o mne ako taky obraz vytvoril a nehambim sa zan,to co pisem si pevne za tym stojim a som ochotny prostrednictvom tohto fora diskutovat,
ach ta gramatika,
niekedy ma napadne taka myslienka co by sa stalo keby som bol o nieco popularnejsi v reale a niekto by si stiahol info o mojich prispevkov mediam,no hotova medialna pecka a kritika z kazdeho rohu,nechem sa uberat timto smerom,to aby som si daval pozor na to co na internet vkladam ci prispievam,nech si trhnu nohou,real je real a virtualny svet je nieco ine,ina osobnost ako ta prava,tu som pod nikom fajny alebo antifajny je to moja taka virtualna vyzitka,nie skutocna iba z casti,je to sled myslienok nie bludy a haluze,tok myslienok ktore mam prave na mysli,a verim do buducna ze ked budem na tom zle budete prvy s ktorima sa o to podelim,dokonca mam stiahnutu apku zelo a tam linku podpory ktoru moderuje ak sa nemylim @xkrchnav

neviem co bych este popisal,nuz je to tazke,prave mam citat jednu odb.knihu ale moje druhe ja ako po kazde nechcesami
konec


Naposledy upravil Dušan dňa St 29 júl 2020 - 18:23, celkom upravené 2 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Fajny

Odoslať  Matej Pi 4 november 2016 - 6:48

Ahoj Fajny (@fajny). Priznám sa, že ja Tvoje pôsobenie na fóre vnímam prevažne kladne. Písanie, zverovanie sa, denníčkovanie - tak by som nejak videl zmysel alebo časť poslania tohto fóra (okrem toho, že slúži aj na diskusiu ohľadom schizofrénií, liekov, a takých tých pacientských zháňaní informácií). Osobne mi Tvoja vyššia aktivita nejak nevadí, skôr mám pocit, že je to lepšie, než keby sa tu nič nepísalo alebo nehýbalo. Vždy si všetko od Teba prečítam, ako aj od ostatných, aj tie Tvoje dlhokánské informácie o všelijakých témach som čítal. Very Happy

Takže ja hlasujem skôr za kladný vzťah k Tebe a považujem Ťa za vítaného. Neviem, ako ostatní. Určite sú aj takí, čo to takto nevidia, ale tak isto sa nájdu forumáci, ktorí trebárs mňa nevidia ako dobrého člena, pretože mám kopec chýb v povahe - napr. dlhé príspevky, nudné rozoberanie seba samého, zachádzanie do detailov. To mnohým nevonia, preto ma môžu určite vnímať negatívne, že sa napr. chvastám, alebo tak. To ma dosť mrzí. Ale tak všetci mi hovoria, že nedá sa vyhovieť všetkým. Možno sú tu aj takí, čo ma vnímajú skôr kladne. Tak aj s Tebou to tak je, že sú tu aj takí, ktorí Ťa vnímajú skôr kladne. Super!

Nerob si nič z toho, že som zamkol tamtú tému, polemiku bolo treba uzavrieť. Ale založil si podľa mňa aj mnohé hodnotné témy, ktoré sa mi ľúbia, niektoré som sám využil a prispel do nich, ak ma pamäť neklame. Super! A niektoré som iba čítal, slovo po slove. Čierne na bielom

Drž sa, prajem všetko dobré. Očko
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Dušan Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Dušan Pi 9 december 2016 - 9:47

ahoj,
zda sa mi ze poniektori forumaci maju na mna nazvem to skresleny iny pohlad na mna,
tak tu a navzdy teda vyhlasujem ze som neni ani panbickar a ani satanista,to co mam znazornene v profile je len znazornena cesta ktorou som kracal a kracam dalej za cielom,moje prispevky su mozno nudne ale ja sa nevzdavam,toto forum je o chorobe ktora nas trapi a hladaju sa tu nejake vychodiska,pomoc a rada,
verim ze som vas znovu unudil timto prispevkom ako tie minule.

Dušan Profil
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Dušan Št 1 november 2018 - 19:04

ahoj,

neda mi to ma musim informovat, ci dat vedzet,chcem to podat kladne aby som nezahadzoval aj seba,

vsetky moje prispevky boli,su aj budu v duchu slova bielej mágie,nakolko mam uz co prezite za sebof a niekedy ma to nutka byt ucitelom,ci vzorom pre ostatnych,ale nikdy by som si nedovolil ,vas smerovat mojima myslienkami,uvahami ci nazormi,su to len moje dojmi,pocity,
riadte sa svojim vedomim a myslenim slobodne bez mojho natlaku,

sme tu od toho,aby sme si pomahali,radili,chapali sa a zoznámili sa navzájom jak s chorobou tak aj nasim zivotom,

s pozdravom anti/fajny

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 27 november 2018 - 20:41

ahoj vážený spolubojovníci medicínsko - zdravotníckej diagnózy akým je práve schiza

Spoľutovaním oznamujem,že tu na fóre končím,môj čas sa naplnil,už nemám čím prispievať,nakoľko od leta,znovunasadenia chybajúcich liekof,nepociťujem žiadne príznaky schizofrénie,môj problém spočíval,alebo vznik psychóz bol zapríčinení nespavosťou aj niekoľko dní.V minulosti ma to vždy doviedlo do liečebne,ak to spočítam bol som tam zo 15x/14 rokof,naposledy som prekonal dve psychózy minulý rok a tento,bez toho aby som navštívil nemocnicu!Lieky berem a budem ich i ďalej užívať!

Toto forum behom 2,5 roka mi dalo dosť,spoznal som vás,spoznal som aj seba,sú tu užitočné informacie ohľadom duševnej choroby.Ďakujem vám za ne!
Hlavné dvojtémy "ako sa nes máš" a "dnes ma teší",  mi dali možnosť sa slobodne vyjadriť a vždy keď som bol v úzkych mi dopomohli tkvz. sa vyventilovať,urobiť zmenu!

Pozdravujem zvlášť :
@Tuto
@kimi2028
@Matej
ale aj ostatní, ktorí sem až tak neprispievaju "majú sa asi fajn!!!"a mám vás rád,až na pár výnimiek!!!

Toto je moj druhý nick,ktorí vznikol na základe domienky,presvedčenia,kedˇsom experimentoval s liekami,že som mal pocit priam vyliečienia sa  zo schizofrénie

Nicky sa nedaju vymazať,budú iba mŕtve,končím tu na schizofóre,nemajte to za zlé,nikto ma z tohto fóra nevyštval,je to čisté moje rozhodnutie,nakoľko už nemám o čom sem prispievať,keď tak čítať,ale ako hovorím,končím.
Ale nikdy nehovor hop alebo trop.Na určitú dobu sa stiahnem a moje nicky budú mŕtve.Možno sa ozvem ale to je len domienka.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  kimi2028 St 28 november 2018 - 5:33

Ahoj, veď prispievať môžeš len treba zvážiť, čo môže potešiť a čo bude tešiť druhých menej. Fórum je také, že niekedy čiara je veľmi tenká. Sám som niekedy viackrát zvažoval, či moje príspevky a vytvorené témy sú OK. Niečo prešlo selekciou, iné zase radšej nie. Niečo som aj oľutoval, že som niečo založil. Za seba môžem napísať, že viackrát si ma potešil. Nemyslím len v šachách našej spoločnej téme a určite tento štvrtok, ak budeš mať čas tak dáme zápas. Napr. zaujal ma naposledy od teba Carnegie. Z pohľadu toho, že som vyštudoval manažment, tak tá téma mi bola blízka. Dozvedel som sa len z tvojho príspevku veľa zaujímavých informácii. Samozrejme je to tvoje rozhodnutie a chápem ho. Sám som trochu svoju aktivitu v posledných týždňoch dosť utlmil, lebo psychologička a rodičia si veľmi neprajú, aby som veľmi písal.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 30 november 2018 - 14:21

Ahoj @kimi2028

Taktiež som mal také pocity s príspevkami, kde v prvom rade ide o moje zdravie, a až v druhom o zdravie ostatných forumákov v podobe poznámok, príbehov, odkazov, či mojoch skúseností ,ako som sa vysporiadal z momentálnym duševným problémom. Ak vidim u seba pokrok, zlepšenie, neváham a delím sa s vami oň.

Možno ma niektorí považujú za sebca,eGoistu, ale to je len čisto falošná domienka,hlboko vo vnutri ma nikdo nepozná? Alebo sme si z časti podobný.

Jednak prispievanie mi pomáha sa vyventilovať, uvoľniť sa, mať pocit, že si ma niekto vypočul - prečítal, poprípadne reagoval na príspevok.

Predvčerom som vyhlásil, že končím zo schizofórom, nuž pravda ke taká, že to vyjadrovanie sa a čítanie vašich príbehov mi chýba, a i to napriek tomu, že si dokonca čítam aj @Matej dlhé príspevky, ktoré by, kde kdo, len preklikol na ďalší príspevok.

Dve hlavné témy slúžia práve na to uvoľnenie sa,vyventilovanie sa,ba dokonca i na sťažovanie sa s nejakým riešením,je dobré sa posťažovať a dúfať, či čakať ako zaeraguje čitateľ, ktorí keď odpovie, dosť pomôže ustarostenému forumakovi aj napr. želaním o rýchle uzdravenie či nejakou radou.

Dosť sa tu omielajú lieky a ich úprava a experimentovanie.Ja som to na sebe raz vyskúšal na polroka a nebanujem! Totiž upravil sa mi spánok a tím pádom ustupili psychózy!!!


Naposledy upravil antifajny dňa Ut 4 december 2018 - 20:09, celkom upravené 1 krát.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 4 december 2018 - 16:25

Ahoj,

Čo o sebe v tomto okamihu povedať?
V posledných dňoch tu na schizofóre som bol tri krát upozornený na spam!
Totiž nie každý pracuje a nieje uzavretý v dome celé dni, týždne, ba aj mesiace,
mám pomerne slabý a len jeden príjem a to ID, tak isto mám svoje výdavky a splácanie účtou a úverov. Nie každá práca mi vyhovuje!

Nabral som také vedomie, že poniektorí z forumákov ma nemajú rady, ba dokonca moje prispevky preklikujú, čo im nedávam za zlé, každý máme svoje životy a trápenia! Kde koho máme ne/rady. To je normálne.

Dôvod prečo píšem svoj schizo - profil, je ten, že sa chcem i tým, čo ma nemajú rady, sa trochu odčierniť, urobiť alebo ich naviesť na lepšiu domienku, akú maju teraz!

Údajná moja diagnóza je F20.0+ čo znamená paranoidná schizofrénia s možnými ďalšími typmi schizofrénie.
Už ako som v téme "Ako sa dnes máš" som písal o mojich pocitoch a faktoch, ktoré sa týkajú priestoru, v ktorom údajne hlavnú rolu hrám ja. Je to čisto len falošná domienka, pretože Ja u mňa už neexistuje,umrel som pred pár rokmi, nejaký čas po chorobe!

Musím sa zdvoveriť! - citujem predošlí prispevok:

Ľudia v mojej blízkosti sú akosy nervózny, neohľadne na vek, či už okoloidúceho, či priestorovo poblíž, tam kam dosiahne sluch.
Totiž už od choroby je on v prekliatej dobe, kde každý priam nadáva,kleje naňho čierne slová, reagujú naň ako na niekoho zlého.Je to pozväčsa o pocitoch, humuse a špine, ďalej čo si všímam majú o ňom falošné domienky typu ... Nečudujem sa im, tiež mám dakedy takéto domiemky o ňom,ich.
Jediná obrana proti týmto čiernym slovám je "ON". On je to všetko, to svinstvo,humus atď.
Bola doba, keď som bielym slovám, sprv váhavo, či prekvapivo som ich odmietal,ale po čase som im podľahol, bol to priam chválospev, prišla choroba a s ňou aj humus a špina,trvalo mi snad večnosť kým som pochopil, že tie reči a pocity nepatria na moju osobu ale na jeho.I keď si svet praje a želá moju osobu.

V súčasnosti je slovo "ON" jediná možná obrana proti týmto nevdačním parazitom,sudcom. Robí im to asi dobre, keď ho pošlú takto do prdele!
On sa stal akýmsi nenávideným človekom, nepriateľom celého sveta, ba aj vesmiru.
A ako ho vidím ja? Úplne, ale úplne inak, ako si myslia ostatní. Ale aj tak, keď na obranu použijem pár čiernych slov na jeho adresu aby som zahnal pozornosť od seba, mi to pomáha.
TV a Rádio ako aj ulica či zem, to všetko je čistý fanatizmus do duševna.

Duševnu prikladám schopnosti ako duch, telepatia, telekinetika a ba aj jasnovidiectvo, či šiesty zmysel,nechcem to povedať, ale tieto schopnosti sú u mňa pre "blbečkov", pre tích, ktorich kvet sa ešte len otvára, pre tích ktorí naberajú plné vedomie, tieto schopnosti sú pre nich niečo nové, vodítkom do úplného fanatizmu a presvedčenia sa o svojej výnimočnosti v spolocnosti.
Mám taký dojem, že si o tomto kvete a mňa myslia to isté aj ostatní, je to ale čistá faloš, ja som z tíchto absurdnosti dávno pred "tristo rokmi" vyrastol.

Ďakujem za vypočutie
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Hulk DF 365 1 Po 10 december 2018 - 7:20

V poslednej dobe čítam knižky a hľadám odpovede na otázky, hľadám.

Tak napr. z oblasti duševna hľadám odpovede na stretnutie s piatimi duchovnými bytostami a dvoma reinkarnaciami ktoré som doteraz zažil.

Z oblasti duchovna hľadám spôsob ako dosiahnuť stavu vnútorného a vonkajšeho  ticha, pokoja, kľudu a mieru

Z oblasti sveta fyzického - biologického hľadám odpovede na otázku prečo?
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 24 január 2019 - 17:36

Včera som bol u doktorky na kontrole a pre lieky.
Nuž po prvej otázke, že čo mám nové v mojom živote? A následnej odpovede, nič okrem toho, že chodím štvrtky do klubu a na pivo do bronxu, soboty a nedele šachové ligy, a šípkové nedele spojené so zábavou, a dlhé týždne zavretia medzi holíma stenami, sa aj pohovor rýchlo ukončil!

Ešte padla otázka na lieky, či naďalej s nima experimentujem, či čo ako? Tak som ju ubezpečil, že po augustových príznakoch psychóz som och nasadil späť!

Totiž fakt je aj ten, že tieto aktivity, sú už dlhšiu dobu nepravidelné, priam neexistujúce, ale za to na ne myslím, a zriedka na ne aj zájdem. Prečo tomu tak je, sú predsa financie.
Stále mi chýbajú na cigarety a stravu, do iDepozitov na šporenie a hlavme na herné výdavky ako turnaje a turizmus.

Ideálny rozpočet odhadujem stále na 1500€/ mes. S 365€/ mes. si môžem akurát ***!!!

Čo sa týka intímnych vzťahov tam je to bieda, nakoľko v tomto živote mi už ostali len ľahké dámy, ..., prostitútky, štetky, šľapky, spoločníčky. Další zádrhel je i to, že sa nepáčim sám sebe a neviem si predstaviť sex s takýmto kotlom na bruchu a 3. minutovou kondičkou.

Stále ma trápia mama nápady ako aj nekupovanie a varenie si to, čo ja chcem!
Som naďalej závislí na mama hotely, t.j. cigarety a strava. Bývanie a energie platím ako aj doplnky do domácnosti.

V posledných dňoch pracujem na rozvoji podnikania a zbylích 25. rokof do riadneho dôchodku, by som sa chcel uberať týmto smerom?


Naposledy upravil Matej dňa Št 24 január 2019 - 22:52, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pejoratívne vyjadrenie)
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  filipka Št 24 január 2019 - 17:46

A prečo nepracuješ? Zarobil by si si.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dušan Empty Re: Dušan

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 24 január 2019 - 19:45

Uvažujem a pracujem na založení živnosti
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore