Cieľ na týždeň-Dlhodobé ciele a ich cesta k naplneniu

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Cieľ na týždeň-Dlhodobé ciele a ich cesta k naplneniu - Stránka 2 Empty Re: Cieľ na týždeň-Dlhodobé ciele a ich cesta k naplneniu

Odoslať  antifajny za Ne 21 október 2018 - 21:01

Oprášiť tak už úspešne vyskúšané a zaradiť ich do pravidelného programu.

• Raňajsia a večerná kondička - kondičné cvyky zamerané na činnosť srdca a správneho dýchania, aspoň 2x1hod/deň
• Zdravé stravovanie - nakupovanie a varenie, zdravý jedálniček
• Pracovná terapia - skoré vstávanie a práca na 4.hod/deň
• Tréning - šípok a šachov
• Pokračovať vo vytycenom programe naďalej
antifajny
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 189
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Cieľ na týždeň-Dlhodobé ciele a ich cesta k naplneniu - Stránka 2 Empty Re: Cieľ na týždeň-Dlhodobé ciele a ich cesta k naplneniu

Odoslať  antifajny za So 27 október 2018 - 17:44

Ahoj,

Už v téme o egu som tvrdil, že alter je aj emócia, ktorá tak povediac so mnou si protirečí,tak ako mam napĺňať svoje ciele, keď sa mi do nich nechce?,alter si to jednoducho nepraje,

Skúsim dat sem taký príklad,neviem či ste ma videli ako vyzerám, či sa správam,

Vedeli by ste sa ma predstaviť ako každý deň sa stravujem zdravo,t.j.jem zelinu a ovocie,menej červeného mäsa, bielkovín,cholesterolu,cukru,viacej strukovín a vlaknin, či nízkotučné mliečne výrobky,alebo obmedzene múčne jedlá?

Ďalej, vedeli by ste sa ma predstaviť ako doma robím kondičné cvyky?drepy,kliky, brušáky...beh bycykel?

Ako sedím doma za počítačom a pracujem na svojom projekte?

Či ako si čítam či študujem veci z oblasti školy, šachov,podnikania?
Ako pozerám videa z oblasti tej a tej a čítam správy každé ráno?

Alebo ako trénujem šachy a šípky?

Áno táto predstava o mne je z pohľadu altera,asi niečo takéto, čo ti šibe?a načo ti to je? atď...

Do programu patria okrem iného aj veci fyzické, či spoločenské ako liga jedna aj druhá,klub, vidieť a zažiť (spoločenské akcie,aktivity), práca.Staranie sa o Náš/môj dom a záhrada, domácnosť,rodina, priateľ/ka a hygiena

Skutočne si alter želá nič nerobenie?
Napr.lenosenie či sledovanie TV?

Môj momentálny režim spočíva vo vylihovani, nič nerobeni,sedeni na počítači,cigarety,kava,jedlo

Tento režim, nič nerobenia, bych zaradil do štatistík priemeru ľudstva,tich pracujúcich, ktorí to rady vítajú alebo by uvítali.Ale ja sem nechcem patrit a ani nepatrim!Som na dôchodku a mám plné pravo, si ho užívať naplno!A dá sa? Áno, keby boli peniažky o niečo naviac!

Ale, keď si za tieto moje želania nemôžem už dovoliť priplatiť, dá sa tieto úkony zrobit aj bez nich?Ja si myslim , že ano!

Len ako?
antifajny
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 189
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za St 14 november 2018 - 8:24

Kontrola po 2 mesiacoch od stanovenia cieľov:

V položke zdravie a kondícia vyzerá to veľmi dobre. Dávam si pozor na lieky, držím spánok pod kontrolou (vstávanie 6:00-7: 00, zaspávanie 20:30-21:00). Prechádzkam sa intenzívne venujem, chodievam na ne momentálne 5x denne. Začínam opäť s posilovňou a verím tomu, že vydržím v nej dlhšie ako naposledy, keď kvôli vzdialenosti a šachovým turnajom som s ňou sekol. Jedine, čo je zle tak je to, že plaváreň nefunguje. Tak je to cca. 15 km od môjho bydliska.

Čo sa týka finančných cieľov, tak je to bledé. Pracovať, nie som ešte stále schopný. Tá slabá koncentrácia a odolnosť voči stresu ma od všetkého odhovára. Pokiaľ to bude stále takto tak nebudem môcť nikdy pracovať. Budem závislý od svojho dôchodku, s ktorým by sa vďaka starostlivosti rodičov mohlo dať niečo našetriť, ale to je také. Verím, čo sa týka tejto položky v zlepšenie. Hoci bude to ťažšie, lebo chcem mať na výdaje svoje záľuby nejakých 100 eur mesačne. Mám aj ZŤP tak dokážem veľmi veľa peňazí ušetriť. Najväčšia úspora sa týka posilovne, ktorá je na úrovni 8 eur, čo je skvelá položka. Na ďalších položkách šetrím tiež výrazne, keď sa berie, že chodím na takých 5-6 športových podujatí mesačne a úspora na jeden zápas vychádza všade na 3 eurá, čiže 15-20 eur mesačne. Celkovo mesačne ušetrím 30-40 eur.

Športové ciele tak tam je najväčšia bieda, ale robím preto málo. Dá sa povedať, že rozoberám svoje partie podrobnými komentármi, ako aj riešim taktiku. Mal by som pridať aj partie klasikov.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 228
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Odoslať  Spiderman za Ut 11 jún 2019 - 12:50

Ak by som chcel mohol by som:
1. Zamestnať sa
2. Absolvovať školenie o §21
3. Zamestnať sa u elektrikárov
4. Získať prax, skúsenosti a kontakty
5. Kúpiť ojazdené auto
6. Rozvíjať živnosť
7. Ďalšie školenia a kurzy
8. Založiť živnosť

Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 153
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za Ut 11 jún 2019 - 15:58

Momentálne nie som s cieľmi bohviejako, ale pridám tu pár riadkov:

1. Medikamenty (brať ich tak, ako sa majú)
2. Kvalitný spánok (spávam od 21:00 do 6:00)
3. Denný stacionár (momentálne 2x týždenne)
4. Prechádzky (4-5x denne)
5. Práca (nájsť si prácu na 4 hodiny v chránenej dielni)
6. Šachové turnaje a obstojné výsledky (čo najmenej prehratých partii)
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 228
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down