Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ekonomické zdravie

Strana 1 z 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan St 31 august 2016 - 13:45

ahoj,
urcite mi date za pravdu ak mate dobre naplanovany rozpocet,
zacnem sebou,ked som prvy raz si zalozil ucet,prebehlo to celkom hladko,bral som invalidny + vyplaty z jednotlivych pracach ako sony,od-plast,skloplast,komplet,wolkswagen ...nemal som ani sajnu ako narabat s timato prostriedkami a preto som ich rozhadzoval a velku cast investoval do zabavy a hrani automatov,na pociatku som do rodiny a stravu nevkladal ziadnu korunu neskorej euro,nuz potom po dohovore s nasima som to napravil,to co mi ostalo mi fakt ostalo len na par dni,a ostatne dni som len preckaval od vyplaty do vyplaty,malo hmotnych cennych veci nakupoval zriedka,
pred par rokmi som si zaviedol financne zdravie v banke a usudil z toho ze na potraviny potrebujem na 2,5 osoby aspon 120 euro,dalsich 64,91 euro na byvanie,dalsich 50,19 na pozicku mojej mamy ktoru mam splatnu do roku 2031.peco do tohto roku nuz pred nedavnom sme sa ocitly vsetci ja a mama s otcom v takej krize ze sme boli vsetci bez roboty a jedla,museli sme predat byt a nastahovat sa k babke a mirovi(stryko),medzi tim babka umrela,nasi financie investovali do domu a zahrady,mensie upravy,potom otec umrel a ostali sme len ja a mama + miro,tu som viedol svoj rozpocet jednorazovo a to mesacne ale neskorej som si uvedomil ze tyzdenny rozpocet je idealny,v sucasnej dobe pracujem na nom,
este dodam ze k monmu uctu som zaviedol DDS,4x rocny iDeposit so 1/4 rocnym odstupom a samozrejme sporenie,

Ekonomické zdravie K5930388


Naposledy upravil fajny dňa St 31 august 2016 - 17:43, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej St 31 august 2016 - 16:35

Moje náklady na výdaje sú vyššie, než by som ako minimalista chcel. Zahŕňajú počas 1 mesiaca zhruba:

  • asi 22 obedov z donášky na pracovisko - asi 73 eur
  • drobné jedlo (energeťáky, džúsy, kofoly, sem-tam mekáč) - asi 25 eur
  • vedenie účtu - 5,90 eur
  • telefón - 7 eur
  • charita - asi 40 eur
  • služby /najmä holička, fitness, solárko,.../ - asi 40 eur
  • neplánované nákupy /oblečenie, knihy, poplatky, drogéria/ - asi 50 eur


Takže zaokrúhlene moje súčasné náklady na život sú: asi 240 eur mesačne

Dlhodobo sa to usilujem skresať na 150 eur, ale nedarí sa mi v tom. Vždy do toho vbehne nečakaný nákup nejakej knihy, alebo chuť na mekáč, alebo dačo kúpim cez internet, alebo nečakane kúpim tričko, alebo mi dojde voňavka. Tiež holička ma stojí 10 eur, teraz do fitka idem odvádzať trvalým príkazom 29,90 eur mesačne. Skrátka žijem akoby nákladne. August/September sú nákladné, lebo sa predlžujú domény týchto stránok. Aprílu zas dominuje veľa narodenín a december je ako taký tiež veľmi nákladný.

Kultúru, bary, podniky, výlety, festivaly, jarmoky, dovolenky, zájazdy - nič také nevyužívam, neevidujem u seba podobnú túžbu. Ak si chcem urobiť radosť, čo stojí peniaze, tak si raz za čas kúpim kofolu, džús alebo idem do mekáča.

Mám tú nezaslúženú výhodu, že nemusím dávať nič na nájomné - rodičom stačí, že mi nemusia prispievať, resp. že mi nemusia nič kupovať (aj tak kupujú jedlo, obedy, ale ponúkané peniaze nechceli). Takže čo zarobím navyše oproti nákladom, ide na účet sporenia a šetrím tak na byt/garsónku. Tabuľky hovoria, že pri zohľadnení inflácie a rastu cien nehnuteľností, budem schopný kúpiť 1-izbový byt priamo tu v meste za 12 rokov bez úveru. Ak mi ale bude stačiť niečo v okolitých dedinách, ktoré taktiež stavajú ostošesť bytovky, tak tam je to lacnejšie - ide tu už o horizont len 9-10 rokov.

Momentálne nemám žiadny dlh. Prerábku izby (nábytku) som financoval zo sporenia. Mám predsavzatie si nikdy nič nekúpiť na dlh (splátky). Aj Windows7 som si kúpil zo sporenia. Azda jediný dlh, ktorý by som akceptoval, je hypotéka na byt, no bol by som zo seba sklamaný, ak by som musel do nej ísť. Je to jeden z mojich životných cieľov našetriť si za hotové - preto aj vymýšľam tú brigádu formou živnosti voľakde v priemysle, lebo keby som zarobil čo len 90 eur netto mesačne z brigády, tak by sa skrátila doba šetrenia aj o 2 roky! Zírám Zírám Zírám

Táto téma, založená fajnym, sa mi páči v tom zmysle, že sem mám motiváciu občas napísať v budúcnosti, ako sa mi darí skresať náklady. 150 eur by mne ako človeku, ktorý žije zadarmo u rodičov, malo k životu stačiť, a nie 240. Strašiak S akými nákladmi sa boríte, priatelia, Vy? Viete si predstaviť ich skresávať? Zostavujete si rozpočet? V čom by ste výdaje znížili a aké položky by ste radi naopak navýšili, ak by ste mali financie?

Som samé ucho Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Št 1 september 2016 - 11:41

Rozmýšľal som, ako skresať výdaje. Opatrenia:

  • 2x týždenne mať chlebový/rožkový obed, takže celkovo miniem na donášku len 43 eur (13 obedov)
  • mesačne sa mi strhávalo 10 eur a 15 eur na 2 organizácie, tak som im tam napísal na kontaktné formuláre, že reku či by som to nemohol zrušiť, tým pádom by sa výdaje na charitu skresali na 10 eur mesačne
  • zrušil som si platenú službu "Plus" na Pokeci
  • stanovil som si limit 2 lacné trička mesačne, alebo 1 drahšie tričko mesačne (najviac teda 20 eur), knihy a drogéria dohromady môžu urobiť maximálne 15 eur
  • žiadny mekáč, takže skresanie výdajov na drobné jedlo na 15 eur mesačne


Opatrenia mi takto vynesú ušetrenie 85 eur mesačne a skresajú moje mesačné náklady takto na 155 eur. Super!

Stále to však robí 12 rokov šetrenia, pokiaľ nebudem mať aspoň malú brigádu... Zronený To je z môjho pohľadu strašne dlhá doba, ak má ísť o dobu takéhoto sebaobmedzovania. Strašne sú tie byty drahé... pýtajú 50 tisíc za prerobenú garsónku... Nešťastný

No nič, nebudem si zúfať, nie všetko mám pod svojou kontrolou, svoju časť vplyvu na veci si riešim, ako viem, a to, čo prinesú do života okolnosti, doba, inflácia, zákony, rodičia, banky, a tak... tak to ide dosť mimo mňa. Čo už. Uf

Ale zas vedieť, že mám trebárs 43 rokov, 23 rokov produktívneho života bezmála ešte pred sebou, žiadny dlh, žiadna hypotéka, náklady na nájom do 120 eur na nejakej garsónke s balkónom o veľkosti 28 m2 priamo v meste... ktorú mi už nezoberú a ktorá ma plochu na obývanie veľkú asi ako moja izba, ktorá mi dobre vyhovuje, ba viac, lebo ešte je tam aj menšia kuchynská linka, miesto pre chladničku a spací kút - tak toto vedieť, to by bolo úplne vlastne super. Takže ja si vsugerúvam, že ak budem mať 43 rokov a budem v takejto situácii, tak to bude úspech, hoci tomu muselo predchádzať 13 rokov sebaobmedzovania a brigádovania. Možno iba táram a mám silné reči, neviem. Snažím sa sám seba presvedčiť, že sa mi v tom snažiť a dúfať oplatí. Zronený

Držme si palce, prajem aj ja Vám čo najhojnejšie aj ekonomické zdravie, hoci viem, že práve tých financií máme mnohí z nás málo. Mrzí ma to a veľmi dúfam, že sa postupne bude ekonomické zdravie štátu zlepšovať a budú sa valorizovať dôchodky tým z Vás, ktorí ich poberáte. Zaslúžite si to, zaslúžite si dôstojný život a kompenzáciu za výrazné znevýhodnenie, ktoré nám do života prináša naša neľahká a stále málo chápaná porucha. Držím Vám/nám palce, priatelia, držím s Vami za jeden povraz. Objatie 2

Spisovateľ

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan Št 1 september 2016 - 23:52

Ekonomické zdravie 6a00d834529bc369e201b7c841f06f970b-800wi


Naposledy upravil fajny dňa Št 17 november 2016 - 22:12, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan So 1 október 2016 - 21:57

tento tyzden mi volali z peugeotu ci mam zaujem pracovat u nich ako udrzbar,ked som si tam vyplnil osob.dotaznik,no zastihli ma pri nakupoch a to zelenine,rozhovor skoncil ze nemam paragraf 21 a tak ci ma moze presunut na agenturu,zatial sa neozvali,su styry ele.paragrafy podla ele.vyhlasky ja porebujem min. 21. a 22,pozeral som kurzy-skolenia,kde jeden stoji cca 120 euro,samotne skolenie trva tri dni,budem musiet neiekde naskrabat tieto prachy alebo si najst nejaku brigadu aby som postupil dalej,

sam mam financie rozlozene tak ze sa stale opieram o mamuchynu naruc,co ma stve ze ako som to mohol takto dospiet k tomu,nuz potreboval som veci...
verim do buducna ze na tom ekonomicky budem tak ako si to predstavujem a min. ako @matej

Ekonomické zdravie Peniaze-euro-sita-eura
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan Pi 2 december 2016 - 0:02

Rastie váš osobný čistý majetok?
Váš osobný čistý majetok je jedným z najlepších meradiel vášho finančného zdravia a poskytuje jednoduchý spôsob ako zistiť, či by sa mohol vynoriť dlhodobý problém. Pri kalkulácii jednoducho odpočítajte, čo dlžíte (vaše záväzky) od toho, čo vlastníte (vaše aktíva). Takže hoci aj vaše aktíva nerastú, váš osobný čistý majetok sa vylepší, ak splácate vaše dlhy.
Jedným z najrýchlejších spôsobov ako odmerať vašu finančnú teplotu, je z roka na rok si zaznamenávať vašu bilanciu. Takto môžete rýchlo povedať, či šetríte peniaze, žijete v medziach vašich možností a/alebo ste skôr pravdepodobne na ceste ku dosiahnutiu vašich finančných cieľov.
Pokles osobného čistého majetku nie je vždy zlou vecou, ale mali by ste rozumieť, prečo hodnota klesla. Sú vaše výnosy nižšie kvôli tomu, že míňate viac, než zarobíte alebo kvôli vonkajšiemu faktoru ako zmena zamestnania? Vaše dlhy vzrastajú alebo klesajú?
Vzrastajúce dlžoby môžu byť v poriadku, ak si zlepšujete vaše vzdelanie alebo začínate biznis, ale samozrejme nie je v poriadku, ak jednoducho míňate, aby ste si udržali imidž.
zdroj:Vaše finančné zdravie

Ekonomické zdravie Bankari-o
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan Po 27 marec 2017 - 0:34

Mažem s porozumením


Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:37, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan Po 8 máj 2017 - 21:40

Mažem s porozumením


Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:38, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Celkové investície a zisky-prognóza

Odoslať  Dušan St 30 august 2017 - 16:14

tak som si povedal ze otvorim suflik a spisem sem na forko ako to so mnou je,v sufliku som samozrejme nasol faktury a na stranka s eshopom+dalsie investicie ktore neviem zdokladovat,je to dlha doba co mam zalozeny ucet zhruba od roku 2004=13 rokof,
boli krasne chcile ale aj spatne a nervozne,najme pred par rokmi kde sme museli predat byt a nastahovat sa do rodinneho,
preslo opet par rokof a moje investicie opat narastli.

skusim to tu spytat a zistit tak kolko som zhruba v strate a hlavne co budem robit dalej,

prijem cca 300€ mesacne co znamena ze od roku 2004 je to 13 rokof x (12x300€)=46 800€

Požicky
1.-12 000€ do roku 2031 na mamin ucet po cca50€ mesačne=600€ ročne,splatene len 4000€ chyba doplatit 8 000€
2.-6 230€ do roku 2024 na ucet do banky po cca.75€ mesačne
Dalsie vydavky v hodnote cca 180€ mesacne,dnes mam dochodok samozrejme vacsi ale furt je to malo na stravu a cigarety,opieram sa o moju mamu,hladam pracu aby jej ten obrovsky balvan zo srdca,konecne spadol na zem,a aj mne sa zacalo konecne zit ako viac ako normal clovek,

Investície: vs Zisk:

šipky
material 13,23€
material 27.30€
material 15,58€
terč,chranic,material 81€
sipky 25€
+ startovne na ligu s obcerstvenim
162,11€+
cca5€

Šachy:
knihy 3987Kč=165€+16€+81.34€
Program Fritz=9,99€
+sachovnica
+figury
+male sachy+
+turnaj=65€+4€
scan knizok 165€
505,33
šachovnica s figurkami

Moj dom a zahrada:
81€
plot=244€
past.okná=515€
dlazba+roxory cca 150€
vesiak dva kusy,jeden maly na dvere druhy ako stojan
vaha
domácnost-kupelna,kuchyna,hygiena
855€
nizsie vydavky za plyn v zime+prijemne chvile v zahrade

oblečenie:
kosele 91,67€
rifle,ticka,spodne pradlo,ponozky,kratasi,postelná bielizen,mikiny...ostatne,
91,67 + neviem zdokladovat
prijemný komfort,imidz

elektronika:
mobil 19€
oprava PC
40€x4
20€
joystick 30,25€
Pc zostava + windows xp 17 200 sk=cca.573€
PC doplnky run disk 46GB 800sk=26,6€
oprava pc + dvd rw mwchanika lg 74,80€
eset 39,3€+ 2x1,3€ mesacne
Baby tablet 18,61€
citacka kariet 9,66€
pamatove karty 84,08€
ex.disk hdd 102,77€
MM prehrávac 105,82€
Hry na PsP 41,08€
DvD obaly,pc hra,lampa 47,07€
Kabel scart+dvd obaly 20,79€
sluchadla s microfonom 8,37€
ex.ddisk HDD+ dvd obaly
tablet + puzdro nan 195,67€
mys+podlozka 15€
nova pc zostava + lcd+windows 7 30 000sk=cca.1000€
cca.15PC hier neviem zdokladovat
playstation 2 + cca 10 hier neviem zdokladovat
led televizor cca.400€
cca.3100€
dobra nálada,prijemný komfort,praca a volny cas
zdedil som po otcovi vela MC kaziet,LP platni,enormé mnozstvo videovych VHS,dva ex.disky HDD,a samozrejme DVD a CD nosice s hudbou a filmami.domace kino,dvd prehravace,vezu,magnetofon aj kotucovy,radio tuner,dve videa,kazetovi prehravac,

knihy:
16,80€
31,89€
elektrotechnika 88,50€
literatura 21,88€ + cca 7 knih
81,82€ zš-sš
75,72€ zš+sš
7,60€ zš
323,61€
je dobre sa dozvediet viac a je viac nez dobre o tom rozpravat,vyplnenie volného casu,eBook scifi literatura zdarma s internetu cca 2100 eKnih

povinne vydavky-zakladne potreby:
office
spolocnost
zdravie
darceky
ucet banka
pevna siet(telefon,tv,internet)
digi tv
mobilna siet
byvanie
tipos
DDS
DSS
doprava a obedy
strava a cigarety
cca.400€
potreba,kompfort,zakladne zitie

aka je prognoza?

tu nech si forumak urobi sam,
ja len podotknem ze na pozickach a nebolo ich malo som preplatil pri konsolidovani vseho mozneho z viac ako polovicu omnoho menej


verim fazeny forumaci ze si popri liekof zijete snad lepsie ako ja,a vas zivot sa rozkveta plnych farieb,
s pozdravom dusan


Naposledy upravil fajny dňa St 30 august 2017 - 21:17, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  danka St 30 august 2017 - 21:03

tak to si veľmi pekne opísal Tvoje výdavky, klobúk dole. Nech sa Ti podarí nájsť nejakú prácu alebo brigádu ak chceš, prajem všetko dobré.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej So 16 september 2017 - 12:18

Je to tu zaujímavá téma, tiež sa mi páčil ten podrobný príspevok fajneho. Smile Veľmi držím všetkým palce určite aj v ekonomickom zdraví.  community together

-

Čo sa týka mňa, nepodarilo sa mi znížiť náklady na stravu, ktoré som si predsavzal. Pozoruhodné je, že podľa tabuliek z účtovného obdobia "15. júl - 15. august" som minul aj v toto účtovné obdobie rovnakú sumu na stravu, teda v oba mesiace asi 162 eur. A to som si v prvé 2 týždne prevažne varil sám, no potom som to dobehol fastfoodmi alebo netypickými nákupmi.

Účtovný mesiac som dňa 15. septembra skončil s celkovým prebytkom asi 60 eur, čo bolo umožnené hlavne tým, že som v danom mesiaci nebol u zubárky a že som zatiaľ ešte nič neplatil správcovi činžiaku (voda, fond opráv, smeti, atď.). Myslím, že nastávajúci účtovný mesiac bude už zložitejší, lebo mám ísť k zubárke, kde mi má okrem kazu (biela plomba) čistiť kameň na spodných zuboch. Navyše mám platiť 20 eur za nahlásenie sa správcovi, nejaký taký iniciačný poplatok si vymysleli. Embarassed

Výdaje na byt zatiaľ zostávajú rovnaké: hypotéka (131) + elektrika (20) + telefón/internet (20) + koncesie (asi 5) + fitko/solárko (30), vedenie účtu (asi 3) = asi 209 eur. Ešte k tomu musím pridať správcu, čo bude podľa bývalého majiteľa asi okolo 15 až 20, a naopak v decembri vypoviem fitko, takže získam 30, ktoré sa takto každomesačne vyparujú doprázdna zatiaľ. Embarassed Embarassed Embarassed Niečo okolo 18 spraví zrušenie reklám na fóre s platnosťou na 1 rok.  Twisted Evil

Zimné boty našťastie mám, tričká mi aj stačia, nové botasky do práce mám a mám aj na vystriedanie. Mikiny som si vzal z detskej izby z rodičov a mám ich asi 5, takže to stačí. Na zimnú sezónu by som tak, myslím, nemusel už kupovať nijaké oblečenie. Aj bundu zimnú mám, aj jesennú. Rifle dvoje stačia. Jedine tak túžim mať viac spodného prádla. Smile Takže myslím, že jediný zádrhel v nasledovné účtovné obdobia bude tá zubárka, ktorú už potrebujem ukončiť, chodím tam pravidelne od uskutočnenia preventívky zo začiatku roka. I disagree

Celkové ekonomické zdravie v zmysle tejto témy hodnotím zatiaľ slovami "dá sa zatiaľ". Progres očakávam zrušením fitka, u ktorého ma ešte drží viazanosť, ďalej znížením stravy na 140, ukončením výdajov na zubárku. Zhoršenie je možné očakávať naopak kúpou vianočných darčekov a výzdoby alebo že by som musel chodiť zubárke aj po novom roku (snáď už nie pale ). O zuby sa už dosť starám, takže keď mi opraví všetky "hriechy" z minulých období, tak verím, že už budúci rok len prídem na preventívku, ktorá je zadarmo, na ktorej mi povie, že je všetko ok a môžem zas prísť o rok. Vylámané zuby

Matej
hen

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Ne 24 september 2017 - 14:23

Matej napísal:Zhoršenie je možné očakávať naopak kúpou vianočných darčekov a výzdoby alebo že by som musel chodiť zubárke aj po novom roku (snáď už nie pale ).

Heh, to zďaleka nebolo jediné možné zhoršenie ekonomického zdravia, ako už teraz viem. Oveľa viac mi zasiahlo do rozpočtu upísanie sa správcovi (fond opráv, voda, kúrenie, smeti, výťah, spoločné priestory, atď.). To učinilo z mojej garsónečky dosť drahý bytík, vyčíslili ma až na 83 eur mesačne (fond opráv+správca), čo je viac než platí moja šéfka za 1-izbový byt svojmu správcovi (ona platí okolo 60). Okolo 11 eur spravilo navýšenie fondu opráv akurát teraz po 1. septembri, lebo činžiak zobral úver na modernizáciu výťahu, budeme mať do pol roka digitálny, novú kabínu, moderný. Ale vcelku dosť mám nastavenú vodu, kúrenie, asi predošlí užívatelia bytu mali veľké spotreby, tak som ich zdedil a musím počkať až na vyúčtovanie neskôr, keď sa bude hodnotiť už len moja čistá spotreba. Kúrim dosť málo, napr. keď som v práci, tak mám zväčša radiátor vypnutý (mám len 1 radiátor na celý byt). Vody míňam primerane, v podstate ju míňam hlavne na sprchu a umývanie riadov (variť pravidelne nevarím - ale plánujem navýšenie vody, lebo  do konca septembra idem kúpiť pračku). Smeti, BOZP, spoločné priestory, výťah, dokonca aj teplá voda mi vychádzajú dosť malé položky. Najviac mi tam svieti studená voda, kúrenie a fond opráv.

Moja pôvodná predstava, že budem správcovi dávať 15-20 eur, bola stráááášne vedľa. laughing  Embarassed

Takže teraz moje paušálne výdaje sú:
- hypotéka (131)
- správca (voda, kúrenie, výťah, smeti, atď.) + fond opráv (normálny + za úver na modernizáciu výťahu) (83)
- elektrika (20)
- telefón/internet (20)
- fitko/solárko (30)  I disagree
- koncesie (5)
- vedenie účtu (3)
=== cca. 292 eur scared

Ako som vravel, teším sa na december, kedy vypoviem fitko. Treba to spraviť 2 mesiace pred ukončením viazanosti, čiže potom už začiatkom marca budem oslobodený od trvalého príkazu 30 eur, a zníži sa mi paušál na 262 eur. To bude určite životaschopnejšie. Embarassed Embarassed Embarassed

Moja schopnosť "stáť na vlastných nohách" teda teraz dosť klesla, čím sa nechcem sťažovať, nie, iba sa tak voľne zverujem, lebo je to trošku témou mojich súčasných dní a mierne to zamestnáva moju myseľ. scared2 Asi mi zostáva naozaj len dúfať v skoré zrušenie fitka, tiež som zrušil jeden paušálny výdavok na istú organizáciu (to ma mrzí, ale môžem sa k charite obrátiť zase, keď bude finančne lepšie). Skúšam naďalej kresať výdaje na stravu, túžim sa vmesťovať aspoň do tých 150. Položky "ostatné" (teda drogéria, služby, doplnky, darčeky, ...) sa usilujem vtrepať do 50-70. Záleží, kto má koľko sviatkov, lebo ak majú niekedy aj dve kolegyne sviatky, hneď sa minie aj 20 eur na kvetinky.  laughing Na položky "zábava" (teda obvykle nové knihy) nezostáva cent.  Skúmavý Zábavu zväčša riešim cez požičiavanie si kníh z roboty, takže ich neplatím, alebo sa zabávam beznákladne (žiadne chodenie von, jednoducho môj počítač, internet, staré PC hry z čias "Márie Terézie"). Túžim v budúcnu mať peniaze aj na sporenie, aj na financovanie výmen plômb, aj na nové typy zábavy (napr. jazykové kurzy, počítačové kurzy, nové knihy, azda kultúra?, ale tá má väčšinou nebaví /myslím koncerty, festivaly, akcie, trhy atď., také ma moc nevie zabaviť, skôr tam pociťujem zhoršenie poruchy/). Momentálne na takéto typy výdajov, ako som spomenul, nemám. Budem šťastný, ak vygenerujem prebytok aspoň 20 eur.  Bezradný

Takže takéto je moje súčasné ekonomické zdravie v zmysle tejto témy. Niektorí to majú isteže ešte horšie, preto nechcem vyznieť, že sa sťažujem alebo plačem. Bolo by to nefér a nevhodné. Zírám

Zostáva dúfať a držať sa nejakého optimizmu. Stav ekonomického zdravia by som ohodnotil k dnešnému dňu subjektívne na 2. Embarassed "Keď neprší, aspoň kvapká."  Rain 5

Cloud 1
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore