Práca a choroba

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Práca a choroba - Stránka 3 Empty Re: Práca a choroba

Odoslať  fifik za Po 16 marec 2020 - 15:42

Ahojte aj ja prispejem prvý krát som bol hospitalizovaný na strednej potom po mature šup na stavbu. Potom ma ešte dva krát zobrali oddýchnuť si. No vždy po pár mesiacoch som opäť makal život bez peňazí je ťažký. Vystriedal som stavbu za prácu vo výrobe ako technik neskor zas na stavbu. Keď som bol vo výrobe som od vedúceho odkukal ako opravuje mobily začal som aj ja. Najskôr popri práci som sa venoval opravám mobilov, PC, NTB, elektroniky.No časom z hobby sa stala práca. Naskytla sa príležitosť kúpiť zabehnutý servis tak dnes som majiteľ, opravár u seba. Síce nebola to ľahká cesta no som názoru stále lepšie pracovať a myslieť ako nerobiť nič.Práve vtedy idú hlúposti po rozume takmer po 10 rokoch som si vybavil ID a mám 70% a diagnózu F25.8 Všetko sa dá len treba chcieť. it is perfect
fifik
fifik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 15.02.2016
Vek : 31
Bydlisko Bydlisko : orava CITY

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.8
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: orfiril long 500 mg abilifi 10 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Ut 17 marec 2020 - 9:29

@fifik winking

Veľmi pekný životný príbeh. Pretty good V duchu tých motivačných knižiek, čo ich stále čítam, by som Tvoj príbeh označil ako jeden z príkladov úspechu. Yes Super! Super, len tak ďalej, nech Ti biznis prosperuje a aj duševne sa máš čo najlepšie a stabilne. Vitaj

S pozdravom
matej

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Práca a choroba - Stránka 3 Sun11
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4710
Reputácia Reputácia : 625
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (600 mg), Spitomin (10 mg)

https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za So 2 máj 2020 - 20:11

Ahoj @fifik, to máš dobre, že môžeš pracovať. U mňa sa to stále nezmenilo. Neviem zvládať žiaden stres ani tlak. Tak mám 3,5 roka kľud, môžem sa venovať sebe samému. Bohužiaľ neprišiel som na žiadne zamestnanie, v ktorom by bolo toho stresu menej. Možno založiť si nejaký blog a publikovať články na rôzne témy. Mám stĺpček raz do týždňa na jednom šachovom blogu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 974
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Odoslať  fifik za Ne 10 máj 2020 - 0:01

Zdar kimi2028 tiež som si to myslel že zo mňa už nikdy nič nebude a nič nedokážem aj mi to iný povedali no práve minimálne kvôli sebe som to nevzdal a nebudem sa opúštať. Veď vždy tu je niekto na tom horšie ako ja!! Very Happy
Ak ti to nejde tak skús prácu cez net z domu veď aj z domu sa dá dobre lóve zarobiť a si bez stresu ak chceš napíš mi SS.
Tak kamarát hlavu hore dobre ešte len bude cheers nech sa darí vždy a je tu možnosť ako ísť hore.....
fifik
fifik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 15.02.2016
Vek : 31
Bydlisko Bydlisko : orava CITY

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.8
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: orfiril long 500 mg abilifi 10 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  relouth za Ne 10 máj 2020 - 14:19

Ľudia,prečo sa furt musíte porovnávať,horší, lepší..Robte len to čo vás napĺňa a baví..na ostatné kašlite
relouth
relouth
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 86
Reputácia Reputácia : 17
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F32.2, F60.31, F22.0/F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 1*1,5mg / Tianeptin 3*12,5mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Ne 10 máj 2020 - 22:04

@relouth napísal:Ľudia,prečo sa furt musíte porovnávať,horší, lepší..Robte len to čo vás napĺňa a baví..na ostatné kašlite

Veľmi sa mi páči táto myšlienka. Možno to zo mňa nie vždy cítiť, ale patrím medzi ľudí, ktorí každý deň trpia pocitmi menejcennosti. Neraz sa porovnávam vo svojej nejakej snahe s príbuznou snahou niekoho iného a cítim, že som horší než on. Že sa mi v danej snahe nedarí tak dobre, ako "jemu". Myslím to všeobecne, nemyslím teraz nejakú konkrétnu snahu alebo konkrétneho človeka. Ak by som mal predsa len použiť konkrétny príklad, tak trebárs teraz, keď som napísal zopár blogových článkov, tak akosi popri tom čítam aj iné blogy iných ľudí a priznám sa, neraz mi skrsla na um myšlienka, že "akí sú dobrí/lepší, ako dobre/lepšie píšu, ako sa kompetentne(jšie) vyjadrujú, ako sa svojej téme rozumejú". Akí sú zaujímaví, originálni, prínosní. A ja skladám vety ledabolo a ešte o veciach, o ktorých by som mal možno vzhľadom na svoju neodbornosť radšej mlčať. Embarassed

Veľmi sa mi teda páči Tvoja výzva, relouth, aby sme proste robili, čo nás baví a napĺňa, a neporovnávali sa pritom. Istý slovenský raper, neviem-ktorý, vraví v pesničke niečo v tom zmysle, že netúži po podpisovaní autogramov a sláve, chce len robiť hudbu. Spomínam si na prepis rozhovoru s Johnom Lennonom, ktorého sa pýtali, či sa mu zdá, že jeho tvorba po opustení Beatles je lepšia, než keď tvoril v rámci skupiny. Bola to podpichovačná otázka trošku, lebo by ho kritika rada videla skôr v Beatles. A on niečo takéto odpovedal: "Neviem, ktorá hudba je lepšia alebo horšia. To nech posúdia iní. Ja nestojím v úzadí a nehodnotím nič. Ja len robím hudbu." Nezaujímalo ho, čo si o ňom myslí kto a ako hodnotí odborná kritika jeho ďalší život po opustení Beatles. Skrátka len tvorí, robí, čo ho baví. Neporovnáva sa. Nikdy už nezažil takú slávu, akú si užil s Beatles. No verím, že mu to šťastie vôbec neukrátilo.

Určite nechcem vyvolať dojem, že sa nejak idem postaviť do svetla slávneho Johna Lennona, ale v zmysle relouthovej výzvy ma to strašne oslovuje, že by som sa chcel venovať veciam, nech už je to čokoľvek, bez toho, aby som sa porovnával s ľuďmi, ktorí sa venujú niečomu podobnému. A teda aj bez toho, aby som sa motivoval snahou niekoho predčiť, alebo naopak, že by som smútil nad svojou nekompetentnosťou a nekvalitnými schopnosťami. Skrátka len robiť, čo nás baví, a na ostatné kašľať. Presne, ako píše Relouth. Smile

Je to veľká výzva. A zmena. Ďakujem Ti, Relouth, za jej iniciovanie. Super!

Vitaj

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Práca a choroba - Stránka 3 Sun11
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4710
Reputácia Reputácia : 625
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (600 mg), Spitomin (10 mg)

https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.