Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Po 26 apríl 2010 - 19:52

Igor,v žiadnom prípade som u Teba nechcela vzbudiť výčitky,že máš ID.Aj ja som s tým teraz už vyrovnaná.Ja viem kto by mohol byť za tým,prečo povedali mojej mame,že som mala 7 hospitalizácií a som presvedčená,že teraz by to tam už nikto nebol ochotný zisťovať.Kolegovia sa predsa kryjú a spomínan pani doktorka má už síce dochodkový vek,no stále tam pracuje,i keď nie na vedúcom poste.Písala som aj na úrad pre dokľad o zdravotnej starostlivosti aj pre to,že som mala výhrady voči mojj vtedajšej liečbe,no odpísali mi,že vtedy ešte tento úrad neesxistoval a možem to dať na súd.Je to však už 17 rokov a kto by veril duševne chorej.Na súd nemám ani peniaze a osoba ktorá si podĺa mňa mohla želať ma zničiť je už mŕtva.Nebola to podľa mňa tá psychiatrička,tá mohla byť len sporostredkovateľom.Len nechápem,že moja mama uverila tomu,že som mala až 7 hospitalizácií.Veď snáď mala pamať Exclamation
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 26 apríl 2010 - 20:01

Robo, pozri sa poslal som ti súkromné správy....
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Po 26 apríl 2010 - 21:31

Ahoj Igor. Môžeš mi pripomenúť, že ako otvorím súkromné správy? Robo. devil pig
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 26 apríl 2010 - 21:47

Robo zistil som ten najjednoduhší spôsob, vyhľadaš si prispevok odo mňa a v modrej štvorcovej "bubline" je pri každom príspevku napísané "Nastavenia profilu", to ignoruj, ale hneď v pravo je ten malý biely štvorček, to je ikona na súkromnú poštu...
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 26 apríl 2010 - 22:04

Robo, prečítal som si niekoľko tvojich príspevkov a myslím, že sme na tom podobne. Aj mňa na základke šikanovali spolužiaci, vtedy som začal mať z toho psychické problémy a začal som navštevovať psychiatra pre deti a dorast...Tiež mám pocit, že keď počujem reči z ulice, že ma niekto ohovára, tiež keď sa niekto z niekym rozpráva mám pocit, že ma ohovárajú, jednoducho mám pocit, že ma všetci ohovárajú, ale tiež si myslím, že až príliš zveličujem, že som vzťahovačný ako ty. Rozmýšľal si nad kúpeľmi, tak z tých troch možností ti jednoznačne odporúčam Vyšné Ružbachy, je tam super a vynikajúce procedúry aj pre duševné choroby. Rozprával som sa aj s pacientmi, ktorí boli v Štose alebo Smokovci a že sa to vraj nedá porovnať, lebo v Ružbachoch majú veľa dobrých procedúr a je tam aj vnútorný bazén, aj kúpalisko v lete. Inak ja som tiež samotár, introvert a som sociálne izolovaný, po skončení školy, ak zostaneš doma, tak budeš tiež sociálne izolovaný ak je introvertnosť tvojou charakteristickou črtou a nebude sa ti chcieť chodiť do spoločnosti ako mne. Ale ak sa dokážeš aktivizovať budeš mať kamarátov, chodiť do spoločnosti a možno si aj babu nájdeš. Len je budeš niekedy keď to už bude vážne povedať, že si chorý, no určite nie hneď, počkaj kým ťa lepšie spozná. Robo a ty si na invalidnom dôchodku čiastočnom od 40% do 70% alebo na plnom nad 70%???
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 26 apríl 2010 - 22:11

Robo súkromné správy otvoríš tak, že klikneš na "súkromné správy" v hornej časti obrazovky. Sú tam tieto ponuky "domov" "FAQ" "hľadať" "Zoznam uživateľov" "Uživateľské skupiny" "Nastavenia" a "Súkromné správy" Je to hneď pod nadpisom Schizoafektívna porucha" , a tie ponuky sú modrou farbou"
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 26 apríl 2010 - 22:14

...a pom už len klikneš na "No title" ale RE "No title"
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ut 27 apríl 2010 - 9:41

Robo, ako som ti už spomínal, do Vyšných Ružbachov sa dá ísť aj cez zdravotnú poisťovnu. Len návrh ti musí odporučiť psychiater a napísať ho môže psychiater alebo obvodný lekár. Potom ho osobne doručíš do najbližšej tvojej zdravotnej poisťovne či už všeobecná zdravotná, dôvera alebo union, neviem akú máš zdravotnú poisťovnu. Ak chceš ísť v lete, tak na tvojom mieste by som začal kúpele vybavovať už teraz, mne trvalo od napísania návrhu až po schválenie zdravotnou poisťovnou asi dva mesiace. Keď už toto všetko budeš mať, tak odošleš nárvrh schválený pečiatkou zdravotnej poistovne do kúpeľou, indikačná skupina je IX. Sám si však môžeš dohodnúť predbežný termín nástupu do kúpeľov, ktorý nesmie byť dlhší ako tri mesiace, ja som odoslal návrh do kúpeľov s tým, že chcem ísť čo najskôr, ale volné miesto mali až o mesiac. Zdravotná poisťovňa hradí zdravotnú starostlivosť v kúpeľoch a všetky predpísané procedúry. Ubytovanie a stravu si hradíš sám cca 12,-euro na deň pobytu mimo sezony a prázdninové mesiace cca 16,-euro na deň pobytu, dokopy za 21 dňový liečebný pobyt zaplatíš do 350,-euro, ale keby si išiel ako samoplatca, tak zaplatíš za všetko cca 600,-euro, lebo klienti zdravotných poisťovní majú zľavu aj na ubytovanie a stravu, pričom nemusia platiť za procedúry. Vo Vyšných Ružbachoch je tiež krásna príroda a možnosti turistiky, hoci tých turistických trás nie je tak veľa ako priamo v Tatrách. Písal si, že oficiálne máš diagnózu F20, na túto diagnózu sa môžeš liečiť jedine vo Vyšných Ružbachoch, Štos a Smokovec, bohužial na túto diagnózu pacientov neberú. Dostaneš síce zoznam kúpeľov aj do všetkých troch kúpeľov, ale ak si ho pozorne prečítaš, tak to zistíš, darmo by si tak posielal návrh do Štosa alebo Smokovca, oni by ti ho vrátili späť. Ale viem, že niektorí psychiatri, ale je ich málo a nemalo by sa to robiť, zmiernia diagnózu aká skutočne je, ale potom by tu nastal problém, že prečo si na dôchodku ,keď máš v papieroch napríklad neurotické a somatoformné ochorenie na čo sa dôchodok nepriznáva. Ale neboj, Vyšné Ružbachy sú super, len aby si na izbu dostal dobrého spolubývajúceho, vieš ľudia sú rôzny a ja som bol v Ružbachoch viackrát, ale nie vždy som dostal dobrého spolubývajúceho, ktorý ma napríklad citovo vydieral a pokazil mi celý pobyt. Za samostatnú izbu sa dopláca až 10,-euro a to je veľa na naše pomery.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ut 27 apríl 2010 - 13:12

Robo, písal si aj, že máš stres z toho ako zvládneš maturitu. Jej zvládnutie je cieľom rovnako tvojim ako aj samotnej školy. Keď profesori vedia, že si psychicky chorý a na invalidnom dôchodku, tak ťa chápu, poznajú ťa už nejaký ten piatok ako sa hovorí a iste vidia, že sa veľmi snažíš. Keď budú maturity, tak som presvedčený, že aj tvoji učitelia budú nápomocný tomu, aby si zmaturoval a v prípade potreby ťa navedú na tie správne riešenia. Rozumejú tomu, že máš určitý handikep a iste to pochopí aj predseda skúšajúcej komisie. Keďže si na invalidnom dôchodku, tak ťa nebudú tak prísne hodnotiť. Písal si tiež, že po maturite si chceš chvíľu oddýchnuť a potom ísť pracovať najradšej do firmy, ktorá ak som to správne pochopil, jej patrí. Ak by sa ti to podarilo, tak to máš dobre, lebo ostatní zamestnávatelia väčšinou potrebujú 100% flexibilných pracovníkov, ktorí by dokázali zvládať aj stres a čo najmenej marodovali. A poviem ti pravdu, tento reálny svet biznisu je dosť tvrdý a zamestnávatelia niesú ochotný brať ohľad na zdravotný stav svojich zamestnancov, chcú jednoducho ľudí, ktorí sú 100% fit, a teraz je hospodárska kríza a zvyšuje sa nezamestnanosť, preto sú na podpore alebo sociálke aj mladí zdraví ľudia rovnako ako starší, ktorí maju už dosť odpracované a keď sa bude zamestnávateľ rozhodovať koho príjme, čo myslí komu dá prednosť? No je to smutné, ale realita je taká. Napríklad mama tvojej priateľky ju odhovorila od vzťahu s tebou preto, že si bol na psychiatrii, čo je tiež dosť smutné. Dnes je skutočne problém nájsť zdravé dievča, ktoré by dokázalo pochopiť duševne chorého človeka a malo s ním vzťah, lebo také dievčatá chcú zdravých silných chlapov, ktorí ich uživia a nebudú musieť zastávať úlohu "opatrovateľky". Ja mám napríklad 30 rokov a ešte som nemal vážny vzťah, keď som mal 17 rokov bol som zaľúbený až po uši do jedného dievčaťa, ktoré ale vedelo, že som bol na psychiatrii, zhodou okolnosti, keď som bol na psychiatrii, tak som bol na izbe s jej nevlastným otcom a oni ho chodievali navštevovať, tak ma tam videla, ale zaľúbil som sa do nej o rok neskôr, nechcela ma, potom začala chodiť s jedným tučným a špatným chlapcom, ona bola krásna ako modelka, ale ten chlapec bol z bohatej rodiny a mal vlastné drahé auto....Chcel by som ťa veľmi poprosiť, aby si o psychiatrickom oddelení v Košiciach napísal obšírnejšie, ako sú členené odelenia zatvorené, otvorené, či sa zo psychicky chorými liečia na jednom oddelení aj alkoholici, aké skupinové terapie ste mali, akí boli lekári a personál, tiež spolupacienti.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Ut 27 apríl 2010 - 17:55

Ahoj Igor. Aj napriek tvojej pomoci sa mi nedarí otvoriť súkromné správy. Nikde nemôžem nájsť to No title, Re title. Vieš mi nejako ešte poradiť? Robo. alien flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ut 27 apríl 2010 - 19:50

Robo, no už neviem ako by som ti poradil...ale môžeš to pokojne napísať aj sem, jednoducho by som chcel aby si mi obšírnejšie napísal o pobyta na psychiatrii v Košiciach.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Št 29 apríl 2010 - 15:45

Pacienti B
Travertín I.,II. GHS 2-lôž. izba GHS 1-lôž. izba
I. - IV. 13,50 € 19,25 € 19,25 €
V. - VI. 15,00 € 20,75 € 20,75 €
VII. - VIII. 16,50 € 22,25 € 22,25 €
IX. - XII. 13,50 € 19,25 € 19,25 €

Zistil som ceny za ubytovanie a stravovanie pre klientov zdravotných poisťovní a pacientov skupiny B, kam spadajú aj duševné ochoroby
Travertín I. a Travertín II. sú liečebné domy kam najčastejšie umiestňujú pacientov, strava je v 100m vzdialenom tzv. Bielom dome
GHS- je ****hviezdičkový hotel Grand hotel Strand úplne zrekonštruovaný z liečebného domu hneď pri letnom kúpalisku, upozornenie, strava sa podáva aj v ňom, ale treba si doplatiť 9,-euro na deň. Grand hotel Strand viac-menej nie určený pre pacientov, ale dovolenkárov, samoplatcov. Pacienti sú ako som už spomínal väčšinou v Travertíne I. alebo II., ktoré sú spojené prechodovou chodbou asi tak50m.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore