Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:45

amitriptylin je s anafranilom najsilnejsie antidepresivum, pricom amitriptylin ma vysoky anxiolyticky ucinok jumping
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:51

tak sa mi vidi, ze sa hram na mudreho laughing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 18:53

laughing ja sa v skole cely cas hram na mudru a evidentne mi to vychadza ked som zatial vsetky skusky spravila. ale obavam sa ze statnice porazene uz take lahke preliezt nebude Sad
kde sa da zistit ktore antidepresivum je silne a ktore slabe, resp nejaka stupnica? ci odkial to ty vies? Smile
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:57

Ja ani neviem odkial to mam. affraid Very Happy . O tom, ze amitriptylin je najsilnejsie antidepresivum, mi povedal jeden znamy, co sa do toho velmi vyzna. ale to, ze tricyklika su silnejsie ako "moderne" Ad som vedel uz dlho, hoci zase neviem odkial. it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 19:00

hej to ze su silnejsie TCA to viem. ale chcela by som vediet rozdiel v sile antidepresiv. ta nic, ja to skusim dakde vynurat na nete.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor St 21 apríl 2010 - 20:50

Ahojte.

Písal mi Lukáš, chcel aby som vás všetkých od neho pozdravoval, a že sa cíti super, je v pohode, chodí vonku s kamarátmi, jazdí na skútri a psychiatra navštevuje raz za tri mesiace...
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor St 21 apríl 2010 - 21:54

Slnecnica, neviem síce akú máš diagnózu, ale aj ja som bral abilify ako antipsychotikum a lekárska spomínala, že má aj antidepresívny účinok, ale ja som ho nepociťoval, bral som 15mg denne, bol som však cca pred rokom v nemocnici a nasadili mi invegu 9mg. Inak myslím, že seroxat je lepší ako abilify. Invega nemá na mňa žiaden sedatívny účinok, ešte beriem Ketilept 300, čo je alternatíva seroquelu s účinou látkou quentapín a proti úzkosti citalec 20mg, plus rivotril
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 22:40

abilify sa dava ako augmentacia k antidepresivam, podla clankov ktore som citala. v amerike. ja to nechcem kvoli depke ale kvoli psychotickym priznakom. a nemal si pri ten invege niekedy taky divny stav- nieco medzi spankom a bdenim? ja som to mala z toho risperidonu a paliperidon- invega- je "risperidonov bratranec" . ale samozrejme vedlajsie nemusia mat rovnake. mozno to potom skusim... uvidime, no.. ten risperidon brat nemozem, nespavost a potom ten cudny mrakotny ci aky stav mi sposobuje uz pol miligramu, je mozne ze to je prvotna reakcia mozgu na liek a po case by to preslo ale ako som uz pisala ja teraz ten cas akutne nemam.. tak sa pcham kvetiapinom ale uz mi dochadza.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Št 22 apríl 2010 - 7:29

Slnecnica, mávam dosť často nočné mory a dosť živé, takže sa zvyknem aj v noci prebudiť dosť vyplašený, a ten stav medzi bdením a polospánkom mávam aj ja, ale väčšinou, keď mám na druhý deň niekde ísť, niečo vybaviť, napríklad ku lekárke a stávam o 6 hodine. Inak spím celkom dobre a nemyslím si, žeby Invega nejako pôsobila na môj spánok, beriem ju ráno, hoci ma tzv. predlžený efekt postupného uvoľňovania účinnej látky počas 24 hodín. Večer pred spaním občas zoberiem aj stilnox, ak ma nebere do spánku, lebo už viem, že ak ma o 22 hodine nebere do spánku ,tak budem mať problém zaspať.

Inak Slnečnica neviem či si bola v nemocnici na psychiatrii, lebo ja som bol, spať sme chodili o 21:30 posledný liek sme dostali večer medzi 21:00-21:15, ráno sme vstávali podľa mňa dosť skoro, budíček bol už o 6:00. Doma som zvyknutý ísť spať cca o 23:00 a spím do 8:30-9:00. Takže prvé dni som mal problém prispôsobiť sa nemocničnému režimu.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Št 22 apríl 2010 - 7:39

Inak bol som raz aj na zatvorenom akútnom oddelení, ale poviem vám, že by som tam už nechcel ísť...žiadna skupinová terapia ani iný program len ležať, ale byť na chodbe a počuvať reči od veci od pacientov, ktorí sú úplne mimo vo veľmi vážnom stave, alebo majú také záchvaty zúrovosti, tí čo sú na detoxe, že z nich ide strach a môžu aj ublížiť. Zvykli tam voziť policajti pacientov z ulice alebo rovno z krčmy, ktorí vystrájali, tých som sa bál najviac. Na otvorenom je to iné, je tam program, skupinová terapia, arterapia, muzikoterapia, práca z hlinou a aj pacienti sú kľudnejší. A keď je dobrý kolektív, tak je tam aj trochu srandy.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Št 22 apríl 2010 - 16:17

Tomas, takže tá práca je už pasé, nechal si to tak?
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Št 22 apríl 2010 - 16:36

Igor, nuz, bol som u lekara s kartou, nepresiel som Sad
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore