Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc - Stránka 2 Empty Re: Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc

Odoslať  Dušan St 3 február 2021 - 19:01

Ahoj
Aj vám sa zdá tento (ne)zmyselný, skreslený, iluzórný svet, ktorý je (ne)totožný s vašou skutočnou realitou?

Mám na myslí hlasy a slová vonku na ulici za oknom na nebi. Tam Boh, tam Boh a aj tam Boh. Hlasy a slová v dopravných prostriedkoch, tam Boh, tam Boh, tam Boh..., hlasy a slová doma v TV a rádiu. A samozrejme hlasy a slová v domácnosti, či v spoločnosti ľudí na verejnosti.

Keď si ich vypočujem, (ne)rozumiem im a ani (ne)mienim im rozumieť. Z (do)posluchu ide o zúfalcov, (ne)štastnikov, ktorý sa mi javia ako (ne)pochopení, (ne)vedomí, frustrovaní, (ne)vediaci..., sú mi tak na škodu. Čo s nimi? Sám (ne)viem, ako sebe pomôcť, natožto aby Som pomohol tímto halucináciam. Halucináciami a bludami sa (ne)zaoberám, (ne)riešim ich, a ani (ne)mienim ich riešiť.

Toto (ne)nie skutočný reálny svet. Je to skreslený, iluzórný svet, (ne) totožný s mojou skutočnou realitou. Želám a prajem veľa zdaru v reálnej existencii.
S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/hlasy-slova-k-februaru-2021.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc - Stránka 2 Empty Re: Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc

Odoslať  Dušan So 6 február 2021 - 18:38

Hlasy a slová k februáru 2020 po druhé:

Hlasy a slová vychadzajúce so mňa:
Po váčšine času Som ticho. Hlasy a slová vychadzajúce so mňa sú iba keď konremplujem, rozjímam, alebo čítam a študujem niečo. Tieto hlasy a slová patria môjmu
(alter)egu "eCHo, eGo a (super)eGo, niekedy aj ID". Ďalej sú to hlasy a slová, ktoré zachytávaju okolité hlasy a slová. eCHo tak zachytáva negatívne a aj pozitívné (ne)pochopitelné pojmy.

Hlasy a slová vychadzajúce s teba:
Záleží na bytosti v akom psychickom rozpoložení si. Ak ťa nič (ne)trápi, (ne)máš starosti "problémy, utrpenia, trápenia a bolesti", tak ťa (ne)počujem. (Ne)vychádzajú s teba žiadne hlasy a slová.

Hlasy a slová vychadzajúce z jeho, z jej a onoho:
Táto bytosť sa mi javí ako (ne)pochopená, (ne)spokojná, (ne)vediaca, (ne)vedomá, frustrovaná, zúfala, (ne)štastná....Tieto bytosti ma vábia, lákajú aby Som im furt niečo vysvetloval.

Hlasy a slová od nás:
Sme ticho, sme tichými, prítomnými... pozorovateľmi. Nič nás (ne)trápi, (ne)máme starosti "problémy, (u)trpenia, trápenia, bolesti". Sme "Nikto" a "Nič". "Sme!" a "nie Sme!".

Hlasy a slová od vás:
Po väčšine času ste ticho, priam nieje počuť ani škovránka. (Ne)máte starosti "problémy, utrpenia, trápenia a bolesti". Ste tak povediac tichými, prítomnými pozorovateľmi... Ste "Nikto" a "Nič". "Ste!" a "nie Ste!".

Hlasy a slová od nich:
Takto rozmýšlajú hlasy a slová. Nič iné okrem tohoto ich (ne)zaujíma. (Po)sudzujú a (od)sudzujú. Hlasy a slová t.j nálepkovanie a škatuľkovanie, súdenie a obviňovanie, čítanie a posudzovanie, klamanie a ohováranie, preklínanie a zaklínanie, rozkzovanie prikazovanie, zosmiešňovanie a strápňovanie, dyklovanie a pendlovanie, ovládanie a riadenie, vedenie a manažovanie, prežívanie a predýchavanie subjektu.

Hlasy a slová negatívnych pojmov:
Subjekt je:
doštaný
dosraný
brutálný
debilný
sprostý
hlúpy
divný
...
debilný ...
panic
debil
debílek
blbec
blbeček
somár
blázon
blázonko
...
...
...
psycho
On nič (ne)chápe
On je hluchý

Objekt:
Som mu debil
Sme debili
Som sprostá
Sme ...
My sme tí debili
On nič (ne)vysvetluje
Bol Som mu debil
Som ...


Tak vidíte milí čitajúci. Takto Som načrtol len zopár hlasov a slov, ktoré denno denne zaznamenávam. Preto ich beriem ako za skreslenú iluzórnu realitu (ne)totožnú s mojou skutočnou realitou. Sú to len hovoriace, mysliace bytosti, ktoré podľahli vlastnej a druhej mysle. (Ne)rozumiem im a ani (ne)mienim im rozumieť. (Ne)vedia, čo je ich pravá podstata ja. (Od)púštam im a modlím sa za nich.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/hlasy-slova-k-februaru-2021.html?showComment=1612632786851#c4875172074748548802
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc - Stránka 2 Empty Re: Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc

Odoslať  Juraj Ne 7 február 2021 - 12:18

Prvú naozajstnú halucináciu, teda aspoň čo si jasne pamätám, som mal začiatkom leta 2014. Bol som vtedy na návšteve u otca. Odchádzal som od neho vo veľmi zlej nálade, lebo sme sa pohádali. Myslím že hnev ktorý som cítil prispel k tomu že sa to stalo. Keď som kráčal cez záhradu, tak som zrazu začul detský hlas volajúci moje krstné meno. Hlas sa ozýval zo susedného dvora, kde bola kopa nejakého haraburdia, šrotu, dreva, neviem čoho presne, zabudol som. Myslel som si že za tým haraburdím je ukryté dieťa a volá moje meno. Stál som tam a počúval ten nepríjemný dutý detský hlas, ktorý stále volal moje meno. Po chvíli som sa pohol ďalej a hlas prestal. Myslel som si že sused má syna, ktorý tam bol a volal na mňa. Neskôr som sa pýtal otca, či má sused okrem dcér aj syna a on povedal že nie, má len dve dcéry. Bol som z toho zmätený. Rozmýšľal som čo za dieťa to bolo. Až neskôr som pochopil že to bola halucinácia.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc - Stránka 2 Empty Re: Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc

Odoslať  Dušan Pi 12 február 2021 - 17:41

Ahoj

Tak sa opäť ozývam na túto tému. Musím dať vedieť, že prečo? Pred nejakou tou dobou asi od roku február 2000 Som sa venoval hlasom a slovám. Veril Som im. Keď Som sa ich snažil pochopiť, prejavovať a reagovať na ne, tak Som sa behom 10 rokov ocital v psychiatrických ambulanciach. Vždy po (ne)zdravom spánku. Áno trpel Som Insomniou.

Ale tú Som prekonal v lete 2018. Behom tejto doby Som ale zo desaťkrát navštívil psychiatrické oddelenie. Od vtedy ako Som (ne)spavosť prekonal si užívam dôchodok, i keď finančne Som na tom tak, že prežívam.

Z toho dôvodu sa hlasom a slovám už (ne)venujem. (Ne)zaoberám sa nimi. (Ne)rozumiem im a ani im rozumieť (ne)mienim. (Ne)reagujem a (ne)prejavujem sa tak na nich. Ale hlasy a slová stále sú v pokušení (nad)viazať sa, (na)pojiť sa na moje eGo. ALe je to márny pokus. Moje eGo je v náručí Bytia. To ono má tu veľkú a ohromnú moc. Už nie Som eGo. Som z toho dôvodu večne porazený, usmrtený a popravený. Som "Nikto" a "Nič". Preto ma pochopte, alebo skorej, (ne)treba ma chápať.

Keď si poviete túto frázu "(ne)treba chápať", (ne)budete sa zaoberať mojim eGom, ktoré je navždy zakopané na dne hlbín oceána. eGo je môj nástroj, ktorý používam iba ja, akokoľvek chcem, podľa svojej vôle, keď ho potrebujem. Ináč je eGo trancendované a transformované na Bytie, alebo ešte hlbčie, na (ne)Bytie.

Hlasy a slová, to jest skreslený, iluzórny, (ne)skutočný a (ne)reálný svet (ne)totožný s mojou skutočnou realitou. Som ako Bytie - (seba)uvedomujúci, prítomný, tichý, bdelý, vnímavý, empatický a dýchavý pozorovateľ.

Vnímavý pozorovateľ ako zrakový, sluchový, hmatový, čuchový a chuťový. Ako empatický pozorovateľ - pozorujúci, vcítiaci sa umožnujúc potreby a prosby.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/hlasy-slova-k-februaru-2021_7.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aké to je mať hlasy? Prosba o pomoc - Stránka 2 Empty Posledný-konečný rozbor - O čom boli hlasy a slová

Odoslať  Dušan Pi 23 júl 2021 - 12:53

Vždycky Som tvrdil, že hlasy a slová boli sú a budú, ale opak je pravdou. Keď Som zistil, alebo dávnejšie vedel, že sa hlasy a slová akoby opakujú kolom dookola, Som ich začal ignorovať, (ne)všímať si ich, (ne)reagovať na ne, či (ne)prejavovať sa.

Teraz tvrdím a je to moje konečné-posledné rozhodnutie, hlasy a slová boli, ale už nie sú a ani (ne)budú. Tvrdím len, ten kto počuje, reaguje, či sa prejavuje na hlasy a slová je (ne)diagnostikovaný schizofrenik.

K úplnej Nirváne (pokoja, kľudu, ticcha, mieru, jednoty a prázdnoty) sa dá toho dosiahnuť tréningom, meditáciami, či pochopením svojej pravej podstaty "ja", ale aj symbolom duchovej premeny, ktorý nás napadol.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore