Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ako schudnut?????

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty ako schudnut?????

Odoslať  mia So 9 január 2010 - 21:20

Ahojte,

je tu niekto kto napriek tomu, ze uziva neuroleptika tak rapidne schudol????

ak ano ...tak ako sa mu to podarilo ..???

dik za odpovede winking

p.s. surne to potrebujem vediet..do leta chcem schudnut najmenej 20 kg jumping2
Anonymous
mia
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Re: ako schudnut?????

Odoslať  Matej So 9 január 2010 - 22:14

Musím sa pochváliť v tejto súvislosti, že od konca júna 2009 do konca septembra 2009, čiže asi za 3 mesiace sa mi podarilo schudnúť asi 12 kilogramov. Takže v tomto tempe by si to, drahá Mia, mohla stihnúť do leta tých 20 kilov.

Bral som vtedy Abilify.

Chodil som do fitnesscentra, ktoré malo široký záber na rôzne aktivity. Ja som využíval iba jeden jediný program, ktorý sa volal Indoor Cycling. Bol to program vždy asi hodinku trvajúci za 3 eurá, čiže nie veľa... 3krát týždenne. Takže asi 9 eur týždenne. Program viedol inštruktor alebo inštruktorka, ktorá bola zároveň DJ-ka, teda nám hrala za jazdy na špeciálnom bicykli hlasitú hudbu do rytmu. Je to zvláštny špeciálny stacionárny bicykel, na ktorom sa môže stáť, nielen sedieť, a vlastne poväčšinu tej hodiny na ňom sme stáli a robili príkazy inštruktora. Záťaž sme si mohli dať, akú chceme, veď si to platíme sami... jediné čo bolo dôležité, aby sme držali tempo s inštruktorom v pádlovaní. A robili sme cviky za stáleho pádlovania, takže nuda nebola. A nebolo to príliš namáhavé, hoci spotiť sa som sa spotil vždy riadne. Boli sme tam väčšinou 4 až 10 na jednom programe, čiže žiadna masovka. Pohodička. Bavilo ma to, lebo to nebolo drahé, nebolo to nudné ako sú bežné aerobiky a posilňovačky, a rýchlo to vďaka hudbe vždy ubehlo a čo je najdôležitejšie, za jedinú hodinu som dokázal spáliť aj štvrť kila. Stávalo sa mi, že som schudol aj kilo za týždeň, potom to trošku spomalilo, lebo sa mi začala vytvárať s pribudajúcou kondičkou aj svalová hmota. Tak pozor, aby Ťa to nedemotivovalo, keď sa chudnutie o čosi spomalí.

Ak teraz pôjdem do nemocnice a potom budem mať možno prerušené, tak zase tam začnem chodiť, lebo potrebujem zhadzovať ďalšie kilá, ktoré som nadobudol počas Zyprexy.

Dúfam, že som pomohol. Indoor Cycling, špeciálny stacionárny bicykel na ktorom sa hlavne stojí a robia za hudby cvičné úkony, hodina 3 eurá, inštruktor, zábava, žiadna nuda. A kilá idú pomerne rýchlo. Za 3 mesiace 12 kilogramov. Wink

Ahoj giving a hug
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Re: ako schudnut?????

Odoslať  slnecnica Ne 10 január 2010 - 11:09

juj ja potrebujem tiez schudnut, ale ked mne sa nechce cvicit No, I cannot accept
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Ja sa tiež snažím...

Odoslať  psychojane St 7 september 2011 - 19:54

Vlastne začala som len predvčerom. Ráno 20 minút cvičím a menej jem. Mám F 25 zmiešaný typ a beriem antipsychotiká. Je to už 11 rokov. Prečítala som si skoro všetko na týchto stránkach. Veľmi mi to pomohlo - vďaka Matej Skalík. Ja zatiaľ nemôžem povedať ani to, že som malá skalka. Som skôr labilná sopka, ktorá niekedy vybuchuje a niekedy je nečinná. Jediné, čo mi naozaj pomáha je viera v Boha a pár ozajstných priateľov, ktorí pri mne stoja, aj keď si to nezaslúžim. Mám perfektnú mamu, ktorá ma podporuje.
Napíšte, ak máte niekto kladné skúsenosti s chudnutím. Chcem ešte pridať posilovanie a bicyklovanie. Potom sa uvidí... elephant
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Re: ako schudnut?????

Odoslať  anonym Pi 16 september 2011 - 13:17

ja mam teraz taku paradoxnu skusenost...myslel som si, ze zo solianu budem priberat a nie malo, lebo uz som ho uzival a priberal som z neho, ale za ten tyzden, co ho uzivam som schudol 2kg Shocked tak neviem ci je to tym, ze som a(tra)ktivnejsi Very Happy alebo...neviem, cital som nejaky clanok, ze niektori pacienti po soliane schudli...zvlastne, uvidime, ale nebranim sa tomu:D
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Re: ako schudnut?????

Odoslať  frances farmer Pi 16 september 2011 - 18:10

nevládzem, mám pekné bruško :-)
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Re: ako schudnut?????

Odoslať  regina St 28 september 2011 - 19:31

Zdravím všetkých, čo sem zablúdia!

O dva týždne idem na kontrolu endokrinologičke a pred pol rokom ked som u nej bola, som mala po pravidelnom zumbovaní o 4 kg menej. Hnevá ma fakt, že jej mám nahlásiť zase vyššiu váhu, a tak som sa rozhodla, že znova začnem pravidelne cvičiť tú zumbu - od dnešného dňa. Dnes to mám za sebou jumping2 a je to dobrý pocit - rozhýbať si celé telo a cítiť znova pot na čele... Verím, že mi to vydrží a podarí sa mi aspon pár kg z tej mojej 20kg nadváhy zhodiť.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty ako schudnut?????

Odoslať  regina Po 10 október 2011 - 19:29

Ahojte,

nestačím sa čudovať. To sa tu nik nesnaží schudnúť alebo sa len nechce podeliť o svoje úspechy ci neuspechy s nami ostatnými?

Musela som svoje cvicenie prerusit, pretoze som ochorela. Chrípka, ktorá postupne chytala celú moju rodinu, neobišla ani mna, no po dvoch dnoch v posteli, sa dnes uz cítim lepsie a som rozhodnutá zajtra pokracovat v aktívnom pohybe.

Dnesný den som vyuzila aspon na citanie si clánkov Mira Veselého na tému "ako schudnut". Okrem iného ma tesí úbytok hmotnosti o 1,5 kg oproti hmotnosti z konca septembra, takze endokrinologicke som nahlasovala váhu 86 kg /co je pri mojej výske i tak vela/.

Budem rada, ak sa niekto pridá a neostanem sama, kto do tejto témy prispieva flower
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Re: ako schudnut?????

Odoslať  Matej St 12 október 2011 - 10:59

Gratulujem, Regina, k úbytku na váhe. Je to super úspech! Bravo, len tak ďalej. it is perfect Very Happy

Ja som začal chodiť akurát teraz do fitka. Je lacnejšie, študentská zľava mi umožňuje tam byť za 2,25 eura do kardiozóny a posilňovne na ako dlho chcem. Zdvíhal som tam zatiaľ činky a nejaké iné cvičenia robil, to ma ale nebavilo - hlavne som sa zameral na bežecký pás. Behal som na ňom 30 minút a zamiloval som si ho, ako aj celú tú atmosféru vo fitku. Rezervoval som si na hodinu bežecký pás sám pre seba na piatok doobeda. Je lepšie si ho rezervovať, lebo ich tam majú len dva a tak aby sa nestalo, že budú oba obsadené. Chodím v utorky, piatky a nedele. A asi aj soboty, no zo začiatku ma bolia čonglíky, tak nechcem to preťažovať. devil

Zatiaľ som nič nezhodil, lebo som ešte len s tým začal. Vlastne v nedeľu som bol prvý raz. Ale teším sa už na piatok, keď pôjdem znovu. Preč s tukom! Basketball

cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ako schudnut????? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty Re: ako schudnut?????

Odoslať  Tuto St 12 október 2011 - 21:41

Pomaly ma aj začína moja hmotnosť trápiť. Možno, že sa v najbližšom čase rozhodnem s touto vecou aj čosi začať robiť. Zatiaľ je to bieda. Moja aktivita v tomto smere predstavuje 10 minutové intenzívna cvičenie s činkami, kliky a drepy, chodím na pomerne krátke prechádzky, niekedy športujem na športovisku, ktoré je neďaleko.

Bol som kedysi športový tip, ale teraz som taká tučná knedľa, čo sa hlavne vyvaľuje na posteli s knihou. Akosi nemám chuť ani motiváciu sa začať poriadne hýbať a starať sa o to, čo dávam do žalúdka.

Úspechom v chudnutí mi bolo zhodenie 10kg a to najmä pravidelnou trojmesačnou športovou aktivitou. Neskôr ma nadšenie prešlo a doteraz som k schudnutému pribral 4kg. Bolo to asi pred dvoma rokmi. Odvtedy je to bez pohybu v oblasti chudnutia.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty ako schudnut?????

Odoslať  regina Ut 1 november 2011 - 22:05

Ahojte,

už necvičím. Nieže by sa mi nechcelo, ale nemám čas. Som vo fáze mánie a zrazu mám toľko práce, toľko povinností, že sa celý deň nezastavím. Veľa chodím pešo a bicyklujem a menej mi chutí jesť. Počas dňa si len obcas na polhodinu zdriemnem, aj to len vtedy, ked už padám od únavy. Jednoducho mám nižší príjem ako výdaj a od mojho posledného príspevku som znova nieco zhodila, spolu 5 kg. Kiež by mi to vytrvalo. Je pravda, že denná náplň rozrušuje moj spánok /nebudem to písat do spánku/ a užívam asi každý druhý večer Hypnogen, no cítim sa oveľa lepšie - tak akosi normálne. Žiadna depresia, žiadne pocity nezmyselnosti mojho bytia. Dufam, že to udržím pod kontrolou.Moja rodina ma drží nohami na zemi.

Tuto a Matej, tiež si myslím, že nemá význam sa priveľa pozorovať a rozpiplávať svoje stavy. Myslím, že je to kontraproduktívne. No občas sem niečo dať človeku pomôže.
Matej, fakt toho máš veľa a nečudujem sa, že si z toho všetkého už unavený, no neklesaj na duchu a vydrž!!! Držim Ti všetky palce!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako schudnut????? Empty RE: Ako schudnuť?????

Odoslať  regina Ne 20 november 2011 - 22:08

Ahojte,

zmenou režimu, pravidelnými prechádzkami spojenými s nákupmi a vybavovaním roznych vecí pre manžela /pomáham mu so živnosťou/ -tak tým sa mi podarilo zhodiť 5,5 kg. Prejavilo sa to trochu aj na mojom vzhľade, mám o jednu konfekčnú veľkosť menšie č. oblečenia. Teší ma to a dpfam, že to nepriberiem späť, pretože to nevyzerá, že by sa moj denný režim mal meniť.
Želám aj Vám, ktorí sa snažíte schudnúť, aby sa Vám to darilo.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore