Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Defekt osobnosti

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Defekt osobnosti Empty Defekt osobnosti

Odoslať  Michal Ut 25 august 2015 - 19:34

"Osobnoste imponuje uz defektne" alebo na inom mieste:"Pritomne znamky postprocesualneho defektu"
- precitali ste si 2 vety vybrane z mojej este stale rel.cerstvej zaluzianskej prepustacky.
Zaujimalo by ma ako to je???
Ide "dlhodoba psychicka porucha( v mojom pripade F 25)" ruka v ruke s postupne vznikajucim defektom osobnosti.Alebo je defekt(porucha) osobnosti " nezavislou kategoriou.Napr.: Dg. Akutna prechodna psychoticka porucha- tu nevznika defekt?(spravne alebo nie?)
Tyka sa toto aj Vas,lebo ja som mal povodne F 21 schizotypova porucha osobnosti,tak preto mam v tom zmatok.
Piste,ak viete,diks!
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Defekt osobnosti Empty Re: Defekt osobnosti

Odoslať  opadané lístie St 26 august 2015 - 15:08

skusim k tomu nieco napisat. ak by som sa v niecom mylil, budem rad, ak ma niekto opravi...

defekt sa vyskytuje pomerne casto vacsinou pri dlhsie trvajucej schizofrenii. prejavuje sa suborom negativnych priznakov, ktore uz nereaguju na liecbu. defekt moze byt stabilny alebo aj postupne sa zhorsujuci. pri schizoafektivnej poruche je postprocesualny defekt zriedkavejsi, vacsinou k nemu nedochadza. potom je este postprocesualna psychopatizacia, co je zmena osobnosti vyvolana vplyvom schizofrenie. postprocesualny defekt sa moze prejavovat znizenym psychomotorickym tempom, malovravnostou, znizenim obsahu myslienok, pasivitou... nie je to samostatna diagnoza, je spojena so schizofreniou, pripadne snad teda aj schizoafektivnou poruchou.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Defekt osobnosti Empty Re: Defekt osobnosti

Odoslať  Michal St 26 august 2015 - 20:23

Listie,som Ti velmi velmi vdacny,ze si napisal,co si vedel bez ohladu na to ci to je alebo skor nakolko suTvoje tvrdenia/vedomosti spravne.Z toho,co si napisal mi bolo prakticky vsetko novinkou.
Este raz vdaka,caf!

A touto cestou prosim aj ostatnych,aby pridali,co vedia.Dakujem...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Defekt osobnosti Empty Re: Defekt osobnosti

Odoslať  Michal Št 27 august 2015 - 19:14

"Pri zdielani jeho pocitov so skupinou bol pacient vyrazne pesimisticky,sebalutostivy az doloristicky."
- dalsia veta z horespominanej prepustacky,ktora sa ma neprijemne dotkla a prikladam jej mimoriadny vyznam.Neprijemne sa ma dotkla preto,ze je to na mna uplne trefne,vystizne a typicke.Mimoriadny vyznam preto,ze tento FAKT sa mi vidi strasne definitivny a tyka sa nielen toho ako som "zdielal svoje pocity so skupinou"ale aj toho,ze tento fakt zasahuje aj do ostatnych dolezitych oblasti (mojho) zivota.Nadobudol som presvedcenie,ze tato moja tak zhubna charakteristika je pevne ukotvena vo mne,nie je sposobena samotnym ochorenim,ale ze ja som chybny a uz tych 28 rokov co zijem to smerovalo k tomuto.NEMOZEM SA VYHOVARAT,ZE SOM CHORY,LEBO TOTO NIE JE CHOROBA.RADSEJ BY SOM BOL KEBY BOLA,LEBO TYM PADOM SOM PLNE ZODPOVEDNY ZA TO,ZE SA MI TZV.CHRONICKY NEDARI.NEZNASAM BYT V POZICII (DO)ZIVOTNEHO SMOLIARA!PRECO SI MUSIM "NAHANAT VLASTNY CHVOST"?Dookola a dookola...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

jasom likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Defekt osobnosti Empty Re: Defekt osobnosti

Odoslať  xkrchnav Ne 6 september 2015 - 9:39

Mne sa veľmi nepáči takéto odborné diagnostikovanie. "pacient výrazne bla bla bla...." Presne na toto sme mali cvičenie na školení, ktoré viedol Peter Bullimore. Bolo to školenie aby sme vedeli viesť skupiny "Slyšení hlasů" (http://slysenihlasu.cz/ keby niekoho zaujímalo). Mali sme si vyskúšať popísať prípad "doktorsky" a "ľudsky". Bola to skupinová práca, sedel som v skupine, kde ľudia nemali vlastnú skúsenosť, boli to po všeliakých stránkach "pomáhajúce" profesie. Sociálni pracovníci, psychoterapeuti či studenti v podobnom obore. Prečítali nám príbeh jednej pani, ktorá vravela, že ju navštevujú mimozemšťania. Keď sme popisovali odbornú časť, kolegovia "profíci" zo skupiny hádzali hneď presne tieto definície "sebaľutostivý, halucinoidno dolo čo ja viem čo všetko". Keď som si predstavil, že toto o mne niekto hovorí, alebo že tí ktorí mi majú pomáhať v liečebni rozmýšľajú v týchto pojmoch, prišlo mi zle... Tiež som bol brachiálne agresívny a čo ja viem čo... úúúúžasné pojmy ktoré hneď trpiaceho nakopnú to emicionálnych výšin hej veru presne tam! Preto Shadow chápem ako sa ťa to môže dotknúť a ako negatívne dlhodobo to pôsobiť ešte môže... naproti tomu potom sme mali popísať vec "ľudsky", jak to tá paní vníma, čo teda vedie k tomu, že znieš pesimisticky a podobne... pre mňa toto bolo úžasné, aj tí terapeuti sa teda hodne premáhali aby nepovedali nejaký odborný výraz... ale zvládli to. A som rád, že v tomto zmysle už funguje plno skupiniek po svete... prvá z nich v ČR v Brne a možno ešte taký jej predskokan v našich československých vodách je zello... neodsudzujeme... počúvame prípadne zdieľame... ach...

Shadow, čo ti poviem. Chystáme návštevu do Brna. Keď bude u nás Will. Hádam osobne by si zašiel keď cez zello nie... aby si sa vedel pripraviť alebo zistiť či by si mohol, bude to 20.11. Regina povedala, že ak by nešla sama, tak by šla... tak hádam sa ešte niekto pridá. Maj sa pekne kamaráde, číslo máš keď tak vieš zavolať... držím ti palce. Aj keď sa ti zdá, že som ti vzdialený na míle, ver, že bol som tam... a nebolo to zrovna dávno....
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Defekt osobnosti Empty Re: Defekt osobnosti

Odoslať  Michal Ne 6 september 2015 - 14:04

Dakujem,X.V tychto pokorujucich a tazkych chvilach je kazda reakcia,kazde vyjadrenie pochopenia vzacne.
Ked budem lepsie,ozvem sa.
Ahoj
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore